tessiesulcova tessiesulcova komentáře u knih

Zaklínač – komplet 8 knih Zaklínač – komplet 8 knih Andrzej Sapkowski

Zatím jsem všechny přečetla až na Bouřkovou sezónu, ke které se nemůžu dokopat. Svět Zaklínače je mojí lásku a patří mezi mé nejoblíbenější. Postava Geralta je prostě top! Nic bych této postavě nikdy nevytkla, je vtipný, zábavný, sexy (ano tak si ho představuji), odvážný atd. Další mojí oblíbenou postavou je Yennefer, má nejoblíbenější čarodějka!
Skvělá postava je i Ciri, která si projde peklem. Ze začátku je to princezna, která má bezstarostný život, pak přijde Nilfard a je to .... Její postava se vyvíjí k dokonalosti a proto je to moje hrdinka.

Knihy se mi četli dobře, až na první dva díly, které byly ve formě povídek a dělalo mi problém se k tomu vůbec dokopat, ale zbytek jde jak po másle. I přes to, že jako Sapkowskiho osobu nemusím, jsem mu vděčná za tento příběh Zaklínače a klaním se.
Poslední díl příběhu tedy: Paní jezera byl skvělý díl. S koncem jsem spokojená nebyla a kdyby nebyly hry, tak bych byla naštvaná, jak to skončilo. Takže ufff.

Knihy doporučuji všema deseti pro milovníky Fantasy! Svět Zaklínače mě bude provázet celým životem a přemýšlím i nad tetováním!

09.02.2021 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha se mi líbila a těším se na další díly. Podle hodnocení čtenářů se Skleněný trůn jako 1. díl celé série nikdy není u nikoho na prvním místě. Proto tedy čekám a těším ostatní díly.
Jinak se mi kniha četla dobře, i s malým zásekem. Přesto jsem knihu dočetla a už čtu 2. díl, který už vůbec není oblíbený :D , tak jsem zvědavá, jak se vše vyvine.
Za boha si nemůžu zapamatovat na jméno hlavní postavy. Celaena je pro mě strašně složité jméno, ale i přes to je to skvělá hlavní postava. :)

08.02.2021 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Znovu a znovu u třetího dílu Dvorů musím všem říct...přečtěte si to! Všechny díly!
Nemohla jsem se dočkat, až mi z Albatrosu přivezou tento díl, abych to mohla dočíst. Celý den jsem čekala až mi to přivezou :D a konečně se dočkala. Krásně se mi kniha četla už od začátku! Jsem vděčná, že jsem se ke Dvorům (a k Rhysovi:D) dostala. Maasová je pro mě paní spisovatelka, opravdu.
Vřele doporučuji! Tento díl i ostatní. Teď už jen čekat na přeložení dalších dvorů! Nemůžu se dočkat.
Vůbec nechápu, jak tomuto dílu může někdo dát 1 hvězdičku, tato kniha si to nezaslouží.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Strašně moc jsem vděčná za toto pokračování. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nemohla jsem se prostře odtrhnout! Tento díl se mi líbil ze všech Dvorů asi nejvíce!! Díky Maasové za Rhysanda, Azriela a Cassiana! Tato trojce vás zvedne ze židle! Opravdu, nekecám! Díky tomuto příběhu jsem si našla další oblíbenou postavu a patří do mé zlaté trojce nejlepších knižních mužských postav. Tím se stal Rhysand! Ach bože...mohla bych tu o něm psát romány, ale to si radši nechám pro Wattpad na Fanfikce :D a vrátím se ke knize.

Autorka tento díl skvěle zpracovala. Všechno je to neuvěřitelné! Opravdu si to musíte přečíst a musíte dočíst i další díl a k tomu i ten čtvrtý jako bonus či dodatek! Doporučuji a doporučuji!! Nebudete litovat, to vám garantuji.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha přečkala mé očekávání! Jakmile se Feyre dostala na Jarní dvůr, četla jsem knihu jedním dechem jako všechny pokračování.
Uchvátil mne děj a všechno okolo něj a tak knihu mohu doporučit všem, kteří milují fantasy či young adult. Určitě se ke všem Dvorům znovu vrátím!
Byla to moje první zkušenost s retelingem a jsem spokojená, ale i přes to bych to ke Krásce a zvířeti vůbec nepřirovnávala. Nevím proč, ale cítím to tak a jsem za to ráda.
Takže určitě si to přečtete! Mne příběh uchvátil a doufám, že vás také!