Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Knihy od tohoto autora hltám jedním dechem, ale tahle mi nějak moc nesedla. Nejasní protivníci, divný konec. Kniha jakoby nikam nespěje. Dal bych tři hvězdy, ale hvězdu navíc si zaslouží autorův styl psaní, který chytne a nepustí. Tak a teď hurá na Dies Irae :-)

23.01.2015 4 z 5

Semper Fi Semper Fi Robert Fabian

Supe :-) . Autor je špička na poli military sifi

04.01.2015 5 z 5

Stín krále lebek Stín krále lebek James Rollins (p)

Knihy Jamese Rollinse mám moc rád, ale tenhle odklon k dětským hrdinům mi moc nesedí. Příjde mi to spíše jako literatura pro náctileté. Nicméně autor stále kvalitní a svůj um nezapře

04.01.2015 4 z 5

Carpe Diem - Reedice Carpe Diem - Reedice Robert Fabian

Military scifi je moje krevní skupina a Robert Fabian patří v tomto ohledu mezi špičku

Sharpova bitva Sharpova bitva Bernard Cornwell

Prostě klasika...Sharpe...co víc dodávat. Chytne a nepustí :-)

Mládí furt v hajzlu Mládí furt v hajzlu C. D. Payne

Tuhle sérii jsem hltal jako náctiletý středoškolák...přemýšlím, zda si coby 30ti letý koupit tenhle pokračující díl nebo zda to už pro mě budou vyhozené peníze.

11.08.2012

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

prostě klasika v této serii, zvrat střídá zvrat...když si oblíbím nějakou postavu, tak...ale to by bylo spojlování :-)

11.08.2012 5 z 5

Sharpův tygr Sharpův tygr Bernard Cornwell

Touhle knihou začíná absolutně skvělá série o britském vojákovi Richardovi Sharpovi. Přečetl jsem zatím vše a nemůžu se už dočkat dalšího pokračování.

Excalibur Excalibur Bernard Cornwell

Musím říci, že tuhle ságu o Artušovi jsem sice zhltnul, ale docela mě dostalo to, že vlastně Artušovské legendy nejsou pravda až tak, jak je nám obvykle podáváno, stejně jako rytíři kulatého stolu nejsou jen kladní hrdinové. A co teprve takový Lancelot :-) . Zajímavý je rovněž prvek Merlina a střet starých náboženství s křesťanstvím. Stejně jako příchod Sasů, tady největší dobytci a za časů Robina Hooda největší klaďasové...no prostě přectěte si sami :-)

Nepřítel boha Nepřítel boha Bernard Cornwell

Ostrov mrtvých Ostrov mrtvých Bernard Cornwell

Zimní král Zimní král Bernard Cornwell

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

Snad jediná kniha od autora, která je sama za sebe a není v žádné sérii. Dobře čtivá a tak nenásilně přivádějící dějepisnou obrodu :-)

Pátý bojovník Pátý bojovník Matthew Reilly

Zatím poslední kniha od autora, snad brzy něco dalšího přibude.

Polární stanice Polární stanice Matthew Reilly

První co jsem od autora četl a musím říci, že jsem to zhltnul na jeden zátah. Prostě tématika boje různých elitních jednotek (mimojiné), to je moje.

Souboj Souboj Matthew Reilly

Na to, že to měla být autorova prvotina se kterou dlouhou dobu obcházel nakladatele, opravdu skvělé. Nedoporučuji číst při osamělých večerech...až moc vtáhne do děje :-)

30.08.2011 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Skvělá oddychovka, plně doporučuji

30.08.2011 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

čtivá kniha plná skvělých zvratů

30.08.2011 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Touhle knihou jsem s Rollinsem začal a dneska už mám všechno co u nás vyšlo. Napínavé od začátku až do konce.

Kyklop Kyklop Clive Cussler

Úplně první kniha, kterou jsem od tohoto autora četl a která u mě odstartovala vášeň pro Cusslerovky.