tami1 tami1 komentáře u knih

Osudu neujdeš Osudu neujdeš Stuart Woods

Skvělá kniha, plná napětí, vražd, lásky a tajemství. Děj se odehrává na nádherném ostrově Cumberland u pobřeží Georgie.
Příběh nemá jediné hluché místo, čte se jedním dechem. Doporučuji!

28.12.2019 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Mé první setkání s touto autorkou a byla jsem příjemně překvapená. Příběh má spád, postavy jsou barvité a trochu praštěné. Maloměsto jak vyšité. Bavila jsem se.

27.12.2019 4 z 5

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

Čtivá, útlá knížka o pozdní lásce, zralém přátelství a velké radosti ze života. Děj se odehrává většinou v Bretani, Praze a nebo na lodi. Krátké příhody jsou plné laskavého humoru, rodinného popichování a škádlení a občas také břitce jedovatých poznámek. Autorka vše popisuje s nadhledem sobě vlastním.
Příjemné odpočinkové čtení. Krásný kultivovaný jazyk.

26.12.2019 4 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Moc hezká, čtivá romantika. Prolínání dvou časových pásem a osudů dvou mladých žen. Krásné prostředí francouzské Bretaně.

20.12.2019 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Další skvělá knížka od této autorky. Zapeklitý případ vraždy, u kterého si několikrát myslíte, že už víte a ono ne. Každou chvíli dochází ke zvratům, které vaši teorii vyvrátí.

Doporučuji. Příběh mě chytil a už nepustil.

18.12.2019 5 z 5

Kniha náboženství Kniha náboženství Marcus Weeks

Ze všech těch různých směrů a odnoží jednotlivých náboženství jde hlava kolem. Kniha je přehledně uspořádána.

10.12.2019 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Kniha je psána takovým novinářským stylem, jako by Monika psala sloupek do společenské rubriky. Čte se dobře, člověk se zasměje a v některých situacích se i pozná. Nad jinými si říká, že je ta žába zralá na facku. Jak to ten Rosťa tak dlouho vydržel a neutekl? Každopádně autorka zdoláním PCT hodně vyrostla. Z rozmazlené princezny se stala ŽENA.

10.12.2019 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Hurá! Konečně thriller podle mého gusta. Kniha měla skvělé tempo a po dlouhé době i nějaké sympatické postavy. Zároveň jsem se něco dozvěděla o komunitě Amišů. PECKA!

09.12.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Začátek byl hrozný. Prakticky hned na začátku se dozvíte o co jde a tak nějak už tušíte co bude dál. Hlavní hrdinka je naivní, ukňouraná chudinka, která mi hrozně lezla na nervy. Kromě Millie a Eriky se v knize žádné sympatické postavy ani nevyskytují. Naštěstí je Millie rozhodná a svou sestru správně nakopne a ta se konečně vzchopí. Závěr je naprosto fantastický i když předvídatelný.

07.12.2019 4 z 5

Pomsta Pomsta Val McDermid

Začátek mě moc nebavil, dokonce jsem chtěla knihu odložit. Naštěstí jsem to neudělala. Příběh nabral svižnější tempo, je tam spousta akce a napětí. Závěr byl skvělý. Zajímavé prolínání případu dvou sériových vrahů. Jeden vraždí proto, aby něco získal a druhý pro pomstu.
Určitě si přečtu ještě nějakou jinou knihu z této série.

01.12.2019 4 z 5

A je tu zas A je tu zas Timur Vermes

Velmi sžíravá satyra, která nám všem nastavuje zrcadlo a upozorňuje nás na to, že lidská povaha se zas tak moc nemění.
Zpočátku je kniha velmi vtipná, ovšem jak děj postupuje, stává se úsměv křečovitějším a nakonec se proměňuje spíš v grimasu.

25.11.2019 4 z 5

Já nic, já Mohamed Já nic, já Mohamed Milena Holcová

Mohamedův příběh je napsaný velmi čtivě a srozumitelně.
Je vidět, že to byl člověk s vizí. Jeho prvotním posláním bylo sjednocení Arabů a nastolení míru a klidu mezi lidmi. Jen se tato vznešená idea jaksi potkala s jeho ješitností a egem. Možná to myslel dobře, ale moc a touha získat víc ho mění a tak se z mírumilovného proroka stává obávaný vojevůdce, který si pravidla upravuje podle toho, jak se mu to hodí.
Po jeho smrti se situace vymyká kontrole úplně. Všem jde jen o moc.

24.11.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak thriller si představuji trochu jinak, ale velmi čtivé. Jen jsem nějak postrádala aspoň jednu postavu, která by mi byla sympatická. Všichni něco tají a hlavně se pokoušejí z každé situace pro sebe něco vytřískat. Pořádně překvapí co všechno jsou lidi schopní obětovat pro peníze.

23.11.2019 4 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Anthony Doerr je prostě PAN SPISOVATEL.
Ať už se děj jeho povídek odehrává v Africe, USA, Číně nebo v Německu a vypráví příběh ze současnosti nebo historie, jsou jeho postavy tak živé a uvěřitelné, jako byste je znali.

21.11.2019 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Skvěle napsaná knížka. Příběh Martina, Juliana, Kirsten a Gustava mě vážně bavil. Jen bych byla ráda, kdyby se nějaká příští kniha věnovala víc Samiře a Vincentovi.

17.11.2019 5 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Právě začala 1. světová válka a Lucien, který studuje medicínu se nechá dobrovolně naverbovat. Už ho nebaví stále studovat a přitom se nesmět k pacientům ani přiblížit. Je přesvědčen že na frontě bude umístěn ve standardní nemocnici, kde bude moci získat od kolegů lékařů spoustu zkušeností.
Když je poslán na východní frontu do divokých Karpat, je v koncích. Celou nemocnici tvoří zabavený kostel, rázná řádová sestra Margaret, dva invalidní zřízenci a spousta pacientů s tyfem. Díky Margaret se stává zručným chirurgem a snad i chlapem.

Začátek byl trochu suchopárný a popisný, ale pak se kniha četla skvěle.

16.11.2019 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Čtivě napsaná detektivka. Není to žádný krvák, ale zato se na skok stavíte v Beskydech. Navštívíte lidi, kteří tam žijí celé generace a mají rádi svůj obyčejný život. Zjistíte, jak je to u nás s ochranou přírody a také jak fungují realitky.

12.11.2019 5 z 5

Strážkyně tajemství – Román o Kateřině Parrové Strážkyně tajemství – Román o Kateřině Parrové Sandra Byrd

Krásně napsaný historický román o životě Kateřiny Parrové. Její příběh začíná v době, kdy se stává podruhé vdovou. Je mladá, krásná, vzdělaná a zamilovaná. Osud ale její lásce nepřeje. U dvora si jí vyhlédne král. Kateřině nezbývá nic jiného, než se stát šestou ženou nemilosrdného, starého a nemocného krále Jindřicha VIII. Tudora.

07.11.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silná kniha o silné ženě. Doporučuji!

Ženy jako Anna jsou opravdovou solí země. Je obyčejná, téměř nevzdělaná a přitom velmi statečná, zásadová, lidská a silná. Život se sní vůbec nemazlil a ani její nejbližší jí nejsou bůhví jakou oporou. Dokáže se poprat s osudem a vidět ve všem to dobré. Stále v sobě chová naději na lepší život.

04.11.2019 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Stará dobrá detektivka bez překombinovaného děje a potoků krve. Komplikovaná povaha hlavní vyšetřovatelky je vyvažována jejím maximálně sympatickým mazlíčkem Obludou.
Děj se odehrává na Aljašce a tak jsem očekávala nádhernou přírodu. Zároveň s nahlédnutím do života obyvatel v této vzdálené zemi se mi dostalo docela drsného pohledu na život původních obyvatel. Jejich neschopnost vyrovnat se s moderním světem mě až zarazila.
Určitě si přečtu další díl.

03.11.2019 4 z 5