tyna_01 tyna_01 komentáře u knih

Co když zůstaneme Co když zůstaneme Sarah Sprinz

Amber a Emmet, jejich příběh jsem fakt hltala,.. ️ Na jedné straně dívka, která je flegmatická, bez cílů, pohrdající autoritami. Na druhé straně její protiklad Emmet, který věděl, co chce dělat, měl jasný cíl a pro něj byl schopný udělat cokoliv.
Moc se mi líbil celý vývoj jejich vztahu a postupné odhalování životních osudů nejen Amber a Emmeta, ale i pochopení chování jejích rodičů, které jsem hodně odsoudila. Ale jak to tak bývá, každé chování má nějaký důvod a ten se taky dozvíme.
Těším se i na třetí díl a doufám, že i tam se promítne Amber a Emmet, protože jsem si je dost oblíbila, i když jsem s počátečním chováním Amber vůbec nesouhlasila .

08.08.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Předem musím říct, že jsem si už dopředu udělala nějaký nevysvětlitelný předsudek a do této knihy se mi vůbec nechtělo. I když už byla na řadě, že bych ji měla přečíst, tak jsem radši vzala jinou knížku,... A po jejím přečtení?? Nechápu, co to bylo a proč jsem to udělala :D Kniha byla naprostá pecka, která se četla sama. Musím tedy uznat, že pro rodiče to je horší čtení, nebo alespoň pro mne bylo. Nedokážu a ani si nechci představovat situaci, že by u mne měl někdo zazvonit a oznámit mi, že mé dítě žije někde jinde a já vychovávám jejich dítě. To musí být přímo děsný pocit. Počáteční přístup Milese se mi vůbec nezamlouval, nechtělo se mi věřit, že by to všechno mělo probíhat tak tzv. na pohodu a rodič by se nerval za své dítě zuby nehty,.. Kniha má krátké kapitoly, což mi naprosto vyhovovalo a ještě mi přijde, že se tím stupňuje napětí a nutí to čtenáře pokračovat a chce vědět víc a víc Autor je velmi dobrý v tom, že ve chvíli, kdy si začínáte myslet, že už víte tu zápletku, tak zjistíte, že vlastně vůbec nevíte A to je na tom super Takže za mne doporučuji ️

15.05.2022 5 z 5

Nejistá oběť Nejistá oběť Claire McGowan

Jde o příběh psaný primárně z pohledu tří žen - Suzi, Nora a Elle. Každá je úplně jiná, každá má nějaký svůj životní příběh, ovšem jedno je spojuje,.. Každá z nich má také své tajemství a ne vždy je bezpečné, aby se dostalo na povrch.. Jedna zná druhou, aniž by o tom ta druhá tušila,...Suzi v Noře najde svoji kamarádkou, kterou na samotě, kam se přestěhovala, velmi potřebuje a je za ni neskutečně vděčná. Možná by jí to své tajemství i svěřila, jenže,... Celý příběh se prolínají témata vztahů, manželství, zrady, přátelství,.. Kniha má krátké kapitoly, kde se střídají pohledy hlavních postav a jsou zasazeny do různých časových úseků. Krátké kapitoly zajistily to, že jsem chtěla číst pořád dál a dál, abych se dozvěděla příběh druhé ženy a jak to všechno bude pokračovat. V knize určitě nechybělo napětí a zvraty, závěr knihy jsem rozhodně nečekala, ale bylo to pro mne takové ,,vlažné", kdy jsem si neřekla: ,,tyjo, tak to jsem ale rozhodně nečekala, to je mazec". Na druhou stranu se mi líbí, že ač v knize dojde k nějakému rozuzlení, mám pocit, že příběh končí, tak se tam objeví nový zvrat, který příběhy začne prolínat dál a dál,... Za mne doporučuji :)

12.05.2022 3 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Romantická oddechovka s předvídatelným koncem, ale moc mne bavila. Miluju prostředí knihkupectví a kaváren - to kniha splnila :) Oddechové čtení jsem potřebovala, takze za mne super :)

16.03.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Shari Lapena opět nezklamala. Knížku jsem nechtěla odložit, děj mne pohltit, postavy zajímaly, super příběh

04.03.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje druhá kniha od spisovatelky a hodně mne bavila. Četla se lehce, žádné překroucené a nadbytečné informace. Děj super, napínavý, udržuje v pozornosti, jen jsem zhruba v půlce začala mít podezření na vraha a to se potvrdilo, ... Ale rozhodně jdu přečíst i další knihy spisovatelky, to mne neodradilo, jen kvůli tomu ubírám jednu hvězdičku.

15.02.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Jako vždy mne knížka od Patrika Hartla neskutečně chytla, byla čtivá, pobavila. Mám ráda jeho styl psaní. :)

04.01.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha se mi dobře četlo, ale nebylo tam takové to ,,wau,, kdy od knihy nemůžu odejít a musím ji pořád hltat dál a dál.
Je to první kniha této autorky, kterou jsem přečetla, ale mám v plánu přečíst i další, tak mne třeba ještě překvapí :)

14.11.2021 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Reálné příběhy dvanácti žen, které může zažít kdokoliv z nás. Možná proto, že to byli starosti reálné, proto se kniha četla velmi dobře, vč. starostí, radostí a různých životních zvratů.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Parádní oddechovka, která podle mne zaujme všechny věkové kategorie. Líbí se mi, že si můžete vybrat, jestli začnete úhlem pohledu muže, nebo ženy :)

24.09.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha, kterou opravdu nechcete během čtení odkládat a minimalizujete své každodenní povinnosti, aby jste věděli, jak to dopadne :)

Polib mě Polib mě Stella Tack

Když sahám po knize tohoto typu, tak si nikdy nejsem jistá, kdy přijde ten moment, že si řeknu: ,,Aha, na tohle čtení už jsem stará. Berte mne s nadsázkou, ale asi mne nebudou neustále bavit univerzitní milostné zápletky . Každopádně tady jsem se toho prozření naštěstí nedočkala .
Začátek knihy byl super, s jakou vervou Ivy nastoupila na univerzitu a možná i s určitou mírou naivity, To, jakým způsobem se seznámila se svým bodyguardem,.. Prostě mne to bavilo . Místy se mi zdálo, že příběh trošku zamrznul, mohl být akčnější, ale ve výsledku mne to vlastně nevadilo .
Námět knihy se mi taky líbil, Ivy určitě neměla lehký život, žít podle představ a norem rodičů muselo být šíleně náročné a vlastně se jí nedivím, že chtěla vyzkoušet život obyčejné holky.
Závěr příběhu mne trochu překvapil a děsila jsem se, jak to skončí, ale autorka příběh zakončila velmi dobře .
Takže příběh rozhodně pro náctileté, ale určitě i pro ty, jako já, které mají rády tyhle příběhy a rády si odpočinou u pohodového čtení .

03.05.2023 4 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Neskutečně jsem se těšila, až se mi do rukou dostane závěrečný díl série Vzplanutí, protože předchozí dva díly se četly samy. Příběh začíná tím, že se Kimber sesypou veškeré její jistoty - snoubenec se na ni vykašle u oltáře, její obchod shoří a zemře jí otec, který měl ženu, o které Kimber neměla ani tušení. Takže její první setkání s macechou není úplně v nejvíce vhodnou chvíli. Nemůžeme se divit, že když Kimber v této chvíli potká muže, vidí na něm pouze samé zápory a logicky ji nenapadlo, kdo by tímto italským magnátem mohl být. A jak už to bývá, tento italský módní guru není zvyklý na to, že by jím pohrdaly ženy, ba spíš naopak, většina prahne po jeho pozornosti. To se ovšem nedá říct o Kimber, protože zrovna on chce odkoupit otcovu firmu a tímto u ní získá mnohem více mínusových bodů. Jenže Matteo vymyslí plán, jak dosáhnout svého. A jak toto dopadne? To si rozhodně přečtěte v tomto příběhu, stojí to za to.

06.11.2022 5 z 5

Krása mezi námi Krása mezi námi Cory Anderson

Krásný příběh, který člověka pohltí,.. Já jsem tam našla vše, co od příběhu očekávám. Rozjezd rychlý, dějová linka se odehrává v přítomnosti i minulosti a neskutečně mne to bavilo, nutilo mne číst a číst Příběh je psaný 3.osobou a setkáváme se jak s pohledem Jacka, tak Avy. V příběhu vidíme neskutečné sourozenecké pouto, kdy mne až dojala oddanost Mattyho k bratrovi a posléze taky k Avě. Nechybí zde zápletka, která je důležitou součástí tohoto příběhu, kdy je hon za penězi velice nebezpečný a odhalí skutečnosti, které hlavní hrdiny buďto posílí v boji s osudem a nebo sejmou. Ke které variantě došlo zjistíte tehdy, když si příběh přečtete :)

08.08.2022 4 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

O této sériové vražedkyni jsem neměla ponětí a po přečtení knihy jsem byla v pěkném šoku. Kniha se mi moc líbila, byla psána čtivě, zhltla jsem ji jako malinu. Nejen, že to byla kniha čtivá, ale díky ní si jdu vyhledat více informací o Belle, protože mne to fakt zajímá. Klobouk dolů.

12.04.2022 5 z 5

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

Další kniha od Sarah se mi četla velmi dobře. Autorka nezklamala, postavy i děj byl super. Jen nedokážu říct proč, ale chybělo mi tam trochu větší stupňování napětí. Proto ubírám jednu hvězdu.

16.03.2022 4 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Kniha byla fajn, čekala jsem ais vyloženě krimi, což kniha není. Četla se dobře, jen mne byly některé části zbytečně dlouhé a nutilo mne to některé odstavce přeskakovat, proto jenom 4⭐️

10.02.2022 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Dle mého názoru měla kniha pomalejší rozjezd, ale to se postupem času změnilo a pak jsem ji nechtěla odložit :)

04.02.2022 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Miluji Provence, levanduli, fialovou barvu a jídlo - takže tato kniha mne oslovila, byla to super oddechovka z nádherného prostředí. :)

13.12.2021 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Kniha mne moc bavila, četla se téměř sama :) Prolínání postav během příběhu mne bavilo, kdybych měla číst první jednu a potom druhou ženu, nebylo by to pro mne tak zajímavé.
Byla to moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. :)

04.10.2021 5 z 5