tami1 tami1 komentáře u knih

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Nádherná kniha plná rodinných tajemství, vzpomínek, víry v lásku a vůně sladkého pečiva.
Doporučuji

12.05.2020 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Tentokrát je příběh nemálo inspirován Aghatou Christie, ale tak nějak česky a po "divíškovsku". Uzavřená společnost, která se nakonec objeví na večírku je tak nesourodá a divná, že se vraždě ani nedivím. Dala se čekat.
Zatím nejlepší díl!

10.05.2020 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Nora Roberts

Kniha mě překvapila svou syrovostí a strohým popisem brutality, které je lidstvo schopno dosáhnout v době krize. Nečekejte romantiku, je to spíš postapokalyptický román. Nadpřirozené jevy mi nevadily, nějak už to k Noře patří.
Těším se na pokračování.

04.05.2020 5 z 5

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Jsem překvapená zdejším nízkým hodnocením, mě se kniha líbila moc.
Příběh vypráví osud dvou sester, které spolu vyrůstají v sirotčinci v Německu před a během 2. Světové války. Jejich vzhled, povaha a schopnosti je rozdělí a jejich budoucí životy už se nemohou víc lišit. Každá musí sama za sebe činit vážná rozhodnutí a pak se vyrovnat s následky svých činů.

03.05.2020 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Krásný, smutný, milostný příběh dvou mladých lidí, kteří si i přes zdravotní omezení dokáží vybudovat vztah plný lásky a naděje.

27.04.2020 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Příjemné překvapení.
Styl psaní je takový strohý, nepopisný a překvapivě morbidně vtipný. Škoda, že se nedozvíme něco víc o Nigérii. Celá kniha je o vztahu dvou sester a rozhodně to není thriller. Hlavní heslo zní: "Krev není voda"

25.04.2020 4 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Upřímně - jsem trochu zklamaná. Čekala jsem více vtipu, lásky i vzájemného špičkování. Prostě tomu příběhu chybělo kouzlo a šarm na které jsem zvyklá z filmového zpracování s Abrahámem a Šafránkovou.

23.04.2020 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Příběh má spád, téma je aktuální a kniha extrémně čtivá. Asad má jako vždy skvělé hlášky, a zbylé dvě třetiny oddělení Q se nechají strhnout živočišnou vášní. Malinko mi vadilo bezbřehé štěstí a neuvěřitelné schopnosti patnáctiletého Marca.

19.04.2020 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Milé, vtipné, lehké čtení, které Vám zázračně zvedne náladu a vykouzlí úsměv.

15.04.2020 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Na začátku jsem se trošku ztrácela v postavách a v časových linijích, ale na to jsem si u autora už zvykla. Příběh měl slušné tempo,skvělou zápletku a dokonalý závěr. Obzvlášť nadšená jsem byla z poslední kapitoly. Tentokrát bylo zlo po zásluze potrestáno.

08.04.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Milá, něžná, historická romantika pro dívky. Trochu okořeněná lehkým feminismem.

06.04.2020 4 z 5

Rok zázraků Rok zázraků Sarah Winman

Krásně napsaný příběh o několika zraněných duších, které se setkají a snad si vzájemně pomohu překonat bolesti a smutky, které je souží.

30.03.2020 5 z 5

Pod toskánským sluncem Pod toskánským sluncem Frances Mayes

Kniha mě bavila, i když vlastně nejde o jednolitý příběh, ale spíš popis situací do kterých se autorka zapletla po koupi domu v Itálii. Kniha je plná lákavých receptů, lásky k domu, rodině, Toskánsku a historii. Velmi mě bavila procházka Cortonou.

29.03.2020 4 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Autorka se v této knize prezentuje jako takový všeználek. Dost mi tím lezla na nervy. Všechno vím, všechno znám, všechno umím a hlavně všechny znám. Kniha nemá děj, je to spíš soubor historek.

29.03.2020 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak s touhle knihou jsem fakt měla problém. Zdolala jsem ji až na třetí pokus a to jen proto, že jsem si ji schválně vzala na dovolenou a k tomu nic jiného na čtení.
První část byla nudná a taková nanicovatá. Druhá část mě bavila ze všeho nejvíc, postavy se vyvíjejí a pořád se něco děje. Závěr byl už moc přitažený za vlasy. Celému příběhu by výrazně prospělo zkrácení tak o polovinu.

20.03.2020 3 z 5

Noc v Orient expresu Noc v Orient expresu Veronica Henry

Čtivý, příjemně napsaný odpočinkový román. Zpočátku jsem měla lehký chaos v postavách, ale kniha se četla dobře. Je to taková mozaika příběhů, které se protnou při cestě v Orient Expresu.

08.03.2020 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Námět je naprosto skvělý, ale knize chybí ta příslovečná jiskra. Nemohla jsem se začíst, v postavách jsem měla lehký chaos a i když se tam pořád něco dělo, přišlo mi vyprávění nudné a překombinované.

04.03.2020 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Moc povedená detektivka.
Hlavní vyšetřovatel je mladý, nezkušený suchar, který musí svůj první případ dovést za každou cenu ke zdárnému konci. Pomoc hledá u ženy, která se z náhodné svědkyně, podezřelé a nakonec poradkyně, stává velmi důležitým článkem vyšetřování.
Bavilo mě vyprávění z pohledu různých postav i zajímavé prostředí tetovacích salónů. Jiskření mezi Marni a Francisem dodávalo příběhu šťávu.

01.03.2020 5 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Čtivá, vtipná, oddechovka a trochu překombinovaným dějem. Připomíná mi knižní verzi filmu "Čtyři vraždy stačí, drahoušku".

29.02.2020 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vtipně a s jistou dávkou ironie popsané peripetie mladé Betty na manželově vysněné, slepičí farmě v zapadákově. Zatímco Bob má schopnosti a fortel pro život na venkově a pro práci na farmě je jako stvořený, jeho žena byla vychována jako městská slečinka. Dovednosti, kterým se učila v dětství, zde těžko uplatní. Bez elektřiny, vody a rodiny jí není do zpěvu. Postupně si najde přátele, ale s manželem se vzájemně odcizí.
Život tam musel být neskutečně tvrdý a osamělý. Přesto je kniha humorná a nadčasová.
Doporučuji!

28.02.2020 5 z 5