Devět křížů přehled

Devět křížů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487959/bmid_devet-krizu-QwI-487959.jpg 3 104 104

Je víkend a rodina vyráží na výlet do zoo. Adam, Veronika a jejich dvě děti. Všichni by chtěli, aby byli taková správná, idylická rodinka. Ale takové existují jen v pohádkách. V autě panuje napětí, které se daří rozptýlit aspoň vyprávěním napínavého příběhu z dávné minulosti. Proč stojí u dálnice devět křížů? A je to všechno pravda? Co všechno? Všechno! Některá místa jsou prostě prokletá! Přeloženo z rukopisu slovenského originálu.... celý text

Romány Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Argo

Deväť krížov , 2023

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Devět křížů. Přihlašte se a napište ho.

Danago
01.05.2024 3 z 5

Téma mě zajímalo z důvodu tématu devíti křížů, doteď jsem tu pověst neznala. Při porovnání se příběh o tuto pověst opírá, ale příběh si autor musel hodně domyslet. Popravdě mě kniha na některých místech moc nebavila, ale protože jsem čekala překvapivý konec, tak jsem vydržela. Udělala jsem dobře, takový konec jsem opravdu nečekala.

Wendella
19.04.2024 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale legendu o devíti křížích i místo samotné znám už od dětství, proto mi docela vadilo, že autor příběh vyprávěl jinak a že ho na můj vkus pojal až přehnaně moderně. Nesedělo mi to vůbec k atmosféře, kterou mám s ním spojenou já. I způsob, jakým spolu cestou mluvili členové rodiny, mi místy přišel hodně toporný. Zato konec byl skvělý a celý příběh pozvedl o stupeň výš. Svým způsobem asi nakonec vysvětluje i tu zmiňovanou “křečovitost" dialogů v autě.

Pavčule
16.04.2024 3 z 5

Šlo to , hvězdička navíc za ten konec .

Černá smečka, Budu ti nablízku a další knižní novinky (48. týden)

26.11.2023

Letní příběh, Zásnubní prsten a další knižní novinky (12. týden)

19.03.2023

Kniha Devět křížů v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x

tajemno slovenská literatura dobrodružné romány

Roman Kulich
slovenská, 1980