tittanie tittanie komentáře u knih

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Veselá kniha o smutných věcech.
Přiznám se, že jsem moc nevěděla, co jsem si vybrala za knihu. Takže jsem byla překvapena tím, že Adamova specializace je porodnictví. Místy jsem se smála, místy divila, někdy docela nechutné.
A je k tomu seriál, tak se možná podívám.

29.04.2024

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

Mi se kniha líbila. Sympatické postavy, zajímavé prostředí a zajímavý příběh.
Nedokážu říct, který detektivní příběh se mi líbil nejvíce, asi z každého něco. Určitě se pustím i do dalšího dílu.

29.04.2024

V hluboké úctě a oddanosti V hluboké úctě a oddanosti Karel Čapek

Loni jsem se rozhodla přečíst všechny Čapkovy knihy.
Obdivuji spojení Čapka a Masaryka, přišlo mi to jako "přídavek" k Hovorům s Masarykem.
Je to zajímavé čtení, jenom jsem se někdy nechytala, protože jsem neznala tehdejší situaci.

26.04.2024

Místo pro Jonathana! Místo pro Jonathana! Karel Čapek

Čapek je stále aktuální a skvělý autor.
Jestli tyhle články vycházely v novinách, tak obdivuji čtenáře, kteří články četli. Mi totiž přišly dost těžké na pochopení, možná je to tím, že knihu musím vrátit do knihovny a jsem v časovém presu.
Asi se ke knize budu muset vrátit za pár let.

20.04.2024

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Ze začátku jsem byla nadšená, ale pak mé nadšení začalo trochu klesat.
Líbilo se mi, že každý rok byla jedna kapitola. Líbily se mi postavy a popsání skoro všech důležitých událostí 20. století. Líbilo se mi, že se postavy vracely k 1. září.
Co mi trochu vadilo je, že kniha byla dost dlouhá a ke konci už padalo mé soustředění a omáčka okolo a že všem postavám se nějak moc dařilo, proplouvali dějinami velice snadno.

20.04.2024

Brněnský pochod smrti Brněnský pochod smrti Jiří Kratochvil

Kniha obsahuje čtyři příběhy a z každého jsem si odnesla něco jiného.
Jsem ráda, že jsem si měla možnost knihu přečíst. Je to tenká zajímavá knížka, kterou jsem přečetla za chvilku.

17.04.2024 5 z 5

Milost, pane prezidente Milost, pane prezidente Josef Klíma

Na knihu jsem docela dlouho čekala, než byla volná v knihovně.
Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. A doporučuji, po přečtení ještě otočit stránku, je tam vysvětlení, které příběhy jsou pravda a které fikce. Já jsem si toho všimla, až díky komentářům.
Nejvíce se mi líbily příběhy Dítě a Droždí. Poslední příběh taky nebyl marný :D

17.04.2024

Karel Čapek - fotograf/photographer Karel Čapek - fotograf/photographer Karel Čapek

Loni jsem se rozhodla přečíst všechny Čapkovy knížky.
Tahle je jiná. Je to kniha fotografií s pár stránkami s Čapkovým popisem fotografování. Fotografie jsou rozděleny do několika kategorií, jako zátiší nebo portréty a protože Čapek byl vášnivý zahradník, tak nechybí fotografie zahrady nebo aspoň rostlin.

17.04.2024

Ve stínu fašismu Ve stínu fašismu Josef Čapek

Co dodat?
Jsem ráda, že kniha vyšla jako ekniha a dá se tady stáhnout. Krásné ilustrace, jasné texty. Super.

17.04.2024 5 z 5

Povídejme si, děti Povídejme si, děti Josef Čapek

Krása. Čapci umí psát.
Nejvíce se mi líbí příběh o Vánocích, které nechtěly být. Super. K tomu krásné ilustrace.

15.04.2024 5 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Je to moje osmá přečtená knížka od této autorky, takže vím, že píše dobře. Některé její knížky mě zvedly ze židle, ale téhle něco chybělo.
První část se mi četla velice dobře, druhá mi přišla, že kulhá a některé chování Diany jsem nepochopila.
Škoda a v knížce mi chybělo, to co autorka umí, nějaký šok.

15.04.2024

Sedm rozhlásků Sedm rozhlásků Karel Čapek

Na Čapka velice zajímavý útvar. Přišly mi velice kritické k době, politice...
Pokud by si někdo chtěl přečíst více, tak v knize Drobty pod stolem doby.

Drobty pod stolem doby Drobty pod stolem doby Karel Čapek

Když jsem se loni rozhodla přečíst celého Čapka nevěděla jsem, co všechno se mi dostane pod ruku.
Velice zajímavá knížka. Přišla mi taková nečekaná od Čapka.
Přišla mi velice kritická k politice. Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala. Pro mě je zajímavá doba. Popisuje roky 1928 -1938. Od hospodářské krize až do února 1938. Zajímavé období našich dějin. Některé básně vyšly v knize Sedm rozhlásků.

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Nejvíce mě naštvalo, když jsem si první díl přečetla dvakrát v domnění, že čtu druhý díl. To je tak, když autorka pojmenuje oba díly stejně a jenom přidá číslovku a čtenář se pořádně nepodívá.
Po docela dlouhé době červená knihovna, která mě nenaštvala, takže jsem spokojená. Jestli se pustím do dalšího dílu uvidím, prozatím to vidím pozitivně.

Dni žalu Dni žalu Karel Čapek

Moc nevím, co napsat. U čtení jsem byla dojatá a měla jsem slzy v očích.
Kniha popisuje abdikaci prezidenta Masaryka, potom jeho umírání a pohřeb. Každá část je velice zajímavá a pohřeb je doplněn černobílými (jakými jinými) fotkami, které dodávají knize atmosféru.
Velice jsem obdivovala ten zájem lidí, kteří přišli, aby viděli jeho rakev.

09.04.2024 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Tuhle knihu jsem si půjčila omylem. Chtěla jsem si přečíst druhý díl, ale byl to ten první. Až po přečtení, které mi přišlo trochu povědomé jsem si, říkala v čem teda má být rozdíl a přečetla jsem si tady popisy knih. A byla jsem překvapena.
Tyhle knihy moc nečtu vždy mě naštvou, ale tahle kniha ne. Sice mi přišel až moc přeslazený konec, ale nebyla jsem naštvaná, teda až na to, že jsem knihu četla dvakrát.

07.04.2024

Housle v kravíně Housle v kravíně Bohumil Kos

Za sebe nevím. Kniha mi přišla taková naivní. Jediné u čeho jsem se zasmála byla hláška o sběrateli kovu, papíru, bylinek a moči.

06.04.2024

Italské listy Italské listy Karel Čapek

Italské listy byly poslední, které mi chyběly k tomu, abych měla přečtené všechny Čapkovy cestopisy.
Je to typický čapskovský styl, krásná čeština, neuvěřitelný pozorovací talent a schopnost popsat banalitu tak, že čtenáři spadne brada.
Nepovažuji Italské listy za nejlepší Čapkův cestopis, ale tohle hodnocení mi přijde nízké.

05.04.2024

Italské listy / Anglické listy / Výlet do Španěl / Obrázky z Holandska Italské listy / Anglické listy / Výlet do Španěl / Obrázky z Holandska Karel Čapek

Loni jsem se rozhodla, že bych chtěla přečíst všechny knihy Karla Čapka.
Cestopisy jsou super. Líbí se mi Čapkův pozorovací talent, to jak skvěle dokáže popsat kdejakou maličkost, jeho čeština....
Nejvíce se mi asi líbí Výlety do Španěl.

Cestopisné fejetony Cestopisné fejetony Karel Čapek

Loni jsem se rozhodla, že bych chtěla přečíst všechny knihy Karla Čapka.
Nejvíce se mi asi líbí Výlety do Španěl.