V temnom zrkadle

V temnom zrkadle https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136468/bmid_v-temnom-zrkadle-RSS-136468.jpeg 4 19 5

Záhadný prípad smrteľne zraneného muža v kostole, tajomstvo pokladu muža so zvláštnym zmyslom pre humor, odhalenie páchateľa zločinu z minulosti, nejasné okolnosti skrývajúce sa za príbehom šialenej stareny a osudnej nehody, očistenie dobrého mena dievčaťa nespravodlivo obvineného z krádeže, vražda v hoteli či nevysvetliteľná smrť ženy, ktorá zmenila svoj závet... To všetko sú hádanky ako stvorené pre bystrozrakú slečnu Marplovú, ktorá vždy rada prijme hodenú rukavicu a úspešne vyrieši prípad, s ktorým si nevedia rady ani profesionáli.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi

Počet strán: 127
Vydavateľstvo: @slovenskyspisovatel
Žáner: #detektivka

Veľmi rýchla kniha.

Poviedky slečny Marplovej , konkrétne 9 krátkych poviedok, ktore tvoril začiatok prípadu, rýchle prešetrenie a následne vyšetrenie .

Táto kniha ma bavila :)

Kniha č. 49/2024

#recenzieTerka
#kniznarecenzia
#kniznizavislaci #azkviz2024 #agathachristie #vtemnomzrkadle #slecnamarplova #skbookstagram #milujemeknihy2

Obsah:

#vyšetrovanie #tajomstvo #vraždy #smrť #záhady

Ivan F
28.08.2023 3 z 5

Pani Agatha ma čím ďalej, tým viac presviedča, že poviedky jej na rozdiel od románov moc nešli. Až na tri z nich ide o veľmi priemerné, niekedy až podpriemerné pár stranové zlátaniny a slečna Marplová mi poriadne lezie na nervy. Nemám nič proti osobám žijúcim na vidieku a pozorujúcim miestny život a ich obyvateľov, avšak zakaždým vytiahnuť riešenie takpovediac odnikiaľ, to bolo až moc do očí bijúce. Ako by som to uzavrel a neurazil pamiatku veľkej dámy anglickej detektívky? Asi len tak, že som rád, že som si poviedky prečítal, ale viem, že sa k nim nevrátim, na rozdiel od niekoľkých iných "plnotučnejších" detektívok z klávesnice písacieho stroja pani Christie.

Petras_ka
31.07.2022 4 z 5

Po prvých troch poviedkach som rozmýšľala, či knihu neodložím. Vadilo mi ako slečna Marplová ťahala riešenia len tak z rukáva. Ale potom prišlo akési zmierenie sa s tým, že sú to poviedky a v tak krátkom diele to predsa zrýchlené musí byť. Ostatné poviedky sa mi nakoniec páčili, najviac posledné tri Krajčírkina bábika, V temnom zrkadle a Greenshawova pochabosť. Krajčírkina bábika bola podľa mňa najzaujímavejšia a najviac napínavá. Pri tejto poviedke som nemala vôbec tušenie aký bude koniec.
Napriek začiatočným pochybám to bolo príjemné oddychové čítanie.

Deia
23.05.2021 4 z 5

V knihe nájdeme 9 poviedok. Vo väčšine z nich vystupuje slečna Marplová. V dvoch nie a prekvapilo ma, že tie mali dokonca hororový nádych, konkrétne sú to poviedky Krajčírkina bábika a V temnom zrkadle, to som od pani Agathy veľmi nečakala, ale veľmi ma bavili. Ostatné sú typické detektívky, ibaže majú pár strán, čo je niekedy na škodu. Všetky sa mi ale čítali veľmi dobre, boli svižné a napínavé a ani raz sa mi nepodarilo odhaliť páchateľa (ale na tak málo stranách sa to asi ani nedá). Napriek tomu mu žiadna z týchto poviedok nejak výraznejšie neutkvela v mysli, možno len tie hororové. To je jeden z dôvodov, prečo veľmi nemusím poviedky, sú veľmi krátke a nikdy si ich nezapamätám :D. Ale vôbec neľutujem, že som si knihu prečítala, bol to príjemne strávený čas.

haki34
03.12.2016