TinaBookBlog TinaBookBlog komentáře u knih

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Skvělá a velmi čtivá kniha. Děj plyne nenuceně a vy prostě musíte vědět, jak bude řetěz pokračovat.

Unesené vlastní dítě je šílená představa. Když ale musíte unést zase dítě někoho jiného, aby se vaše bezpečně vrátilo domů, uděláte to? S tímto se potýká Rachel, která jednoho dne obdrží telefonát, ve kterém jí jsou stanoveny podmínky - řetěz musí pokračovat dál... Co vše je matka schopná udělat, aby zachránila své dítě?

Kniha se dělí na dvě části. První jsem neuvěřitelně hltala. Druhá mé tempo trošku zbrzdila a moc se mi nezamlouvala scéna alá Segalovka, proto 4. Nicméně thriller rozhodně doporučuji.

28.07.2023 4 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

Hledala jsem nějaké oddychové čtení a našla jsem ho. Při čtení této knihy není potřeba přemýšlet, ale pouze si užít jednoduchý příběh o osudu dvou žen.
Dvě naprosto rozdílné ženy začnou žít život té druhé, kvůli výměně duší. Už tato představa je absurdní. K tomu všemu si ale duše prohodily 28 léta Jasmína a 82 léta Alma, jejichž životy jsou samozřejmě naprosto rozdílné.

Autorka zpracovala příběh lehce, zajímavě, zábavně a s přidáním každodenních starostí naprosto rozdílných generací. Jedná se o příjemné čtení, s ponaučením pro obě zmíněné ženy. Doporučuji, pokud se chcete odreagovat od psychothrillerů jako já.

01.07.2023 4 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Terapie je velmi zajímavé čtení, které je plné překvapení a nečekaných zvratů. Četlo se úplně samo. Nápad knihy byl perfektní a skvěle zpracován.
Po přečtení jsem se ještě v hlavě vracela k jistým pasážím, abych je plně pochopila po tom, co mám veškeré informace.
Závěr byl naprosto nečekaný. Rozhodně doporučuji!

25.06.2023 5 z 5

Květy smrti Květy smrti Jill Johnson

Geniální. Nejprve jsem si říkala, že to asi teda bude nic moc, protože vše nasvědčovalo tomu, že budu číst jen o podivínské profesorce. Náhle děj začal nabírat na intenzitě. Autorka neprozradila nic navíc a informace dávkovala přesně podle potřeby. Postupně začnete zjišťovat, že vše se vším souvisí.
Zprvu se možná někdo může zamotávat v postavách, protože odpovídají názvům rostlin. Podle mě si na to ale velmi rychle zvyknete. Rozhodně doporučuji!

29.12.2021 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Konečně jsem po 100 letech našla čas to dočíst. Přemýšlela jsem, proč mi to tak trvalo...
Příběh je ohromující, plný smutku, smrti, bojů o přežití. Avšak, je příšerně zpracovaný. Ačkoliv se autor snaží čtenáře vtáhnout, tak u mě se mu to nepovedlo. Knihu prolíná historií, doplňujícími informacemi a prostě to vše nějak dohromady nesedí.
Sin je chudák, kterému se podařilo zachránit, a který se užírá zevnitř. Zároveň je to ale takové velké rozmazlené dítě, které se stále hledá. Naštěstí se odhodlal promluvit o svém příběhu, snad tentokrát pravdivě.

16.11.2021 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Psychologický thriller, ve kterém se budete nad něčím neustále pozastavovat. Autorka vám dopřeje náhled do hlavy maniaka a místy vás bude mrazit. Kniha se ale čte velmi lehce a rychle. Kapitoly jsou členěny na "minulost" a "přítomnost".
Velkým problémem je ale předvídatelnost. Bohužel, tomu se autorka vyhnout nedokázala a tak velmi rychle začněte předvídat, co se stane.

12.07.2021 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Cilčina cesta byla velmi trnitá. Mladá dívka, později žena si toho prožila velmi mnoho a byla nucena velmi brzy dospět, což se v této době dělo bohužel asi více ženám.

Děj se příliš nevleče, kniha je čtivá a místy napínavá. Něco je v příběhu pravdivé a něco fikce. Můžu ale říct, že na kvalitě to neubírá.

3⭐ dávám ze stejného důvodu jako u Tatéra. Četla jsem mnohem lépe zpracované příběhy o stejném tématu. Tím ale nikterak nechci znehodnocovat toto dílo. Doporučuji si to přečíst a udělat si názor. Těžko se hodnotí kniha, která je podle skutečné události (i když ne úplně).

Co na této knize chci vypíchnout je ale to, že autorka vlastně s Cilkou samotnou nikdy nemluvila. Veškeré informace, které v knize jsou, se dozvěděla od Tatéra, sousedů Cilky, kronikám, kterých probádala nespočet apod.

25.11.2020 3 z 5

Memento Memento Radek John

Kniha, která stojí za přečtení! Člověk, kterého drogy naprosto zničily, i když se několikrát pokusil o nápravu.
Neustálé prolínání přítomnosti a minulosti mi trochu dělalo problém se vyznat, kdy se co vlastně děje.

14.02.2016 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Povedený!

27.12.2013 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika! Smutné, ale určitě doporučuji si přečíst.

24.11.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tuto knihu jsem přečetla za 3 dny. Když mi o ní vyprávěli, říkala jsem si, co je na ní tak dobrého, a že si ji musím přečíst. Jakmile jsem ji otevřela, nemohla jsem se ve čtení zastavit. Úplně Vás to pohltí!

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Kniha, kterou si podle mě člověk musí přečíst.

24.11.2013 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Ačkoliv je dílo krátké, dokáže vyjádřit velice mnoho. V knize vystupuje hlavně jeden hrdina, který svádí boj se svým úlovkem. Hrdina, který se nikdy nevzdává! Dílo mě chvílemi nudilo. Musíme se ale zamýšlet, abychom pochopili, co tím autor chtěl říci.

24.11.2013 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Velice poutavá kniha. Humorné drama, které skončí zajímavě. Čte se jedním dechem. Určitě doporučuji si přečíst.

24.11.2013 5 z 5

Evžen Oněgin / Евгений Онегин (dvojjazyčná kniha) Evžen Oněgin / Евгений Онегин (dvojjazyčná kniha) Alexandr Sergejevič Puškin

Dle mého názoru je toto dílo perfektní! Alexandr Puškin skvěle zachytil ve verších naivitu, lásku, zradu atd. I přesto, že je kniha psána ve verších, se skvěle čte. Do děje jsem se natolik ponořila, že jsem dílo přečetla prakticky jedním dechem. Doporučuji si přečíst a pokud máte možnost, tak v originále!

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Bývalá alkoholička Astrid žije s matkou, dochází na sezení anonymních alkoholiků a prostě celkově se snaží začít znovu. Vyčítá si spoustu věcí, ale po seznámení s Johnem začíná doufat v lepší dny. Z ničeho nic se ale objeví dopisy a Astrid zjišťuje, že někdo ví o její minulosti více, než by chtěla...

Z knihy mám rozporuplné pocity. Zprvu se děj hodně vlekl, i když čtení nebylo nudné. Určitě zajímavým (a hlavním) prvkem je boj, který Astrid každodenně svádí se závislosti. Děj nabírá na otáčkách až na konci a je velmi předvídatelný.
Za mě se tedy jedná o průměrné čtení. Jedná se o knihu, na kterou si za pár dní nevzpomenu.

08.05.2024 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Když se Kenna vrátí z vězení do svého rodného města, bylo pro mě těžké se začíst. A najednou bum a jsem na konci knihy. Jedná se o dojemný a citlivý příběh, který je nám vyprávěn z pohledu dvou osob + pomocí dopisů, které Kenna nikdy neodešle. Je to spíš taková forma její terapie, ale zároveň důležitá součást příběhu.

V příběhu se setkáme s obrovským, ale opravdu obrovským utrpením a zároveň špetkou naděje. Kenna dělá maximum pro to, aby se mohla shledat se svojí dcerou a stále doufá, že se jí to podaří. To, proč byla ve vězení je podstatnou součástí jejího odsouzení lidmi z rodného města, proto toho nebudu uvádět více.

Konec mě úplně nenadchnul. Přišlo mi to takové kýčovité, ale rozumím, proč to autorka takto uzavřela. Knihu mohu rozhodně doporučit. C. Hoover má prostě talent čtenáře zaujmout natolik, že není schopen knihu odložit.

25.02.2024 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Claire, která je líná a odmítá cokoliv dělat se svým zpackanym životem potká Hannu, která jí před několika lety zničila život. Claire žije dlouhých 10 let zatrpklým životem a neustále na Hannu vzpomíná. Nyní dostane šanci se jí pomstít. Zosnuje tedy plán a dostane se k ní do domu jako hospodyně, a je tak pouze krůček od pomsty. Jelikož se Claire za 10 let velmi změnila, Hanna ji nepozná.

Claire je velmi nesympatickou postavou, i když je dost vynalézavá a skvělá herečka. Hanna ale nepůsobí o tolik lépe.

V knize je několik nečekaných zvratů, některé situace mi ale nějak úplně nezapadly do příběhu. Konec byl pro mě naprosto nečekaný, ale nakonec to podle mě autorka zbytečně přepálila. Méně je prostě někdy více...
Kniha se ale četla lehce a celkově se jedná o zajímavý příběh, který mohu doporučit. Za mě je to ale o něco slabší, než autorčina "Nehoda".

23.02.2024 4 z 5

Zbabělí hrdinové Zbabělí hrdinové Simona Bohatá

Několik příběhů nám odvypráví dva vypravěči. Na jeden příběh můžeme pohlédnout ze dvou stran. Tato možnost je rozhodně zajímavá. Často vidíte, že je jedna situace vnímána rozdílně. V některých povídkách mi ale toto dvojí vyprávění přišlo zbytečné.

Všechny odehrané události jsou spíše pochmurné. Vypravěči se do nepříjemných situací dostali jen kvůli sobě a svému chování. V životě se mohli rozhodnout několikrát jinak, ale neudělali to. Většina povídek je z běžného života, takže třeba v některé z nich najdete někoho ze svého okolí.

Povídky nejsou dlouhé, čtou se svižně a příběhy se odehrávají za dob socialismu. Osobně bych zmínku o tom uvítala v anotaci. Nejvíce mě zaujala povídka "Slunce v úplňku".
Povídky hodnotím průměrně, jelikož mi asi úplně nesedly. Rozhodně ale mají své čtenáře (troufám si říct, že starší než já).

29.12.2023 3 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Silná kniha o dívce, která byla nucena k prostituci, psychicky a fyzicky týraná.
Sophie je poznamenána vztahem s otcem, což ji provází po dobu milostných vztahů. Její kamarád Kas, který je velmi pozorný, ji pozve za ním do Itálie. A tady to vše začne...

Sophie se stala obětí obchodu s lidmi. Kas ji úplně zlomil a ze Sophie tak zůstala jen prázdná schránka plná strachu a nedůvěry.
Někteří po přečtení knihy uvádí, že Sophie je hloupá a měla utéct když k tomu měla příležitost. To sice měla, ale nemohla. Byla natolik zlomenou a ovládanou, že prostě nemohla, protože se bála, že svým pokusem o útěk ohrozí svojí rodinu.

Kniha jako taková je napsána čtivě, i když samozřejmě víte jak to dopadne. Mně ale hlavně zajímalo jak k tomu dojde. Informace se hodně opakují, což je v této knize tak nějak pochopitelné, protože to byl její každodenní život. Nicméně nehodnotím plným počtem , ne kvůli obsahu, ale stylu (vím, autorka není spisovatelkou).

26.12.2023 4 z 5