tetulka tetulka komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Wow, nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout a přečetla ji za jeden den. Skvělé dílo. Alena Mornštajnová opět brilantně zvládla vykreslit pocity a prožívání hlavních postav v knize.

Těla Těla Klára Vlasáková

Překrásná kniha, která obsahuje jedinečná (a určitým způsobem tabu) témata. Autorka skvěle popisuje nepříjemné pocity, které by se většina žen bála vyslovit.

24.11.2023 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Neuvěřitelně poutavé a osobité. Dokonce bych řekla až strhující. Díky za ni!!

01.12.2018 5 z 5

Nápady Nápady Leonardo Da Vinci

Chvílemi mi kniha vykouzlila úsměv na tváři. Velme důvtipně napsaně. Nicméně poslední část mi připadala vyloženě nezajímavá...

01.09.2018 3 z 5

Byl jsem nechtěné dítě beze jména Byl jsem nechtěné dítě beze jména Petr Hroch Binder

Velmi zajímavá a dojemná kniha. Přivádí člověka k tomu, aby si vážil věcí, které mu přijdou kolikrát pouze všední. Pokud se chcete také nad tímto zamyslet, určitě po této knize sáhněte:)

17.02.2018 4 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Zajímavá kniha zabývající se hrůzami války. V době války srdce už není srdce, bližní neexistuje a všechno je možné...

30.09.2018 4 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Přečtení této knihy bych shrnula jednou větou: změnila mi život.

31.08.2018 5 z 5

Budiž voda: Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody Budiž voda: Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody Seth M. Siegel

Každý by se měl inspirovat kreativitou a chutí riskovat od tohoto zajímavého státu. Přináší to ovoce:)

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Měla jsem veliké očekávání. Bohužel mě trochu zklamala absence pozitivních prvků, na které jsem u Mornštajnových knih zvyklá... Ale zase to bylo něco jiného:)

31.08.2018 3 z 5

Dokonalá svoboda Dokonalá svoboda Maria Calasanz Ziesche

Po přečtení se automaticky stala mojí nejoblíbenější knihou. O pokoře, lásce k Bohu a životu... nádherný a inspirativní příběh!

10.06.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasná kniha- nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Jediné, co mě trochu zklamalo, byl konec... ale to je jen maličkost, takže si stejně toto dílo zaslouží 5 hvězdiček!

18.02.2018 5 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Bezkonkurenční kniha - inspirativní čtení, u kterého jsem si skvěle odpočinula!

Počátek Počátek Dan Brown

Opět mě kniha od tohoto autora přivedla do transu. Den jsem dumala nad myšlenkou díla. Neuvěřitelné, jak dokáže Dan Brown zapůsobit...!

05.08.2018 5 z 5

Nádherná knížka na zamyšlení o lásce a víře trochu z jiného pohledu

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Kniha mi místy připadala krásná a inspirující, ale po většinu času čtení jsem si říkala, kdy už to nudné popisování ničeho skončí. Taky mi trochu vadilo, že určité události byly opravdu dost absurdní.

24.02.2018 3 z 5

Útěky z bezpečí / Dobrodružství duše Útěky z bezpečí / Dobrodružství duše Richard David Bach

Tato kniha mi změnila život. Richard Bach je bezkonkurenční spisovatel.

Moudrost mnicha Moudrost mnicha Björn Lindeblad

U čtení jsem se smála i plakala. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem za poslední dobu četla!

Nic se nestane náhodou Nic se nestane náhodou Richard David Bach

Richarda Bacha zbožňuju, ale tato kniha mě zas až tak neuchvátila. Jsou tam moc hezké myšlenky, ale spousta stránek je z mého pohledu navíc.

15.04.2023 3 z 5

Úchvatná! Odhalte tajemství ženské duše Úchvatná! Odhalte tajemství ženské duše John Eldredge

Zkrátka úchvatná kniha...!

Nazdar, vitamíne Nazdar, vitamíne Rachel Khong

Kniha mi přišla moc hezounká. Takové příjemné počtení. Akorát by bylo určitě lepší si ji přečíst v angličtině, protože mnoho vtipů přeložených do češtiny vůbec nedávají smysl...

30.04.2018 4 z 5