tezzpoletsar tezzpoletsar komentáře u knih

Myšky v kuchyni Myšky v kuchyni Saira Shah

Krásné, dojemné.

Zmrzlina s příchutí záměru Zmrzlina s příchutí záměru Olga Path Štiplová

Vtipná knížka. Občas jsem si ťukala na čelo, jestli to má autorka zapotřebí:) Ale bavilo mě to.

11.08.2017 3 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Ztracené & neponaučitelné. Jinak se četla hezky.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Knížka se skvěle četla. Další silný příběh, kdy si žena vezme muslima a odjede na "návštěvu" za jeho rodinou... Betty ale byla statečná a vytrvalá, nevzdala to.
Jak už jsem ale psala u podobné knížky, že bych tyto knížky dávala jako povinnou četbu do letadel směr muslimské země, jako odstrašující případ..

Dívka, která zvítězila nad IS Dívka, která zvítězila nad IS Farida Khalaf

Hrůza, kterou si nedokážu představit, že se tohle pořád ještě na světě odehrává.. Smutné, děsivé. Prožívala jsem to s hlavní hrdinkou, která je pro mne opravdu hrdinka.

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

To prostě jen čtete a přitom zjistíte, že máte otevřenou pusu údivem - hlavně na začátku, kdy hlavní postava udělá to, co udělá. Pro mě nepředstavitelné.
Jinak se knížka četla skvěle. Rozdávala bych tyto knížky v letadlech, směr Egypt a podobné země, jako povinnou četbu a zároveň odstrašující případ.

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Oddechovka, nenáročné čtení:)

04.08.2017 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Bavila mě od začátku až do konce. V postavách se musím vždy zorientovat na začátku, ale pak už mi to nedělalo problém. Čtivé, napínavé. Určitě si ještě od autorky nějakou knížku přečtu.

04.08.2017 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Měla jsem husí kůži! Silné.

04.08.2017 4 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Krásná a upřímná knížka. Pro mě, jako vystudovaného sociálního pracovníka, hodně emotivní. Mám pocit, že si jí snad koupím a přečtu znovu. Dokonalý pohled do světa autistů.. Díky za ni!

04.08.2017 5 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Tak u téhle knížky jsem se opravdu bavila! Víc takových!:)

04.08.2017 4 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Pro mě upřímně jedno z těch těžších čtení, občas jsem se musela vracet na začátek odstavce a číst znovu, abych děj vstřebala. Zvláštní kniha, z úplně jiného prostředí a kultury. Chvílemi děsivá až bizarní. Ale jo, proč ne!

04.08.2017 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Četla jsem Bábovky a Dobře mi tak, tuhle knížku asi řadím zatím na první příčku a hned v závěsu za ní Bábovky. Skvělé oddechové čtení, se zajímavým příběhem. Za mě určitě jo!
ps. v knížkách, kde se objevuje více postav, si vždy ke konkrétní postavě/jménu vybavím určitou smyšlenou "osobu", pak se mi to tolik neplete:)

03.08.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Krásná kniha, která se čte lehce. Úžasně vymyšlený životní příběh sourozenců, který můžeme prožívat jak ze strany Jáchyma, tak Veroniky. Někomu se více líbil ten či onen příběh, mně osobně se líbily ty příběhy - pohledy - oba, jen tak je to kompletní:) Moc se mi líbila. Doporučuji:)

03.08.2017 5 z 5