Vaiolet Vaiolet komentáře u knih

Skvělá kniha psaná formou rozhovoru. Pan Mareš má co říct a pan Moravec se umí dobře ptát.
Máme možnost nahlédnout za oponu české krimiinalistiky, což je zajímavé téma.
A jedno malé varování na závěr :-D Po přečtení knihy dost možná dostanete chuť se kouknout na seriál Případy I. oddělení.

15.02.2024 5 z 5

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

Krásné, srdcervoucí, dokonalé. Příběh je hluboký a nutí k zamyšlení nad spravedlností v dnešním světě.
Jane a Jamie prožívají hlubokou, strhující, vášnivou a občas i bolavou lásku. Osud jim staví do cesty jednu překážku za druhou ale jejich láska trvá dál.
Příběh mě chytl a nepustil. Od první do poslední stránky mi to trvalo asi 12 hodin, prostě jsem nemohla přestat číst.
Všem doporučuji :)

24.06.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ke knize jsem se dostala díky velkému hypu, který se momentálně točí kolem autorčiny nové knížky, ale k té jsem se zatím neodhodlala. Čím víc chvály na novou knížku vždycky slyším, tím méně se mi do ní chce pouštět no :D.
Námi to končí se dobře četlo. Děj sice hodně okrajově naráží na poměrně težké téma domácího násilí, ale i tak je to dle mého názoru lehčí čtení. Určitě neurazí a mnohé i nadchne. Mě teda určitě a už mám rozečtenou další autorčinu knížku.

22.06.2023 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Obecně vzato mě knížky od Lauren fakt baví. Božského bastarda jsem četla podruhé, jelikož k dalším dílům jsem se dostala až teď a i přesto mě to fakt bavilo.
Jedná se o typický "erotický" příběh s lehkým dějem a minimální zápletkou. Pokud s tímto budete počítat, tak budete nadšení stejně jako já. Když budete mít až příliš velká očekávání, tak budete pravděpodobně zklamaní.

06.09.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jeho banán je vtipné oddechové čtení. Od příběhu nelze čekat moc. Je lehko předvídatelný, ale zato hodně vtipný a to je velké plus. Takhle jsem se u knížky už dlouho nenasmála :-D Hlavní postavy mi k sobě pěkně pasovaly a jejich vzájemné slovní přestřelky mě bavily.
Rozhodně doporučuji :-)

11.07.2023 4 z 5

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Tenhle díl byl zatím nejlepší z celé série. Neměla jsem problém se začíst a ani jsem nenarazila na nějak vyloženě nudnou pasáž. Hlavní dvojice se k sobě pěkně hodí. Také se mi líbilo, že tento díl byl více detektivní a propracovaný, takže jsem skoro až do konce nemohla určit jakou má hlavní záporák vazbu k Regan a to mě dželo v napětí.
Knihu jsem přečetla jedním dechem :)

14.12.2022 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Báječná kniha. Na 100% předčila mé očekávání. Knihu jsem si vybrala jen kvůli čtenářské výzvě, ale už po 50 stranách jsem ději naprosto propadla a tři dny jsem skoro v kuse četla. Velice napínavý děj je plný zvratů a líbí se mi, že Harry Hole není takový ten typicky supermanovský hrdina bez chybičky, ale má i své stinné stránky. Skoro do poslední kapitoly není jasné kdo je vlastně sněhulákem, takže typovat vraha můžete až do konce a ne že hned od druhé kapitoly víte kdo je zabil.
Takže sečteno podtrženo je to rozhodně skvělá kniha a i když sem nečetla sérii HH postupně od prvního dílu, nijak mi to nevadilo.

14.01.2017 5 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Páni, páni, páááni!!!
Pro mě zatím asi nejlepší knížka od Mony. Hodně silný příběh. Otevírá téžká témata a jejich zpracování mě hodně překvapilo. Žádné tlačení na pilu, zkarátka uvěříte tomu, že se to stalo. Že to nemusí být nutně jen vymyšlený příběh a že okolo nás žije spousty takových Rosií a Adamů.
Během čtení se ve mě vystřídalo takových emocí, jak už dlouho ne. A ten konec? Jsem fakt ráda, že jsem se ke knize dostala až dva dny před vydáním dalšího dílu :-D

05.03.2024 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Vyvrcholení série teda rozhodně nezklamalo. Konec byl teda snadno převídatelný, ale předcházející údálosti, tomu daly říz a spád.
Myslím si ale, že ty 3 díly se klidně dali spojit do jedné knížky.

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Kniha se mi moc líbila. Chytlavý příběh, sympatické postavy, drama... no prostě vše co má kniha mít aby mě chytla za srdce. Co když se utopíme jsem přečetla doslova jedním dechem. Vřele doporučuji.

26.07.2022 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Zvrhlý král je přesně ten druh knihy, kterou buď nenávidíte nebo milujete. Postavy si buď zamilujete nebo je budete celou dobu nesnášet, protože jejich chování je vážně na hlavu. Aiden je typický tyran, všechno musí vlastnit a ne není odpověď a Elsa je taková ta holka, která vlastně nikdy neví co chce. Na jednu stranu se snaží vystupovat hrdě a nechce se nechat ovládat a na druhou stranu je úplně hotová z toho, když jí Aiden ovládá, ubližuje jí a sebere jí možnosti volby. Takže si vlastně stále protiřečí a je otázkou jestli to čtenář dokáže přejít a nebo jestli ho to bude štvát.
Já to přešla a dostala jsem fakt dobrý příběh ze školního prostředí, sem tam nějaký zvrat, ale hlavně pořádný toxic vztah.
Škoda jen, že tento díl autorka pojala spíš jako cestu do minulosti a celkovou zápletku naznačí až na samém konci a pak to utne. Takže doporučuji mít u sebe hned další díl (nemáte zač :-D) .

13.02.2024 4 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Ve své podstatě kniha určitě není špatná, ale začínám zjišťovat, že jsem asi unavená tímto tématem, který se v podstatě pořád opakuje.
Alfa samec, zničený a s duší rozervanou na kousky pozná úplně obyčejnou dívku a zamiluje se do ní na úplně ale úplně první pohled během zápasu v ringu, kde vymlátí duši úplně ze všech protivníků. Je jí úplně posedlý a jejich vztah je toxický jak skládka radioaktivního odpadu :-D atd. atd.
Asi je na čase se vrátit k mým oblíbeným fantasy příběhům a tuto kapitolu v mém čtenářském životě prozatím uzavřít.

10.05.2023 3 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Příběh se mi moc líbil. Dostala jsem přesně to co jsem očekávala. Kai byl od samého začátku nesmírně sympatický a s Riley se k sobě skvěle sedli. Nechyběla akce, napětí, láska a dobře popsané erotické scény (tady se čtenář musí oprostit od jejich nereálnosti, občas jsem kroutila hlavou, jak je to sakra možný).
Byla to má první kniha od této autorky a nezklamala. Určitě si v budoucnu ppřečtu i nějaké další.

11.01.2023 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Tohle bylo tak milé a příjemné čtení. Přesně taková ta kniha, kterou si zabalíte na dovolenou a vychutnáte si jí od začátku do konce. Hlavní hrdina sympaťák zrazený láskou a vlastně i životem potká mladou a chytrou slečnu měnící svůj život v podstatě od základu. A jako bonus je tu krásné prostředí Francie.
Myslím že Francouzská lekce bude v mé knihovně jednou z těch knih, ke které se jednou vrátím a s chutí si ji přečtu znovu :)

25.08.2022 5 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Další super mafiánská série. Hlavní postavy super a chemie mezi nimi taky docela dobrý. Občas mi trochu vadilo neustálé vyjadřování toho jak ona je bohyně a on by pro ní umřel a naopak. Přislo mi jakoby tím autorka vyplňovala hluchá místa, než se příběh zase rozjel.
Co bych ale chtěla vyzdvyhnout je samotný děj. Napětí, akce a ten konec byl vyloženě na infarkt. Celé to bylo fakt dobře promyšlené. Další plus je za vedlejší postavy, Brad a Ringo jsou týpci :-D
Hodně se těším na další díly a fakt doufám, že v češtině jednou vyjde celá série.

08.03.2024 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Dostáváme se k druhému dílu Královské elity. Kdo by si myslel, že dojde k rozuzlení zvratů z prvního dílu tak je na omylu. Autorka jen tak něco naznačí a tu pravou bombu si zase nechá na konec (mějte u sebe třetí díl). Ale tím jak je nám rozuzlení příběhu servírováno jen po částech, tak děj příjemně plyne, čtenář je neustále napínán a než se naděje, má půlku knihy za sebou.
Aiden se chová stejně jako v prvním díle, u něk nějaké velké změně nedošlo. Snad jen jeho majetnickost je ještě silnější, zakazuje Else snad úplně všechno a myslí si, že to je OK. Zato Elsa je snad ještě hloupější než minule. Přijímá Aidenovo chování snad i s nadšením, nechá se manipulovat a ještě se jí to líbí. Kdyby si to alespoň dokázala přiznat, jenže ona v jednu chvíli strašně touží podlehnout, ale za pár stran už Aidena zase nenávidí a nedokáže jeho chování snést. To mi tak strasně lezlo na nervy, její neustálé vnitřní myšlenkové souboje, obhajování toho co udělala.... To jejich hate to love trvá na můj vkus už moc dlouho.
Vzhledem ke konci jsem hodně zvědavá na další díl.

15.02.2024 4 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Přísně tajné se mi moc líbilo. Cením, že se autorky pouští do příběhů muže s mužem. Už knihy On a My se mi fakt líbili.
Homosexuální vztahy by neměly být tabu a rozhodně by se o nich mělo psát a knihy by se měly vydávat (minimálně alespoň z poloviny tolik jako se vydávají ty klasické kde je muž a žena) a my jako čtenáři bychom se neměli stydět si je pořídit a přečíst.
Tady u této knihy bych ráda vyzvedla příběh, který byl napsán moc dobře. Romatika, napětí, erotično, strach z neznáma a láska. Erotické scény nebyly do děje vecpány na sílu a prostě to spolu celé pěkně pracovalo.
Rozhodně jsem ráda, že jsem se k této knize dostala a doporučuji ji všem :-)

16.05.2023 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

To co jsem psala u prvního dílu pasuje i na ten druhý. Opět se mi to hodně líbilo a přečetla jsem ji za pár hodin.
Havním hrdinům konečně trochu dochází, jak to mezi nimi skutečně je a Keira se konečně přestává chovat jako pitomá a naivní husa.
Trochu si ale myslím, že autorce řekli aby napsala 3 knihy a tak to prostě natahuje. Což mi ale zas tak úplně nevadí. Jsou tam sice pasáže úplně navíc a někdy trochu mimo, ale nepůsobí to rušivě.

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Tak tahle kniha se mi opravdu líbila a v rámci tohoto žánru ji považuji za jednu z těch lepších co jsem četla. Líbí se mi ta temná atmosféra a chemie mezi hlavními hrdiny. Ze začátku nemohla zvyknout na jméno Lachlan, zkrátka mi přijde fakt divné. Děj příjemně a svižně plynul a já jsem těch 250 stran zhltla za dopoledně. Zkrátka ideální čtení když jste nemocní nebo na dovolené. Oddechovka co vás vtáhle a nepustí.
Varuji předem, že jakmile dočtete jeden bude vás to nutit okamžitě pokračovat dalším :)

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Zatracená láska se mi líbila. Je to zase něco jiného než na co jsem zvyklá. Odlišný styl psaní a střídání pohledů na stejnou situaci.
Když odhlédnu od celkem klišovitého námětu (hodná holka, zlej kluk, zakázaná láska...), tak musím hodnotit 5*. Děj se mi líbil, příjemně plynul a za celou knihu se mi nestalo, že bych se dostala do fáze, že to už dál číst nechci. Všechny postavy mi sedli a nikdo mě vyloženě neštval, teda až na Anny tátu, ten byl dost psycho.
Myslím si, že na naší českou YA scénu je kniha nadprůměrná. Jsem ráda, že jsem na autorku narazila a s chutí si přečtu i další knihy, které se jí podaří vydat.

14.06.2022 5 z 5