Rembrandt – Příběh kočky přehled

Rembrandt – Příběh kočky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453446/bmid_rembrandt-pribeh-kocky-lZb-453446.jpg 4 31 31

Kocour Rembrandt je díky svému ušlechtilému původu předurčen být hvězdou světových soutěží. Náhoda tomu chtěla, že jako kotě se ocitá v rukou mladé výtvarnice Anny. Ta mu dává volnost, kterou by jako výstavní kočka nikdy nezískal. A jednoho dne začíná tento neuvěřitelný příběh… Rembrandt je vyprávění o nesmírné lásce, statečnosti a odvaze. O velkém kočičím hrdinovi, který musí překonávat nebezpečí a smrtelné nástrahy, jen aby se znovu ocitl v náručí milované paní.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rembrandt – Příběh kočky. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
24.02.2024 3 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek. Sama bych si jí určitě nekoupila. A po přečtení bych jí zařadila k lepšímu průměru. Není to můj šálek kávy, ale příběh rozhodně nenudil.

BabaJaga11
20.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Tento příběh mě vzal za srdce. Asi proto, že patřím ke kočkomilné části populace a vím, jak bolí ztráta milovaného zvířete. Bohužel ta část lidí, která kočky ráda nemá, tím zároveň omlouvá i největší možné krutosti (a já si vždycky říkám, že mi taky vadí někteří lidé, a přesto jim neusiluji o život). Autorka mistrně popsala, jak rozdílné emoce dovedou kočky (v tomto případě krásný velký kocour kartouzské kočky) v lidech vzbudit. V některých z nás probouzejí to nejlepší, z jiných vypluje na povrch zase to nejhorší. Zřejmě proto ta druhá skupina lidí kočky tolik nesnáší... bojí se odhalení svých slabin, své temné stránky. I když na odhalení paní Langové by nebyla bývala ani kočka potřeba...

Dostaly mě – v pozitivním smyslu slova – některé momenty, kde se postavy zachovaly na první pohled neuváženě, ale kdy se prokázala jejich dobrota. Řádová sestra Johanna zachránila kocourkovi život hned 2x, ač to pro ni muselo mít nepříjemnou dohru. Pro mě byla hrdinkou, i když se bála kopřiv, na rozdíl od sestry Agnes, která patrně s umrtvováním těla kopřivami umrtvila i své srdce. A konec, kdy Anna prchá z módní přehlídky, na níž se měly objevit šaty ušité z jí malovaných látek, kdy je jí jedno, zda tím vzbudí rozruch, zda nepřijde o další zakázky, protože je zde zkrátka někdo, kvůli komu stojí zato vše riskovat... tomu jsem uvnitř tleskala. Ano, kniha je místy hodně smutná, protože vypráví o lidech a není to vždy lichotivé; kdyby byla jen o kočkách, byla by jistě o poznání veselejší. Ale určitě doporučuji k přečtení všem kočkomilným čtenářům, už proto, že ten krásný příběh má dobrý konec.

Le Chat
15.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Začnu tím, že mám dvě kočky. Naštěstí jsou oba moji chlupáčci doma v teple… Rembrandtovi i Anně jsem fandila, aby se znovu našli. Za krásný konec nakonec přidávám pátou hvězdičku, i když kniha rozhodně není pro každého a místy je opravdu smutná. Za nejkrásnější kočičí příběh bych ji rozhodně neoznačila.

Knižní novinky (39. týden)

20.09.2020

Kniha Rembrandt – Příběh kočky v seznamech