uteklazreality uteklazreality komentáře u knih

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

... vražda, skotský venkov, minulost, záhada, osamělost, naděje
Pocit samoty, který odezní na místě, které není z časopisů o nejkrásnější dovolené snů. Místo, které je uzavřené, osamocené, ale vy přesto víte, že jste tu správně. Že to je místo, kde máte být TADY A TEĎ. Jaké místo máte nejraději?
*Ostrov Entry od Petera Maye*

02.06.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

... pokrytectví, sousedské vztahy, sny a touhy, vzdor, český venkov, vztahy v rodině

Představy o našem životě nemáme jen my, ale řada lidí okolo nás. Snaží se nás do něj umístit jako dřevěnou sošku do Vánočního Betlému. My nechceme, ale dřív nebo později se ohneme pod tíhou argumentů a morálky. Chyby, které děláme se neodpouští a drží se v nás jako výčitky, které nejde jen tak přestát. Nesuďte druhé, když nevíte, kolik představ ostatních nenaplnili a kolik chyb udělali. Možná neměli takové štěstí jako vy.

04.05.2020 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

... záhada, rodinné vztahy, maloměsto, strach a obavy, chlad a bolest, střípky naděje
Den, kdy je vzduch cítit hnilobou. Den, kdy se chuchvalce mlhy proplétající suchou trávou a mráz zalézá pod nehty. Den, kdy se bolest dere napovrch s pocitem, že zpustošený svět v naší duši má naději. Den, kdy se zelené oči plné nejistoty a trápení poohlíží po úkrytu pro neklidnou mysl...

31.03.2020 4 z 5

V melounovém cukru V melounovém cukru Richard Brautigan

… přátelství, opravdovost, láska, sny, štěstí, tygři
Jedním slovem? Snové
Jak by se na nás ostatní tvářili, kdybychom jim vyprávěli o světě, ve kterém můžeme snít, ve kterém je opravdové přátelství, ve kterém je upřímnost a ve kterém se nebojíme říct, co cítíme. Nevěřili by nám, že je to možné. Ale ve světě z melounového cukru se sny plní, kamarádství vás naplňuje štěstím a zlý tygři mají své místo. Nechte se okouzlit a začněte snít. Připraveni?
*V melounovém cukru od Richarda Brautigana *

02.01.2021 5 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

... rodinná tragédie, smutek, smrt, zlost, naděje a víra, odhodlání
Jedním slovem? Syrové
Všechno je to v naší hlavě a všechno je to o naší hlavě. Dokud nepřijmeme sami sebe, dokud nepřijmeme pomoc od druhých a dokud si nepřipustíme realitu taková jaká je, tak budeme ztracení. Ztraceni ve svých myšlenkách, které putují do nejtemnějších zákoutí naší mysli, kde se přehrabávají v pocitech zloby, nenávisti, smrti a smutku. Ale pořád tam je naděje, pořád je tam drobek odvahy a pořád je tam touha žít. Najděte jí!
*Smrtholka od Lucie Faulerové*

02.01.2021 4 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

... odhalení, hledání sebe sama, termix, jsem na kluky, trápení, koloběh života
Svět, který neznámé se nám leckdy hodnotí jednoduše. Máme přeci internet, kamarády s názorem a sami si k tomu něco přidáme. A na otázku: "Jaké to je být klukem, který má rád kluky?" ani já nedokážu odpovědět. Knížka mi dovolila nahlédnout, ale i tak mi to nestačí k tomu, abych mohla hodnotit nebo soudit životy druhých.
*Pražská buzna od Jiřího Markvarta*

Sny robotů Sny robotů Isaac Asimov

... umělá inteligence, budoucnost, výzkum, dokonalé stroje, nadřazenost, sny a touhy, obavy
Naše obavy z budoucnosti jsou jen odrazem našeho chování. Pokud budou moct roboti myslet a cítit, měli bychom se už teď bát? Je otázkou, zda budou takový jako my. Zda se jejich umělá srdce náplní zlobou a vztekem nebo nám budou příkladem. Mnoho pohledů na budoucnost, která se už stala a která čeká na svůj čas.
*Sny robotů od Isaaca Asimova*

02.06.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

... vnitřní boj, krize středního věku, nevěra, sny a touhy, víra v lepší budoucnost .
Horskou dráhu nemám moc v lásce, protože je mi z ní špatně. Jak ty sešupy dolů, ale i ta cesta nahoru mi tlačí na žaludek a motá se mi z toho hlava. A tak je to i s naším životem. Chvíli jedete nahoru s pocitem, že už to bude dobré a že vesmír je na vás hodný, ale zdání klame. V tu chvíli přijde rychlý sešup, který vám nedá čas na rozmyšlenou. Stačí pár minut na to, aby se vše otočilo vzhůru nohama. Máte dvě možnosti. Buď to vzdát a stát se obětí nebo bojovat a doufat, že ta cesta brzo půjde nahoru. Nevzdávejte se!
*Chirurg od Petry Dvořákové*

02.06.2020 2 z 5

Pálenka: Prózy z Banátu Pálenka: Prózy z Banátu Matěj Hořava (p)

... samota, odpuštění, těžká rozhodnutí, boj sám se sebou, druhá šance, příběhy obyčejných lidí
I já bych chtěla občas někam utéct. Utéct od všeho co jsem v životě zažila, od všeho co mě zklamalo a od všeho co mě bolí. Ale vzpomínky nejdou vymazat. Od nich se nedá utéct. Objevují se vždy když nechci a když je potřebuji, tak jsou někde na cestách. Může útěk pomoct? Na jak dlouho?

11.04.2020 4 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

... radost ze života, věčné dětství, humor, inspirace, naděje, víra v lepší budoucnost
Nekonečná hravost, upřímná radost ze života a smysl pro pravdu jsou parametry dětství. Pokud si je udržíme do stáří, vyhrajeme. Dokážete být pořád dětmi? Dokážete se na svět dívat s lehkostí, bez „co když“ nebo „kdyby náhodou“? Pokud ne, naordinujte si špetku hravosti každý den. Nebojte se, jde to!

03.04.2020 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

... nevěra, lež, láska, touhy, stárnutí, okamžiky radosti, životní kotrmelce, odpuštění
Život dokáže být neuvěřitelně vtipný, pokud máte odvahu se na něj podívat z té lepší stránky. Můžeme nad každou blbou situací plakat, ale smát se jí, to je úplně jiný pocit. Přeji vám lehký úsměv nad každým drobným kotrmelcem a bolebřich nad každou prkotinou, která vás potká. Když nejde o život a dál to znáte. .

03.04.2020 3 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

... historky ze života, absurdní situace, svět a jeho pravá tvář, hodnoty, sny a touhy
Nad některými historkami, které jste kdy slyšeli, můžeme jen zakroutit očima nebo mávnou rukou. Pokud hledáte ty, které jste nikdy neslyšeli a myslíte si, že už vás nic nepřekvapí, sáhněte po této knize. Zvrácenost dnešního světa, nepěkní lidé, morálka a svědomí, to vše vás čeká.

31.03.2020 2 z 5

Do vnitrozemí Do vnitrozemí Vladimíra Valová

... prázdnota, smutek, samota, naděje, víra, sny a touhy
Jedním slovem? Úžasné
Jako křeček v běhacím kole. Jako kůň při Velké pardubické. Jako poštovní holub se vzkazem na noze, se může občas cítit každý z nás. Pokud najdeme odvahu udělat krok stranou, tak možná dostaneme odpovědi na naše otázky. Dokázali jste změnit svůj život a udělat něco mimo váš stereotyp? .

31.03.2020 5 z 5

Příběhy z vnitřního města Příběhy z vnitřního města Shaun Tan

... lidská nabubřelost, soužití lidí a zvířat, životní prostředí, povaha lidí, předsudky, dobré i zlé
Jedním slovem? Nádherné
Druhým slovem? Nádherné
Pocit, na který nikdy nezapomenete. Pocit, který vás zasáhne tak hluboko, že se nebudete moct nadechnout. Pochybení, vaše pochybení, které když si uvědomíte, svět kolem vás se ihned změní. Změní se díky tomu, že se nebojíte vlastních chyb. Dokážete přiznat chybu? .

31.03.2020 5 z 5

Rembrandt – Příběh kočky Rembrandt – Příběh kočky Darko Macner

... přátelství, odvaha, nejlepší přítel, člověk a zvíře, láska
Přátelství nevznikají jen mezi lidmi. Významnou součástí našich životů jsou i zvířata. Kočky, pejsci, kanárci, hadíci, ježci, králíčci, rybičky. Milujeme je a oni nás. Jako bychom za ně dali život mi, dali by oni život za nás. Co třeba kočky, jsou to královny lesů, domů, bytů, polí, luk a hájů, mají svou tvrdohlavou povahu, ale každé ráno se za vámi vrátí a vás to potěší na duši. Za to stojí žít.
*Rembrandt - Příběh kočky od Darka Macnera*

02.01.2021 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

... apokalypsa, strach, zlost, boj o život, odvaha, přátelství
Došla voda, voda došla, voda opravdu došla, není to legrace, voda není. Dokážete si představit sami sebe, až tuto větu uslyšíte? Co uděláte? Stane se z vás zvíře, které bude schopné zabít souseda pro trochu vody nebo se budete snažit hledat řešení a pomoc ostatním? To se dozvíme, až tato situace nastane. Troufám si říct, že je na čase o vodě začít intenzivně přemýšlet. Přemýšlet o ní jako o zlatu, které nás drží při životě. Šetřit s ní a myslet na další generace, které tu boj o vodu bude čekat. Jdu se napít...
*Sucho od Neal Shustermana & Jarrod Shustermana*

02.01.2021 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

… deprese, rodinné vztahy, výchova dětí, rodinná tajemství, biologické hodiny
Závist, nespokojenost a zlost je začarovaný kruh, ze kterého se jen tak nedá vyskočit. Má to jediný předpoklad a to ten, že chcete vyskočit. No a jak víme, to se nikomu moc nedaří, protože moooc práce. Ale když se do toho přimotá dědictví po tetičce, nevyřešené vztahy, peníze, tikající biologické hodiny, tak je to gulášek, který nechutná moc dobře.
*Poslední výročí od Liane Moriarty*

02.01.2021 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

... hygge, hledání štěstí a rovnováhy, cestování, přátelství, pochopení
Vůně čerstvě upečeného koláče, chuť skořicového kakaa a spící štěňátko boxera dostane každého z nás. Chtěli bychom se umět zastavit a nechat se jen tak unášet a snít. Nehlídat čas, nemyslet na práci, neslyšet okolní hluk. Poznejte sami sebe a najděte to po čem opravdu toužíte. Hodně štěstí ♥️
*Kavárna v Kodani od Julie Caplin* .

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

... špatná rozhodnutí, naivita, láska, krize, vzpoura, zklamání, útěk
„Taková hezká a chytrá holka to byla a jak si zkazila život“ je věta, kterou každý z nás slyšel nebo zaslechl několikrát. Když se vám převrátí život naruby a tak, jak jste si ani v nejšílenějších snech nepředstavovali, tak je tato věta jen lehkým odrazem skutečnosti. Rozhodnutí, do kterých vás ostatní donutili a neměli jste sílu odporovat. Rozhodnutí, které z vás udělalo trosku...

12.05.2020 2 z 5

Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Griet Op de Beeck

... láska k životu, správné rozhodnutí, naděje, radost z maličkostí, rodičovství, zklamání
Jaký vliv má rodina na zrání člověka? Jakou mají rodiče šanci ovlivnit náš život? Mají přitom zapomínat na ten svůj? A co když to neumí a jejich děti trpí? A ví oni, že jejich dítě trpí? 400 stran času na přemýšlení o tom, jací lidé jsme a jak se chováme k ostatním...

03.04.2020 4 z 5