Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Korzár Korzár Clive Cussler

Autor se trošku odchýlil, hlavním hrdinou už není Dirk Pitt z agentury NUMA, ale posádka supermoderního plavidla. Nicméně je to staré ten starý dobrý Cussler :-)

30.08.2011 5 z 5

Neviditelná armáda Neviditelná armáda J. M. Troska (p)

30.08.2011 5 z 5

Rozkazy z éteru Rozkazy z éteru J. M. Troska (p)

30.08.2011 5 z 5

Nemova říše Nemova říše J. M. Troska (p)

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Tak tohle asi nebude šálek mého čaje. Přišla mi kniha celkem neslaná a nemastná, nevím.

30.08.2011 1 z 5

Santiago: Mýtus daleké budoucnosti Santiago: Mýtus daleké budoucnosti Mike Resnick

Příjemná space opera, která se však nemusí každému dobře číst.

24.08.2011 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Klasika co patří k Vánocům. Pokaždé na mě z toho dýchne ta pravá atmosféra svátků, toho poselství co je zvláště v dnešní době tak důležité. Mám rád i různé filmové zpracování, ale knížka je knížka.

Omega Omega Michael DiMercurio

Skvělý autor a skvělá knížka. Škoda jen, že u nás od něj vyšly jen a pouze tři knížky :-(

Vražedná mise Vražedná mise Michael DiMercurio

Čtivý technothriller, bojové akce ponorek. Kdo kdy hrál Silent service, určitě bude ve svém živlu :-)

Palebný bod Piranha Palebný bod Piranha Michael DiMercurio

Typický zástupce technothrillerů. Autor bývá přiřazován k Tomu Clancymu. Pro nadšence do ponorek a techniky kolem nich je tato kniha nutnost. autor dokazuje, že sám n ponorce sloužil. Dobře se to čte, má to děj a spád. Jedna z těch co chytné a nepustí (tedy ty co holdují žánru).

24.08.2011 5 z 5

Tady asi není nic třeba dodávat. Klasika...nádherná pohádka v Tolkienovském světě.

24.08.2011 5 z 5

Kniha mě zaujala, zajímavě popisuje a naznačuje to, že i po letech se dá nalézt něco v co jsme již nedoufali a hlavně v době, kdy jsme to vůbec nečekali. Zajímavá je i proměna hlavního hrdiny, vývoj hodnot a náhled na svět. Není to typická oddechovka, asi nezaujme všechny, ale čas od času neuškodí si něco podobného přečíst.

24.08.2011 3 z 5

Žáby v mlíku Žáby v mlíku Jan Drnek

Jedná se o skvěle pojatou alternativní historii, kde je do nejmenších detailů rozebrána jak politika, tak válečné scény. Pro někoho jako já, zavilého patriota co hlásá, že jsme se v roce 1938 měli bránit absolutní nutnost a povinná četba.

Robinzoni vesmíru Robinzoni vesmíru František Běhounek

V podstatě mé první "přičichnutí" ke sci-fi v dětství a naprosto mě kniha chytla a četla se sama. Snad ani nemůžu spočítat, kolikrát jsem se k ní vracel.

Vinnetou - 2. díl Vinnetou - 2. díl Karel May

přečteno s prvním dílem skoro na jeden zátah

Vinnetou Vinnetou Karel May

V mém dětství absolutní pecka. Jak jsem snažil, abych nebyl žádný greenhorn :-)

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Klasika, zhltnuto kdysi v dobách dětství

Společník Společník John Grisham

Kniha se mi moc líbila. Když pominu skvělý příběh a brilantně provedené zvraty, tak typické pro Grishama, pak mě velice zaujal popis jak to vůbec je a funguje v obří právnické kanceláři v Americe. Tedy pro ty co hltají Ally McBealovou či Kauzy z Bostonu nutností :-) . Rovněž skvělý obrázek anglosaského práva, tolik odlišného od našeho vycházejícího z římského modelu.

13.08.2011 5 z 5

Stanice Bazilišek Stanice Bazilišek David Weber

Touto knihou začíná the best military sci-fi sága co jsem kdy četl. Pro fanoušky naprostá nutnost. Všechny knihy chytí a nepustí dokud je nepřečtete a litujete, že už je po všem. Opravdu povedené. Klobouk dolů, jak se autorovi povedl vývoj postav skrze ságu, kdy třeba hlavní hrdinka Honor začíná jako mladý důstojník, kdy postupně jak se vypracovává, mění se i její ideály, postoje a přístupy jak k životu, tak i k lidem.
Co mě ale dostalo jsou nádherně ztvárněné vesmírné bitvy. Kolikrát se mi stalo, že jsem na vše kolem zapomněl a vyhazovali mě až na konečné v metru :-)

13.08.2011 5 z 5

Julietta Julietta Donatien Alphonse François de Sade

Myslím, že všichni, kteří se rozhodli tuto knihu číst, tak dopředu museli vědět co je čeká. Jedná se o poměrně útlé dílko, které jsem si nahrál do své e-čtečky, abych si to mohl číst při cestách metrem do práce. No po pravdě jsem už zažil lepší čtení do ranní špičky, kdy půlka lidí do vás strká a druhá vám čte přes rameno :-) . Autorova fantazie co se sexu týče je poměrně bohatá, když uvážíme v jaké době žil. Rosenberg a Rocco Sifredi by mohli skoro závidět co se různých nechutností a extrémů týče. Nicméně kniha ve správném rozpoložení dokáže i příjemně nabudit a vzrušit (tedy v některých scénách samozřejmě). Nicméně myslím, že stojí za to si ji přečíst.

13.08.2011 4 z 5