tami1 tami1 komentáře u knih

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

Nádherná obálka skvěle doplňuje milostné trable Carly a Mitchella. Jiskrná romantika a sympatická partička mladých lidí dotvářejí moc hezký, pohodový příběh.

19.09.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Pane Bože, to zas byl MASAKR!

Tato série je naprosto skvělá, člověk ani nedýchá aby mu něco neušlo. Zvrhlé vraždy, pomsta a celý ten mediální cirkus jsou nadávkovány tak přesně, že se nejde odtrhnout.

DOPORUČUJI!!!

14.09.2023 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Konec je takový nijaký. Hodně uspěchaný, chybí vysvětlení. Ale jinak velká spokojenost. Kniha má skvělé tempo, postavy se vyvíjejí, obzvlášť Mia mě potěšila.

07.09.2023 4 z 5

Hlídka Hlídka Robert Crais

Druhá kniha od autora a opět skvělá.

Parádní dvojice vyšetřovatelů, vyšinutý nájemný vrah a tajemná žena. Překvapivý děj z knihy dělá jednu z nejlepších detektivek, které jsem v poslední době četla. K této sérii se určitě brzo vrátím.

02.09.2023 5 z 5

Moje matka Marlene Dietrichová Moje matka Marlene Dietrichová Maria Riva

Kniha je úžasná!
Dcera, která vypráví životní příběh své slavné matky, jejich lásek a své rodiny, je upřímná. Nelehký život, který vedla se svými rodiči byl jistě pestrý, ale jejich příšerné zanedbávání ji velmi poznamenalo.
Nemohu říct, že bych toužila poznat slavnou Marlene osobně. Možná měla talent, fluidum, které ji propůjčovalo velkou moc a kouzlo, ale jinak to byla jen despotická žena s nenasytným egem.

27.08.2023 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Začátek komplikovaný spoustou postav, ale časem jsem se docela dobře zorientovala. Zajímavý starý případ, který se neodbytně prolíná s novým vyšetřováním. Střízlivé, uvěřitelné, lidské. Moc se mi to líbilo.

PS: Jen doufám že ve Švédsku mají v reálu o něco schopnější policii.

23.08.2023 5 z 5

Vzpoura mozků Vzpoura mozků Václav Šorel

Báječně akční jednohubka, která má v dnešní době velmi aktuální téma.

Vždyť vědci po celém světě v poslední době vydávají jedno varování za druhým před umělou inteligencí.

20.08.2023 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Deprese a smutek jsou hlavní myšlenkou knihy.

Tři naprosto rozdílné ženy, které žijí každá v jiné době a řeší zdánlivě jiné problémy. Přesto je spojuje určitá, plíživá nevyhnutelnost tragédie.
Asi bych víc uvítala hlubší pohled na životy ostatních postav. Přijde mi, že kniha klouže po povrchu a kromě niterných pohnutek nenabízí žádný příběh nebo děj, který by chování hrdinek vsadil do většího kontextu.

20.08.2023 3 z 5

Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Tom Bower

Bulvár, ale asi se dost drží pravdy.

Je těžké hodnotit někoho, koho neznám, ale vzhledem k tomu, co ti dva poslední roky předvádějí i já se kloním spíše ke královské rodině. Mám pocit, že Meghan hraje svou nejdůležitější roli v životě a její alibizmus Harrymu poskytl skvělý důvod k útěku od povinností.
Na to, že jsou dospělí, trpí jejich požadavky naprostým nedostatkem soudnosti a nejsou ochotni přijmout žádnou zodpovědnost za své chování. Rozhovor ani pořad na Netflixu jsem nebyla schopná dokoukat. Je iritující sledovat dva privilegované, rozmazlené boháče jak si stěžují na blbosti.
Ohánějí se oduševnělými kecy a nic neříkajícími frázemi. Po ostatních vyžadují respekt, ale sami se svými radami neřídí.

15.08.2023 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Žhavé, romantické, čtivé.

Dokonalá kniha na léto. Skvěle jsem se bavila. Přečteno jedním dechem.
Doporučuji.

11.08.2023 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Oblíbená kniha mých dcer.
Musím říct, že i mě uchvátil svět, který autorka tak důmyslně vytvořila. Jen ten věk postav je trochu nereálný, klidně by jim mohlo být přes dvacet.

09.08.2023 5 z 5

Ne úplně lehké čtení, ale stojí za to.

Člověk se dozví spoustu podrobností z historie, geografie a politického vývoje jednotlivých států a díky autorově intervenci si je dokáže spojit do souvislostí. I když nesouhlasím se vším, je povzbudivé, jak je ta kniha neutrální. Nedělá neomylné bohy ani prokleté ďábly z žádného národa. Je to velmi osvěžující.

Doporučuji

06.08.2023 5 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Škoda, že děj nekončil záchranou Niny. Bylo by to na pět hvězd.

Další kapitoly byly nadbytečné, celkově rozředily ten mrazivý pocit z děje. Psychologie postav a naprostá absence empatie vás připraví o veškerou naději. Krásná, drsná příroda Aljašky vám vezme dech.

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Skvělá kniha na pláž.
Asi se mi zatím z knih autorky líbila nejvíc. Mezi Maddie a Nickem to parádně jiskří.

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Po prvním odstavci jsem chtěla knihu odložit, ale dočetla jsem a nelituji.

Já nejvíc trpím tím příšerným použitím rádoby slangu, velmi těžce se mi to čte. "V den mýho nedobrovolnýho dobrodružství ..." Naštěstí ne každá povídka je takto zprzněná, ve většině používá autorka moc krásnou češtinu. A vzhledem k tomu, že je jí jen 22 let lze přimhouřit oko. Jen je to kniha určená pro děti a tak by snad mohla být napsána spisovně.

Obálka je nádherná a recenze i anonce mě moc lákaly. Spojení s hudbou je téměř geniální.

Tichá noc Tichá noc Michael Connelly

Ballardová a Bosh
Bosh a Ballardová
Dva zarputilí vyšetřovatelé, dva výkonné mozky, dvě komplikované povahy a dva tvrdohlaví, neústupní policajti.
Starý případ, který nedá Boshovi spát a díky němuž se seznámí s Ballardovou snad vyústí v nějakou příští spolupráci. Moc mě to bavilo.

17.07.2023 4 z 5

Mexikopedie 2 Mexikopedie 2 Eva Kubátová

Druhý díl jsem zhltla s velkou chutí, stejně jako ten první.
Vyčerpávající informace o známých i neznámých místech, událostech a osobnostech Mexika, které charakterizují a formují obyvatele této nádherné země. Spousta barevných fotografií celkovou atmosféru knihy úžasně dotváří.
Doporučuji!

17.07.2023 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Případ Rebecky mě bavil. Osvěžující námět a spousta podezřelých přidávala knize na čtivosti. Rebecka je velmi sympatická. Pár vyšetřovatelů se snaží a opravdu chce zjistit pravdu, ne si jen honit triko. Malinko mi dělaly problém jména, já si je prostě nejsem schopná zapamatovat, takže se pokaždé vracím. Přebíhání v ději z přítomnosti do minulosti je taky trochu chaotické.

17.07.2023 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Perfektní pokračování mé oblíbené série.

Tentokrát je kniha trochu intimnější. Méně podezřelých, méně krve a rvaček. Kate hodně vzpomíná na dětství. Přesto je příběh plný akce a má neuvěřitelně rychlé tempo. Jako vždy doporučuji.

04.07.2023 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Já vím, je tam spousta nesmyslů, moc překombinované, moc náhod a profesor je nesmrtelný terminátor, ale mě to prostě baví.

03.07.2023 4 z 5