Katova píseň

Kniha se snaží o faktografický výčet životních osudů vraha Garyho Gilmora a lidí s ním spjatých za období od propuštění z věznice v Marionu ve státě Illinois až do jeho popravy o více než devět měsíců později v Utažské státní věznici. Kniha přísně vychází z rozhovorů, dokumentů, záznamů soudních jednání i z jiných původních materiálů procesu. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31223/katova-pisen.jpg 4.158

Norman Mailer (3.)

The Executioner (1979)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, ČLK - Český literární klub

Koňadra
05.02.2015

Mne sa Katova pieseň veľmi páčila. Nejde ani tak o dej, ten bol nakoniec limitovaný skutočnými udalosťami, ale výborným Mailerovym spôsobom rozprávania príbehu, pozvoľne, pritom dostatočne dramaticky. Ukazuje príbeh človeka, ktorý bol pre drvivú väčšinu len čiernym a možno pre pár podivínov len bielym. Mailer zobral pastelky a dokázal, že v skutočnosti bol, ako každý, farebný, bez ohľadu na to, že významne prevyšovali temné tóny.
Veľmi dobré čítanie.

taikatalvi
23.01.2015

Veľmi zaujímavá, miestami som súcitila s hlavnou postavou. Ale Nicole som neznášala...

mmmisulka.r
22.07.2014

Vynikající čtení, někdy jsem se sice ztrácela v rozsáhlé rodině, ale i tak to bylo prostě perfektní čtení. Doporučuji, je to zajímavé a poutavé.

Skjaninka
09.06.2013

Vynikajúca biografia Garyho Gilmoura, za ktorú autor získal Pulitzerovu cenu. Náhľad do života a psychiky vraha odsúdeného na trest smrti, na jeho detstvo, pobyt vo väzení a na slobode. Skvelá kniha, odporúčam prečítať.

camelopardus
20.08.2012

Kniha je napsána tak dobře, že jsem ji v polovině musela přestat číst - tolik jsem se vžila do hrdiny, což ve mně vyvolávalo silně negativní emoce. Tomu, kdo s podobným transformováním nemá problémy, doporučuji. ;-)

dusty
12.07.2012

Poprvé jsem se do téhle knížky nedokázal začíst, ale napodruhé už se mi celkem líbila. Spíše pro ty, kteří mají rádi knížky napomezí mezi reportáží a románem.

escritor
08.01.2012

Velice propracovaný román. I když 800 stran je poněkud mnoho, kniha měla stále spád, tím, jak se obrazy děje střídaly - cela, život před zločinem, zločin, vyšetřování. Kniha je o tom, že mohou být spáchany dva zločiny. Ten druhý lidé páchají sami na sobě.