tami1 Online tami1 komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tohle mi nesedlo. Strašně jsem se trápila!
Vadily mi nesympatické postavy a nemastný, neslaný začátek. Několikrát jsem knihu dokonce odložila, než jsem to dočetla. Reálně zaznamenané prostředí operačních sálů, nemocnice a vztahů doktorů a sester. Pan doktor se ke konci skoro srovnal a závěr nebyl úplně marný.

25.02.2020 3 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Moc ráda jsem opět navštívila město Brod a jeho svérázné obyvatelé. Prostě mě baví střelená Josefína a její zábavná rodinka. V městečku graduje předvolební kampaň, řeší se láska, kují se pikle a tak trochu se pátrá po pachateli jedné staré vraždy.

21.02.2020 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Hořká zpověď z prostředí protialkoholní léčebny. Krátké historky ze života čtveřice mužů, kteří se i přes své vzdělání, rodinu, kariéru a zázemí nechali vtáhnout do spárů závislosti.
Chyběla mi větší sebereflexe a reakce rodin, které to dle mého názoru mají těžší než samotní alkoholici. Vadila mi jedna z kapitol, ve které zazněla věta: "Alkohol je prostě droga chráněna českým státem..." Podle mě je to jen hloupá výmluva, jako spousta jiných.

14.02.2020 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Další originální případ Oddělení Q.
Výborně napsaná, čtivá, napínavá detektivka. Závěr byl naprosto luxusní.

12.02.2020 5 z 5

Knihkupectví u osamělých srdcí Knihkupectví u osamělých srdcí Annie Darling

Příběh se zpočátku rozvíjí pomalu, je takový nemastný, neslaný. Hlavní postavy mi k srdci moc nepřirostly. Posy působí spíš jako potrefený puberťák, než starší sestra a Sebastián se na nekompromisního a zhýralého hulváta chová trochu jako bačkora. Víc mě bavilo osazenstvo knihkupectví.
Čistokrevná romantika.

12.02.2020 3 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Bez děje.
Spíš jen soubor nesourodých historek, poskládaných podle ročních období. Některé byly celkem zábavné, obzvlášť střet kultur, ale jinak to byla nuda.

06.02.2020 3 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Kniha se četla skvěle. Doporučuji!
Skladatelka a dirigentka Vítězslava Kaprálová byla sobeckou, rozmazlenou, nezralou, přelétavou a naprosto geniální osobou. Jako spousta jiných géniů, zaplatila za svůj talent neschopností uplatnit se v mantinelech obyčejného lidského života. Nebyla schopna pochopit důsledky svých činů a to ji nakonec stálo život

04.02.2020 5 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Knížka mi připomíná film Láska nebeská. Příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude kam se podíváte vidíte lásku a malé černé.

02.02.2020 5 z 5

Růže mají trny - Román o Alžbětě I. Růže mají trny - Román o Alžbětě I. Sandra Byrd

Tenhle díl mě bavil ze všech nejméně. Celý děj se motal spíš kolem Alžbětiny dvorní dámy, než kolem samotné královny.

31.01.2020 3 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Třetí díl mé oblíbené série je stejně dobrý jako ty ostatní, možná lepší.
Dívky se snaží naučit vše potřebné pro své budoucí zaměstnání. Na to dohlíží armáda velmi přísných a zásadových zdravotních sester. Vše probíhá na pozadí převratných změn ve společnosti. Úloha žen se mění, spousta z nich se chce vdát, ale zároveň se chtějí věnovat své profesi. V Evropě se začíná vzmáhat hrozné fašistické hnutí. Hitler se těší velké oblibě i ve staré dobré Anglii.

30.01.2020 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Tato kniha nás donutí vidět osud lidstva a planety trochu optimističtěji, než jak nám ho servírují média a různí zapálení aktivisté. Seznámí nás s deseti pravidly, která nám pomohou hodnotit svět střízlivě, s chladnou hlavou a na základě faktů.
DOPORUČUJI!!!

25.01.2020 5 z 5

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Tak, tahle kniha mě vážně dostala!
Nádherný příběh, který popisuje útrapy 1. světové války. Celý je vyprávěn formou dopisů mezi Evie , Thomasem, jejich přáteli a rodinou. Jsme svědky mladistvého nadšení, optimizmu a naivní představy hrdinství, která se po střetu s krutou realitou na bojišti, mění v touhu přežít a vrátit se domů.

24.01.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Má první zkušenost s oddělením Q a velká spokojenost.
Traumatizovaný komisař Carl se skvěle doplňuje se svým tajemným asistentem Asadem. Příběh je svižný, originální, propracovaný a mrazivý.

20.01.2020 5 z 5

Zahráváš si s ohněm Zahráváš si s ohněm Nora Roberts

Typická Robertsová. Láska, pomsta a vraždy.
Seznámíte se s tím, jaké je to být hasičem a dennodenně bojovat s ničivými, lesními požáry. Hrdinka je odvážná, mladá dáma, která ví co chce a ví jak toho dosáhnout.

19.01.2020 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Paráda!
Opět skvěle napsaný, napínavý thriller. Příběh se čte lehce a má svižné tempo. Závěr je jako vždy skvostný a překvapivý.
Hodně mě baví střet kultur a také jistá rozpolcenost Kate, která je v malém koutku duše stále ještě Amiškou. Doporučuji!

19.01.2020 5 z 5

Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Milena Holcová

Vtipná knížečka plná netradičních poznatků z cest.
Cestování, ženy, děti, pohostinnost a hygiena jsou témata, která bývají řešena u každého národa určitým specifickým způsoben. Na skok zaskočíme do Turecka, Albánie, Mexika i Brazílie, Mongolska a na Ukrajinu a všude tam se prostřednictvím humorných postřehů dozvíme zajímavosti ze života obyčejných lidí.

"V Evropě přežívá nedůvěra v němčinu, Asiat je ve střehu vůči japonštině a ruštině, Latinská Amerika je naopak ostražitá vůči angličtině. Na závěr jedno povzbudivé upozornění. Čeština nevadí nikomu."

16.01.2020 5 z 5

Smutné pondělí Smutné pondělí Kathy Reichs

Trochu vleklý začátek, ale pak už příběh nabírá slušné tempo. Tempres je civilnější než v seriálu a její špičkování s detektivem Claudem dodávalo knize na pikantnosti.
Případ je zajímavý, závěr skvělý. K sérii se určitě ještě vrátím.

12.01.2020 4 z 5

Jak se ztrapnit (snadno a rychle) Jak se ztrapnit (snadno a rychle) Lisa Daily

Tak nevím, ta knížka je tak trochu kočkopes. Ani humor, ani romantika a ani pořádná akce. To vysoké hodnocení moc nechápu. Je to taková nevýrazná oddechovka.

06.01.2020 3 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Příběh tří dívek, které se rozhodnou změnit svůj život a stát se zdravotními sestrami. Jedné to nařídí matka, druhá v tom vidí šanci na lepší život a ta třetí snad unikne před sňatkem. 30. léta 20. století jsou dobou pokroku, ale také bojem o práva žen a vymámení se ze stereotypů dob minulých.
Velmi čtivá odpočinková kniha.

04.01.2020 5 z 5

I viděl Bůh, že je to špatné I viděl Bůh, že je to špatné Otto Weiss

Krátká novela o tom, jak Bůh nechápe proč se od něj jeho ovečky odvracejí a proč ztrácejí víru. A tak sestoupí mezi ně do terezínského ghetta a prozří ...
Je to osobní svědectví z Terezína. Jeho autor nepřežil.

02.01.2020 5 z 5