Teea Teea komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem si již po několikáté přečetla - řekla jsem si, že tak učiním znova na začátek roku, než začnu s jinými.
Ačkoliv nejsem na romantiku, Jane Austen je moje guilty pleasure.
Děj ubíhá, má spád - ačkoliv je pravda, že se v takovém počtu jmen dá lehce ztratit.

Každopádně, mám vydání kreslené obálky od Dobrovského a tolik chyb v knize je doopravdy otřesné - na knihu je i jedna chyba příliš. Ještě se mi nestalo, abych v knize našla např: "rozSpoměl" nebo chybu v mě/mně. Proto ačkoliv je pěkná, tohle vydání doporučuji raději obejít.

07.01.2024 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha se četla sama! Přečtena za jeden den. Děj ubíhá rychle, jen v podstatě nemožné ji odložit.
Celý příběh, myšlenka skvěle promyšlené.

28.01.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha rychle ubíhá, nevíte komu a čemu věřit, ale ve výsledku vás konec moc nepřekvapí.
Shari je skvělá autorka, její styl psaní vás nutí si číst její další a další knihy.
Každopádně, třetí kniha je zatím její nejlepší, uvidíme, co přinese ta šestá!

01.06.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Velice povedená kniha!
Čte se rychle, spousta nečekaných zápletek.
Shari je skvělá a tahle kniha je jejím důkazem.
Výsledek příběhu (vrah) mě nepřekvapil, ale příběj je jeden z lepších!

Také autorka má z mé strany větší obdiv, respektive se mi její knihy čtou lépe, po osobním setkání, kdy víte, že je to velmi milá osoba!

28.06.2022 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tento díl je velmi "rychlý". Jednoduše nelze se odtrhnout.

27.01.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Bylo to vážně dobré!
Smímli tuto knihu porovnat, tak se mi líbila více než 'Tatér z Osvětimi'

22.06.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Krásné...
Ze začátlu mi to přišlo divné, nereálné, že by někdo mohl být v takové situaci neustále pozitivní, že by byl takový jako Lale. Až poté jsem zjistila, že je to podle skutečné události. Hrozně se mi líbilo, že si Lale, v době, ve které svůj životní příběh vyprávěl, pamatoval tolik podrobností. Z knihy jde cítit, že svou lásku doopravdy miloval.
Skvělé bylo i to, že v prologu zjistíte, co se stalo potom, co Rusové porazili Němce. Dokonce zjistíte i to, co se stalo dalším postavám, což bylo také skvělé zjistit.
Příběh a celý námět na mě nějak dolehl a neustále nad tím musím přemýšlet. Na tu dobu, lidi a na vše, co si museli prožít, jak trpěli a jsem z toho vážně smutná.

16.02.2019 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Četla jsem jako povinnou četbu. A vůbec mi to nevadilo. Kniha se mi líbila! Rychle se čte. Krásné byly Svatební košile, Zlatýkolovrat, Vodník a Polednice... A Záhořovo lože nic moc. Popravdě ani nevím o čem byla. Rozhodně stojí za přečtení. Hodlám se k ní vrátit!

22.01.2019 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Určitě zajímavý formát textu, díky němuž se kniha přečte doopravdy rychle, ačkoliv se může zdát, že je rozměrná.
Příběh jako takový byl zajímavý, teď mám velká očekávání od dalších dílů.
Konec byl zajímavý.

31.05.2023 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Jay ví co dělá! Všechny knihy, které jsem doposud od něj přečetla, byly báječné.
Jeho příběhy jsou vždy promyšlené do posledního bodu.
Průběh Nikdynoci se může zdát táhlý, ale vězte, že vše co se v knize odehrává je důležité a má nějaký smysl!
Konec dostane snad všechny!

28.09.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Určitě nejlepší kniha od Shari! Každou knihou přinese něco jiného, zajímavého. Tato dopadla zatím nejlépe!

05.04.2022 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Kniha mě zaujala zejména svou krásnou obálkou.
Příběh byl promyšlený, dobře napsaný, svět skvěle popsaný.
Ale ze začátku se příběh táhne, je zde strašně moc postav, ve kterých se těžko orientuje.
Zklamaná, protože jsem čekala víc, nadšená, protože příběh byl velice povedený. Konečné rozuzlení nečekané

29.09.2023 4 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Filmy jsou v průměru dobré, první díl skvělý.
Ale knihy? Mnohem lepší!
Upřímně, konec posledního dílu mě vůbec nenadchl a ve výsledku zjištění, že Aslan je znamení Ježíše (narážím hlavně na konec posledního dílu) to mi nějak nesedělo.

Ale ve výsledku dobré čtení. Za mě ur žádná ztráta času.

28.06.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kniha se čte rychle, čekala jsem nějaké větší napětí, které se ale dostavilo až ke konci knihy.
Shari mám ráda, vždy ví, jak knihu napsat, aby děj i čtení rychle ubíhalo.

04.04.2022 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Pro mě toto byla první kniha od autorky, nevím, jestli bylo potřeba číst předchozí knihy, ale mně to takhle stačilo.
Kniha mě bavila od začátku do konce - líbí se mi autorčin styl psaní, byl rychlý. Tuhle sérii určitě dočtu, asi i mrknu na ostatní knihy.

16.04.2024 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Třetí díl se mi rozhodně líbil více, než díl druhý.
Doufejme, že další díly budou minimálně na podobné úrovni jako tento díl.
Přes ten druhý jsem se nemohla prokousat, celkově mi trvalo než jsem se dostala do třetího dílu, který mě nadchl.

*spoiler*
Tu jednu smrt ji však asi nedokážu odpustit.

31.05.2023 4 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 3 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 3 Kei Koga

Stejný námět, který se opakuje ve všech dílech.
První díl se stále drží na vrchní příčce.

31.05.2023 3 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 2 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 2 Kei Koga

První díl byl určitě lepší.

31.05.2023 3 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Od knihy, podle názvu a popisu, jsem čekala hodně a něco jiného.
Ale zklamaná nejsem. Příběh je rychlý, napínavý a překvapivý.

12.03.2023 5 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

Uvidíme, jak se budou vyvíjet další díly. Z této mangy mi bylo v některých částech krapet úzko, ale jinak skvělý

12.03.2023 4 z 5