TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Opál - Risknú všetko... Opál - Risknú všetko... Jennifer L. Armentrout

Tretiu časť som doslova zhltla.
Konečne tam bolo celý čas napätie, plánovanie ako zachrániť Beth, tréningy a konečne toľko fantasy, že som bola spokojná.
Dve postavy pri ktorých mi bolo hneď jasné, že s nimi to nebude ružové ale Katy sa konečne zachovala ako hrdinka.
Samozrejme vzťahy medzi Katy a Daemonom sa konečne dali do poriadku a veľmi sa mi páči, že aspoň v tomto diely bola Katy konečne ako hlavná postava silná a dávala to najavo.
Záver knihy bol ohromujúci a veľmi smutný a ja už sa neviem dočkať pokračovania

Ónyx - Všetko bude inak... Ónyx - Všetko bude inak... Jennifer L. Armentrout

Druhá časť docitana.
zo začiatku bola knižka zas troška menej zaživná ale presne to čo som si myslela na konci prvej časti sa mi potvrdilo síce nie tak ako som myslela ja ale potvrdilo.
Na scéne sa objavil nový chlapec zo začiatku to vyzeral byť skvelý rival Daemonovi ale nuž nie všetko je také ako sa zdá byť. celá kniha bola o výcviku schopnosti a ten koniec, uff to bolo úžasné , chvíľkami mi srdce zastalo aké ten úplný koniec bola som šťastná za všetkých troch hoci som nečakala, že to tak skvele skončí a skôr som bola v tom, že ich opäť podrazili a pevne dúfam, že aj Daemonovi sa podarilo uskutočniť jeho podraz.
a konečne sa dali dokopy hoci by som Katy prefackala miestami sa správala ako umrcane 5 ročné decko, fakt nemám rada, keď autorky hlavne postavy vykresľujú občas ako také nanynky bez rozumu.
No idem sa vrhnúť na tretiu časť :)

Obsidián - Nie sú ako my... Obsidián - Nie sú ako my... Jennifer L. Armentrout

prvý diel série Lux som doslova zhlta za dva dni. Zo začiatku som si troška zúfala, keďže o nejakých nadprirodzených schopnostiach nebolo ani stopy až postupne po malých kúskoch sa to začalo rozvíjať.
Katy sa mi páčila ako vášnivá knihomolka, ktorá ľúbi žáner fantasy a nakoniec sa sama vo fantasy nachádza.
vzťah Katy a Daemona bol no, zlatý , ústne prestrelky tie boli skvelé, už sa mi ale nepáčilo, že Daemon bol naozaj obcas za arogantneho blbca. V zhruba polke knihy ale to už začalo naberať ten správny smer už tam bola aj akcia a ten posledný boj to bolo niečo.
Už som aj začala uvažovať či Katy nebude polovičná ale to sa dozviem až v ďalšom dieli.
záver knihy teda toho hlavného deja bolo že wau a koniec a keby som nemala celú sériu hneď po ruke asi by som si vlasy vytrhala.
A dodatok s Daemonovho pohľadu bol jedným slovom okúzľujúci.

Hierarchia šera Hierarchia šera Adriana Bolyová

Hoci by sa zdalo, že v poslednej časti sa nič také unikátne neudialo v porovnaní s druhou časťou ale predsa len som sa nevedela od knihy odtrhnúť. Veľmi sa mi páčilo, že tu dostal Laredo najväčší priestor, Máté bol už pre mňa ako zbytočná osoba a Radana hoci veľmi nezasahovala ale keď už tak to stálo za to. Epilóg bol výborný krásne zapečatili kruh tejto trilógie.

Celkovo táto trilógia bola skvelá, hoci som čakala, že sa budú osudy postáv vyvyjat uplne iným smerom, nakoniec to dopadlo tak ako malo. Určite celú trilógiu odporúčam, skvelý nápad, skvelý príbeh a určite sa k nej s radosťou vrátim.

Hierarchia svetla Hierarchia svetla Adriana Bolyová

Druhá časť bola jednoducho fantastická! Takto si predstavujem fantasy boj plny magie, démonov , roztržky, človek nevie na koho stranu sa má prikloniť, pre koho viac plakať a koho si zamilovať. Radana bola úžasná v boji, a ten posledný boj uff , skoro som si vlasy vyskubala. A konečne som sa dozvedela čo je vlastne zač ! Henry ma prekvapil to som nečakala a Lareda mi bolo ľúto je to super postava pri ktorej sa človek nasmeje. Epilóg napovedal o čom bude tretia časť a ja sa na ňu idem vrhnut

Hierarchia tmy Hierarchia tmy Adriana Bolyová

kniha má ihneď vtiahla do akcie, čo sa mi veľmi páčilo, keďže malo autorov to robí.
Zo začiatku som bola veľmi zmätena v tom kto je kto a čo sa vlastne deje. Postupne sa mi dej pekne rozvinul a všetko do seba zapadlo ako puzzle. Dej stále napredoval a veru poháňal má čítať ďalej a ďalej. Pači sa mi , že tento príbeh bude zas o niečom novom čo som doteraz nečítala o demonologoch , ktorým slúžia démoni a nie o anjeloch.
idem sa vrhnúť na pokračovanie.

07.11.2023 5 z 5

Výkriky do ticha Výkriky do ticha Emily D. Beňová (p)

Jednoducho úžasné, 3 časť som zhltla za dva dni , áno rozčuľovali má ty dvaja ľúbime sa nelubime, najviac ma naštvať Gabriel poslednou podmienkou, ale celkovo táto 3 časť za ničím nezaostáva za prvou a druhou časťou bola jednoducho úžasná plná zvratov a ani jedna strana nebola bez toho že by som si vydýchla.
Celkovo celá táto trilógia dva kroky do pekla bola úžasná. Áno anjelská tematika ale tak trochu inak čím sa veľmi líši od anjelské tematiky.
Už sa neviem dočkať ďalší fantasy kníh od autorky.

07.11.2023 5 z 5

Navrátený do raja Navrátený do raja Emily D. Beňová (p)

Mam zmiešané pocity keď už to začínalo byť na správnej ceste zrazu bum a Styx mi už opäť lezie na nervy a záver knihy ma doslova dostal a som veľmi zvedavá čo bude v poslednej časti.
Ale knihu som opäť prečítala veľmi rýchlo, zatajovala som dych a prahla po Tom čo bude nasledovať

07.11.2023 5 z 5

Šepoty zo záhrobia Šepoty zo záhrobia Emily D. Beňová (p)

Dej má pohltil a ani neviem a kniha bola prečítana :) skvelé dielo tak ako doposiaľ všetko čo som od autorky čítala

07.11.2023 5 z 5

Prenasledovaná Prenasledovaná Emily D. Beňová (p)

Tretí diel série je plný nečakaných zvratov , našťastie nie až toľko infarktovych scén pre mňa. zas a opäť jedným dychom prečítané , úžasné a dokonale zavŕšenie , i keď koniec by som si predstavovala inak ale to je len moj pohľad na sexy chlapov.
Odporúčam celú sériu je to úžasné spracovanie, ktoré vás vtiahne do deja a nepustí

07.11.2023 5 z 5

Prenasledovaná Prenasledovaná Emily D. Beňová (p)

Druhý diel má pohltil tak isto ako prvý , prekonala som dva ľahšie infarkty a neskutočne sa teším na 3 diel kde už dúfam že neprekonal ani jeden infarkt. Kniha je jednoducho úžasná, není sekunda kde by sa nič nestalo a dej vám nedovolí pustiť ju z ruky.

Posolstvo Posolstvo Emília Dalekorejová Beňová

Kniha je jednoducho úžasná nevedela som sa od nej odtrhnut až kým som ju skoro jedným dychom nedocitala.

Finále Finále Becca Fitzpatrick

posledná časť bola plná zvratov a veru nečakaných bola tam akcia, boj, závislosť, túžba a láska.
Keď si pozriem spätne celú sériu, ktorú som doslova zhlta od prvého dielu až po štvrtý viem že za tych 5 rokov čo tieto knihy mám sa ich nevzdam a vždy sa ku nim rada vratim

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Tretia časť nás vtiahne do deja čiernej ruky a vojny,ktorá sa zdá byť neodvratitelna. Nora sa musí vyrovnať zo stratou pamätá a získavaním potrebných informácií pre prežitie. už sa teším na poslednú časť ako to celé dopadne

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Druhý diel série zavrhnuty nás v ťahu je ďalej do sveta padlých a nefilov. vzťah Nory a Patcha je na mŕtvom bode a Nora opäť celý smrteľným nástrahám a ku koncu knihy zistí zaujímavé fakty. Druhý diel sa čítal veľmi dobre tak ako prvý už sa teším na tretí

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Knihu som zhltla za dva dni, už som túto sériu čítala veľmi dávno takže len tak v kúskoch som si spomínala na dej. Zo začiatku ma človek pocit, že to s fantasy žánrom nemá absolútne nič spoločné skôr s trilerom/detektívku a sem tam nejaka ta magickost a potom sa to po polke knihy z ničoho nič pretoci a už sme vo fantasy svete anjelov.
idem sa vrhnúť na ďalší diel

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

posledná časť tetralogie Padli anjeli nas sprevádza hľadaním pádu hľadaním predmetov Luce si spomína viac a viac. hoci koniec nebol zrovna podľa mojich predstáv ale to už je na každom ako sa mu to zapáči.
každopádne celá táto tetralogia je veľmi nápaditá, zaujímavá a mne sa veľmi páči všetko to cestovanie nachádzanie ako všetko do seba postupne zapadá :)

Vytržení Vytržení Lauren Kate

V tretej časti s Lúče cestujeme naprieč jej minulosťou, táto kniha sa mi zatiaľ najviac páči je tam veľa akcie a pomaly ku sa dozvedáme prečo sa stále inkarnuje

Muka Muka Lauren Kate

druhá časť padlých anjelov nás prenáša na ďalšiu školu kde má byť Luce v bezpečí, spoznávame nefilov a oznamovateľov. Akcie určite viac ako v prvom diely a rozbehnutie deja na výbornú

Pád Pád Lauren Kate

túto tertalogiu som čítala už veľmi dávno a rada som sa k nej opäť vrátila. neodolateľný Cam príťažlivý Daniel nierzhodhe Luce a boj medzi dobrom a zlom v podobe padlých. milujem knihy o padlých anjeloch.
v prvej časti tejto série sa stretávame s predstavovanim hlavnej hrdinky s jej utrpenim a samozrejme milostným trojuholníkov. určite odporúčam ako oddychové čítanie.