thomascz84 thomascz84 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha se mi moc líbila. Hodně mi připomíná knihu 1984 (také zde jsou lidé stádo tupých ovcí, kteří věří všemu co se jim řekne). Navíc jsem zjistil že platí asociativní zákon pro následující tvrzení: Lidé jsou svině. = Svině jsou lidé. (Je to smutné zjištěni)

29.03.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Autor knihy byl asi génius, který viděl do budoucnosti. Z mého pohledu se jedná o zvrácenou realitu. Umím si představit že některé části knihy probíhají i v reálném světě. Super kniha. Doporučuji všem.

10.12.2018 5 z 5

100 miliard neuronů 100 miliard neuronů Petr Stančík

Kniha s napínavým dějem. ŠKODA že je tak krátká. Chtělo by to další díl.

03.01.2018 5 z 5

Letadla 2 - Prášek zasahuje Letadla 2 - Prášek zasahuje Walt Disney

Nemá moc smysl kupovat knihu. Můj tříletý syn z knihy nebyl nadšený a já také ne. Pohádka tady byla shrnutá do 3 minutové povídky. Většina příběhu zde chybí. Ilustrace je moc pěkná.

02.08.2017 3 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Čekal jsem od knihy trochu víc. První kniha byla lepší. Pasáže s Ušikawou jsem četl s donucením. Vždy jsem měl chuť je nejraději přeskočit. Možná kdybych je přeskočil tak bych skoro o nic nepřišel. Jinak celkové hodnocení: "Haruki Murakami to umí i lépe!!!"

22.06.2017 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Krasna kniha plna napeti. Uz se tesim az si tento mesic koupim pokracovani. Snad vse dopadne dobre. Obcas se pro jistotu taky podivam na mesic abych se ujistil v jakem svete ziju.

01.03.2017 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Hodně drsný a smutný příběh.

Muzikantská Liduška Muzikantská Liduška Vítězslav Hálek

Krásný smutný příběh.

16.01.2017 4 z 5

Faust a Markétka Faust a Markétka Johann Wolfgang Goethe

Poprvé jsem knihu četl jako povinnou četbu na střední škole. Příběh mě zaujal natolik že jsem si sháněl i jiné vydání knihy abych si ji mohl přečíst znova a jinak.

16.01.2017 4 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Krásná kniha plná intrik a napětí. Celou dobu jsem se těšil na vyústění zápletky.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Kniha byla velmi čtivá. Příběh byl napínavý a měl opravdu spád. Vůbec se mi nestávalo, že bych si chtěl dávat pauzu od čtení. Nejraději bych ji přečetl celou v jeden den.

16.01.2017 5 z 5

Mám rád knihy od Agathy Christie, ale tato kniha mě vůbec nezaujala. Zápletky mi přišly dost nezajímavé.

16.01.2017 2 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Moc hezká, krátká kniha k zamyšlení. Konec teda nic moc, ale jinak stála za přečtení.

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Když jsem četl tuto knihu, tak mě příběh úplně pohltil. Krásná ale krátká kniha.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Má první kniha od Murakamiho. Nemá chybu, krasná a smutná. Dokonce i nějaká slza mi ukápla. Zanechalo to ve mě na dlouhou dobu něco ...... nevím jak to popsat, ale bylo to něco silného. Četl jsem ji dvakrát a věřím že to nebylo naposledy.

Barneyho příručka Barneyho příručka Barney Stinson

Pro fanoušky HIMYM super kniha, ale jinak nic převratného.

16.01.2017 3 z 5

Borcův kodex Borcův kodex Barney Stinson

Pro fanoušky seriálu výborná kniha.

16.01.2017 3 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Sputník má láska - krásna kniha plná tajemna. Knihu bych si klidně přečetl znova, kdyby ten konec knihy byl jiný. Závěr mě celkem nepříjemně překvapil, ale za přečtení to opravdu stálo.

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Povídky mám rád. Každá z povídek dokázala zaujmout něčím jiným. Murakamiho tvorba dokáže oslovit. Stojí za přečtení.

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Velmi krasná kniha se zajímavým příběhem. Dobře se to četlo a přemýšlím že bych si ji přečetl klidně znova, protože to opravdu stojí za to. Příběh je smutný, tajemný a plný mystiky. Takže zaujme opravdu velkou skupinu lidí.