Básnik přehled

Básnik https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175074/bmid_basnik-1hr-175074.jpg 4 630 630

Na začiatku svojej kariéry detektíva oddelenia vrážd bol Krauz vystavený tvrdej skúške. Jeho zmysel pre spravodlivosť bol konfrontovaný s vtedajším právnym systémom a s výkladom spravodlivosti podľa socialistických právnych noriem deformovaným mocenskými praktikami. Po skončení akcie Rusalka, keď sa svojvoľne rozhodol pomôcť manželkinej spolužiačke Dane nájsť svojho otca v cudzine, dostal na výber. Krauz sa rozhodol. Rozsekol svoj gordický uzol a rozhodol sa ostať na oddelení vrážd. Lenže to ani Burger a ani elév Krauz netušili, že ich o pár dní čaká prípad, ktorý preverí nielen ich odborné schopnosti, ale aj najdôležitejší princíp spolupráce detektívov – dôveru. Z detektíva Krauza sa stane podozrivý zo spáchania série vrážd mladých dievčat. Pomôcť mu môže iba kolega, ktorý mu aj napriek kontroverzným dôkazom ostane verný, a vrah – básnik, ktorý ukradnutými básňami manipuluje všetkým a všetkými.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Básnik. Přihlašte se a napište ho.

mapet85
11.03.2024 4 z 5

V chronologicky druhej knihe v poradí od Dominika Dána sa Krauz s kolegami Burgerom a Hanzelom musia popasovať s vrahom, ktorý priamo do rúk Krauza posiela básne. A nie sú to obyčajné básne. Slúžia totiž ako indície pomocou, ktorých nájdu obete ohavných činov. Ako si s týmto prípadom už zohraná partia ostrieľaných „vraždárov“ a nováčika poradí v končiacej sa ére komunizmu, kedy napätie stúpa a naši parťáci sú okrem riešenia vrážd posielaní aj do akcií, ktoré sa vrchnosti nepáčia? Navyše ak ide o prípad osobne sa dotýkajúci samotného Krauza, ktorý sa stáva jedným z podozrivých?

„Skutočnosť je taká, že Štátna bezpečnosť nestíha, a už to priznávajú. Chceli by sledovať disidentov, chceli by mať pod kontrolou dôležité podniky, chceli by zakázať všetky spoločenské akcie, chceli by všetko, ale už ani oni nestačia.“

Básnik je dychberúca a napínavá kniha až do samotného konca štýlovo sa približujúca ku knihám Chrisa Cartera, s klasickými humornými vsuvkami s viacerými dejovými líniami, pričom nechýba vyšetrovanie, vypočúvania, hľadanie stôp a dôkazov, ale aj odhaľovanie Krauzovej mladosti.

Knihy Dominika Dána sú pre mňa srdcovka, aj keď je pravda, že v tejto sa Richard Krauz vyfarbil ako pekný kvietok (ešteže po 20tich prečítaných knihách už viem čo je zač) a napriek strhujúcemu záveru sa mi kniha zdala useknutá a chýbalo mi pár strán navyše. Možno sa pokračovania dočkám v Nežnej fatamorgáne, ktorá na mňa už čaká?

Keďže táto kniha priamo nadväzuje na knihu Uzol a niektoré pasáže a dejové línie sú v Básnikovi „dolaďované“, pre plnohodnotný zážitok z čítania odporúčam čítať v chronologickom poradí.

TerkinKnižnySve
28.02.2024 5 z 5

Dominika Dán - Básnik
⭐⭐⭐⭐⭐

Počet strán: 335
Žáner: #thriller #detektivka
Vydavateľstvo: Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh

Druhé chronologické pokračovanie Dánovky z o detektívovi Krauzovy - pokračujeme príbehom z rokov osemdesiatych a to Básnikom.

Veľmi sa mi páčilo nadviazanie na Uzol hneď na prvých stranách a následný plynulý prechod hneď na prvú obeť a následnú vraždu.

Krauz, Burger a Hanzel skvelá trojka vraždárov, ktorým musí rozum páliť na 100 % aby prišli na to, kto je tým záhadným vrahom.

Samozrejmé máme tu opäť ďalšie postavy na vrch, kde som opäť tápala v tom, čo tam do sľaka robia a aký vplyv to bude mat na celkový dej, samozrejme ten najväčší a najdôležitejší!

Miestami som mala pocit, ze keny si radšej Krauz spísal svôj zoznam pretiahnutých dievčat, našli by ich rýchlejšie ako zoznamom básní

Samozrejme rozuzlenie a všetko to co sa tam udialo bolo úžasné! Miestami som mala namále aj za Krauza! A miestami by som ho vyfackala a Burger s Hanzelom by mi určite pomohly a s radosťou

Už teraz sa teším na tretí diel s názvom Nežná Fotomorgána

Ďakujem mojim spolučitatelom v #spolocnecitanie Júlia Júlia Zuzana Žužu Dobiasova Martin Petráš Anna Slobodnikova Anastázia Gorčošová a ďakujem autorovi Dominik Dán to bola jazda!

Kniha č. 48/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #dominikdan #basnik #skbookstagram #milujemeknihy2 #milujemeknihyslovenskychautorov #podporujemeslovenskychautorov #zanrovavyzvasfreyou #kniznizavislaci

Obsah:

V Komentári
#vrah #slovenskékrimi #socializmus

Aligator805
25.02.2024 5 z 5

Čtivé, napínavé a samozřejmě nechybí pověstný humor kanceláře 141. Jako vždy přečteno během chvíle.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Básnik v seznamech

v Právě čtených5x