Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Propast času Propast času Roman Bureš

Drtivá většina nadšených komentářů tady je od žen. Je to tak trošku ženské čtení, trochu červená knihovna. Jako opravdu nepotřebuji na každé páté stránce číst jak si to holka ze současnosti užívá s římským centurionem, jak mu sahá pod tuniku, kde mu pořád něco tuhne. Tohle opravdu velmi , ale velmi knihu shazuje. Myslím, že normální mužský hrdina bez love story by knize slušel více. Ale abych jen nehanil, kromě uvedených odkazů na červenou knihovnu je to dobré čtení a fakt jsem se bavil. Ale za tu naivní love story jde hvězda dolů. Nicméně pokud autor z tohoto světa napíše další knihu či knihy, rád si ji (je) přečtu.

30.01.2016 4 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Krátká knížečka, která má velmi dobrý a zábavný nástup, ale postupně sklouzává ke stereotypu. Stačil by klidně místo dvou let vydat jen popis jednoho roku a další třeba dle zájmu. Je vidět, že autor je ovlivněn seriály TBBT a IT Crowd. A také mi na pozadí příjde, že se tuto problematiku snaží přiblížit formou lehkého vyprávění ala Šimek s Grossmannem. Takže jako rychlý, svěží ebook za pár korun proč ne a pak by se vidělo. Nicméně celkově jsem poměrně spokojený i proto, že mám k této problematice blízko.

P.S. zdá se mi to nebo si to Lukáš Pavlásek vydal sám ?

23.01.2016 3 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Líbilo se. Šlo poznat, že autor není profi autor, ale třeba i proto to bylo tak čtivé. Dokonce mi sedl i použitý jazyk. Autor dokáže mistrně popsat niterné pocity, dokonce lépe jak leckterý zaběhlý autor. Jsem zvědav, zda to bude jeho ojedinělé dílo. Každopádně mu držím palce v profesním i soukromém životě.

22.12.2015 4 z 5

Atlantský mor Atlantský mor A.G. Riddle

Tak dočteno a musím říci, že jsem zklamanější jak z prvního dílu. A to jsem tam byl...řekněme po přečtení rozpačitý. Autor sice volí krátké kapitoly, snaží se o spád a akci, ale pak to zabije nic neříkajícím vysvětlováním čehosi ať už z historie či třeba fyziky a v tu chvíli jsem se neskutečně nudil. Tyto pasáže jsem posléze přeskakoval. To že celek je hodně zmatený, to bych mu ještě odpustil. Původně jsem chtěl dát zklamaně jen dvě hvězdy, ale slušný konec mě donutil jednu hvězdu přidat. Nicméně zda a kdy se dostanu ke třetímu dílu, to opravdu nevím.

04.11.2015 3 z 5

Zajatci hlubin Zajatci hlubin Boris Zacharovič Fradkin

Ruská, respektive sovětská sci-fi. Musím říci, že se mi tyto starší (a dost naivní) knížky docela líbí. Podobně psal třeba náš František Běhounek.

14.10.2015 5 z 5

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Kniha to není špatná. Ale mám pocit, že si autor na svoji prvotinu ukrojil moc velký krajíc a posléze se do toho všeho sám zamotává. S hrátkami s časem to myslím už trochu překombinoval a zazdil dynamiku. Konec, kdy měl děj gradovat, tak přibrzdil. Původně jsem chtěl dát 3 hvězdy s tím, že uvidím jak se autor popere s dalším dílem, ale nakonec...to zase až tak špatné nebylo.

13.10.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha přečtena jedním dechem, bavil jsem se nádherně. Možná trochu nezáživné čtivo pro někoho kdo zrovna není fanda scifi, ale já byl nadšen.
Včera shlédnut také film a rovněž doporučuji. Byť samozřejmě není tak komplexní jako kniha.

02.10.2015 5 z 5

Žoldnéři Žoldnéři Tomáš Bartoš

Kniha se mi líbila, žánr military scifi je můj oblíbený. Hvězdu dolů jsem dal za poněkud občas rozvláčně se táhnoucí pasáže. Když to srovnám třeba s Mariňáky R.Fabiana, tak je to to o něco horší. Zase opačně je to o třídu lepší jak to co teď Fabian předvedl v Dies Irae. Každopádně super čtení a must read každého fandy o tento žánr.

20.09.2015 4 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Kniha hodně zaujala svým nástupem. Docela slušná reklama, provedení buď černé nebo bílé. Navíc téma fantasy ve spojitosti viktoriánské Anglie mi je hodně blízké. Ale tady to prostě nešlo. Po pár stranách to bylo zdlouhavé, nemělo to spád, nemastné a neslané. Přesto jsem vytrval asi do třetiny knihy. Ale poté jsem již knihu odložil. Bohužel znuděně odložil.

28.08.2015 1 z 5

Sharpova rota Sharpova rota Bernard Cornwell

Skvěle napsáno, ke konci jsem to zhltl a ani jsem skoro nedýchal. Jen to faux pas s Hakeswillem, který už tady neměl co dělat. Ale celkově doporučuji všemi deseti.

26.08.2015 5 z 5

Střežená zóna Střežená zóna Matthew Reilly

Jak mám Reillyho rád, tak toto mě celkem zklamalo. Prostě mi ten příběh nesedl, za to hvězda dolů. A pak, není to ani Strašák , ani Jack West, druhá hvězda dolů. Líbí se mi spíše boje mezi vojáky, jak tato amazonka v podání slečny CJ .

11.08.2015 3 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Naprostá spokojenost. Rychlé, vtipné, děj graduje. Těším se na další "kotletovky"

28.07.2015 5 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Sigma je prostě Sigma. Jedná se o nej autorovy knihy a tato není výjimkou. Napínavá a čte se jedním dechem.

18.07.2015 5 z 5

Oltář ztraceného ráje Oltář ztraceného ráje James Rollins (p)

Klasický Rollins. Kniha super, čte se jedním dechem...ale...ale...není to Sigma Force :-)

04.07.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Super nápad, dobře popsané a strhující závěr. Na to, že to je autorova prvotina, klobouk dolů. Jen občas jsem se už v těch činnostech hlavního hrdiny trochu ztrácel. Ale moc se těším na film.

12.06.2015

Král & žoldnéř Král & žoldnéř Jerry Pournelle

Dobrá military scifi. Hvězdu strhávám za na mě až moc spoustu suchého a nezajímavého textu jakýchsi přednášek. Mohlo být více akce na úkor tohoto.

28.05.2015 4 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Musím říci, že se mi tato kniha moc líbila. Je to něco naprosto jiného, než na co jsem od autora zvyklý. Je to nejreálnější pohled do české detektivky. Včetně všech uvedených policejních databází, ETŘ, reálných policejních oddělení...a na tom pan Kopřiva vystavěl detektivní zápletku. Včetně svého typického humoru. Jestli bude nějaké pokračování, moc se na něj těším...

04.05.2015 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Kuffenbach prostě nemá chybu, Kuffenbach je bůh :-) . Což při boji v pekle zní celkem zajímavě :-) . Nemá cenu se zabývat nějakou logikou, konzistencí příběhu a podobně, co jsem tady četl. Tohle je prostě jízda, super humor, fajn humusárny, kdy se mi někdy při té představě až zvedal žaludek, ale celé to je skvěle napsané. A hlavně to graduje. Začátek dobrý, pak se to začne rozjíždět, od prostředka jsem pravidelně přejížděl výstupní stanici v metru, když jsem se začetl a na konec jsem si raději vyhradil víkend a od poslední třetiny jsem se již neodtrhl.

12.04.2015 5 z 5

Akce L Akce L František Běhounek

Robinzoni vesmíru byli lepší. Toto je trochu jako vědecký popis té doby...bohužel pro současného člověka už trochu passé. Přesto se to dobře čte. Jedna z knih mého mládí...

09.03.2015 4 z 5

Dies irae Dies irae Robert Fabian

Jak patří Robert Fabian k mým top autorům, tak toto je jedno velké zklamání. Příjde mi jako by byl autor na tripu a pak viděl všechny ty amorfní tvary, šedé čmouhy, barvy, záblesky a podobně. Na desítkách stránek popis psychedelického stavu. Tohle opravdu není military scifi. Jak byli Mariňáci a Carpe Diem naprostá bomba, tak tohle je krok vedle. Začalo to Planetou mezi dvěma slunci, ale myslel jsem, že to nemá s družstvem Charlie nic společného, takže proč ne. Ale v Dies Irae se do tohoto zamotalo i družstvo Charlie a ach jo. Snad se autor zase najde a vrátí se k dobrému a osvědčenému popisu bojů, techniky a prostě všemu co k dobré military scifi patří...
Původně jsem chtěl dát jen dvě hvězdy, ale jsou tam i světlé okamžiky a marná snaha Robert Fabian je pan vypravěč, který umí...takže za autora jedna hvězda navíc...

15.02.2015 3 z 5