TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Ztracené město Ztracené město Alec Palmer (p)

Alec Palmer - Ztracené město

Pocet stran: 336
Vydavateľstvo: #nakladatelstvinemeton
Žáner: #dobrodružstvo #scifi

Velmi zaujimava dobrodružná kniha.

Akcia, sci-fi, drogovy kartel či putovanie po stratenom meste.

Chvilkami som mala pocit, že čítam Indiana Jonesa, chvilkami, že citam Stratených a dokonca i Jumanji.

Dej ma bavil bol rýchly a dobre čitateľný, vraždy a záhady sa mi velmi pacili a tak isto aj putovanie. A samozrejme aj mojim nervom dala kniha opäť zabrať

Chvíľku mi síce trvalo kým som sa zorientovala vo všetkých postavách a dejových linkách ale keď už sa človek začíta, nerobi to problém:)

Určite knihu odporucam pre dobrodružné duše.

Za knihu poskytnutú v ramci #spoluprace dakujem @nakladatelstvi.nemeton

#recenzieTerka #recenznivytisk #ekniha #skbookstagram #milujemeknihy2 #alecpalmer

Obsah:

Kameraman Denis se společně s reportérkou Alyson účastní expedice do oblasti dávného indiánského osídlení, skrytého na srázných úbočích horského masivu Sierra Nevada de Santa Marta v Kolumbii.
Hned po příletu na místo se začnou dít zvláštní věci: prudká bouře ruší signál satelitních telefonů, členové týmu se za záhadných okolností ztrácejí, jako by se v ruinách starodávného sídla potulovalo něco smrtelně nebezpečného a prastarého jako tento prostor sám.
Expedice bude muset projít Ztraceným městem od nejvýše položených míst po nejhlubší jeskyně, aby odhalila odpovědi na otázky, které neustále víří kolem.

28.05.2024 4 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Jeneva Rose - Perfetní manželství

Počet strán: 315
Vydavateľstvo: #edicevendeta
Žáner: #thriller

Výborný psychologicky thriller s detektívnu zápletkou.

Adam a Sarah - dokonalý pár, ona úspešná právnička, on spisovateľ - nie až taký úspešný.

Od prvých strán ma Adam tak strašne vytáčal svojim fnukanim nad sebou a vytáčal ma až do konca knihy.
Spisovateľský Cassanova, ktorý po*al všetko čo sa len dalo a jeho mama - ach, pri takej osobe človek chápe vtipy o svokrách

Samotná vražda a jej vyšetrovanie bolo perfektné, šerif, ktorý sa zdal byť perfektný, otvorený, nakoniec skončil ako pako čo to chce mať ukončené, lebo je to jasné ako facka predsa.

Sarah sa snažila a silno som jej držala palce!

A koniec? Musím povedať, že do poslednej strany som to absolutne vôbec netušila, stále som krúžila v tom istom kruhu ale vôbec by mi to nenapadlo.

Knihy určite odporúčam, aj keď som utrpela psychickú ujmu kôli Adamovy a knihu som kôli nervom neprečítala jedným dychom bola perfektná.

Za štafetu ďakujem @knizni_svet_s_jiri

Kniha č. 131/2024
Štafeta č. 179

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #jenevaroseauthor #perfektnimanzelstvi

#vraždamilenky #milenka #nevera #manželstvo

Sarah Morganová je úspěšná a mocná právní zástupkyně ve Washingtonu D.C. Ve svých třiatřiceti letech je partnerkou ve firmě a její život vypadá přesně tak, jak si plánovala. To samé ovšem nelze říct o jejím manželovi Adamovi. Jako spisovatel se snaží, ale jeho kariéra se za příliš úspěšnou označit nedá. Vztah se Sarah ho začíná nudit, protože jeho manželka neustále pracuje.

V odlehlé oblasti plné lesů, kde si pořídili druhý dům, Adam naprosto propadne vášnivému poměru s Kelly Summersovou. A pak se jednoho rána vše změní. Adam je zatčen za Kellyinu vraždu poté, co byla nalezena ubodaná v jejich domě.

Sarah se záhy ocitá v roli obhájkyně svého manžela, muže obviněného z vraždy své milenky. Je ale Adam skutečně nevinný?

27.05.2024 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Darcy Coates - Přízraky domu Carrovů

Počet strán: 290
Vydavateľstvo: #edicefobos

Za mňa najlepšia časť domov čo som čítala.

Od samého začiatku - histórie domu Carrovů mi bolo jasné, že s tohto dielu budem pos...

Milujem stare opustené domy zo strašidelnou históriou - a tu od počiatku mal dom smolu - či ako sanatorium a neskôr ako hotel.

A v súčasnosti keď Remy, jedla z hlavných postáv robi prehliadky domu, zastavi ju jeden z návštevníkov a da jej zaujímavú ponuku.

Na 2 tyzdne sa zavriet v tomto dome s mediom, s technikou a zistit, či su duchovia naozaj skutočný.

O áno, boli a dej bol VÝBORNÝ!!

Rýchly, strach naháňajúci a naozaj som rada, že som ju necitala sama a potme! Aj za svetla som mala zimomriavky všade!

Takže tento diel na 100% odporúčam!

Za spoločnú poseratmošku v #spolocnecitanie
Ďakujem Jana Sterankova
Jana Pumprdlik Zouharová
Lucie Reková Vlčková
Lucie Dušková
Petra Turnová

Kniha č. 130/2024

#recenzieTerka
#kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #darcycoates #prizrakydomucarrowu

#strašidelnýdom #duchovia #prízraky

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily.

Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina.

Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.

26.05.2024 5 z 5

Třpyt, vášeň a slzy Třpyt, vášeň a slzy Andrea Červenková

Andrea Červenková - Třpyt, vášeň a slzy

Počet strán: 269
Žáner: #historickyroman
Vydavateľstvo: @solis.nakladatelstvi

Koľko trápenia si musia "užiť" tý "iný".

Mavis, dieťa, ktoré niekto nechal pred dverami sirotinca pretože bolo iné - znetvorene.

Čo všetko si musela prežiť :( Nedokážem si to predstavit, zlosť, šikana ach...

Neskôr jej život je možno krajší v panoptiku ale nie šťastný.

Nechuť k tým obyčajným, chápem ale najväčšiu nechuť som mala ja k tým iným, keď Mavis čakala dieťa (tu som mala naozaj nervy - ako by mohly!!)

Neskôr keď Mavis stretne svojho "princa na bielom koni" a zistí, že ju niekto môže milovať napriek všetkému tu už máme akciu a to bola perfektná vsuvka.

Celý dej bol ponurý, krásne nabitý emociami a i keď záver bol pre mňa nedokončený a my si môžeme len domyslieť, či došla k šťastnému koncu, kniha sa mi páčila.

Ďakujem za #spolocnecitaniesniky Nika Vachová a Lucie Svobodová
A autorke za krásnu knihu @andy_cervenkova

#recenzieTerka #kniznarecenzia #podporujemeceskeautory #skbookstagram #milujemeknihy2 #andreacervenkova #trpytvasenaslzy #solisnakladatelství

Obsah:

Píše se rok 1907 a dospívající Mavis to nemá jednoduché. Narodila se totiž se znetvořeným obličejem a její šance na výhodný sňatek či zaměstnání jsou pro ni v upjaté viktoriánské Anglii mizivé. Její život se obrátí vzhůru nohama, když ji objeví záhadná a krásná majitelka panoptika, která mladé dívce nabídne spolupráci. Mavis věří, že ji konečně potkalo štěstí, jenže osud pro ni chystá další nástrahy a její budoucnost v úspěšném panoptiku se mění v noční můru…

25.05.2024 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Tereza Bartošová - Vodník

Počet strán: 304
Vydavateľstvo: @motto_redakce
Žáner: #detektivka

Druha kniha od autorky a moja tretia po Klekanici a Dcerinej kliatbe som sa konecne dopracovala aj k Vodníkovi.

To čo vyzeralo ako útek do rodnej zeme a nešťastná náhoda utonutím, bola nakoniec vražda?

Zamotané a pretkane osudy dvoch žien, ktoré sa poznali len z videnia no čo ich ešte spája?

Opäť ďalšia výborná detektívka z pera Českej autorky.

Už si konečne zvykám na tento štýl písania, kde absolútne nič s ničím nesúvisí a nakoniec len kukate, že čože?

Dvojicu detektivov som si veľmi obľúbila, vtipný, v celku agresori keď uz príde na vec a hlavne skvelý vyšetrovateľa.

Ema , oddaná kamarátka, ktorá si nedá povedať ani len po dobrom, nie to po zlom

Dej sa čital skvelo a keď uz som sa rozkukala kto kde s kým tak aj rýchlosťou blesku.

Ďakujem za štafetu @mama_nad_knihou
A za výbornú knihu @terka.bartosova.psani

Štafeta č. 178
Kniha č. 128/2024

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #podporujemeceskeautory #skbookstagram #milujemeknihy2

#záhadnýprípad #zmiznutie

V brdském údolí bublá něco temnějšího než kalné vody rybníků.

Emina kamarádka zmizí bez jediného slova. O dva dny později se v nedaleké vesničce objeví tělo. Probralo se v údolí protkaném říčkou Litavkou, jejími slepými rameny a starodávnými mlýny k životu něco děsivého? Nebo zaúřadovala obyčejná lidská zloba? Celý případ smrdí bahnem a pořádným průšvihem i kvůli Emě, která se vyšetřovatelům neustále motá pod nohy. Dojde k odhalení pachatele dřív, než vodník zaklapne pokličku na hrníčku s novou dušičkou?

22.05.2024 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

J. D. Kirk - Království z kostí

Počet strán: 289
Vydavateľstvo: #edicevendeta
Žáner: #thriller

Za mňa perfektná oddychovka.

Logan šéf inšpektor, drsný a vtipný tipek, ktorý sa s ničím nepára.

Prípad našeptávača bol krutý a zlý a až teraz po dočítani mi dochádza, čo mal ten šmejd na začiatku na mysli.

Prípad, ktorý bol roky odložený, a tak zamotaný.

Kto by chcel napodobniť takú príšeru a vo vsetkom? Zvrátený človek? Niskto, kto orahne po senzácii? Alebo pôvodný vrah svojim spôsobom.

Ake trafila som, už sa začínam zdokonaľovať

Dej bol skvelý, stále nejaka akcia, žiadne zbytočne hluché miesta a rozhodne sa vrhnem aj na pokračovanie.

Som zvedava, či bude pokračovať Logan a komu zas natrhne zadok!

Za štafetu ďakujem @berus.cte

Štafeta č. 177
Kniha č. 127/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #skbookstagram #milujemeknihy2 #jdkirk #kralovstvizkosti

Obsah:

Před deseti lety učinil detektiv šéfinspektor Jack Logan přítrž řádění sériového vraha malých dětí, přezdívaného Našeptávač. Za odměnu si kromě chvály vykoledoval také problémy s pitím a rozpad manželství.
V současnosti přes den vede kriminální tým v Glasgow a v noci stále dokola prožívá hrůzy toho, co viděl.
A co udělal.
Když se jednoho dne na Skotské vysočině, stovky kilometrů od Glasgow, ztratí další dítě, je to právě Jack, kdo dostane za úkol najít pachatele a přivést pohřešovaného chlapce domů.
Čím více podobností s původním případem ale vyplouvá na povrch, tím hlasitěji zaznívá otázka, zda tehdy před lety Jack skutečně dopadl toho pravého.
A pokud ne, připíše si Našeptávač na své konto i čtvrtou oběť?

20.05.2024 5 z 5

Kráľovstvo podsvetia Kráľovstvo podsvetia Leshiana Višňovská

Leshiana Višňovská - Kráľovstvo podsvetia

Počet strán: 294
Vydavateľstvo: @venupress
Žáner: #darkromance

Ďalšia perfektná Dark Romance z pera slovenskej autorky.

Tieto eroromantiky z prostredia mafie môžem.

Aj keď som radšej keď je hlavna postava silná žena a hoci Vivien sa tak tvárila, bola to slaba dušička, ktorá sa podriadila prvému samcovi, ktorý sa objavil.

A hoci ten samec bol drsný a nebezpečný, presne tak ako takáto hlavna postava má byť, mal jednu chutnú, huňatú slabinu Toho psa som si zamilovala hneď!

Takže ďalšia kniha do zbierky, kde nutne potrebujem pokračovanie pretože ten koniec bol, že Čo?? oči vyočené a sanka na zemi!

Ďakujem za štafetu @madamme.de.ludrigova a za knihu @leshiana_author

Štafeta č. 176
Kniha č. 126/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #skbookstagram #milujemeknihy2 #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihyslovenskychautorov #leshianavisnovska #kralovstvopodstvetia

#detektívka #vraždy #mafia #láska

Nevieš, kto som a ja ti to neprezradím. Nepoznáš moje skryté úmysly. Minulosť pre teba ostáva záhadou. Jediné, čo vieš, je, že sa nezastavím, kým nedosiahnem svoje. Ovládnem tvoju dušu, rozdrvím ti srdce. Je všetko len náhoda? Alebo ide o dokonale premyslený plán?

Zakázaná príťažlivosť k nepriateľovi ju môže vyjsť pekelne draho. Najmä keď musí obetovať to najdôležitejšie – vlastnú slobodu. Pre nátlak rodiny je Vivian nútená podriadiť sa nemilosrdnému zákonu – vydať sa za hlavu nepriateľskej mafiánskej rodiny.
Lenže čo ak ani vynútené spojenectvo nie je zárukou bezpečia?
Na scénu však prichádza ON. Jeho mrazivý pohľad vás v sekunde spáli, pričom na jeho meno už nikdy nezabudnete.

Slovenská autorka Leshiana Višňovská žijúca v Anglicku prináša vzrušujúcu a tajomnú mafia dark romancu, v ktorej nevzbĺknu len ruže, ale aj vaše srdcia.

19.05.2024 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Isabella Maldonado - Sokolník

Počet strán: 359
Vydavateľstvo: @nakladatelstvimetafora
Žáner: #thriller #detektivka

Tretí diel trilógie o Nine Guerrerovej a jej tímu vyšetrovateľov (škoda :( )

Ostávame vo Phoenixe, kde vyšetrujú vraždy sériového vraha a jeho obetí - študentiek.

Musím povedať, že som mala pocit miestami, že to píše úplne niekto iný, možno tým, že bol tento prípad o toľko odlišný a tentokrát to nemalo spojitosť zo samotnou Ninou aj keď samozrejme ten koho uniesol bol jej srdcu blízky.

Tlieskam autorke, že sa jej nepodarilo zabiť dalsieho vraha aj keď mozno by to bolo lepšie aspon by si nekazili skóré

Dej bol napínavý a odhaľovanie egyptských motívov, či presne spomenutý život sokolov a ich chovu bol výborný, obohatenie a spestrenie.

Samozrejme romantické duše môžu tlieskať

Celá trilógia bola skvelá a som rada, že sme sa na nu dali v rámci #spolocnecitanie
Jana Sterankova
Eliška Kolorédyová

Kniha č. 125/2024

#kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #isabellamaldonado #sokolnik

Obsah:

Nový případ agentky FBI Niny Guerrerové nás opět zavede do arizonského Phoenixu. Na tamní univerzitě se za poslední měsíce pohřešuje už šest studentek. Policie i agenti FBI horečně pátrají. Vyšetřování získá na naléhavosti, když detektivy v náhodně objevené šachtě opuštěného dolu ohromí bizarní nález: pět dívčích těl v různém stadiu mumifikace.

Specializovaný tým FBI, jehož je Nina součástí, nepochybuje o tom, že má opět co dělat se sériovým vrahem. Situace se mění každým okamžikem. Pátrací tým ve strhujícím tempu rozkrývá vrahův psychologický profil i motivaci, jeho totožnosti však nejsou o nic blíž.

Další vrahův krok Nině zasadí ochromující ránu. Může se však spolehnout nejen na neochvějnou podporu svých kolegů, ale i na vynalézavost a bojovné srdce, které tak často zdobí děti ulice. Stopu za stopou se Bojovnice blíží až k rozhodujícímu střetu, při němž jde o život všem zúčastněným.

19.05.2024 4 z 5

Černý rytíř Černý rytíř Rina Kent

Rina Kent - Černý rytíř

Pocet stran: 333
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #edicered
Žáner: #erotika #romantika

Opäť sa ocitáme vo svete Royal Elite.

Tentoraz to však nebude všetkým známa Elsa a Aiden ale ich najlepší priatelia Kimberly a Xander.

Trošku som však bola sklamaná, pretože tu skôr islo o jednu emočnú bombu za druhou a to čo je podľa mna gro tychto kníh začalo az v polke knihy.

Ale Rina opäť prekvapila - Kim a Xan sú si taký podobný, hyeny v podobe mám, každý má svojho diabla v dusi jeden to rieši chľastom, druhý sebapoškodzovanim ale keď sa už konečne spojja sú si neodluciteľnou oporou.

V knihe bolo zopár kde mi doslova padla sánka az na zem.

Kniha sa citala výborne a ľahko, príjemná eroromanticka oddychovka a teším sa na ďalších členov RES-u, čo nam o nich Rina prezradi.

Za #spolocnecitanie v rámci #dobrachallenge24 ďakujem
@once_upon_a_book_and_me
@popcorn_in_the_books
@my_books_diary

Kniha č. 124/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #rinakentauthor #cernyrytir

Obsah:

Láska je vyloučená, nenávist je rozehraná hra.Kimberly:Kdysi byl můj nejlepší přítel.Teď je můj nejhorší nepřítel.Xander Knight je srdceryvně krásný, neskutečně populární a brutálně krutý.Je to Rytíř, ale zachraňovat nikoho nebude.Xander:Začali jsme jako ve snu.Teď je to noční můra.Kimberly Reedová je žalostně falešná, děsně nevinná a v hloubi duše zvrácená.Může se schovat, ale nikdy ne přede mnou.Černý rytíř je čtvrtým dílem série Royal Elite a patří za trilogii o Aidenovi a Else. Je to temná romance o středoškolském tyranovi pro zralé mladé čtenáře a obsahuje kontroverzní situace, které mohou někomu připadat urážlivé. Lze ho číst i jako samostatný román.

19.05.2024 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Darcy Coates - Tajemstvi sidla Craven Manor

Počet strán: 240
Vydavateľstvo: #edicefobos
Žáner: #horor

Druhá časť domov Tajemství sidla Craven Manor bol od už od začiatku velmi zaujímavý.

Daniel, chlapec, ktorému šťastie príliš nepraje, si po dlhom hľadaní stálej práce nájde list v obálke - ponuku práce zahradnika v sídle o ktorom počul legendy.

Veru zaujímavá praca, výborne platená a hlavne podivná a záhadná.

Podmienky, ktoré musí splniť a ktoré bolo jasné, že jednoducho nesplní boli jednoduché.

Už po prvej noci bolo však jasné, že tu nieco nehra a odvtedy to uz islo hopom.

Duchovia a dávna pomsta, bratranec, ktorý urobil viac škody ako úžitku a všetko išlo do ťahu.

parádny zážitok a pri niektorých kapitolách som bola rada, že čítam cez deň.

Za #spolocnecitanie ďakujem
Kattykitty De Peyrac Petra Turnová Jana Sterankova Lucie Dušková Lucie Reková Vlčková Vlasta Śtěpánková

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #darcycoates #tajemstvisidlacravenmanor

#bojoprežitie #práca #tajomstvo #duchovia

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Za dveřmi na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.

18.05.2024 4 z 5

Zpovědi Zpovědi Kanae Minato

Kanae Minato - Zpovědi

Počet strán: 206
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #edicevendeta
Žáner: #thriller

Veľmi zaujímavá kniha, myslím, že asi aj moja prva od autora s tejto krajiny.

Samozrejme Japonských hororov mam napozeraných dost, ale kniha bola moja prvá.

Musím povedať, že docielenie psychologického nátlaku tu bolo dokonalé.

Zničiť život niekomu ako pomstu za to, že zničil zivot dieťaťu bolo výborné a hoci sa hlavna postava, mama zavraždenej ubrala touto cestou, krásne sa dalo vidieť ako velmi pracuje psychika a ako jedna veta, dokáže zničiť toľko životov.

Trošku ma však zarazilo ako sa všetky detské postavy chovali tak dospelo, nehovorim, že 13-rocne deti sú úplne tupela, ale neverim tomu, že dokážu takto uvažovať ako dospelí, pri všetkých ich myšlienkach som mala pocit, že čítam o 20 ročných

Ale kniha sa čítala veľmi dobre, bola veľmi zaujimavo písaná, keďže sme sa vracali do minulosti, bolo veľmi zaujímavé čítať o tom ako jedna jediná vec dokáže zmenit budúcnosť toľkých ľudí

Za #spolocnecitanie a #tymthriller v #dobrachallenge24 ďakujem
Eliška Staňová Michal Nožička Jitka Dudychová Jana Šamšová Domča Zugarová Lucie Benešová Lucie Reková Vlčková

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2

Obsah:

„Manami zemřela. Ale nebyla to nehoda. Manami byla zavražděna. A její vrahové jsou mezi vámi.“Poté, co Júko Moriguči, třídní učitelka 7.B základní školy S, zrušila své zasnoubení, se jejím jediným štěstím stala její čtyřletá dcera Manami.Ta ale tragicky zemřela na školním pozemku, a tak se Júko rozhodla ze školy odejít. Nejdříve si její žáci ale musí vyslechnout její zpověď. Vypráví příběh, který vyvrací vše, co si mysleli, a uvádí do pohybu svou ďábelskou pomstu.Tou ale román Zpovědi teprve začíná. Matka oběti, rodina vraha, spolužačka či vrah osobně, ti všichni vyprávějí o událostech několika měsíců a postupně odkrývají šokující okolnosti jedné tragédie a jejích následků. Spravedlnost, trest, zoufalství, mateřská láska a konfrontace jedné učitelky s jejími žáky, která navždy změní jejich životy a ohrozí bezpečí celé školy

18.05.2024 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Robert Bryndza - Dievča v ľade

Počet strán: 434
Vydavateľstvo: @cosmopolis_cz
Žáner: #thriller #detektivka

Moje prvé stretnutie s autorom.

Od samého začiatku výborný Thriller!

Kniha ma bavila, kniha ma vytáčala do vyvrtky! Eriku som si zamilovala jej nadriadených znenavidela!

Prípad dievčaťa v ľade, ktorý Erika prevzala nám odhaľuje, organizovaný zločin v oblasti prostitúcie, hierarchie mocností a celkoveho kto z koho?

Erika, ktorá chce odhaliť vraha a pomôcť ostatným? Či vyššia vrstva, ktorá si myslí, že môže všetko!

Príbeh sa čítal skvelo, rýchlo a bol plný napätia.

Nič nebolo tak ako som si myslela, práve naopak, všetko bolo ešte temnejšie!

Ďakujem za #spolocnecitanie
Lucie Svobodová
Martin Petráš a všetkým ostatným spolučitelom a teším sa na ďalší diel

Za knihu Robert Bryndza

Kniha č. 121/2024

#recenzieTerka
#kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #robertbryndza #dievcavlade #kniznizavislaci

Obsah:

Skvelý thriller s nečakanou zápletkou.
Kniha, ktorú nedokážete odložiť!

Potom, čo je v parku v južnom Londýne pod vrstvou ľadu nájdené telo mladej ženy, na miesto prichádza detektív šéfinšpektor Erika Fosterová. Obeť, krásna dievčina z mocnej a bohatej rodiny, mala podľa všetkého dokonalý život.

Keď Erika začne pátrať hlbšie, vynoria sa súvislosti medzi vraždou a smrťou troch prostitútok, ktoré niekto uškrtil, zviazal im ruky a hodil do vodných plôch po Londýne.
Aká je spojitosť medzi dcérou vplyvného aristokrata, ktorý si myslí, že môže ovplyvňovať aj vyšetrovanie, a mŕtvymi imigrantkami? Aké temné tajomstvo dievča v ľade skrývalo?
Čím viac sa Erika približuje k odhaleniu pravdy, tým viac sa vrah blíži k Erike. Posledný prípad detektíva šéfinšpektora Fosterovej skončil katastrofou a smrťou piatich policajtov vrátane jej manžela. Erikina kariéra visí na vlásku, musí bojovať s vlastnými démonmi aj s vrahom, ktorý je hroznejší než ktokoľvek, komu dosial čelila. Dopadne ho skôr, ako udrie znova?

17.05.2024 5 z 5

CoolMom in da house CoolMom in da house Kamila Štěpánková

Kamila Štěpánková - CoolMom in da hause

Počet strán: 124
Vydavateľstvo: @pointa.cz
Žáner: #humor

Vtipne opísaný život mamy a jej detí.

Ako sa dokáže zmeniť život ženy? A aký rozdiel je mať jedno dieťa a aký rozdiel mať dve? (Poprípade viac)

Týmto dávam poklonu nám všetkým matkám.
Klobúk dole a hlavu hore, raz to bude lepšie

Autorka veľmi vtipne a kvetnato opísala denny boj, radosť a starosť o svoje šelmy + sťahovanie do cudziny .

Kniha bola milá, vtipná, vo veľa veciach som sa sama videla (ako všetky mamy) a určite ju odporúčam ako výbornú oddychovku

Za #spolocnecitaniesniky
Ďakujem @nikabookworm

A za knihu autorke @coolmom.blog , na profile najdete odkaz na podporu autorky kúpou knihy

Kniha č. 120/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihyslovenskychautorov #coolmom #kamilastepankova

#životmatky #zbierkapoviedok #zoživota #materstvo

Sbírka povídek o životě jedné matky, která vychovává dvě malé „šelmy“. Nevšední okamžiky života plné radostí i starostí obou zúčastněných stran vás jistě pobaví.
CoolMom je příběh autorky knihy Kamily Štěpánkové a mapuje život matky na mateřské dovolené. Autorka vypráví o svých pocitech a dojmech z mateřství s humorem sobě vlastním, který (jak sama tvrdí) jí jediný brání v tom, aby se z toho nezbláznila. Hlavní postavy jsou její dvě malé šelmy Lili s Pepíkem a manžel Pepa. Děj se odehrává nejprve v České republice, pak se přesouvá do Oregonu, kam se rodina přestěhovala. Tam poznávají Ameriku a zažívají napínavé chvíle. Použitím přímé řeči, která skvěle zachytává bezprostřední reakce dětí, autorka ozvláštnila text a přiblížila se tak blíže čtenáři. Kniha jistě zaujme vtipem a líčením života v USA.

17.05.2024 5 z 5

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Dominik Dán - V tieni

Počet strán: 293
Vydavateľstvo: Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh
Žáner: #detektívka #thriller

V chronologickom poradí 7 kniha

Musím povedať, keďže nečítam anotaciu, že som bola pol knihy v úplnej riti s toho o čo tu sakra ide?

Ešte, že to bolo v ramci SČ a spolučitelia mi to trošku objasnili

Kto mohol byť tak zvrátený aby dokázal napodobniť ponožkového vraha? Kto má natoľko silný žalúdok aby dokázal vraždiť tak ako on?!

Naši vraždári mali veľmi ťažkú úlohu a hoci sme si všetci mysleli, že to je ponožkovy vrah, na pár drobnosti jeho tieň zabudol!

Opäť výborná Dánovka!

Dej bol rýchly, samozrejme i vtipný ich humor je ako droga!

Priznám sa, že vraha som si tipla a moj tip bol konečne správny!! (huraaa tlieskajte so mnou!! Kolombo sa môže schovat! )

Len som zvedavá kedy a ako vyriešia tu kostru z lesa?

Teším sa na 8 časť Bremeno minulosti

Ďakujem za #spolocnecitanie
Martin Petráš
Zuzana Žužu Dobiasova
Krista Kiksi Divínová Jana Pumprdlik Zouharová Anna Slobodnikova Anastázia Gorčošová Katarína Jantoláková Júlia Júlia
A samozrejme za knihu Dominik Dán

Kniha č. 119/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram
#milujemeknihy2 #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihyslovenskychautorov #dominikdan #vtieni

Obsah:

Začiatkom zbesilých deväťdesiatych rokov vstupuje na scénu najznámejší sériový vrah Ondrej, zanechávajúci krvavé stopy v troch krajinách. Krauzovi nikto neverí, že bude pokračovať, že stoja na začiatku série brutálnych znásilnení a vrážd. Márne bojuje s vrchnosťou, aby sa sústredili iba na ponožkového vraha - neveria mu, obávajú sa paniky.
Proti Krauzovej logike stojí vrahova šikovná taktika - medzi útokmi robí nepochopiteľne dlhé pauzy, ktorých význam, možno odkaz, nevedia detektívi vylúštiť. Práve počas jednej z nich sa stala bizarná vražda, ktorá preverila ich trpezlivosť, postreh, dedukciu. Krauz netuší, či sa nepredvídateľne rýchlo zaktivizoval ponožkový vrah alebo z jeho tieňa vystúpil nový.
Ešte stále bojujú s Ondrejom alebo sa im niekto pletie pod nohy?

16.05.2024 5 z 5

Kuneradská ozvena Kuneradská ozvena M. M. Matra

M. M. Matra - Kuneradská ozvena

Počet strán: 398
Vydavateľstvo: @autormatra
Žáner: #mystery #horor

To čo sa zdalo ako spleť divných postáv a ešte divnejšich okolností ako sa dostali do Kuneradu bol nakoniec výborný mystery horor, plný nasratých duchov a šialených kresťanov.

O áno túto knihu som si veľmi užila od samotného prológu, ktory bol drsný a mrazivý až po záver, kde sa predišlo odhaleniu najväčšieho tajomstva.

Stred knihy bol výborný, postupne odhalenie, prečo su tam? Kto ich vraždí? (veľmi krutým spôsobom) Až po, ako to zastaviť a ktoré odvetvie cirkvi je to správne?

Kniha sa napriek hrúbke čítala rýchlo a veľmi dobre, dej vás núti knihu nepustiť a dozvedieť sa všetko!

Pre mňa ti bol o to väčší zážitok, keďže na Kunerade som sama bola ešte keď bol vyhorený , takže moja fantázia pracovala na plné obratky

Moje druhé stretnutie s autorom dopadlo ns výbornú a teším sa čím nás ešte prekvapí a niektorých aj pohorší

Za štafetu ďakujem @katarina_filek

Kniha č. 118/2024
Štafeta č. 175

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #milujemeknihyslovenskychautorov #podporujemeslovenskychautorov

#horor #Slovensko #minulosť #tajomstvo

Patrik so svojou rodinou vedú usporiadaný život v malej obci Einsiedeln vo Švajčiarsku. Ich plány na koncoročnú dovolenku naruší nečakaná udalosť a príchod prekvapivej správy o výhre silvestrovského pobytu na Slovensku. Okolnosti ich zavedú do hotela Kunerad, ktorý sa nachádza v krásnom prostredí starého zámku. Na prvý pohľad sa zdá, že je všetko v poriadku a hotel nie je ničím výnimočný. Čoskoro však zistia, že opak je pravdou. Hostí začne nenápadne ubúdať a vo vzduchu bude cítiť prítomnosť temných bytostí. Patrik spozná Natáliu, ktorá, rovnako ako ostatní, vyhrala tento pobyt v súťaži. Ako sa ich osudy postupne prepletajú, zisťujú, že majú viac spoločného, než by si boli mysleli. Obaja si so sebou nesú nejasnosti zo svojej minulosti, ktoré sa časom odhalia. V rýchlom slede udalostí sa z harmonického pobytu stane boj o holý život. Bude to viera a láska v rodinu, čo napokon porazí zlo? Alebo vyhrajú tí, ktorí tento pobyt zinscenovali a na pozadí ťahajú za nitky?

15.05.2024 5 z 5

Hon na Bubáka Hon na Bubáka Richard T. Chizmar

Richard Chizmar - Hon na bubáka

Počet strán: 336
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #edicefobos

Prv než ma niekto znesie zo sveta za 3 tak sa obhájim prečo som ich dala... Pretože okrem hlavnej dejovej linky čo sa týka vrážd to bola strašná nuda.

Určite ale nie je kniha na zahodenie - predsa len "bubák" a hlavne fotky dievčat a samotného vyšetrovania boli úžasné!

Mrazilo ma pri každej jednej vražde, pri kazdej jednej fotke, odhalenie samotného bubáka bolo naozaj prekvapivé, v živote by som nepovedala, že to bola zrovna táto osoba.

Ale jednoducho život spisovateľa mi tam prišiel proste zbytočný. Áno odohrávalo sa to v meste kde vyrastal ale nemusela som ho poznať pomly od bábätka,nech si spíše memoáre

Kniha č. 117/2024

Za #spolocnecitanie ďakujem Petra Turnová
Nina Maybe Nika Vachová Nika Strumienská Vlasta Śtěpánková Mirka Kolářová Zuzana Žužu Dobiasova Júlia Júlia Lucie Svobodová

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #richardchizmar #honnabubaka

#vyšetrovanie #inšpirovanéskutočnosťou #dievčatá #vraždy

V létě roku 1988 se v mírumilovném a poklidném městečku ve státě Maryland začnou ztrácet mladé a atraktivní dívky, jejichž zohavená těla se pak objevují na nečekaných místech. Vše ukazuje na to, že v kdysi klidném a vlídném místě řádí sériový vrah, kterého média označí za „Bubáka“.

Městečkem se šíří zvěsti, že tento zlosyn není tak úplně obyčejným člověkem, ale spíše monstrem s nadpřirozenými schopnostmi. Jak jinak si vysvětlit chybějící stopy a důkazní materiál či pečlivě a metodicky provedené vraždy? Ovšem policie a následně i členové FBI jsou si jistí, že se jedná o šílence z masa a kostí, který si s nimi pohrává, užívá si své pofiderní slávy a chytře uniká. Obyvatelům města připadá, že už navždy přišli o klidný domov a že tato noční můra nikdy neskončí.

Právě v této době, záhy po první vraždě, kdy se nařizuje zákaz nočního vycházení a začínají se formovat hlídky z řad dobrovolníků, se do města vrací dvaadvacetiletý Robert Chizmar, čerstvý absolvent žurnalistiky.

12.05.2024 3 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Rina Kent - Zvrácené království (3. Časť trilogie o Aidenovi a Else)

Počet strán: 312
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #edicered
Žáner: #erotika #romantika

Navrat po vyše roku k Rine Kent stál za to!

Aiden a Elsa, pokračujú vo svojej súkromnej vojne o lásku toho druhého.

Ale aké veľké prekvapenie nám prináša autorka?

Napriklad návrat Ethana - Elsinho otca to bola veľká bomba!

Musím povedať, ze v tejto časti ma vytáčali úplne všetci až na Teal a Ethana, u tých jediných som mala pocit, že im je to bud jedno alebo nie su narcisi čo len hrabú pre seba.

Konečne sa nam odhalí cela minulosť Elsy a Aidena a bolo to krásne, smutné, kruté ale nádherné.

A dokonca Aiden nebol po celý čas zlým ču*akom ale dokonca prejavil aj vtipnú stránku a nehu - až sa mi to k nemu nehodilo

Určite to bolo výborné ukončenie trilógie i keď po dočítani som mala pocit, že sa tam skoro nič nestalo ale stalo a veľa

Rozhodne sa teším na ďalšie časti, ktorých je požehnane už len nech ich vsetky postupne preložia.

Kniha č. 114/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #rinakentauthor #royaleliteseries #zvracenekralovstvi

#temnáromantika #tyrania #antihrdina #tajomstvo #stredná škola

Království by nemělo padnout.
Pravda vás semele, než vás osvobodí. Masky sklouznou.
Tajemství vyjdou na světlo.
Elsa se tolik žene za minulostí, že nevidí přítomnost.
Budu za ni bojovat. Přivedu ji zpátky.
Ochráním ji, i kdyby to bylo to poslední, co udělám.
Něco jsme si slíbili.
Ona je moje.
Jsi připravená na poslední hru, miláčku?

Zvrácené království je třetím dílem série Royal Elite a patří za Zvrhlého krále a Ocelovou princeznu. Je to temná romance o středoškolském tyranovi pro zralé mladé čtenáře a obsahuje kontroverzní situace, které mohou někomu připadat urážlivé.

Nejedná se o samostatný román.

11.05.2024 5 z 5

Diaľnica sĺz Diaľnica sĺz Zuzana Bilavská

Zuzana Bilavská - Diaľnica sĺz

Počet strán: 297
Žáner: #detektivka #roman
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_elist

Už od prvej strany mi bolo jasné, že toto bude jazda.

Jazda emócií, smrti, strachu, nekonečnej lásky a bezmocnosti.

Dejová linka sa prelína minulosť a prítomnosť .

V určitých fázach ma prítomnosť velmi nebavila, myslim, že menej stran a bola by som v neustálom napätí. Za to minulosť! To bolo uff!!

Medisson sa vydá na výlet, ktorý si plánuje veľmi dlho po jej odchode zrazu zavolá jej otcovi policajt a oznámi mu, že Medisson je nezvestná, po ľahkom infarkte sa Don vydá nájsť svoju dcéru a pomôcť polícii.

Pomedzi to nám autorka vyrozpráva životy pár iných dievčat, ktore skončili na diaľnici sĺz buď ako nezvestné alebo bohužiaľ po čase nájdené a zavraždené.

Dej doslova utekal a ja som nevedela prestať čítať.

Najhoršia bola tá myšlienka, že už pomaly 50 rokov miznú ženy s dievčatá a nikto nepozná odpoveď. Je to sériový vrah? Možno ich samotný únik, nikto nevie a o to je táto kniha smutnejšia.

Za štafetu ďakujem @madamme.de.ludrigova a za výbornú knihu @zuzana_bilavska

Kniha č. 113/2024
Štafeta č. 174

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #milujemeknihyslovenskychautorov #podporujemeslovenskychautorov #stafetovyzavislak #kniznizavislaci
#zuzanabilavska #dialnicaslz

Obsah:

„Predstavte si miestnych obyvateľov, ako sa každé ráno lúčia so svojimi blízkymi. Dcéry, manželky, priateľky. Odchádzajú do práce, na nákupy, do školy a vy nikdy neviete, či nezmeškajú posledný autobusový spoj. Stáva sa to často, lebo verejná doprava tu jazdí zriedkavo. Zmeškáte, máte smolu. Vtedy sa uchýlia k stopovaniu alebo sa vyberú po vlastných. Je ťažké určiť, ktorá možnosť znie horšie, no vždy si s úľavou vydýchnete, keď ich začujete prejsť cez prah dverí. Sú doma a vy môžete ísť pokojne spať.“ Raymond sa zastavil v rozprávaní a pohliadol na žltú tabuľu vyčnievajúcu z kríkov. V pravom dolnom rohu sa vynímali fotografie dievčat, ktoré sa stali obeťami diaľnice. Nad ich tvárami sa do oblúka tiahla výstraha: DIEVČATÁ, NESTOPUJTE NA DIAĽNICI SĹZ! VRAH NA ÚTEKU! Zo slov padali modré kvapky znázorňujúce slzy.

08.05.2024 5 z 5

Práh: Mezi půlnocí a ďáblem Práh: Mezi půlnocí a ďáblem Petr Urban

Petr Urban - PRÁH mezi půlnocí a ďáblem

Počet strán: 409
Vydavateľstvo: @nakladatelstviepocha
Žáner: #fantasy

Po prvotnom šoku, či je tato kniha naozaj fantasy a kto s kym kde prečo a za čo som sa pomaly vnorila do deja!

Myslim, že táto kniha nema určenú hlavnú postavu a ani hlavnú dejovú linku, skáčme- prítomnosť, minulosť, svet ľudí, svet malifikov, takže vlastne s každého rožku trošku čo pôsobí sice trošku chaoticky ale keď už sa do toho dostanete, vidíte tam všetku tu naveznosť a ucelený celok výbornej fantasy s riadnou dávku akcie.

Musím povedať, že som rozhodne bola za tim Malifikov, hoci ma fascinovalo zo začiatku ako sa ich bali, samozrejme sme v postapo - bomby, atomovky , nový svet, nové pravidlá a skupina ľudí čo by tam zapadať nemala. Ale postupom času si každý zisti sám kto hrá za tých dobrých a kto hra za tých zlých!

Fascinovali ma schopnosti ake ktorý mal a aj keď im s rúk nesľahali blesky a plamene ich schopnosti boli obdivuhodné, ved kto by nechcel nadľudsku silu? či presvedčiť nepriateľa, že je váš priateľ? Alebo lusknutim prsta donútiť niekoho vystreliť si mozog z hlavy?

Určite by som uvítala i druhú časť nakoľko - po celom deji, ktorý sa dal rozdeliť do dvoch knih s prehľadom, bol koniec pre mňa otvorený hoci pre autora mohol byť uzatvorený

Za poskytnutie knihy v ramci #spoluprace ďakujem @nakladatelstviepocha

Kniha č. 112/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #recenznivytisk #skbookstagram #podporujemeceskeautory #milujemeknihy2 #epochalnibeletrie #kniznizavislaci

„Může pravda zmizet?“
Odpověď na tuhle otázku je schovaná líp než tělo luxusní šlapky, než nedopalek doutníku na večírku nekuřáků. A stojí o ni vůbec někdo?
V ulicích Práhu, města, které přežilo válku, pravda zajímá málokoho. Prostí lidé tu žijí v bázni a pokoře, aby na sebe neupozornili všemocná evangelia, která rozhodují o životě a smrti. A v temných uličkách přežívají ti, kterým v žilách koluje probuzená moc. Jsou opovrhovaní a zatracovaní. Kvůli nim město nespí. Kvůli nim se umírá.

07.05.2024 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Isabella Maldonado - Šifra

Počet strán: 358
Vydavateľstvo: @cosmopolis_cz
Žáner: #thriller #detektivka

Máte radi hádanky v detektivkach?

Ja veľmi nie, nedokážem odhaliť vraha nie to šifru

Aj tu som sa snažila logicky uvažovať.. ale.. logika mi dala zbohom, takže som sa nechávala unášať na vlne zločinu.

Ninu som si okamžite obľúbila, život sa s ňou nemaznal ale ona povstala z popola a otočila sa mu tvárou v tvár ešte silnejšia! ( Tu mi veľmi pripomínala Kim od Angely)

Prípad samotného Šifri bol brutálny, vážne to bol magor so všetkým čo k tomu patrilo

Jeho zdielanie hadaniek a mučenie Niny bolo hnusne o to viac ma štvali ľudia co ho v tom "podporovali" vedome, ci nevedome bol to hyenizmus prvej kategórie!

Dej bol výborný ani jedno hluché miesto len akcia a emócie , veľmi sa teším na druhú časť, s kým sa bude Nina potykat.

Ďakujem dievčatám za #spolocnecitanie
Nika Vachová
Nika Strumienská
Anna Slobodnikova

#recenzieTerka
#kniznarecenzia #milujemeknihy2 #skbookstagram #kniznizavislaci #isabellamaldonado #sifra

Obsah:

#detektív #FBI #triler #vrah #sériovývrah #únosca #psychologickýtriler #sadistickývrah #minulosť #kybernetika #hádanky
Začínajú sa preteky s časom, ktoré sleduje celý svet.
V šestnástich rokoch sa Nine Guerrerovej podarilo uniknúť zo smrtiacej pasce sériového vraha. O jedenásť rokov neskôr je z nej dospelá žena, zvláštna agentka FBI, ktorá si nenechá skákať po hlave. Keď internetom preletí video, v ktorom si efektívne poradí s útočníkmi, ktorí ju napadli vo virgínskom parku, získa si zástupy fanúšikov.

Lenže pozerá sa aj niekto iný. Niekto, kto Nine nemôže odpustiť starú krivdu. Odhodlaný potrestať tú, ktorá mu unikla, spácha vrah z Nininej minulosti brutálny zločin, len aby ju zatiahol do vyšetrovania. Tým sa však jeho hra len začína. A vďaka internetu sa do nej tentoraz zapojí oveľa viac ľudí. Jeho hádanky a slovné hračky z neho možno urobili zvrhlú hviezdu sociálnych sietí – tajomného virtuálneho ducha nazývaného Šifra –, ale pre Ninu je stále tým, kým bol kedysi: netvorom priživujúcim sa na utrpení slabších.

05.05.2024 5 z 5