Usire Usire komentáře u knih

Zdroj Zdroj Brian Lumley

Trochu zklamání, protože se děj nedrží kolejí z předchozích dílů, ale otevírá se nám celý nový svět. Je to místy dost plytké a nedomyšlené, ale kniha za přečtení stojí.

09.06.2021 4 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Parádní příběh, který byl v mnoha ohledech nevšední, ale na druhou stranu tu bylo také mnoho klišé. Rozhodně kniha stojí za přečtení a je to skvělý začátek ságy.

31.05.2021 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Zajímavě zpracované téma, ale něco mi chybělo. Neumím to definovat, ostatní knihy od Kinga mi přijdou lepší. Škoda ten závěr; chtělo by to pokračování nebo lepší ukončení.

12.05.2021 4 z 5

Naše květiny Naše květiny Miloš Deyl

Povinný studijní materiál každého středoškoláka a vysokoškoláka, který studoval botaniku. Ilustrace jsou nádherné a jde dobře vidět i charakteristika jednotlivých druhů rostlin, takže se opravdu hodí jako učebnice.

Minerály Minerály Olaf Medenbach

Tuto knihu mám rád hlavně pro její krásné fotografie doplněné o textovou část hned vedle. Už jako dítě jsem si v ní listoval a koukal se na všechny ty barevné minerály v rozdílných tvarech.

26.01.2021 5 z 5

Další skvělé vyprávění o čaroději, který začíná být už jako člen naší rodiny. Objevují se mé oblíbené postavy a děj má opravdový spád a dobrou zápletku.

Temná půle Temná půle Stephen King

Zajímavý námět, vhodné tempo vyprávění a dobře zapamatovatelné postavy. Začátek je mírně slabší, ale po jeho překonání si už jen užíváte příběh.

26.01.2021 4 z 5

To To Stephen King

Kniha, která není rozhodně pro každého. Prolíná se několik rovin a místy je to dost rozvleklé. Pro mnoho lidí to bude velmi těžké čtení, ale pokud to překousnou, budou nakonec odměněni velmi dobrým zážitkem.

26.01.2021

Prométheus Prométheus Franz Fühmann

Tak tohle mi opravdu sedlo. Přečetl jsem to snad na jedno posezení a začal se zajímat jak to bylo dál, rozbory postav atd. Jen mě mrzí, že není další pokračování, antických příběhů je celá řada.

Fiesta / Stařec a moře Fiesta / Stařec a moře Ernest Hemingway

Fiesta na mě nepůsobila tak silně jako Stařec a moře. Možná je to jen o zážitcích, které si já neumím jen přestavit a docením je až časem.

25.01.2021 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

První kniha o profesoru Robertu Langdonovi, kterou jsem četl bohužel jako druhou. Sám jsem si tím trošku pokazil hodnocení, protože Šifra je přeci jenom lepší. Nicméně kniha je vážně dobrá a časem se určitě vrátím k celé sérii znovu, tak jak byla zamýšlena.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Knižní dílo obsahuje více děje než filmová předloha, což mám velmi rád. Smysluplnější pojetí knihy vás bude držet po celé její délce.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Kniha je dobře čtivá a ve své podstatě lepší než filmové zpracování. Styl psaní nemusí sedět každému a já si chvilku musel zvykat, ale nakonec mi sedl. Z celé série mám tento díl nejraději.

Dracula Dracula Bram Stoker

Trochu jsem se obával, jestli je kniha vzhledem ke svému stáří ještě pro mě. Horor je přeci jen značně fousatý, ale snad zaujme i dnešní čtenáře. Filmové zpracování známe vlastně všichni a tak jsem chtěl mít i porovnání s knihou. Je pravda, že některé pasáže jsou delší a nezáživné, ale příběh byl čtivý a stále mě bavil mě.

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Hodně zajímavý námět, který je i velmi slušně napsaný. Horor to sice není, ale spíše psychologický román. Velmi se mi líbí oblast Maine před skoro padesáti lety s danou atmosféru.

Profesionál Profesionál Ed McBain

Chytré a i s poučením: velká věc končí většinou na maličkostech.

27.10.2020 4 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Největší přínosem této knihy je nikdy nevěřit novinářům. Děj byl uvěřitelný, ale závěr poměrně dobře předvídatelný.

08.10.2020 4 z 5

Postrach Postrach Ed McBain

Proč jste na to nepřišli dříve? Vždyť to bylo tak prosté. Pohnutky některých lidí nelze chápat, tak jako ve skutečném životě. Z knihy jsem nebyl zklamaný, dokonce i napětí zde bylo.

05.10.2020 4 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Skvělá kniha s jiným koncem než jsem čekal. Očekával jsem, že to bude jako film, ale kniha mě příjemně překvapila, protože je o mnoho lepší. Psychologie zde téměř dýchá čtenáři na záda.

09.09.2020 5 z 5

Lesk a bída vzdělávání Lesk a bída vzdělávání Vladimíra Dvořáková

Kniha, která ukázala na nešvar současné doby si rozhodně zaslouží naši plnou pozornost. Plně se ztotožňuji s textem. Bohužel mi chyběly rozsáhlejší pasáže o nešvarech veřejných vysokých škol a hlavně státních vysokých škol. Ruku na srdce, nejsme jako na západě, kdy soukromé vysoké školy chrlí ty nejlepší absolventy a tady je jasný důkazem toho, že titul si může v podstatě "koupit" kdo chce.

09.07.2020 4 z 5