Terrez93 Terrez93 komentáře u knih

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Tak jsem se zase nechala zlákat, stejně jako u prvního dílu. Musím ale uznat, že tenhle díl byl pro mě lepší jak Coura, čtivější i záživnější. Žádný zázrak jsem nečekala, jen letní oddechovku a to se mi splnilo :)
Knížka plná životních zvratů, kopanců i úsměvných, dojemných chvílí, prostě takový klasický život nás smrtelníků. Nikdy nevíme co a kdy přijde a musíme se s tím nějak poprat.

A ještě jedno velký plus, od minulého dílu - o 90% méně se zde objevovala Šedivka a ubylo i vulgarit, kterých v předchozím díle bylo až až.

28.06.2023 3 z 5

Divadélko se zvířátky v ZOO Divadélko se zvířátky v ZOO Romana Suchá

Jedna z nejkrasnejsich knizek, co jsem s malym cetla. Krasne ilustrace. Primerene zvolena delka pohadek, dite udrzi pozornost (soudim podle naseho triletaka), poucny charakter pohadek, za me jasnych 5 hvezdicek.

05.05.2023 5 z 5

Dáma a tučňáci Dáma a tučňáci Hazel Prior

Při prvních stránkách jsem si říkala, že to asi nebude můj šálek kávy, ale jsem ráda, že jsem vydržela a knížku dočetla. Knížka je psaná ze dvou pohledů staré paní Veronicy a jejího vnuka Patrika, kterého našla po x letech.
Nejdojemnější pro mě bylo čtení ve Veroničiných denících, to dodalo knížce úplně jiný rozměr a začalo mě to hrozně bavit.
Ač nejsem milovníkem zimy, tak příběhy tučňáků byly krásný a člověk měl hned chuť se tam vydat a vidět to na vlastní oči.

28.03.2023 5 z 5

Týjo pana Bryndzu miluju, teda jeho knihy :D ... ale tohle? to teda vubec nebyl salek me kavy...série s Inspektorkou Erikou Fosterovou nebo Kate Marshallovou byly svely,uzasny, dokonaly... ale tady jsem teda sahla vedle, hlavni hrdinka mi byla tak hroyne moc nesympaticka, az jsem chtela knizku odlozit... ale kousla jsem se, jediny pozitivni bylo, ze knizka hrozne rychle utikala, jak byla psana formou emailu, to byl super napad, jinak bohuzel....

26.05.2022 3 z 5

101 věcí, co dělat, když WiFi nefunguje 101 věcí, co dělat, když WiFi nefunguje Ruby Ashby-Orr

Přečteno kvůli čtenářské výzvě...ještě, že to bylo přečtený tak za hodinu,... některé věci dobré, některé hrozné až přitažené za uši.

26.11.2020 2 z 5

Drobeček Drobeček Nathalie Jomard

neurazí nenadchne, u něčeho jsem se zasmála, něco mi přišlo dost trapné.. přečteno tak za hodinu, hooodně moc ilustrací

28.04.2020 3 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Knizka byla super.. dost mi pripominala pribeh sluzebnice,ktery byl taky fajn (y).. super namet,jen konec mohl byt vice rozepsan a rozuzlen na me to byla az moc rychle :)

02.04.2020 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Kratke kapitoly, dej mel spad, ale nejako mi nesedl styl psani..nejako me to nevtahlo do deje, nebyla jsem tolik napjata,co se kdy stane..a konec jsem si taky predstavovala trochu jinak a rozhodne lepe propracovat :)

21.03.2020 3 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Bohuzel jsem se nemohla poradne zacist a zorientovat se ve vsech postavach..dej mohl byt taky o hodne vice rozepsany, nic moc jsme se o minulosti nedozvedeli, coz me docela i mrzelo a celou knizku jsme se na to tesila, ale bohuzel jsem se nedockala. Pribeh celkem nic moc..

26.02.2020 3 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Super oddechovka.. necekala jsem zazraky, takze knizka nezklamala ..bohuzel v jede rovine pribehu mi byla hlavni hrdinka hrozne nesympaticka, ale t oje asi jenom muj problem... cekala jsem lepsi konec, nejaky boom na konec, ale to se bohuzel nekonalo.

15.10.2019 4 z 5

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

knížka je hodně oddechová, některým scénám jsem se od srdce zasmála, ale jiné mi přišly, až trapné.. každopádně zasmála jsem se na odpoledne super :)

26.09.2019 3 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

konecne dil u ktereho to nebylo pouze hadka-usmireni, hadka-usmireni..konecne se delo neco vic, zacinalo se konecne neco vyvyjet, resi se i jine problemy a odhaluji nova tajemstvi - rozhodne nejlepsi dil ;) jdu se pustit do zaverecne knizky

06.05.2019 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

prijmna oddechovka..typicky holcici poctenicko, knizla utikala jako voda, bala jsem se tolika stranek, ale zbytecne.
jen hlavni hrdinka mi prisla na svuj vek, az moc naivni ;) konec me velice prekvapil, myslela jsem ze to bude typicky happyend ..uz se tesim na druhy dil ;)

20.04.2019 4 z 5

Katova píseň Katova píseň Norman Mailer

tak tahle knizka mi delala apolecnost hodne dlouho..pro me hrozne tezka na cteni musela jsem hodne premyslet, kdo je kdo jake jsou mezi nimi vztahy..nektere pasaze az zbytecne moc rozepsane do nekolika odstavcu, az to nekdy bylo silene nudne popisne.. denne jsem dala max 60 stranek bylo to na me moc, vubec to neutokalo.. jinak zpesreni formou rozhovoru, novinovych clanku atd bylo super.. asi zaslouzene dostala knizka cenu, narocnejsi cteni ;)

30.03.2019 3 z 5

Mandlovník Mandlovník Michelle Cohen Corasanti

Ze zacatku, jsem se nemohla vubec zacist, dej me moc neoslovil. K polovine knizky jsem konecne prisla knizce na chut, mela spad porad se neco delo, zvraty.

06.02.2019 3 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

za me to teda moc takova pecka, jak vsichni recenzuji nebyla. Pribeh dobry i kdyz pri me docela pritazeny za vlasy

25.01.2019 3 z 5

Obrázky z moderních československých dějin (1945–1989) Obrázky z moderních československých dějin (1945–1989) Jiří Černý

Super knížka..krasne popsane dejiny zeme doplnene ilustracemi- sametova revoluce, charta 77, Havel, Suchy, Slitr,...a mnohe dalsi...ctive pro deti i dospele!

21.01.2019 5 z 5

Dobrý manžel... který nemlsá Dobrý manžel... který nemlsá Alena Jakoubková

takova romanticka jednohubka :D prelouskano za jeden vecer..styl psani je fajn, melo to spad nic se zbytecne neprotahovalo.. za me prumer ;)

06.01.2019 3 z 5

Tvůj báječný život Tvůj báječný život Liz Fenton

Super oddechovka, precteno za dva dny ;) namet super, dve kamaradky si "vymeni" zivoty...jen nektere pasaze mohly byt vice rozepsane, ale bavilo me to!

01.01.2019 4 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Nevím, ale nějako mě knížka nenadchla, četla jsem na doporučení Penny and books. Nemohla jsem se pořádně začíst, námět knížky úplně super nápad - hodina smrti a procházet s hlavními hrdiny jejich poslední den na světě, ale čekala jsem něco víc, něco co mě víc zaujme, kde by mohla i slza ukápnout, ale bohužel se tak nestalo.

29.12.2018 3 z 5