Vzpoura mozků přehled

Vzpoura mozků https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232894/bmid_vzpoura-mozku-232894.jpg 4 90 90

Vzpoura mozků série

V sedmdesátých letech 20. století se v hlavě Václava Šorela začal rodit příběh o vesmírném hvězdoletu Prométheus a jeho odvážné posádce, která pomůže osvobodit Zemi od nadvlády robotů. Ve spolupráci s ilustrátorem Františkem Kobíkem pak vytvořil komiks Vzpoura mozků, jenž se stal doslova kultem. Po více než čtyřiceti letech se Václav Šorel rozhodl příběh rozšířit o drobné niance a rozvinout ho do podoby románu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzpoura mozků. Přihlašte se a napište ho.

bila.tecka
05.05.2024 2 z 5

Oproti komiksu z 80. let je literární podoba téhle klasiky průměrné sci-fi s naivními technickými popisy. Cílová skupina je jako u komiksu náctiletá mládež, ale co u kreslených políček ve zkratce fungovalo, v románu katastrofálně skřípe.

sf1
19.09.2023 5 z 5

Komiksové zpracování je naprosto špičkové, neexistuje lepší český sci-fi komiks, a to ani po skoro padesáti letech od vzniku. Když jsem jako děcko objevil v antikvariátu ABC speciál 1986 s kompletními 48 díly, a ještě navíc za pár šupů, tak jsem se málem podělal blahem. Románové zpracování mi ale přijde nudné, chaotické a vlastně zbytečné. Uděluji plný počet za komiks, dvě hvězdy za knihu.

tami1
20.08.2023 5 z 5

Báječně akční jednohubka, která má v dnešní době velmi aktuální téma.

Vždyť vědci po celém světě v poslední době vydávají jedno varování za druhým před umělou inteligencí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vzpoura mozků v seznamech

v Právě čtených1x