TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Čierna schránka Čierna schránka Nina Protušová

Keby ste žili v sne kde je možné všetko, čo by ste si vysnívali?

Tento príbeh bol úžasný!

Svet Lucidianov, kde slovo nie neexistuje, kde môžeš mať všetko na čo si len pomyslíš akorat musíš dávať pozor na sliedičov, ktorý chcú žiť tvôj sen.

Dejová línia bola úžasná, neustále uskoky, prehry a víťazstva, kde láska bola buď úžasná a nekonečná alebo len lacný podvrh.

Trošku ma hnevala totálna debilita hlavnej postavy ale nuž , hlavná hrdinka nemôže byť vždy tá najmúdrejšia aj keď ma dobré srdce.

Veľmi sa mi páčilo ako sa kniha čítala sama a napredovala ani kúsok miesta v knihe nebol tiche, bola som v neustálom napäti.

Ďakujem za knihu v štafete a autorke, že má takú úžasnú fantáziu

Dračia šupina Dračia šupina Henrich H. Hujbert

Dračia šupina -
Krásny príbeh o láske a vytrvalosti.

O tom, že v láske si nevyberies, hoci ti život hádže kamene pod nohy.

páčila sa mi atmosféra Temnolesa a všetko čím si Bohdan musel prejsť, boj, ktorý bol v knihe vyobrazený bol úžasný predsa len bájne tvory k tomuto žánru patrí a najviac sa mi páčila striga, rázna ženská, ktorej neradno odporovať

V runach kliatba ukrytá -
Výborný dej plný brutality a mágie, starovekého "detektíva", ktorý mi vyrážal dych ale nie tak ako samotné dejstvo bitky.

Až sa mi nechce veriť, že jeden autor dokáže napísať jednu poviedku plnú "nehy" a druhú poviedku plnú "krvi"

Klobúk dole

07.11.2023 5 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Usim povedať, že táto kniha je že wau

Koľko mám prečítaných thrillerov, psycho thrillerov či detektívok áno čítať o niečom vymyslenom je úžasné pretože rozmýšľate nad tým kam až siaha fantázia autora.

Ale povedzme si kam až siaha fantázia a psychika skutočných vrahov? A čo skutočný vyšetrovatelia, ktorý musíš nájsť vraha keď vedia, že mi na krk dýchaju pozostaly?

Veľmi sa mi u knihy páčilo že mala začiatok (s pohľadu vraha), ktorý začal svoj príbeh, hľadanie a nakoniec vypočúvanie a trest, poväčšine som bola sklamaná ale keď pri predposlednom príbehu objasnili čo vlastne znamenal ten druh trestu bola som spokojná pretože tak som si to vlastne aj predstavovala.

jedine čo by som knihe vytkla je to , že fotky z vrážd boli rád za radom v trištvrte knihy, viac by sa mi "páčilo" lebo asi musím vyznieť ako psychopat, keby tie fotky boli na konci každého prípadu aby sa uzavrel.

Sešívance: Druhý steh Sešívance: Druhý steh Honza Vojtíšek

Ďalšia nálož od goldendogu v podobe hororových poviedok, niektoré boli lepšie niekto slabšie a niekto, že wau!

Přijela pouť, tati skvele popletenie mysle

Když je připravená výborne spracovanie duchariny a bdsm

ghtrdh

Brandon kruté a brutalne

Neotáčej čo dokáže strach?

Jezero Vassor veľký potenciál

M-ma čakala som kustik iný zaver

Fulciho dech zombie apokalypsa

Otloukej se, bábovičko... fu, toto bolo že fu, zimomriavky

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

Ja som spokojná, za mňa dobrá detektívka s výbornou zápletkou.

Časti čo sa až tak veľmi týkali Tobiasa by som vypustila aj keď samozrejme byť tam mali a myslí, čom mi cvaklo až keď som knihu zavrela ale určite by som ich osekala.

Ako píše čast kde bolo myslenie vraha a riešenie prípadov som hltala lebo sa mi to veľmi páčilo (nie niesom zvrhla a ani nadšenec bdsm) ale bolo to skvelé, hlavne tým že autor sa doslova nesral s tým odľahčiť text alebo byť miernejší či v podobe vraha či v podobe vyšetrovania.

Koniec a rozuzlenie bolo pre mňa, že čo? Zisťujem, že by som nemohla byť detektív lebo vždy tipujem niekoho iného

ďakujem za knihu v štafete

Pokoj stínů Pokoj stínů Jan-Erik Fjell

Druhé stretnutie s Antonín, bolo opäť výborne dve dejové línie o prípade, ktorý bol veľmi a veľmi zlý a nechutný.

Jedine čo musím vytknúť tam boli pre mňa úplne zbytočne niektoré pasáže, čo ubrali knihe na hviezdičku.

Ale inak výborne taká som už bola domylena zo všetkých tých postáv s keď už som si bola istá kde čo kto tak vstúpila ďalšia postava, ktorá má opäť rozhodila.

Koniec príbehu bol pre mňa teda že wau absolútne som to nečakala.

Ďakujem za túto knihu v štafete a dúfam, že ďalšie moje stretnutie s Fjellom a Antonom už bude už u prvého dielu

Písně pouličního metaře Písně pouličního metaře Dustin LaValley

Horor? Thriller? Či obludna surovost a nechutnost.

Autor nas privádza v knihe k trom poviedkami kde je jedna hororovejsia než tá druhá.

Ale horor nie v zmysle duchariny ale v zmysle detailných popisov masakrov, blbych náhod a občasneho dvihania žalúdka.

Spinner
Že uff, toto bolo fuj. Jeden vezen na úteku , partia u taborku a jeden veľmi ale že veľmi nechutný človek. No dvíha sa mi žalúdok ale výborne napísaná poviedka

Jako vzít ditěti bonbóny
Aká je pravdepodobnosť, že pri lúpeži v dome natrafíte na psychpata? No v tomto príbehu veľmi veľká

O(d)zbrojení
Kam je až človek schopný zajst kôli výhre? Hry o život v masakri

Kráva a kretén Kráva a kretén Jana Slaninová

Výborná letná oddychovka plná smiechu , lásky ale aj sklamania a straty.

Musím povedať, že aj napriek mojej nevôli čítať čisté romantiky bola táto kniha skvelá a ten koniec má rozcupoval na totalku.

07.11.2023 5 z 5

Vladykova pomsta Vladykova pomsta Katarína Soyka (p)

Veľmi zaujímavý Fabtasy príbeh o zrade, pomste a lásky - či už lásky k svojim spolubojnovnikom alebo k žene

Čo sa týka Fantasy sveta , veľmi sa mi páčila čarodejnica a všetky jej čary ktoré pomáhali Vladykovy dosiahnuť svoje.

Dávam 4 z toho dôvodu, že zrovna tento tým fantasy z "minulosti" veľmi neobľubujem ale autorka sa krásne vyhrala zo všetkým aby kniha dávala zmysel a tak aby čitateľ sadol a čítal .

Ďakujem Katka za možnosť prečítať si tvoju knihu a určite sa teším i na ďalšie tvoje diela.

a samozrejme ďakujem za k ohňu poskytnutú na recenziu

Ohnivá Ohnivá Monika Smolková

Táto útla knižôčka nás previedla svetom založeným na štyroch elementoch oheň, voda, vzduch a zem.

Nádherné vymyslený dej plný humoru, nádeje a lásky ale i zlomyselnosti a skazy.

Nina ma bavila od samého začiatku ako človek z nášho sveta, ktory sa dostal inam kde nebol oheň , nebolo svetlo, nebola pečené mäso!!

Jej vtipné a sarkastické poznámky nadhlahcovali celý dej.

Ku koncu som mala slzy v očiach a stalo to za to.

Takto sa to robí , hupnutie do deja, žiadne zbytočne omáčky , boj a koniec.

ďakujem za štafetu a ďakujem za možnosť spoznať autorkyne dielo

Tenebris Tenebris Michaela Brnková

Nutne potrebujem druhý diel!!

Toto bola že aká jazda?! no zas a opäť dokonalá fantasy jazda s perá slovenskej spisovateľky!

Aj keď som mala chvíľkami nutkanie vstúpiť do deja a prefackat pár hlavných postáv za ich debilné zmýšľanie typu ja ťa milujem aj ja ťa milujem alé nemôžeme byť spolu lebo sme blbý!

Ale to som rýchlo rozdychala, dej bol výborný stále naburcovany neustále napredaval, nebolo kapitoly ba ani strany, že by sa nič nedialo.

Naozaj ďakujem za túto knihu bola úžasná!

Pád do ticha Pád do ticha Martina Jakubová

Musím povedať, že tak ako som sa nasmiala na tejto knihe tak to už dlho nebolo.

Trefne sarkastické poznámky v tých najhorších situáciách , ľahká erotika v tých úplne najhorších situáciách a z riadneho thrilleru sa stala tragická komédia, ktorá veľmi krásne nadlahčila celý dej.

Veľmi sa mi kniha páčila, zápletka výborná, temné časti by taky šli , síce vysvetlenie bolo troška divné brala by som iné aspoň raz by ma pri knihe riadne zamrazilo.

Celkovo však knihu hodnotim za veľmi dobrú a veľmi sa mi páčila

Netopierka Netopierka Michaela Ella Hajduková

Ďalšia úžasná kniha z pera slovenskej autorky.

Zo začiatku som mama trošku strach predsa len dve výborne diela prečítané a zrazu niečo úplne odlišné ale našťastie som sa zaprela a povedala si Tereza ! Túto spisovateľky máš rada! To dáš!

A tak som to dala a neľutujem.

Rýchlo sa čítala , čo ostatne všetky knihy autorky.

Dej bol výborný a aj poučný ale nie pre hlavnú postavu ale pre všetkých , ktorý slepo veria bulváru a hltaju ich drísty plnými dúškami.

Hlavnú postavu som si veľmi obľúbila skromné šikovné dievča, ktoré sa dostane na piedestál a neurobi zo seba trápny hviezdičku ale stojí nohami na zemi.

Ďakujem že sme vybrali túto knihu do online citania a teším sa, že som zhltla ďalšiu knihu od autorki a teším sa na dalsie

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Moje druhé stretnutie s Fitzekom dopadlo opäť na výbornú.

Musím povedať, že táto kniha bola výborna, dokonalý psychothriller zo všetkým čo k tomu patrí.

Vraždy, páchateľ , zmätok , rozuzlenie.

Knihu som hltala slovo za slovom , stranu za stranou!

Otec, ktorý je tak odvážny, že sa vyberie na psychiatrickú kliniku aby vstal tvárou tvár vrahovy svojho dieťaťa - dokonale!

Následne veci ktoré sa na klinike stali to bolo úžasné a žrala som to autorovi aj s navijakom.

A ten záver respektíve posledných 70 strán som len kukala ako puk a uvažovala či sa tiež nezavriem na psychiatriu lebo som nechápala a nechápala.

Ďakujem za knihu v štafete a teším sa na ďalšie diela tohto autora?

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Výborná kniha , výborný dej.

Veľmi sa mi páčilo ako sa príbeh rozvíjal a ako má dokonalé miatol a keď už som si bola na sto percent istá bolo to inak a potom opäť a opäť a opäť . už som mala pocit, že možno za všetko môžem ja

Nie vážne táto kniha bola výborná a tým, že tam išlo malé dieťa tak som bola ako na ihlách celý dej od začiatku až do konca.

Ďakujem za knihu v štafete

Štafeta č. 54

Vládci popela Vládci popela Scott Reintgen

Scott Reintgen - Vládci popela

Veľmi som sa tešila na toto miesto dielo od tohto autora s toho dôvodu, že Nyxia je výborna.

Musím ale povedať, že má trošku táto kniha sklamala ale zas tým, že ti bude zrejme trilógia ak nie duologia tak je jasné že ten uvidím musí byť zdlhavejsi.

Keď sme sa prečítali uvodom a došli k boju to bola jedna báseň a úžasné dielo plne napätia od ktorého som sa nevedela odtrhnúť.

ďakujem za možnosť byť v štafete s pevne verím, že bude i druhý diel

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Scott Reintgen - Nyxia 2 - Nespoutaná

Druhá časť Nyxie má opäť milo prekvapila, hoci by sa mohlo zdať, že táto časť bola skôr o politike o to kto je ten zlý kto sa zdá byť dobrý na koho stranu sa prikloniť, stalo sa tam toľko závažných veci pre ktoré by táto séria nemala absolútny význam!

Ďakujem za knihu v štafete a teším sa na tretiu záverečnú časť !

Nižšie sú moje poznámky ku kapitolam :)
Čast I - Adamité
V prvej časti sa zoznamujeme s Edenom a Adamitmi a samozrejme s Nyxiou a už tam máme zaujímavú zápletku

Čast II - Genesis
Čo je Genesis? čo je vlastne Babylon?
Cestovanie zo základne na základňu pre ochranu? či pre niečo iné

Čast III - Sedmero
Zoznamujeme sa s kruhmi. Siedmy a šiesty kruh. Musím povedať, že mne osobne sa zapáčil viac šiesty.
Ako to bude pokračovať?

Část IV- Magnia
Uff táto kapitola bola šupa a pri konci som plakala

Rovnováha Rovnováha Petr Švec

Petr Švec - Rovnováha

Úžasny príbeh.

Začiatok výborný, úraz hlavy, ktorý umožnil Martinovi vidieť neviditeľné.

Musím povedať, že kniha na mňa nepôsobila hororovo ale zimomriavky z nej mám a poriadne.

Samozrejme od dôb verte-neverte mám z duchariny zimomriavky vždy keď na nejakú natrafím a tu v tejto útlej knizocke jej bolo viac než dosť za čo som vďačná.

Celá "zápletka" bola geniálne vymyslená a musím povedať, že mne samej to v jednom bode došlo a ja som len pozerala, že ČOŽE? Geniálne dielo.

Záver knihy som skoro celý pretrvala, kto bude čítať ten bude vedieť preco

Ďakujem za možnosť spolupráce a ďakujem autorovi za túto úžasnú knihu ktorá sa mi dostala pod ruky. Rada sa k nej opäť vrátim keď príde zo štafety s prečítam si ju s poznámkami

Koleje smrti Koleje smrti * antologie

Ďalsia recezna poviedková kniha mi prišla pod ruky.

Tentokrát súbor poviedok či Slovenský autori či český autori.

Poviedky sa týkali vagónov, železničných tratí alebo samotných strojvodcov a dokonca i kolotočovych atrakcií.

Tentokrát neviem presne zhodnotiť, ktoré poviedky boli strašidelnejšie s toho dôvodu, že každá poviedka bola úplne iná, každá poviedka mala iný druh strachu.

Ktoré sa mne najviac páčili a išli z nich zimomriavky?
Katarína Soyka - Rajecká Anča - tým, že Rajec máme za rohom a Rajecku Ancu sem tam aj vidime + tým ako Katka dokázala navodiť totálne psycho horor nočných môr kolotoč - pretože toto bol pre mňa kolotoč nočnej nory - bola výborná táto poviedka
Ivan Kučera - Vozňovisko - Aj keď to išlo hlavne na 'detektivno- psycho " časť veľmi sa mi táto poviedka páčila pretože mala hlavu aj pätu a racionálne vysvetlenie, ktoré má dokonalé zmrazilo.
Leona Štiblarikova - Vagón uprostred lesa - dennikovou formou podaná poviedka a pomalé spoznanie psychicky narušeného jedinca - VÝBORNE!
Mark E. Pocha - Pod povrchom - tak by som to hodnotila, že karma je zdarma môj dráhy a čo si vykonal to sa ti vrchovato vrátilo a uži si to naplno!
Ivana Molnárová Dubová - Zájazd - Táto poviedka sa mi zo všetkých páčila úplne najviac. Dokonalý hororovo-zombie-"antikrestsnskosatanska" neviem ako inak to pomenovat, ale toto bola pre mňa dokonalá hororová poviedka

Ďakujem za možnosť zrecenznovat túto knihu

Dorianova kliatba Dorianova kliatba Michaela Ella Hajduková

Michaela Ella Hajdukova - Dorianova kliatba

Neviem či je to teda tým, že druhá kniha od autorky je o mojej druhej srdcovke Dorianovy alebo je to tým, že autorkyne knihy sú jednoducho úžasné ale toto bol ďalší úžasný nášup.

Zo začiatku spoznávame Doriana v prítomnosti a postupne nas sprevádza svojou minulosťou.

Bellu som si obľúbila ihneď, veľmi inteligentná, kreatívna a krásna žena, ktorá sa hneď nerozpustí z akejkoľvek ponuky a zvlášť nie z nejakého pána Doriana

Koniec bol neskutočne úžasný a krásny a hoci sa autorka veľmi snaží vyhýbať sa originálnu to v týchto dielach jednoducho nejde o to viac jej skláňam poklonu, že tieto veldiela dokáže takto krásne obohatiť, pozmeniť s ukázať zas z iného pohľadu.

Naozaj som si túto knihu užila plnými dúškami a veľmi odporúčam si ju prečítať.

Už teraz sa teším na ďalšie knihy, ktoré sa mi dostanú pod ruku, ešte že ich je dosť