TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Počet strán: 297
Vydavateľstvo: @hostbrno
Žáner: #roman

Tak smutná kniha :(

Toľko zla, tolko hriechov, toľko nenávisti a tak malo skutočnej lásky.

Dievča, ktoré si prešlo tým najhorším peklom.

Dievča, ktoré nikdy nezistilo, čo je to láska, čo je to neha, pohladenie.

Dievča, ktoré sa naučilo, že nikdy nemôže povedať pravdu, pretože čo je v dome v dome aj ostane.

Dievča z ktorého nikdy nevyrastie silná osoba s citom pre pochopenia a lásku k druhým.

Dievča, ktoré v poslednej chvíli chcela podať pomocnú ruku, no nik jej to nedoprial.

Dievča, ktorého meno sme ani nepoznali, pretože... Pretože to bolo úplne zbytočné, pretože keby už urobila čokoľvek aj tak by si na ňu nik nespomenul.

Depresívna kniha, ktorá vas prinúti zamyslieť sa, či dávate dostatok lásky, či ste ochotný pomôcť iným, či by ste vlastne dokázali rozoznať tiché výkriky a pohľady plné bolesti.

Túto knihu odporúčam a zaraďujem ju medzi TOP tohto roka @alenamornstajnova

Štafera č. 146
Kniha č. 50/2024

Ďakujem za štafetu @knihy_s_marcelom

A ďakujem dievčatám za #spolocnecitanie
@kniha_a_janca
@geekmom.sk
@books_for_every_you
@turnovapetra

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznastafeta #kniznarecenzia #podporujemeceskeautory #milujemeknihy2 #skbookstagram #alenamornstajnova #lesvdome #topkniha

#rodinnépríbehy #dramatickýpríbeh #tajomstvo #rodina

Nečekaně mrazivý román od autorky bestsellerů Hana, Tiché roky, Listopád

Říkají jí cácora a vypadá to, že je na světě nedopatřením a jakoby navíc. Otec kamsi zmizel při povodních, matka utíká před odpovědností k milencům a alkoholu a děvčátko zůstalo viset na krku nevraživé babičce, která obhospodařuje zahradnictví a je přesvědčená o tom, že všechno špatné lze v životě vyhubit jako žravé plzáky. Nebo o tom prostě nemluvit. Jenže všude kolem je les, ve kterém se skrývá cosi hrozivého, a cácora jednoho dne mluvit začne

Alena Mornštajnová napsala silný a dramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Budete se bát, ale nepřestanete číst, dokud se neobjeví na povrchu.

02.03.2024 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Ellison Cooper - Až na kost

Počet strán: 365
Vydavateľstvo: #vendeta
Žáner: #thriller

posledný pripad Sayer Altairovej bol výborný ako tie predošlé. Kruh sa uzavrel a mne je ľúto, ze nie je napísané pokračovanie.

Táto tretia časť sa od začiatku javila ako rýchly pripad s jasným vrahom ale samozrejme to by nebola autorka keby to nezašmochtlila tak, že ste nevedeli už vôbec kto je dobrý kto zlý, kto je vrah kto nie je vrah a ako to celé skončí.

Rozhodne by som uvítala keby sa viac venovali tajomnému 037 ale je mi jasné, že takto ukončená kniha je lepšia ako by mala otvárať ďalší príbeh, ktorý by nemusel byť tak dobrý .

Čítali ste celú trilógiu?
Ktorá časť sa vam páčila najviac?
Mne druha - Pohřbení

Za túto štafetu ďakujem @knihy_s_marcelom

Štafeta č. 110/3
Kniha č. 49/2024

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznastafeta #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #stafetovyzavislak #ellisoncooperauthor #aznakost

Obsah:

V samostatném románu Až na kost autorky Ellison Cooper se ve Washingtonu ztratí autobus plný středoškoláků a neurovědkyně Sayer Altairová musí dopadnout viníka, s nímž ji pojí její vlastní minulost.

Poté, co oplakala smrt svého snoubence a téměř přišla o práci, začíná agentka Sayer Altairová konečně svůj život budovat znovu od začátku. Její výzkum mozků psychopatů začíná přinášet své výsledky a její podivné malé rodině se daří. Sayeřina nově nalezená spokojenost se však ocitá v ohrožení, když je povolána k vyšetřování případu zavražděné dívky, jejíž tělo bylo nalezeno v kruhu zvířecích figurek pod záhadným, krví napsaným vzkazem. Když zjistí, že mrtvé děvče je jedním ze čtyřiadvaceti pohřešovaných středoškoláků, Sayer rychle pochopí, že nic na tomto případu není tak, jak to vypadá.

Přestože se v průběhu vyšetřování zaplétá do sítí falešných identit a stop, vše stále více poukazuje na její vlastní život. Má-li si Sayer zachovat naději na záchranu pohřešovaných dívek a zároveň ochránit vše, co miluje, musí se postavit své bolestné minulosti a zjistit, co ji s vyšinutým vrahem spojuje.

02.03.2024 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Dominika Dán - Básnik
⭐⭐⭐⭐⭐

Počet strán: 335
Vydavateľstvo: Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh

Druhé chronologické pokračovanie Dánovky z o detektívovi Krauzovy - pokračujeme príbehom z rokov osemdesiatych a to Básnikom.

Veľmi sa mi páčilo nadviazanie na Uzol hneď na prvých stranách a následný plynulý prechod hneď na prvú obeť a následnú vraždu.

Krauz, Burger a Hanzel skvelá trojka vraždárov, ktorým musí rozum páliť na 100 % aby prišli na to, kto je tým záhadným vrahom.

Samozrejmé máme tu opäť ďalšie postavy na vrch, kde som opäť tápala v tom, čo tam do sľaka robia a aký vplyv to bude mat na celkový dej, samozrejme ten najväčší a najdôležitejší!

Miestami som mala pocit, ze keny si radšej Krauz spísal svôj zoznam pretiahnutých dievčat, našli by ich rýchlejšie ako zoznamom básní

Samozrejme rozuzlenie a všetko to co sa tam udialo bolo úžasné! Miestami som mala namále aj za Krauza! A miestami by som ho vyfackala a Burger s Hanzelom by mi určite pomohly a s radosťou

Už teraz sa teším na tretí diel s názvom Nežná Fotomorgána

Ďakujem mojim spolučitatelom v #spolocnecitanie Júlia Júlia Zuzana Žužu Dobiasova Martin Petráš Anna Slobodnikova Anastázia Gorčošová a ďakujem autorovi Dominik Dán to bola jazda!

Kniha č. 48/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #dominikdan #basnik #skbookstagram #milujemeknihy2 #milujemeknihyslovenskychautorov #podporujemeslovenskychautorov #zanrovavyzvasfreyou #kniznizavislaci

V Komentári
#vrah #slovenskékrimi #socializmus
Na začiatku svojej kariéry detektíva oddelenia vrážd bol Krauz vystavený tvrdej skúške. Jeho zmysel pre spravodlivosť bol konfrontovaný s vtedajším právnym systémom a s výkladom spravodlivosti podľa socialistických právnych noriem deformovaným mocenskými praktikami.

Po skončení akcie Rusalka, keď sa svojvoľne rozhodol pomôcť manželkinej spolužiačke Dane nájsť svojho otca v cudzine, dostal na výber. Krauz sa rozhodol. Rozsekol svoj gordický uzol a rozhodol sa ostať na oddelení vrážd. Lenže to ani Burger a ani elév Krauz netušili, že ich o pár dní čaká prípad, ktorý preverí nielen ich odborné schopnosti, ale aj najdôležitejší princíp spolupráce detektívov – dôveru. Z detektíva Krauza sa stane podozrivý zo spáchania série vrážd mladých dievčat.

Pomôcť mu môže iba kolega, ktorý mu aj napriek kontroverzným dôkazom ostane verný, a vrah – básnik, ktorý ukradnutými básňami manipuluje všetkým a všetkými.

28.02.2024 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Ellison Cooper - Pohřbení
⭐⭐⭐⭐⭐

Počet strán: 395
Žáner : #thriller #detektivka
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #vendeta

Cooper opäť nesklamala!

Druhý diel s agentom Altairovou bol opäť plný akcie a nevyriešených záhad!

A opäť som sa netrafila! Ale našťastie mi to cvaklo a bola som rýchlejšia než Sayer

Dej sa odohráva v lesnom parku plnom skrytých jaskyni, dolov a pár kostlivcov, nanešťastie nie tych symbolickych v šatníku ale ozajstných v jaskyni!

Musím povedať, že podozrivý boli pre mňa všetci okrem Ezri a Sayer, lebo veď tých poznáme s prveh časti.

Všetky nové postavy boli výborne napísané od Maxa a jeho vernej Kony až po Kayla, miestneho šerifa.

Určite knihu odporúčam spolu s prvou časťou a teším sa na treti diel a som zvedavá, kam nas autorka zavedie a ci aj ty využije mytológiu, ktorá tejto sérii dodáva skvelý nádych.

Ďakujem za stafetu @knihy_s_marcelom

Kniha č. 47/2024
Štafeta č. 110/2

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #skbookstagram #milujemeknihy2 #ellisoncooperauthor #pohrbeni

Obsah:
Vyšší zvláštní agentka Sayer Altairová studuje mysl psychopatů. Nikdy ale nečekala, že odhalí vraha v řadách Federálního vyšetřovacího úřadu. Pátrání po něm a odhalení interní korupce jí vyneslo střelnou ránu v rameni a šest měsíců práce za stolem. Teď se konečně vrací zpátky do terénu, kam byla povolána, když se agent FBI, jenž se ve volném čase vydal na výlet do hor, propadl do jeskyně plné lidských kostí. Kosterní ostatky nalezené v Národním parku Shenandoah ve Virginii se ukázaly být téměř dvacet let staré.

Ve stejné době zmizela svými blízkými milovaná místní dívka. Starý případ rázem získá na aktuálnosti, když mezi kostmi agenti naleznou dvě čerstvé mrtvoly. Když vyjde najevo děsivá pravda, že s jejich smrtí má co do činění žena, která byla unesena i se svou malou dcerou, musí Sayer odhalit souvislost mezi starými kostmi a novými těly dřív, než se unesená matka a její dítě stanou dalšími obětmi. Vrah je ale o krok napřed, napadne její tým a sabotuje úsilí všech. Když se Sayer ocitne ve slepé uličce, kdy neví, komu může věřit, dostane se jí nechtěné pomoci od subjektu 037.

27.02.2024 5 z 5

Táto krajina nie je pre slabých Táto krajina nie je pre slabých Lenona Štiblaríková

Lenona Štibláriková - Táto krajina nie je pre slabých

Počet strán: 181
Vydavateľstvo: @vydavatelstvohydra
Žáner: #fantasy

V budúcom živote chcem byť nekromant!

Fakt vážne!

Spolupráca s duchmi, ovládanie ich duši pri pomoci so zločinom a riadnym nakopaním zadkov zlým a je jedno či ľuďom či nadprirodzeným.

Veľmi vtipne ale i strašidelne a sadisticky vyrozprávaný príbeh o mladom nekromantovy, ktory stoji na tej správnej strane, ktorého chcú použiť na jednu nekalú prácičku, kde spozná druhého nekromanta.

Vincent bol výborný humorista, pri ktorom som sa veru nenudila a jeho armada verných boka výborná!

Je to útla knižka, takže dej rychlo napreduje a ani neviete a už je po ňom.

Čo myslíte ako skončí tento boj?

Víťazstvom či prehrou?

Ďakujem za túto knihu poskytnutú v rámci našej #spoluprace s @vydavatelstvohydra a @soyka.katarina a ďakujem za úžasnú knihu @lenona1.autorka

Kniha č. 45

#recenzieTerka
#recenznivytisk #kniznarecenzia #milujemeknihy2 #milujemeknihyslovenskychautorov #podporujemeslovenskychautorov #lenonastiblarikova #tatokrajinaniejepreslabych #kniznizavislaci #zanrovavyzvasfreyou

#poviedky #upíri #lov
Nestáva sa často, aby mal Vincent Varga starosti, s ktorými by si nedokázal poradiť. Veď má vždy k dispozícii špeciálne komando bojových duchov a vlastnú moc nekromancie. Preto je zvyknutý na rýchle a úspešné konce akýchkoľvek problémov. Pokojne si žije na vidieku, občas zametie s nepokojným duchom, sem-tam si zapoľuje v lesoch na ľudožravé víly. Lenže zrazu ktosi veľmi neodbytný nástojí, priam prikazuje, aby sa okamžite zbalil a dostavil do Bratislavy! Posiela za ním, na východné Slovensko, jednu podivnú bytosť za druhou, mieša sa mu do života a stále dookola opakuje: Poď, poď... ! Naštvaný Vincent odoláva. Ale dokedy? Čaká ho kopec zábavného zabíjania, pri ktorom budú lietať guľky, hlavy i duchaplné bonmoty.

Poviedka z tohto cyklu získala Cenu OZ Fantázia pre najlepšiu fantasy poviedku roku 2017.

24.02.2024 5 z 5

Posledná kvapka krvi Posledná kvapka krvi M. M. Matra

M. M. Matra - Posledná kvapka krvi

Počet strán: 299
Vydavateľstvo: Autor Matra
Žáner: #thriller

Uvažovala som kedy napísať recenziu, či tak ako vždy po prečítaní, kedy mnou hýbu emócie alebo tomu dať čas.

Rozhodla som sa hneď po dočítaní, pretože aj keď je tato kniha jeden velky krvavý masaker je to hlavne veľmi silná kniha (aspoň pre mňa)

Filip, mladý chlap, ktorý zistí smutnú vec a po porade s lekárom, ktorý mu odporučí venovať sa svojim tajným túžbam (tu som sa zasmiala nad tou iróniou - keby ten vedel), sa teda začne venovať svojej túžbe po krvi. Ten masaker, ktorý je hneď v úvode knihy hne žlčou a je to teda fakt hnus!

Monika, výborná detektívka, ktorú priradia k prípadu zavraždenej - silná žena, ktorá nenechá zo sebou vymiesť podlahu a dokáže si nad bandou kolegov určiť svoje miesto tak, že sa jej boja.

Dej knihy bol úžasný! Vražda, vyšetrovanie, vražda, vyšetrovanie a takto to ide až do jedneho momentu, kedy Filip zistí, že predsa len nie je až taký stratený ako si myslel.

Musím povedať, že som si Filipa veľmi obľúbila i napriek tomu aké to bolo zvrátené hovädo bez kúska citu.

Na knihe som sa dokonca aj zasmiala, občas mi to prislo ako paródia na triller - v dobrom.

A na konci knihy som plakala :(

Túto knihu zaraďujem medzi TOP kníh a ďakujem za ňu. @autormatra
A ďakujem za štafetu Stanislava Sedlackova

Kniha č. 44/2024
Štafeta č. 144

#recenzieTerka #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznastafeta #kniznizavislaci #podporujemeslovenskychautorov #skbookstagram #mmmatra #poslednákvapkakrvi #milujemeknihy2 #milujemeknihyslovenskychautorov #topkniha

#krvavý čin #temnota #krv #láska
Na prvý pohľad obyčajného čašníka Filipa postretne v živote nečakaný osud. Neutíchajúca túžba po krvi ho donúti k ohavným činom, avšak s ušľachtilou myšlienkou. Zdá sa, že všetko smeruje k jasnému koncu s jediným cieľom, pred smrťou ešte uspokojiť svoje túžby. To ho však privedie k poznaniu pocitov o ktorých si myslel, že sú pre neho naveky stratené. Pochopí, že aj pokazený produkt, za ktorý sa považuje, dostane šancu milovať a byť milovaný. Láska sa ukáže byť dostatočne silnou, aby viedla súboj s narastajúcou temnotou v jeho mysli. Bude to ale stačiť? Na túto otázku nájde odpoveď v slede nečakaných udalostí, ktoré sa odohrajú po jeho prvej vražde. Všetko to vyvrcholí v neočakávaný záver plný dramatických zvratov a odhalení. Nakoniec pochopí, že v najväčšej tme žiaria hviezdy najjasnejšie.

19.02.2024 5 z 5

Devět křížů Devět křížů Roman Kulich

Roman Kulich - Deväť krížov

Počet strán: 237
Vydavateľstvo: @argo.cz
Žáner: #thriller

Poznáte povesti z vasho rodiska?

Poprípade keď idete na výlet, poznáte povesti z tých miest?

Adam a jeho rodina idu na výlet do ZOO, Adam sa však chce zastaviť na mieste zvané Deväť krížov a aby okorenil cestu dvom puberťákom, naštudujte si povesť o tychto krížoch.

Samotná povesť, ktorá je odvypravana Adamom je výborná, hoci nemam rada históriu, toto bolo úžasné, dej ma pohltil a vadilo mi, že sme sa vracali do súčastnosti.

Cca v polke knihy mi ti nedalo a zadala som si ju do google, lebo moja zvedavosť bola silnejšia než ja, v tom momente mnou prebehli zimomriavky, že to vážne??? Nie nečítala som ju, chystám sa na ňu až teraz po dočitani.

Záver knihy bol, že brrrrrrr zimomravky mám ešte teraz!!!

Úžasné dielo! Ďakujem za možnosť si túto knihu prečítať @hudovalenka @roman.kulich

Kniha č. 43/2024
Štafeta č. 133

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznastafeta #stafetovyzavislak #podporujemeslovenskychautorov #skbookstagram #romankulich #devetkrizu #kniznarecenzia

#tajomno #triler #príbehy #výlet #rodina

Ideálna rodinka sa už teší na spoločný výlet do zoo. Adam, Veronika a ich dve deti by sa radi videli ako taká typická dokonalá sporiadaná rodina. Atmosféra v aute sa však dá krájať a tak sa Adam rozhodne, že napätie trochu rozptýli a porozpráva tajomný príbeh z minulosti: prečo vlastne stojí pri ceste deväť krížov? A je to všetko pravda?

18.02.2024 5 z 5

Severní úsvit Severní úsvit Lukáš Kosař

Lukáš Kosař - Severní úsvit

Počet strán: 230
Vydavateľstvo: @solis.nakladatelstvi
Žáner: #detektivka

Výborná detektívna kniha s veľkou dávkou mystery.

Čo sa odohráva v mestečku, ktore nenájdete ani na mape?

Vraždy, ktore ma na svedomí seriovy vrah? Či sekta!

Detektiv, ktorého privolali, stoji pred ťažkým prípadom odhalenia všetkého zla v meste.

Kniha sa číta skvele, dej je napínavý a nepredvídateľný.

Detektíva som si obľúbila ihneď, s nikým sa nese*e a do všetkého ide s chladnou hlavou, svoje kroky má premyslené.

Zo začiatku som bola trosku zmätená, keďže sa dej odohráva v roku 1992 , nevedela som sa hneď zaradiť ale potom som si uvedomila, ze v Anglicku je predsa iná mentalita a iné návyky, takže potom mi to už islo ako po masle a ja som sa ponorila do úžasného deju.

Sem-tam som mala i namále!

Určite túto knihu odporúčam všetkým milovníkom detektívok

A na stránkach vydavateľstva @solis.nakladatelstvi
Si môžete túto knihu zakúpiť v predpredaji a s nádhernou oriezkou

Kniha č. 41/2024

#recenzieTerka
#spolocnecitanie #spolocnecitaniesniky #lukaskosar #severniusvit #podporujemeceskeautory #nakladatelstvisolis #kniznarecenzia #kniznizavislaci #milujemeknihy2 #skbookstagram

Obsah:

„Temnota je jen absence světla, ale i v nejtemnější noci může být spatřena hvězda.“

Poklidným severoanglickým městečkem Northern Dawn otřásají dvě velmi neobvyklá úmrtí.

První obětí se stala brutálně zavražděná náctiletá dívka, jejíž tělo bylo nalezeno uprostřed starobylých keltských menhirů. Její podivná smrt naznačuje, že se stala obětí temných okultních praktik.

K druhé, neméně závažné tragédii, došlo posléze v zahradách nedalekého panství. Chladnoucí tělo mladé aristokratky, nabodnuté na nízkém zašpičatělém plotě, vnáší další vrstvu hrůzy do již tak napjaté atmosféry.

Dvě zdánlivě nesouvisející vraždy, mnoho nevysvětlených otázek a strach, který nyní obchází mezi místními.

Dokáže přivolaný detektiv rozplést nitky mysteriózního případu, i když sahají dál, hluboko do temnotou zahalených tajemství

18.02.2024 5 z 5

Tiché srdcia Tiché srdcia Natália Hammerová

Natália Hammerova - Tiché srdcia

Počet strán: 245
Vydavateľstvo: #nataliahammerova
Žáner: #romantika #erotika #fantasy

Do tejto knihy som išla ako do romantiky s prísľubom fantasy.

Čo sa tyka romantickej časti- ktorá mi mimochodom vo fantasy vôbec nevadi, ba práve ju veľmi oceňujem, tu bola veľmi veľmi a veľmi. Tak veľmi prehnane až mi z nich bolo zle. Samozrejme klišé typu milujen ťa aj ja teba.. všetci poznáte môj názor (teda tí čo čítajú moje recenzie).

Napriek tomu som knihu čítala, pretože, veď predsa to fantasy!

Veľké plus dáva knihe, že je písaná jednoducho a tým padom ju máte zhltnutú behom dňa.

A čo sa týka fantasy? Bolo výborné! pol knihy uvažujete, ktorá bytosť tu bude vystupovať - upír? nesmrteľný? Či čo!

Druhá a tretia časť knihy boli dobré a určite pridali hviezdičky navyše boli tam výborné zvraty, kde som prezila aj tu romantiku

Ďakujem za štafetu @madamme.de.ludrigova

Kniha č. 51/2024
Štafeta č. 132

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznarecenzia #kniznestafety #azkviz2024 #zanrovavyzvasfreyou #podporujemeslovenskychautorov #tichesrdcia #skbookstagram #milujemeknihy2

Obsah:

Magický príbeh o osudovej láske, bolesti, nenávisti, ale i o nádeji, snoch a zázrakoch.
Príbeh dvoch sŕdc, ktorých tlkot síce utíchol, no predsa zostali živé.

17.02.2024 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Alison Belshamová - Tatérka

Počet strán: 344
Vydavateľstvo: @lindeni.sk

Toto bola uzasna kniha.

Už od prvých strán mi bolo jasné, že to bude jeden veľký masaker so šialeným zlodejom tetovaní.

Autorka na metvolach rozhodne nešetrila a nešetrila ani na jemnosti podania vyrezávania a následného spracúvania kože.

Mladý inšpektor Francis bol úžasný a tvoril skvelú dvojku s Marnie, ktorá sa nebála ísť za svojím aby ochránila komunitu Tatérov (svoju rodinu)

Čo sa tyka zlodeja tetovaní, budem asi morbidna ale tieto časti sa mi veľmi páčili.

Policajné vyšetrovanie, ktoré brzdil hlavný komisár tu som mala chuť mu jednu plesknúť a zatriasť s ním či je normálny?! Tak mi dvíhal tlak ach bože.

Thierry "oddaný" ex-manžel, ktorý si užíva kade-tade ale rozbíja nosy každému kto sa pozrie na Marni, hoci slúži mu ku cti, že to zvládol ku koncu knihy.

Čo sa týkalo hlavného zberateľa s toho som bola paf! Výborne! Pretože pokial sa sám nepredstavil nemala som najmenšieho tušenia. Samozrejme napady som mala ake bola som vedle jak ta jedle.

Geniálna kniha a ja sa teším na pokračovanie!

Ďakujem mojim spolučitatelom, ze sme to zvládli a ďakujem @knizni_tipy_od_tricitky
Za skvely vyber knihy

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #alisonbelsham #zlodejtetovani #azkviz2024 #taterka

#sériovývrahv#obete #vyšetrovanie #tajomstvo #tetovanie #vraždy

Triler, ktorý sa vám zaryje pod kožu
Keď počas tetovacieho veľtrhu v anglickom Brightone objaví miestna tetovačka Marni Mullinsová zvláštne znetvorenú mŕtvolu, celé mesto ochromí strach. Podľa všetkého tu vyčíňa sériový vrah, ktorý zaživa vyrezáva umelecké diela z tiel obetí. Marni svoje tajomstvo skrýva a má pádne dôvody, prečo nedôverovať polícii. Ako sa však rozhodne, keď ju navštívi mladý, čerstvo povýšený inšpektor? Pomôže mu vyšetriť jeho prvú vraždu alebo sa vydá po stopách vraždiacej obludy sama?

16.02.2024 5 z 5

V temnom zrkadle V temnom zrkadle Agatha Christie

Agatha Christie - V temnom zrkadle

Počet strán: 127
Vydavateľstvo: @slovenskyspisovatel

Veľmi rýchla kniha.

Poviedky slečny Marplovej , konkrétne 9 krátkych poviedok, ktore tvoril začiatok prípadu, rýchle prešetrenie a následne vyšetrenie .

Táto kniha ma bavila :)

Kniha č. 49/2024

#kniznarecenzia
#kniznizavislaci #azkviz2024 #agathachristie #vtemnomzrkadle #slecnamarplova #skbookstagram #milujemeknihy2

#vyšetrovanie #tajomstvo #vraždy #smrť #záhady

Záhadný prípad smrteľne zraneného muža v kostole, tajomstvo pokladu muža so zvláštnym zmyslom pre humor, odhalenie páchateľa zločinu z minulosti, nejasné okolnosti skrývajúce sa za príbehom šialenej stareny a osudnej nehody, očistenie dobrého mena dievčaťa nespravodlivo obvineného z krádeže, vražda v hoteli či nevysvetliteľná smrť ženy, ktorá zmenila svoj závet... To všetko sú hádanky ako stvorené pre bystrozrakú slečnu Marplovú, ktorá vždy rada prijme hodenú rukavicu a úspešne vyrieši prípad, s ktorým si nevedia rady ani profesionáli.

12.02.2024 5 z 5

Zlatý klíč k peklu Zlatý klíč k peklu Josef Doucha

Josef Doucha - Zlatý klíč k peklu

Počet strán: 178
Vydavateľstvo: @nakladatelstviepocha
Žáner: #detektivka

Tejto knihe nemám co vytknúť.

Myslím, že snáď prvý krát sa mi stalo, že som držala palce ako vrahovi tak aj policajtom.

Čo sa stane to nám je jasne hneď po pár stranách a tym, že kniha sama je tenučká, naozaj nie je čas na nejaké omáčky okolo.

To, že vrah je "inteligent" a myslí si, že jeho nedolapia to bolo pre mňa veľmi humorne, toľko chýb čo urobil, to by som ja asi odviedla lepšiu vraždu

Prípad sa trošku zamotá ale aj tak na dolapenie polícii netreba veľa lebo vrah si vlastne nabehne sám. Preto som mu chudakovi držala palce.

Kniha sa číta výborné a rýchlo a určite ju odporúčam ako príjemnú oddychovku

Za tento #recenznivytisk ďakujem @nakladatelstviepocha v rámci našej #spoluprace

Kniha c. 48/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #epochalnibeletrie #skbookstagram #podporujemeceskeautory #josefdoucha #zlatyklickpeklu #milujemeknihy2

#kľúčkšťastiu #detektív #peklo #bohatstvo

Petr Prokop žije ve světě, kde peníze rozhodují o kvalitě života, celkem slušný život. Je instruktorem v golfovém klubu, kde se seznámí s manželkou jednoho z nejbohatších lidí v zemi. Jeho až příliš kladný vztah k ženám mu otevře cestu k plánu, jak pomocí vraždy získat vysněný klíč ke zlaté kleci a usnadnit si tak život. Podaří se Petrovi získat klíč k vytouženému životu, nebo ho jeho záměr přivede k pomyslnému pádu do pekla?
Příběh Petra Prokopa vypráví o překonávání překážek, o bezohlednosti na cestě k bohatství, o měřitelnosti hodnoty lidského života materiálním bohatstvím a o mlýnech, které nepřestávají mlít. O tom, že když se tomu, kdo jde za svým snem bezohledně a tvrdě, splní jeho přání, může to být způsobem, který je současně trestem.

12.02.2024 5 z 5

Městečko Městečko Łukasz Radecki

Robert Cichowlas, Lukasz Radecki - Městečko

Počet strán: 357
Vydavateľstvo: @goldendogbooks
Žáner: #erotika #horor

Ľúbite Slovanskú mytológiu?

Stretla som sa s ňou vo fantasy, v thrilleri ale v horore až teraz a musím povedat, že to bol teda záhul.

Spisovateľ erotickych románov so svojou ženou vyrazia na dovolenku aby si oddýchli a nabrali nove sily a aby dopísal svoju knihu.

Ale to čo vyzera ako pohodová dovolenka na bohom zabudnutom mieste je v skutočnosti boj o vlastný rozum a život.

Kniha ubieha rýchlo pretože nebolo šance ju odložiť a povedať si a veď, dočítam neskôr.

S knihy som bola zmätená, bolo mi doslova na grc no na druhu stranu bola vzrušujúca a mrazivá.

Konečné odhalenie, čo všetko sa tam dialo a kto alebo čo? to má na svedomí bolo perfektné. Niečo som si myslela už hneď od začiatku a niečo sa spojilo a zrazu to dalo zmysel všetkému.

Hlavne postavy som si obľúbila hneď a držala som im palce celý dej, no ale niekedy ani tie palce nestačia.

Rozhodne knihu odporúčam a ďakujem @goldendogbooks za #recenznivytisk v ramci našej #spoluprace

Kniha č. 47/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #ctuhoror #milujemeknihy2 #skbookstagram #mestecko #łukaszradecki #robertcichowlas #goldendog

#podivnésprávanie #dovolenka

Spisovatel Marcin Lanowicz má problémy s autorským blokem, a tak se s manželkou rozhodne pro dovolenou v malém městě na Mazurech. Morwany zpočátku splňují jejich očekávání – příjemné chaty uprostřed lesů v blízkosti krásných jezer. Časem si však všimnou, že obyvatelé města jsou velmi podivní a někteří z nich vypadají vážně nemocní. Navíc je celou dobu provázejí tři světlovlasé ženy. Co jsou zač? Proč se před nimi nejprve skrývají? Brzy se ukáže, že Morwané i světlovlasé ženy nejsou těmi, za koho se vydávají, a že malá vesnice, kterou všichni nazývají „městečkem“, neexistuje na žádné mapě

11.02.2024 5 z 5

Anatómia lži Anatómia lži Freida McFadden

Freida McFadden - Anatomia lží

Počet strán: 298
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_motyl
Žáner: #thriller

Čo by som povedala o tomto dokonalom diele?

Asi len toľko, že vrhnite sa do tejto knihy a verte mi že na konci padnete na riť s otvorenými ústami a poviete si, že to snáď nemyslí vážne!

Adriene úspešná psychologička, ktorá záhadné zmizne.

Tricia a Ethan idu po čase na obhliadku jej domu. Keď zistia komu dom patri je to pre nich šok, aj keď Ethanovy je to jedno, Tricii sa však prieči byvtat v dome mŕtvej ženy.

A takto začína náš príbeh odohrávajúci sa počas troch dní v jednom dome.

Tricia nájde tajnú skrýš s nahrávkami a začne ich počúvať, tieto časti sa mi veľmi páčili.

Dej sa prelína - minulosť s prítomnosťou a o to je kniha zaujímavejšia.

Výborná kniha, výborný dej nemam absolútne čo vytknúť!

Ďakujem za stafetu @knihy_s_marcelom

Kniha č. 46/2024
Štafeta č. 131

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #milujemeknihy2 #skbookstagram #freidamcfadden #anatomialzi

Obsah:
#novomanželia #snehovábúrka #desivápravda #psychiatrička #zvukovénahrávky #zmiznutie #napätie

Novomanželia Tricia a Ethan hľadajú svoj vysnívaný domov. Navštívia odľahlé sídlo, ktoré kedysi patrilo doktorke Adrienne Haleovej, uznávanej psychiatričke, ktorá pred tromi rokmi bez stopy zmizla. Počas obhliadky ich v dome uväzní silná zimná búrka... nemajú šancu uniknúť, pokým sa snehová smršť neskončí.

Pri hľadaní knihy, ktorá by ju zabavila, kým neprestane snežiť, narazí Tricia na tajnú miestnosť. Nájde v nej zvukové záznamy všetkých pacientov, s ktorými kedy doktorka Haleová pracovala. Pri počúvaní kaziet sa dozvedá o desivom reťazci udalostí, ktoré viedli k záhadnému zmiznutiu doktorky Haleovej.

Tricia si prehráva jednu kazetu po druhej do neskorých nočných hodín. Po každej z nich do seba zapadá ďalší šokujúci kúsok skladačky a pavučina lží doktorky Adrienne Haleovej sa pomaly rozpletá.

A potom sa Tricia dostane k poslednej kazete. K tej, ktorá odhalí celú desivú pravdu.

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Lara Dearmanová - Ďáblův spár

Počet hodín: 11 hod 10 min 39 sek
Vydavateľstvo: @audioteka_czsk @bookmediacz
Interpret: Pavla Gajdosíková, Petr Kubeš

Moja prvá vypočutá audiokniha.

Ďakujem, ze som sa do toho dala.

Knihu som počúvala som u dokopy 9 dní.

A poďme na knihu.

Tým, že bola nahrávana a krásne podelené hlasy pri ženských a mužských postavách počúvala sa výborne.

Novinárka Jennifer príde k prípadu zavraždených dievčat, pomaly si pospája všetky drobnosti a je s toho prípad ako "brno" a zapojí do toho aj inšpektora Gilberta, ktorý jej samozrejme neverí ale postupne to dáva zmysel i jemu.

Celú knihu tu máme náhľad vraha a spôsob ako sleduje svoje obete a čo s nimi robí.

Musím povedať, že uz od začiatku som tušila kto by to mohol byť a musím pochváliť autorku, že ma dokázala odradiť a prejsť na inu stopu, dokonca i do slepých uličiek.

Dej bol skvelý a napínavý - zrejme aj tým, že som ho počúvala a tým pádom bola atmosféra úplne iná ale verím tomu, že knižna verzia by určite nesklamala!

Vo videu je malý úryvok

Kniha č. 45/2024

#recenzieTerka #audiovýzvasfreyou #audiokniha #audioteka #skbookstagram #milujemeknihy2 #laradearman #dabluvspar

#sériovývrah #pátranie #novinárka

Nová série atmosférických detektivních románů, zasazená do prostředí Normanských ostrovů, která zaujme příznivce Ann Cleevesové nebo Petera Maye.
Novinářka Jennifer Doreyová se po několika letech pobytu v Londýně vrací na rodný ostrov Guernsey, aby si uspořádala život a našla ztracený klid. Začne pracovat v místních novinách a těší se, že v poklidném kraji, kde se zná každý s každým, bude psát o místní politice a třeba se i trochu nudit. Když se však jednoho podzimního večera na pláži objeví tělo psychicky labilní utonulé dívky a policie chce případ uzavřít jako zjevnou sebevraždu, Jennifer to nedá a pustí se do pátrání. Díky své houževnatosti odhalí sérii nápadně podobných úmrtí, k nimž na Guernsey za posledních padesát let došlo, a přiměje ke spolupráci i Michaela Gilberta, zasloužilého policejního inspektora těsně před penzí. Je možné, že na ostrově už padesát let řádí sériový vrah a nikdo si toho nevšiml?

Uzol Uzol Dominik Dán

Dominik Dán - Uzol

Počet strán: 310
Vydavateľstvo: @slovart_vyd

Moja prvá oficialna Dánovka v #spolocnecitanie

V prvom rade ďakujem, že ste ho zorganizovali.

A teraz poďme na knihu, keďže nepoznám Dánov štýl písania, kniha bola pre mňa tak strašne chaoticka, nevidela som tam ani za mak spojitosti iba nechuť k bývalému režimu a neuveriteľný hnev na zložky verejnej bezpečnosti.

Ale za to Krauza a Burgera som si obľúbila hneď. Trefné, ironické a vtipné poznámky nadľahčovali celý dej takže som nebola úplne znechutená ale len polovične, samozrejme moja nechuť nešla k týmto dvom ale ku zvyšku - napríklad taky Zlocha, s toho dom zvracala len pri jeho mene.

Hlavné postavy Danu či Viktora s Yvett som si obľúbila tiež, pretože boli obete rezimu tak isto ako Danin otec.

A pohraniciari? O ktorých som mala celý čas pocit, že sú tam úplne odveci boli k veci a bohužiaľ len obeťami tej doby, hoci, čo by človek neurobil pre prachy a sem-tam nejaka mrtvolka či uprchlik nebol problemom.

Ku koncu knihy už mi dávalo všetko zmysel ako-tak a ďakujem mojim spolučitatelom, že mi vysvetlili niektoré nezrovnalosti ktoré môj mozog nepobral, takže som si to spojila k dokonalosti.

Už teraz sa teším na ďalšie SČ a na knihu Básnik.

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #zanrovavyzvasfreyou #skbookstagram #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihy2 #milujemeknihyslovenskychautorov #dominikdan #uzol

Za SČ ďakujem Martin Petráš Anastázia Gorčošová Anna Slobodnikova Júlia Júlia Katarína Jantoláková Zuzana Žužu Dobiasova

Obsah:

V roku 1988 nastal v kariére Richarda Krauza významný zlom, postúpil o stupienok vyššie a z pochôdzkara sa stal detektív. Hneď prvý prípad, vražda robotníka v ropnej rafinérii, mu dáva poriadne zabrať a namiesto toho, aby sa venoval Sylvii a malej dcére, ostáva v práci ešte dlhšie do noci než predtým. Možno aj preto, že rozohral veľmi riskantnú hru s krásnou bufetárkou Valikou. Na oddelení vrážd ešte nepracuje ani Chosé, ani Canis, ani krpatý Kuky, sú tam iba dvaja z budúcej partie, Burger a Hanzel. A obaja, ale najmä Burger sa chopia mladého eléva policajného remesla a rozhodnú sa z neho vychovať detektíva podľa svojich predstáv. Politická situácia, súdruhovia z ministerstva, kolegovia zo Štátnej bezpečnosti, ale hlavne bezohľadnosť tej doby zavedú trojicu detektívov do naozaj bizarného prostredia medzi ostnaté drôty tiahnuce sa po celej štátnej hranici so západným svetom. Tu sa stane vražda vojenského pilota nadzvukových stíhačiek, vražda, ktorá mala zničiť Krauzovu kariéru už v zárodku. Pred detektívom leží gordický uzol. Či nájde odvahu rozseknúť ho, nevie. Zažíva niečo, s čím sa aspoň raz za život musí popasovať každý ozajstný muž...
"Moje románové postavy sú viacmenej kombináciou viacerých skutočných osôb a ešte sú aj okorenené fiktívnym zveličením. Tých pár, čo sú skutočné, nebudem menovať, lebo cítim povinnosť ich identitu chrániť, a preto neprezradím ani to, kde v mojich románoch stojím ja."
Dominik Dán

Kořist Kořist Darcy Coates

Darcy Coates - Kořist

Počet strán: 363
Žáner: #horor #thriller
Vydavateľstvo: @nasenakladatelstvi #fobos

No teda musím povedať, že ma Darcy kapku sklamala v tejto knihe :(

Ale ja jej to odpustim :)

Začiatok knihy pecka! No potom uz to taká pecka nebola , hlavna vyšetrovateľka ma príšerné na*ierala takú antipatiu uz som dlho nezažila a vlieklo sa to so mnou celú knihu.

Ostatne hlavne postavy, ktoré sa vydali na cestu hier o život v temnom lese si vyslúžili môj obdiv najmä Anna mozog celej operácie.

Myslim, že keby kniha mala o 100 stran menej dostavil by sa tak ten wow efekt z ktorého by som padla na riť a vyslúžila by si plný počet hviezd ale zbytočne naťahovanie jej ubrali veľa.

Ani mi nevadilo tie seky v kapitolách kedy v tom najlepšom jednoducho prešla na inú postavu a vy ste v napätí čakali čo bude pokračovať.

A aby som nezabudla, záver bol výborný tak ako začiatok.

Teším sa samozrejme na ďalšie knihy mojej obľúbenej horor autorky.

Za štafetu ďakujem @stafety.rachel.roo

Štafeta č. 130
Kniha č. 43

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #darcycoates #korist #milujemeknihy2 #skbookstagram

#tajomstvo #duchovia

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení.
Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda.

V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě

09.02.2024 3 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Stephen King - Cyklus vlkodlaka

Počet strán: 129
Vydavateľstvo: Nakladatelství Beta
Žáber: #horor

O tom, že je King majster hororu všetci dobre vieme.

Tato útla knižôčka nie len, že ma neskutočne úžasné masakralne kresby ale aj úžasný hororový dej!

To tak sa jedného dňa zrodil vlkodlak, ktorý si každý mesiac niekoho zabije.

Otazka znie prečo? Vyberá si obete náhodne? či majú niečo spoločné?

Kto je ten vlkodlak? Ľudská bytosť, či divé zviera.

Dej samozrejme rýchlo ubieha nie, že by to bolo tým, že má málo strán ale hlavne preto, že vás to poháňa čítať ďalej a ďalej a neodtrhnete sa až kým neskončíte

Úžasné a skvelé dielo, tlieskam.

Za štafetu ďakujem Mirka Kolářová

Štafeta č. 129
Kniha č. 42

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #knihydobrovsky #knihybeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #stephenking #cyklusvlkodlaka #milujemeknihy2 #skbookstagram

#splnmesiaca #Vlkodlaci

První české vydání knížky Cycle of the Werewolf!

První výkřik se ozval od zasněženého železničáře, který cítil, jak se mu tesáky zahryzly do krku. Další měsíc se ozval výkřik extatické agónie napadené ženy v její útulné ložnici.

Nyní se scény neuvěřitelné hrůzy objevují pokaždé, když na odlehlé mainské městečko Tarker Mills zasvítí úplněk. Nikdo neví, kdo bude napaden příště.

Jedno je však jisté. Když měsíc ztloustne, Tarker Mills zachvátí ochromující strach. Ve větru je totiž slyšet skučení, které připomíná lidská slova. A všude kolem nechává stopy netvor, jehož hlad nelze ukojit...

06.02.2024 5 z 5

Svadba na blind Svadba na blind Teagan Hunter

Teagan Hunter - Svadba na Blind

Počet strán: 253
Vydavateľstvo: @zeleny_kocur_sk
Žáner;: #romantika

Druhé pokračovanie výbornej romantickej komédie.

Prvotné sklamanie, že už tam nie je Harper a Collin ako hlavne postavy, bolo o to lepšie prekvapenie, že teraz ich úlohy prevzali Rhodes a Ryan a prečo?

Pretože táto bláznivá dvojica - mrzuté zviera a praštená kráska dali celému deju úžasný svieži nádych.

Dokonca musím priznať, že som si túto dvojicu obľúbila viac, pretože, hupsly do toho po hlave a až potom si to uvedomili - všetko a o to to bolo vtipnejšie.

Tie smutnejšie časti boli krásne a ja som sa opäť roztopila ako svieca

Ďakujem i za túto štafetu @madamme.de.ludrigova

Kniha č. 41
Štafeta č. 128/2

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #teaganhunter #svadbanablind

#tajomstvo #priateľstvo #láska

Čo sa stane vo Vegas... tam nie vždy ostane! To som už zistil. Vraciam sa domov s jagavou obrúčkou na prste. Moja žena? Ryan Bellová. Sme úplné protiklady. Ona je žiarivá a usmievavá. Ja som mrzutý a poznačený – doslova. Keby sme náš sobáš anulovali, nikto by sa o ničom nedozvedel.

Jediný problém? Streamovali sme to online a teraz sú toho plné médiá. Nemôžem dopustiť, aby mi takýto typ pozornosti zničil kariéru, a Ryan tiež potrebuje moju pomoc. Dohodneme si plán: staneme zosobášení rok, budeme hrať svoje úlohy a napokon sa v tichosti rozvedieme. A bude to v suchu. A okrem toho, neexistuje, aby sa Kráska zaľúbila do Zvieraťa...

SVADBA NA BLIND je jedinečný ľúbostný príbeh zo sveta hokeja. Je to moderný príbeh Krásky a Zvieraťa, beauty influencerky a mrzutého zjazveného hokejistu, doplnený humorom a vzrušením... a so šťastným koncom.

06.02.2024 5 z 5

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

Teagan Hunter - Pukom do srdca

Počet strán: 276
Vydavateľstvo: @zeleny_kocur_sk
Žáner: #romantika

Ľúbite hokej a romantiku?

Ja rozhodne nie!

A i napriek tomu ma táto kniha očarila.

Harper potrhla výtvarníčka, ktorá miluje horory a robí rôzne hororové diela (možno vďaka nej)
Collin hokejovy hráč, milovník hororu s neskutočne romantckým srdcom (možno vďaka nemu)

A možno vďaka ich humoru, výborným doberačkam pri ktorých som sa šúlala smiechom, klišoidnej láske alebo velmi vášnivým scénam.

No hold aj môj ľad sa roztopil ako svieca

Ďakujem za túto príjemnú humornu oddychovku @madamme.de.ludrigova

Štafeta č. 128/1
Kniha č. 40

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #kniznastafeta #stafetovyzavislak #milujemeknihy2 #skbookstagram #teaganhunter #pukomdosrdca #zelenykocur

#zamilovanosť #hokej #kariéra #láska

Prežívam najhorší rok svojho života. Prišiel môj tím pre prehru v šiestom zápase o pohár? Áno. Zatkli ma a zničili mi dobré meno? Áno. Prešlo ma skoro auto, keď sa to moje pokazilo? Aha – hetrik.
Tento rok sa mi končí zmluva s tímom Carolina Comets, a ak v ňom chcem zostať, musím sa dať dokopy. Potrebujem sa uvoľniť, nie si hľadať vzťah. Keď však v zoznamovacej apke narazím na to pekné dievča, ktoré ma takmer zrazilo, viem, že ho tentoraz nemôžem nechať odísť.

Harper je zábavná, múdra a hokej ju vôbec nezaujíma. Mal by som sa sústrediť len na kariéru, a predsa na Harper nedokážem prestať myslieť. Viem, že by som sa do nej nemal zamilovať... ale tuším sa to už stalo.

05.02.2024 5 z 5