tessiesulcova tessiesulcova komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha se mi moc líbila. Měla jsem trochu problém se do knihy začíst, jelikož tam bylo hodně postav a jmen. Potom to šlo jako po másle.
Tato kniha není první ani poslední, co si od autorky přečtu.
Hlavní postavy jsem si oblíbila hned. Kaz Brekker je prostě top. Miluji jeho příběh a jeho vývoj v této i v druhém dílu knihy. Inej je skvělá postava, ale nejvíce jsem sympatizovala s Ninou. Její humor mě baví a nikdy nezklame. Matthias je ze začátku záporák a je nevrlý, přičemž nesnáší Ninu a po čtení knihy si ho též zamilujete, nedejte na první pohled. Wylan mě zaujal svým temperamentem a Jesperův humor je super :D .

Šest vran doporučuji všema deseti a druhý díl Prohnilé město též!
A jako třešnička na dortu je obálka knihy s mapou na první dvoustraně. :)

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Nejlepší zakončení jaké jsem si mohla přát! Opravdu skvělé zakončení této série.
Akce v tomto dílu bylo nejvíce a to oceňuji jen pozitivně. Vztahová linka mezi Jude a Cardanem je dokonalá a jsem ráda, jak to skončilo (snad to není spoiler).

Knihu jako celou sérii doporučuji všema deseti pro všechny milovníky Fantasy/víl/Young adult. Přečtěte si to a neváhejte. Podle mě, nebudete litovat.

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhý díl jsem přečetla snad bez nadechnutí! Miluji tento svět a miluju bad boye Cardana, prostě je to jedna z nejlepších postav, které ve světě knih jsou.
Doporučuji knihu všema deseti jako třetí a první díl. U milovníku Fantasy či Young adult nesmí chybět v knihovně.
Kniha se mi četla krásně a nemusela jsem se do ní nutit jako do první poloviny prvního dílu.
Konec jsem nebyla schopná rozdýchat, prostě super. Nečekala jsem to a ostatní čtenáři to též potvrdí.

5 hvězdiček je pro tuto sérii málo!

Krutý princ Krutý princ Holly Black

První polovina knihy je trochu nudná. Ze začátku jsem se musela trochu přemlouvat, ale druhá polovina knihy stojí za to! Strašně moc se mi líbí autorčin styl psaní. Miluji tenhle příběh víl x
Tuto sérii si musíte přečíst! Přelouskejte se první polovinu této knihy a přečtěte si druhý a třetí díl, jelikož jsou mnohem lepší a jsou prostě top! U druhého a třetího dílu se nemusíte bát, že se nezačtete nebo že první polovina knihy bude nudná.
Přečtěte si tuto triologii, protože nebudete litovat. Nechápu to nízké hodnocení... Krutý princ má tedy mnohem lepší hodnocení v zahraničí, tady v ČR to nějak vázne...nechápu proč...

Jude je skvělá hlavní postava, která je ambiciózní, soutěživá a vynalézavá. Nedá se jen tak zastrašit a nikdy se nevzdává, prostě super :D.
Cardan...no to je kapitola sama o sobě. Miluju tuto postavu! Bad boy, jak má být!!

Doporučuji všema deseti! Přečtěte si to, kdo váháte! Kdo miluje fantasy, tak určitě tato kniha musí být ve vašem seznamu "Přečtené" či v knihovně doma.

5 hvězdiček dávám proto, že mne kniha velmi zaujala a vlila se mi do paměti, kde už zůstane navždy. Nemůžu si dovolit dát 4 hvězdičky, prostě to nejde.

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

POZOR MALÝ SPOILER!
Knihu jsem přečetla poměrně rychle a hned se vrhla na další díl. Překvapil mne vztah mezi Celaenou a Chaolem, kteří si k sobě na chvíli našli cestu a i přes to jsem ráda, že to mezi nimi nedopadlo. Jelikož se těším na Rowena/Jestřába v dalších dílech :D

Kniha se mi četla lépe než první díl. Líbí se mi autorky styl psaní a proto se těším na další čtení zbytků dílu Skleněného trůnu. Jsem strašně natěšená, jak to vše dopadne.
Určitě knihu doporučuji a určitě na tuto sérii názor nezměním.

12.02.2021 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Knihu jsem si vybrala k maturitě, ale nejdříve jsem viděla film, který mě velice zaujal. Kniha se mi moc nelíbila. Měla jsem v knize zmatek od začátku dokonce. K maturitě ji doporučuji a i jen tak k přečtení, ale je lepší si jí půjčit v knihovně než kupovat.

10.02.2021 2 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Nejdříve jsem viděla filmy, které patří k mým velice oblíbeným fantasy či upíři. Knihu doporučuji, jako kniha se nestala mým nejoblíbenějším dílem, za to film Zatmění ano. Rozbřesk se mi líbil více a já doufám, že si pořídím do osobní knihovny Stmívání a Nový měsíc...ano začala jsem knihy číst až od 3.dílu, ale jak jsem již zmínila...filmy byli spatřeny dříve než kniha.
Přesto knihu Zatmění doporučuji Upířím nadšencům a Fantasy milovníkům!

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Miluju tuto knihu a doporučuji všema deseti. Tato kniha patří mezi první, kterou jsem od Maasové přečetla a není poslední. Její styl psaní je prostě boží. Strašně dobře se mi kniha četla a já rychle nečtu...přes to jsem knihu skoro s 800 stran přečetla za dva dny, protože jsem se nemohla od ní odtrnout. Nemůžu se dočkat dalšího pokračování a už netrpělivě čekám...

Příběh Bryce mě strašně zaujal. Je mi líto její ztráty (nechci spoilerovat). Pak se v příběhu objeví padlý anděl Hunt a já omdlévám :D... Hunt je skvělá postava, opravdu!
Bryce a Hunt se k sobě moc hodí a já doufám, že to paní Maasová nezmění v dalších dílech jako třeba u Dvorů...(i když jsem za tu změnu vděčná), ale tady bych to asi nepřežila....bez Hunta...ne :), tak doufám, že se mi přání vyplní.

Knihu doporučuji všema deseti!!

09.02.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter je můj život a miluju tento svět! Na Rowlingovou mám vzpůrné názory, ale i přes to jí zbožňuju za tento příběh! Děkuju a klaním se.

Musím přiznat, že jsem nejdříve viděla filmy, ale nevadí mi to. Jakožto milovník Harryho Pottera jsem knihy musela přečíst!
Knihy jsem nepřečetla dříve než filmy, jelikož v dětství jsem čtení nesnášela a raději filmy. Dospěla jsem a knihy přečetla jedním dechem....všechny díly.

Doporučuji všema dvaceti (i na nohách) ! Knihy nejsou jen pro děti! Neříkejte to nikdo prosím ! :D

09.02.2021 5 z 5

Ať si říká, kdo chce, co chce....Prokleté dítě mne uchvátilo a já jsem ráda, že tato kniha byla napsaná.
Doporučuji všem fanouškům Harryho Pottera všema deseti!

Je to něco jako fanfikce a ty já miluju, takže super! :)

První První Kiera Cass

Se zakončením této triologie jsem velice spokojená a čekala jsem s kým skončí America, bylo to jasné už od prvního dílu. Přesto mě překvapila ztráta...nebudu spoilerovat. Jsem vděčná, jak to autorka zakončila a tímto jí děkuji, že jsem si i já připadala při čtení jako princezna.
Knihu i celou sérii doporučuji!

Styl psaní autorky mi vyhovoval a dobře se mi všechny tři díly četli. Určitě se k nim znovu vrátím.

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl mne nadchnul více než Selekce, jakož to 1. díl této triologie. Nemám slov, knihu doporučuji všem milovníkum Young adult a romantiky :)

Selekce Selekce Kiera Cass

Na Selekci jsem byla hodně zvědavá a přesto jsem byla překvapená, jak mne to bavilo. Další díly se mi líbily více, ale i přes to Selekce je má oblíbená kniha.
America je skvělá postava a v něčem jsem stejná jako ona. Její vztah s Aspenem je prostě smutný, kvůli kastám a rozdílům. Na řadu přišel Maxon a ten je prostě lepší! :D
Mrzí mě, že jsem s touto knihou, tak otálela a nepřečetla ji, když vyšla :)

09.02.2021 4 z 5

Kalonův pád Kalonův pád Kristin Cast

Miluju Školu noci a přečetla jsem ji jedním dechem nejméně 5x. Všechny díly zbožňuju a patří k mým oblíbeným seriím v dětství, ale i přes to si je znovu přečtu.
Kalona je moje oblíbená postava a strašně jsem se na tento dodatek těšila a nezklamal mne. Je sice kraťoučký, ale i tak jsem s ním spokojená. Dozvěděla jsem se něco z jeho minulosti a nelituji toho.

09.02.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Kniha mne pobavila. Čekala jsem, že se mi líbit nebude a opak byl pravdou. K maturitě doporučuji!
Určitě zavítám i do divadla! Nemůžu se dočkat.

09.02.2021 5 z 5

Křest svatého Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Křest svatého Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Karel Havlíček Borovský

Nemám ráda lyriku a proto mě kniha opravdu neuchvátila. Četla jsem Křest svatého Vladimíra a Krále Lávru k maturitě, jelikož musíme mít poezii... Přes to mě děj Krále Lávry bavil a přišlo mi to pro děti, takže jsem byla spokojená :D, ale Křest sv. Vladimíra... Už si to nikdy v životě nepřečtu. Poezie není pro mne, ale musím říct, že obě básničky k maturitě jsou dobrou volbou. Dobré je, že jsou opravdu krátké...(díky Bohu)

09.02.2021 odpad!

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kniha se nečetla špatně, ale nemůžu říci, že patří k mým oblíbeným. Příběh je zajímavý a litovala jsem, jak smutně dopadl.
Knihu jsem měla k maturitě a všem ji k maturitě též doporučuji.

09.02.2021 2 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Kniha mě zaujala a přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh byl neskutečně zajímavý a byla jsem zvědavá, jak kniha dopadne a dopadla dobře. Konec mne překvapil, ale zase nějak zvlášť neuchvátil.
Přesto knihu doporučuji.

09.02.2021 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Od Coelho jsem četla ještě Ďábel a slečna Chantal, a ta mne zaujala mnohem více než Alchymista. Alchymistu jsem si vybrala k maturitě a sice to nebyl špatný výběr, ale kniha mne moc nezaujala. Je to kniha k přemýšlení a pro děti není.
Coelho je velmi zajímavý autor a též mě inspiroval, ale Alchymista se prostě nepovedl, i přes to kolika lidem se líbí, mě si nezískal...
Pokud si ji můžete zvolit k maturitě, tak si ji zvolte.

09.02.2021 1 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha se mi líbila a jako povinná četba, doporučuji! Příběh není složitý a dobře se čte.

09.02.2021 4 z 5