Terisha Terisha komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Budu asi jedna z mála, která už Zlodějku knih nechce číst nikdy znova...
Je to úžasná kniha s neobvyklou vypravěčkou, plná lásky, soucitu, přátelství, ale zároveň strachu, smutku a bolesti. Často mi při čtení pohrával úsměv na rtech, ale při představování si postav a celé situace kolem druhé světové války mi bylo opravdu na nic. Uvědomila jsem si, jak by asi bylo mně, kdybych zůstala po náletech úplně sama, nebo kdyby mi syna/manžela odvedli do války. Konec knihy pro mě byl strašně těžký ke čtení, prakticky jsem ho celý probrečela (to se mi vážně nestává) a když jsem dočetla, potřebovala jsem knihu vydýchat.
Ne, Zlodějka knih není psaná plačtivým dojímavým stylem, ale mně i přes to citově úplně roztrhala, proto jí už znova nikdy nechci číst. Ale je to jedna z nejskvělejších knih, jakou jsem kdy četla.

03.05.2015 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Jako dítě jsem tuto knihu milovala. A těším se, až ji budu po večerech číst své dceři. :-)

14.03.2015 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Krásná kniha, myslím, že jsem nic podobného nikdy nečetla. Výborný příběh až do překvapivého konce. Knihu doporučuji k zimním studeným večerům, s horkým čajem - kniha vás pohltí :)

17.12.2013 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Oblíbená kniha mého dětství :)

18.04.2013 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Čtení této knihy jsem odkládala relativně dlouho. Když jsem jí začala číst poprvé, tak mě začátek zrovna neoslovil a dala jsem jí stranou. Do ruky jsem jí vzala asi po 3 letech a jsem za to ráda. Děj a příběh knihy mě oslovil a celkově se mi kniha líbila, doslova mě nadchla. Byla dobrým oddechovým vytržením ze stresové reality.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

V dětství jsem příběh vůbec nepochopila a nelíbil se mi. Až nedávno jsem po knize sáhla podruhé a stala se jednou z mých oblíbených. Jsou v ní obsaženy krásné myšlenky, nad kterými je dobré se zamyslet.

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Hezký příběh, ale něco tomu chybí. Neurazí a nenadchne. První půlka knihy mě bavila, ale pak už jsem se musela nutit, abych knihu dočetla.

13.11.2020 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Příběh knihy nebyl špatný, ale něco mu chybělo. Čtení mě nebavilo a po 200 přečtených stranách jsem zvažovala, že knihu nedočtu. Nicméně mám ve zvyku dočíst všechno, tak jsem dočetla i tuto. Čekala jsem, že třeba aspoň závěr překvapí, ale bohužel..kdybych knihu nedočetla, o nic bych nepřišla. Tři hvězdy dávám za jinak pěkný námět o životě lidí ze začátku 20. stol.

11.07.2018 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tolik povyku pro nic :-( Všechny mé kamarádky jsou nadšené.. ale mě to teda nic neřeklo. Přijde mi vyloženě stupidní, bohužel :( Ani jako oddechovka se mi neosvědčila. :(

14.04.2013 odpad!

Žert Žert Milan Kundera

Ze začátku mě kniha vůbec neoslovila. Postupem jsem jí ale přišla na chuť - i když jsem místy byla spíš znechucená. Dobře vylíčené prostředí komunismu a mentalita lidí. Kniha se mi sice líbila, ale znovu bych si jí už nepřečetla.

14.04.2013 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Při čtení této knihy mi bylo velice smutno. Bylo mi líto ztracené generace, která ztracenou nejspíš opravdu byla. Už kniha Na západní frontě klid na mě zanechala velký dojem a Cesta zpátky jej ještě více umocnila. Je to krásná kniha, ale velmi, velmi smutná.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Četla jsem nesčetněkrát :) Výborná sbírka. Fascinuje mě Erbenova fantazie.

14.04.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Výborná kniha z prostředí 1. světové války. Přečetla jsem ji jedním dechem a hodně mě vzala za srdce. Remarque dokáže svým stylem psaní vtáhnout čtenáře do děje.

14.04.2013 5 z 5

Mám ráda všechny díly Harryho Pottera, ale Vězeň z Azkabanu je bezkonkurenčně nejlepší díl

14.04.2013 5 z 5

Tajemství mrtvých Tajemství mrtvých Tom Harper (p)

Čekala jsem napínavější příběh. Kniha není špatná, ale není ani výborná.

09.08.2016 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Když jsem knihu četla poprvé ve 14 letech, strašně se mi líbila (to ji ještě ani nikdo neznal). Líbil se mi děj a jisté tajemství. Postupně jsem také dočetla ostatní díly, když jsem se do čtení jednou dala. Nicméně, 1. díl byl nejlepší. Ostatní díly už tak dobré nejsou. Trochu mě mrzí, že se stala kniha takovým "fenoménem". Nemyslím si, že je to zlá kniha, zlý příběh. Jen díky davovému šílenství jí někteří lidé začali opovrhovat, aniž by jí dali šanci. Přitom je to celkem slušná oddechovka :)

Viola Podhradská Viola Podhradská Terézia Vansová

Smutná kniha, možná trochu depresivní, ale mě se líbila. Je to už dlouho, co jsem jí četla naposled a plánuju si jí přečíst znovu.

14.04.2013 4 z 5

Místy mě kniha nudila - při přílíš dlouhém monologu nacistického důstojníka. Jako celek ale hodnotím kladně. Až na pár pasáží se četla poměrně dobře.

14.04.2013 3 z 5

Soukromá vichřice Soukromá vichřice Vladimír Páral

Naprosto dokonalý popis stereotypu. Přesně takto bych nechtěla žít. Kniha dobrá, jen jsem z ní málem měla depresi :-)

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Kniha mě bavila. Je mi až líto, že jsem po knize nesáhla už dříve. Hezky napsaná a nabízí také trochu jiný pohled na konec 2. sv. války.