TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Jak jsem falšovala Picassa Jak jsem falšovala Picassa Vita Jamborová

Príjemná oddychovka, plná (pre mňa) humoru, chuti zadrhnut hlavnú postavu, lásky a veľkej zrady.

Príbeh začal Sašou, veľmi humorné a povedala som si no toto bude výborná kniha - silná žena, ktorá vie čo chce. Toto bude výborne príbeh - myslela som si.

Nie že by nebol výborný, bol dobrý. Ako som už v úvode písala, veľmi ma hnevala hlavná hrdinka, ktorá bola tak naivná a sprostá, že keby tam prišli ďalšie a ďalšie postavy, každému vykvaka to čo robí

07.11.2023 3 z 5

Farby života Farby života Katarína Bilkovičová

Katarína Bilkovičová - Farby života

Ďalsia štafeta podľa nie môjho gusta :(

Nevadí mi téma a pochopila som i pointu tejto knihy, len ma veľmi ubíjal depresívny Elias. Dostala som sa po 60 stranu a hovorila si prosím ťa máš tam úžasného Olivera, ktorý sa naozaj snaží byť ti priateľom a ty? a ty nič len depresia ...

Mrzi ma to ale túto knihu nie som schopná čítať aj keď môže mať úžasný krásne ladený romantický dej a všetko sa moze v dobre obrátiť a verím, že to tak i bude ale za mňa nie.

Ďakujem za štafetu @knizny.svet.pod.lupou

Štafeta c. 89

Antonacia:
18-ročný Oliver je večne obklopený priateľmi a dievčatami. Každý ho zbožňuje pre jeho priateľskú povahu, každé dievča ho túži mať pre seba pre jeho príťažlivý zovňajšok. Jeho život je jedna veľká párty. Naproti tomu Elias je utiahnutý chlapec bez priateľov, ktorý prestúpil z inej školy. Napriek tomu, že títo dvaja nemajú absolútne nič spoločné, ich cesty sa jedného dňa pretnú tým najzvláštnejším spôsobom. Oliver sa rozhodne nad večne smutným Eliasom rozprestrieť svoje ochranné krídla a postupom času sa z nich stanú priatelia. Čo ale urobí Oliver, keď sa dozvie pravý dôvod, prečo Elias prestúpil z inej školy? Bude Eliasa nenávidieť rovnako ako ostatní? A môže jeden človek zachrániť iného iba tým, že je? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v príbehu o utrpení, predsudkoch, ale aj o skutočnom priateľstve, láske a nádeji.

#kniznarecenzia #kniznastafeta #autorskastafeta #farbyzivota #katarinabenkovicova #podporujemeslovenskychautorov

07.11.2023 1 z 5

Deti zatratenia Deti zatratenia Peter Pavonič

No, ako začať?

Kniha bola na jednu stranu výborná, úžasný nápad o spisovateľovi (milujem také knihy), čo sa spojí s detektívom, (ktorý predtým riešil jeho obvinenie z vraždy o čom napísal knihu a zarobil peniaze), pretože má spisovateľku krízu a potrebuje veľmi dobrý namät.

To aké netuší, že budú riešiť prípad mladej Natalie a bohuzial je sebevrazdu.

Vďaka tomu sa spisovateľ a detektiv dostávajú do sveta black metalu, musím povedať, že tu som sa ľahko nudila pri vypočúvaní skupín a prišlo mi že 3 strany mi trvajú tri hodiny /, preto hviezda dole. Ale fandovia black metalu si rozhodne prídu na svoje
Pretože autor bol v tejto téme ako doma.

Ako celok je však kniha dobrá a zaujímavá , výborne gradovanie deja, kde máte i vy kopec teórií (kto to urobil ? urobil to vôbec niekto? čo ju k tomu viedlo)

A ten koniec bol výborný! celé rozuzlenie prípadu stálo za to!

Mamina lož Mamina lož Viktória Dominová Drgoncová

Uff, toto bol ťažký príbeh po všetkých stránkach.

Po dlhej dobe kniha pri ktorej som cítila náznak strachu ale hlavne tam bol pocit zhnusenia a veľkého hnevu.

Matka, ktorá to nemá v hlave v poriadku a týra svoje dieťa, to bolo pre mňa ako pre matku veľmi silné!

Ďalej dej, ktorý bol v prvom momente okej ale potom sa začal uberať takým smerom, že som sa nevedela od knihy odtrhnúť, kládla som si otázky kto je Baška? je Renáta prízrak? Je naozaj az tak narušená, že by svoju dcéru týrala i po smrti?

A tých posledných 20 strán? Keď to do seba všetko zapadlo a ja som len a úžasom zízala a posledné dve strany?
Neverila som a musím pochváliť autorku, že koniec napísala tak ako napísala, pretože naozaj si človek vie utvoriť vlastný koniec.

Ďakujem

Obvinená Obvinená Lucia Sasková

Musím veľmi pochváliť autorku za to, že som sa pri tejto knihe cítila ako pacient tretieho poschodia

Pri otvorení knihy ihneď vplujete do deja na psychiatrickej liečebni. Čovekmi oceňujem lebo zbytočne omáčky okolo knihách fakt nemám rada.

Celý dej potom máte pocit, že vy sami ste pacientom nadopovanym liekmi pretože aj keď som prišla s nejakou teóriou ,autorka ju v podstate hneď vylúčila.

Stav hlavnej hrdinky (ktorej meno ak ste si nevšimli sme sa nedozvedeli za celých 278 strán) bol príšerný! nikdy by som nechcela takto dopadnúť!

svetlé stranky, keď už som si myslela, že bude v všetko v poriadku , šup a zas odznova ten istý kolotoc.

Záver bol prekvapivý i keď k tomu postupne moje myslenie dochádzalo , aspoň v niečom som sa napokon nesplietla.

Ale posledná veta ... to bolo, že

určite knihu veľmi odporúčam a určite si prečítam i iné aitorkyne knihy ak sú aspoň spolovice tak písaná ako táto tak to bude psychojazda

Odhalenie 2 Odhalenie 2 Monika Kasášová

Druhá časť trilógie Odhalenie bolo opäť, že WAU!!

Ani som nedýchala!

Ako pokračuje osud Alex? Hala, Iana a Brada? Kto je Sergej a vráti sa Derek?

ak ste si kládli tieto otázky, tu sú všetky zodpovedané a okorenené úžasnou akciou a tak neuveriteľným humorom,že buď ste sa k smrti Bali o ich životy alebo ste sa išli došťať smiechom nad ich humorom

Alex má ale veľmi hnevala zo začiatku svojou tvrdohlavostou a totálne nelogickym uvažovanim a priznajme si Hal tiež nebol zrovna s normálnym uvažovanim na 1* .

Ale Segej a Derek, táto kombinácia to bolo čosi úžasné tak isto ako Brad a Ian ich vtipné prestrelky som si užívala plnými dúškami.

A ten koniec? že čo?!!! To snáď nie je možné ako autorka dokáže ufiknut dej v tej najhorsej situácii!! Márne som 3x pretočila stránku či to fakt myslí vážne!

veru... myslí... takže musíme čakať na vydanie tretieho dielu a ja sa veľmi neskutočne teším

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Ďalšia skvelá kniha!

Pre milovníkov YA Fantasy ako stvorená

Kniha ma zaujala hneď od prvej strany, síce musím povedať, že hlavná hrdinka Anna má neskutočne vytacala ale priznaj me si koho by nestala celá situácii okolo nej!

Damien - typický zlý chlapec, krásny s úžasným úsmevom a temnou stránkou ale treba uznať, že zrovna po takých nám srdce plesá

Dej bol výborný, zahalený tajomstvom a strany som hltala jednu za druhou a ten koniec?

Nutne potrebujem ďalšiu časť !

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Čo povedať?

Príbeh akvamarinu , príbeh Joachyma a Jasminy, príbeh pretkany minulosťou a prítomnosťou.

Fascinovala má táto fantasy stránka, či za to mohla Jasmina, či Akvamarin, či predsa len kríž ?

Miriam nás previedla svetom choroby, jej následkami a hlavne tým, že i keď máte nevyliečiteľnú chorobu, život ide ďalej a vy musíte žiť , vyrovnať sa s tým a byť napriek všetkému šťastný

Joachym naopak musel zistiť, že bez lásky sa nedá žiť a, že nie všetko je v jeho rukách

Musim povedať, že ten koniec má opäť emočne zničil ale v dobrom, také zimomriavky som mala, že až.

Ďakujem Miriam i za tento príbeh a rozhodne ti odporúčam napísať ďalší príbeh spojený minulost- súčastnosť pretože je to úžasné

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

No , ako začať?

Ty čo má poznáte a čítate moje recenzie viete, že romantiky jednoducho rada nemám

Keď ma oslovila Miriam Blahová ,že či by sme chceli jej knihy do štafety, samozrejme, že som suhlasila, pretože predsa len keď vás autor osloví sám tak vás to nakopne

Včera som začala čítať Slunecnici, lenže , keďže ma moji štafetový blázni dojali tak, že som nebola schopná čítať tak som sa do knihy zahlbila poriadne až dnes.

Tak nádherný príbeh...

Nemám slov Skákanie alebo skôr nádherné prestupovanie z prítomnosti do minulosti .. Žila som s Evou a Jakubom, prežívala som ich životy s tak isto ako Naty i ja som chcela vedieť ďalej a ďalej čo bude nasledovať, vyjde im to? Nenájdu ich? Budú predsa len šťastný?
Babi Heda mi tak prirástla k srdcu, že som plakala...
Samozrejme nemôžem zabudnúť na Natálii, na to ako sa mi to dievča zozaciatku zhnusilo svojou povrchnostou, som si ju nakoniec obľúbila a bola som rada, že sa dala dokopy.

Jedno veľké ďakujem Miriam, že si mi dokázala zlomiť srdce a opäť ho zlepiť , ďakujem za tento nádherný príbeh a ďakujem za všetko

Ďáblovo zlato Ďáblovo zlato Vojtěch Záleský

Ako môže dopadnúť boj dvoch bratov?

alebo skôr boj jedného brata s tým vyrovnať sa tomu druhému?

Celý dej som uvažovala, ktorá postava mi je bližšia a nakoniec som zistila, že ani jedna.

prečo?

Pretože pre jedného boli peniaze, uznanie a moc a pre druhého to bola žiarlivosť a túžba dosiahnuť svoje.

Hoci u Adama by sa dalo povedať, že jeho túžby boli predsa len tými lepšími ako Tondove.

Ďakujem za možnosť prečítať si túto knihu, tento žáner nevyhľadávam a čítal sa mi o to ťažšie ale som rada, že som preskočila prvotné Nie a knihu som dala!

07.11.2023 4 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Čo by ste povedali na detektiva, ktorý meria dva metre ms na sebe hordy svalov takže pohľad naňho naháňa strach, má zrejme veľký nedostatok emócií až by som povedala, že nuly a k tomu všetkému je to novodobý Sherlock Holmes?

Áno , áno taký je detektív tejto úžasnej knihy Hank Giorgio, hneď v úvode ma dostal a jeho "emóciami nabitá" povaha ma dokonale zabila.

Musím povedať, že po prvotnom šoku, že by táto kniha mohla byť azda poviedkova ma našťastie následné strany ubezpečili, že to tak nebude a mňa dostal dej!

Vražda za vraždou, vyšetrovanie za vyšetrovaním, nejasné súvislosti, ktoré však Hank zmakol s prstom v nose!

Jeho "suchý humor" nad ktorým som sa vážne zasmiala a jeho parťáčka a nadriadená Larisa, ktorá bola jednoducho číslo, dotvárali nad celou knihou úžasný celok, ktorý troška nadľahčoval nad celou morbidnosťou knihy.

A otázka, tý, čo ste čítali.. Napadlo vás, že je Hank taký charakter? či už na začiatku alebo na konci knihy?

Predsa len nemôže byť úplne "ekočná vyschlina"

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Ďalšia kniha z pera výborného autora psychothrilleru.

Je poznať, že to je jeho prvá kniha nakoľko bol dej až príliš psycho, psycho myslím tým, že aj keď som u autora zvyknutá skákať z jedného času do druhého , prípadne od postavy k postave a ste zmäteny tak, že sami cítite ako zraly na psychiatriu , tu to bolo ešte oveľa viac chaotické

Ale to nič nemení na Tom, že autor je jednoducho výborný ! a musím si zatlieskal že cca v polke knihy mi to začínalo troška docvakavat, hoci ma samozrejme zas úplne zmiatol ale mala som pravdu

Odhalenie Odhalenie Monika Kasášová

Po prvotnom šoku, že som sa upísala na Romantiku a po druhom šoku, že toto možno romantika je ale nie v zmysle ružových okuliarov ma kniha vcucla a nepustila!

Úžasne gradovanie deja, kde som sa koľkokrát pristihla pri Tom, že som uvažovala nad tým, čo sa ešte viac môže posrať a ono sa to posralo ešte oveľa viac.

Hľadanie vinníka, kto za tým stojí? Kto má čo a s kým spoločne, skúmanie hlavolamov a kladenie otázky, kto je vlastne Hál, Brad a Ian?

Hltala som slovo za slovom , stranu za stranou až som sa dočítala do konca kde mi padla sánka a ja som len kukala a kukala, že ČOŽE?

A zrazu - KONIEC PRVEJ ČASTI! No to snáď nie!!

Kláru si chce koupit každý Kláru si chce koupit každý Heliodor Šimanik

Na želanie Autora si púšťam pieseň Petra Muka - puk srdce a stien, dobre reven lebo Peter Muk bol pán spevák.

Ale poďme k recenzii, ktorá mi da troška zabrať a pri tejto piesni ešte viac.

Klára, dievča, ktoré nemá vôbec ľahký osud, prešla si svojím pri čom bohužiaľ padla do osidiel bieleho trhu, totálneho podrazu a naopak i nesmiernej láske, ktorú jej dal "otec" , príbeh bol krásny smutný a veľmi poučný, niektoré významy ukryté v knihe boli nádherné, iné - kôli ktorým nakoniec sú len 4 boli v poslednej tretiny knihy, ktoré sa mi čítali veľmi ťažko pretože ja tieto hodnoty a závery absolútne neuznávam. Ale to je predsa na každom jednom z nás čo a s čoho si berie svoju životnú filozofiu.

Každopádne ďakujem za túto knihu bola výborná a ďakujem za pieseň o ktorej som nemala ani poňatie že existuje

07.11.2023 4 z 5

Zámok Zámok Jakub Mišči

opäť VYBORNA kniha!!!

Čo je pravda? Čo je lož? Čo je dokonale popletenie zmyslov?

Ducharsky príbeh? Či dokonalý psuchotriler?

Posledná kniha od Jakuba Miščiho v štafete je u mňa Zámok a ja som za to možno i rada, že som si ju nechala na Koniec po Zvratenom meste, Prepinacovy a Evanovy bola práve táto kniha pre mňa dokonalý TOP!

Mrazenie na tých správnych miestach! Dokonale pobluznenie o tom, kto alebo kde? alebo prečo?

Začiatok parádny, samozrejme Jakub sa s tým neserie a rovno vás hodí do deja, celý časaye pocit, že vlastne šibe niekomu inému čo sa ale rýchlo premení a myslíte si, že šibe vám a ten záver? Otvorené ústa a neveriacky listujete stranu za stranou a hltáte a zrazu bum!
A vy ste tam kde na začiatku!

Evan Evan Jakub Mišči

Čo napísať?

Zvyčajne sa vyhýbam týmto post-apo o záchrane sveta, na druhú stranu Zombie (svet Walking dead) to je moja láska, takže zombie vyhrali nad sci-fi a ja som sa zacitala do deja.

Dej bol výborný, neustále napätie a boj, strach o holý život a neustále úvahy o tom, prečo?

Skupinku na farme som si veľmi obľúbila hlavne teda 6 hlavných postáv Michal - slovenský Rick Grimes, ktorý má našťastie hlavu na všetko, Gábor silný jedinec s logickým uvažovanim, Janusz a jeho Do pierdele Zuzana, Raluca a samozrejme samotný Evan, ktorého pochopiť a vystáť robilo veru problém i mne.

Posledná tretina knihy , ani som nedýchala a uvažovala kto zasiahne ako prvý a ako sa to celé skončí ... to už si prečítajte samy...

Klobúk dole nad touto útoku knizockou, ďakujem za knihu v štafete a aamoztnemu autorovi

Prepínač Prepínač Jakub Mišči

opäť výborná kniha.

Prvá polka kniha bola geniálna , všetky ohavnosti, ktoré únosca napáchal, že wau, až som zabudla lepiky dávať ani som nedýchala. Autor opäť uvoľnil svoju predstavivosť, ktorá dych vyráža.

Druhá polka knihy išla do detektívnej časti, kde som hľadala únoscu i ja a veru opäť by som nemala byť detektív lebo by som zatkla iného o to viac ma záver prekvapil.

V niektorých veciach som však mala jasno kto čo urobil a že fuj.

Záver bol úžasný konečná pasáž s následkami , trošku sa mi žalúdok prevrátil ale ustála som to aj keď poslednú stranu som vôbec nepochopila ale to nič

ďakujem za skvelú knihu

07.11.2023

Zvrátené mesto Zvrátené mesto Jakub Mišči

výborná kniha, rýchly skok do krutého deja, neustále napätie a odhad kto je ten muž? je to ten či ten či onen? a prečo to robí?

Popisy všetkých hrôznosti čoho bol te magor schopný bravúrne !

Naozaj musím pochváliť autora, že na pár stranách dokázal nahnať strach , odpor a dokonale psycho

Namaľuj mi nádej Namaľuj mi nádej Adriana Gregorová

úžasný a nádherný príbeh plný lásky a ochoty

Príbeh Terky a Juraja, ktorý som z prvu myslela, že to bude ďalšia romantická opičárna v zmysle on ma nechce ja jeho áno a naopak sa našťastie nekonal.

Tento príbeh bol plny pokory a lásky nie raz som plakala :(

Čo všetko musí rodič vydržať keď ma choré dieťa? Čim všetkým si musí prejsť a byť ten silný a nedať najavo prehry či beznádej.

Ďakujem za túto knihu v štafete

07.11.2023 5 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Som rada, že píšem recenzie ihneď po docitani, pretože potom už to nie je taká emocionálna hra a táto kniha bolo jedno emocionálne peklo.

To, že sa kniha odohráva na základe reálneho zločinca Slovenskej republiky zasadená do tohto obdobia to všetci vieme z prvej poznámky autora.

Ale ani za mak by ma nenapadlo, že autor pôjde takto bestialne, sadisticky a neuveriteľne brutálne do deja pri ktorom som ani nedýchala.

Trošku ma nudili pasáže obetí, pretože z nich robil totálne kravy (kto čítal možno mu to tiež tak prišlo).

Ale samotný dej a myslenie vraha bola pecka! Aj mi ho chvíľkami prišlo ľúto keď vykresľoval jeho detstvo ale keď nad tým človek uvažuje tak sa mohol po Tom všetkom zachovať inak.

ďakujem za štafetu