tittanie tittanie komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Bílou nemoc jsem četla už vícekrát. A teď naposledy jsem si říkala, že bych strašně chtěla být u toho jak tuhle knihu Čapek psal. Strašně bych si o ní chtěla popovídat přímo s autorem.

07.10.2021

Tohle byla první kniha z této série, kterou jsem si koupila hned jak vyšla. Postavy jsou trošku starší, takže už je i zápletka taková dospělejší a méně pohádková. Kniha byla úžasná. Zase jsme poznali více z kouzelnického světa, třeba kouzelné zvířata. Jako dítě jsem přemýšlela jaké předměty, bych si zapsala navíc. Jestli bych byla jako Hermiona nebo bych si vybrala jako Harry a Ron. No byla bych tak na půl cesty, ke každému. Postava Siriuse se mi moc líbila, i cesty do Prasinek. Úžasný díl. Dlouho jsem říkala, že je to nejlepší díl.

14.08.2020

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Absolutně skvělá kniha. Když jsem ji dočetla, říkala jsem si jenom páni. Škoda jenom, že toto dílo nevnímali více i tehdejší vůdcové.

28.07.2020 5 z 5

Reminiscencie Reminiscencie Dominik Dán

Jsem nadšená. Nevím jestli je to tím, že jsem půl roku žádného Dána nečetla nebo tím, že se jedná o mé oblíbené téma - 50.léta, ale asi je to jedno.
Je pravda, že v tomto dílu měl hlavní roli Richard a ostatní byli na vedlejší koleji, ale i tak se tam aspoň mihli. Autor nás neošidil o další pokus o zbohatnutí Kukyho a nebo stále hladového Váňu.
Kniha pro mě byla výzvou, protože jsem ji četla slovensky. Takže jsem musela číst velice pomalu a možná i díky tomu mi došla zápletka před odhalením.
Konec mi byl líto, protože si myslím, že takhle to dopadnout nemělo.

01.07.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Za sebe musím říct, že jsem nadšená. Knihu jsem si ráno půjčila a večer jsem ji měla přečtenou. Ze začátku jsem si říkala, rychle, rychle přečíst, ale pak jsem se brzdila, abych nepřepálila tempo :D Kniha mi vyloženě padla do nálady, takže mi vůbec nevadilo, že se jedná o oddechovou knihu.
Líbily se mi postavy, děj, ilustrace (sice jenom dva střídající se obrázky, ale super)... vlastně všechno. Možná mohla být kniha krapet kratší, protože ke konci trochu ztrácela dech...
Je to moje druhá přečtená kniha od autorky, ale těším se na další.

24.01.2023 5 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Knížku jsem si chtěla dlouho půjčit, ale v knihovně byla pořád vypůjčená. Docela chápu proč. Kniha se mi líbila. Dobře se četla. A byla zasazená do mé oblíbené doby a do československého prostředí. Až když jsem dočetla tak jsem si na obálce přečetla, že autor je autor seriálu První republika.
I když byla kniha chvilkama zdlouhavá a mohla mít o sto stránek méně, ale těším se na další díl.

14.08.2022

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Kniha se mi líbila, hlavně jsem nadšená z toho, že autor pokračoval v příběhu se Zorou. Snad bude její linka ještě někde pokračovat. Ještě bych uvítala dořešení Petřina příběhu z předchozího dílu. Ale jsem spokojená. Obecně mám ráda Dánovy knihy, kde neprobírá politiku nebo podsvětí.

19.04.2022 5 z 5

Babišovo Palermo II Babišovo Palermo II Jaroslav Kmenta

Kdyby to byla detektivka, tak řeknu, že je to super, jenom tomu chybí šťastný konec, kdy je padouch dopaden, odsouzen a bručí v chládku.
Je jenom škoda, že se to opravdu děje a že to není detektivka. Oceňuju práci autora. Tento díl se mi líbil více než předchozí.
Děkuji.

25.10.2021 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Jsem ráda, že jsem se pustila i do čtení druhého dílu. Jsem totiž docela nadšená. Líbí se mi jak autorka píše.
Příběh měl děj. Posunoval se. Což u tohoto typu knih vidím málokdy. Líbilo se mi, že autorka nevybrala jako hrdinku blondýnu s hezkým tělem, ale fajn babu, která měla děti. Zápletka na konci mi přišla už navíc a kniha byla předvídatelná.
Už vyhlížím třetí díl.

24.09.2021

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Perfektní kniha. Hodně zajímavé mi přišly informace z Indie a života tam. Taky postavy byly dobře popsané. Dobře se mi to četlo. Určitě by si zasloužila lepší komentář, ale nevím teď co napsat.

10.04.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Prvních padesát stran jsem se strašně nutila do čtení. Říkala jsem si, dám tomu ještě dvacet stran a končím. No, ono se to zlomilo a knihu jsem dočetla. Velice zvláštně popsaná druhá světová válka. Vlastně kniha ani nebyla o nějaké závratném ději spíš o knihách, myšlenkách a vztazích.

18.02.2021

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Absolutně úžasné čtení. Jsem nadšená. Spisovatelka krásně přiblížila život v té době a těch místech. Strašně mi bylo líto Ženky. Ale vlastně i ostatních postav. Obdivuju jejich sílu. Myslím si, že díky této knize jsem pochopila mentalitu zdejších lidí.
Tenhle díl byl snad lepší než první. Takže se těším na třetí díl. I když i trochu netěším, protože bude probíhat v době, kterou moc ráda nemám, je totiž plná křivd a nenávisti.
Tento díl jsem četla s mapou a vždy, jak někdo jel do Ostravy, tak jsem si na mapě vyhledávala místa, která jsou zde zmíněná a říkala jsem si jo tam jsem byla nebo ne tam se musím podívat. Stejně tak plánuji výlet k šikmému kostelu.
Díky.

03.02.2021 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Ukončení série mého dětství. Četla se mi skvěle, hltala jsem každé slovo až jsem se dostala na poslední stránku. U některých pasáží jsem brečela. Nevím, co dál dodat.

15.08.2020

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tenhle díl patřil jednu dobu mezi mé nejoblíbenější. Moc se mi líbily Harryho prázdniny. Dozvěděli jsme se více o kouzelnickém světě a o tom jak vlastně fungují školní zkoušky a závěr knihy byl perfektní.

14.08.2020

Mezi čtením třetího a čtvrtého dílu jsem měla větší mezeru a musím říct, že jsem se strašně ráda vrátila na Kostku. Tenhle díl byl super. Velice zvláštní sloužící, velice pomýlení zloději. Paráda.

28.07.2020

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tak od téhle knihy jsem čekala daleko více. Je to zajímavé téma,ale měla jsem pocit, že hlavní hrdinka na všechno přijde až moc snadno a rychle. Kniha je zbytečně dlouhá. Příběh z minulosti ušel, příběh ze současnosti mě moc neoslovil.

18.07.2020

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Tak tady u téhle knihy jsem se musela přesvědčit, kdo ji napsal. Opravdu bych od takového autora nečekala takovou knihu a obzvlášť v takové době. No co naši předci byli asi méně puritánští než bychom čekali. No já jsem občas nevěřícně zírala, kroutila hlavou, červenala se a smála se zároveň. Knihu jsem měla do čtenářské výzvy a jsem ráda, že je, protože bych se nedostala k takovým zajímavých knihám.
P.S. porno jsem ještě nečetla

17.07.2020

Ne, ne, ne! Ne! Opravdu ne. Knihu jsem dočetla jenom proto, že byla tak krátká. Na můj vkus moc sprosté. Čekala jsem více toho jaká je práce letušky a tohle mi přišlo jak párty dívka v letadle. Prakticky popisované jenom hotely a málo o letech.

17.07.2020

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Docela příjemné čtení. Dlouho jsem se bála knihu číst, protože je označená jak thriller a já se hodně bojím, ale tady vlastně nebylo čeho. Konec byl takový překombinovaný, ale knihu jsem přečetla za dva dny.

14.03.2024

První díl mě dostal. Den po přečtení jsem vůbec nemluvila a nebyla jsem schopná myslet na nic jiného. Nepřála jsem si, na rozdíl od ostatních čtenářů, další díl. Ale když tenhle díl vyšel, tak jsem si říkala, že si ho teda přečtu. První díl jsem hodnotila 5 hvězdami. Tento díl hodnotit nebudu.
Je to klasická kniha o 50. letech. Je to smutné, ale nebylo to drásající jako první díl. Psáno trochu naivně. Přišlo mi, že Paula šla úplně stranou, byť byla párkrát zmíněna. Ze začátku jsem cítila, jak Františkovi jeho Paula chybí, ale to je vše. Svět šel dál.
Nevím, jestli lze říct, že konec byl smutný, byl očekávaný.

19.08.2023