Szekynka Szekynka komentáře u knih

Zlomená srdce Zlomená srdce M. J. Summers (p)

Úplně nechápu některé názory, jak to bylo přitažené za vlasy, slaďárna a přehnaná romantika. Tahle kniha se už dle anotace přesně, takto tváří, proto nechápu proč je někdo zklamaný, když dostala přesně to, jak se kniha od začátku prezentovala. Nevím já osobně čtu to, na co mám chuť a kdy mám chuť, když chci romantiku je tahle kniha jako dělaná. Na začátku mě překvapilo náhlé úmrtí Gabriely, ale autorka to měla dobře vymyšlené. Líbilo se mi, že byl děj zasazen do Brazílie: portugalština, pomerančovníková farma, býčí rodeo, americký kovboj….vše mělo svoje kouzlo. Kniha byla sice sladká až z ní bolely zuby, ale proč ne? Jako oddechovka skvělý výběr.

30.07.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Trochu jsem se bála, že to bude velké melodrama, ale v závěru je kniha spíš plná života s vtipnými momenty. Louina originalita, dobrá nálada, praštěnost, a nakonec i trochu vyčerpávající, přesto neutuchající entuziasmus mě osolovil. Na druhou stranu kvadruplegik Will se snaží smířit se svým údělem, a tak nějak „přežít“ uragán co mu vtrhnul do života v podobě Lou. Jejich slovní výměny mě hodně bavily, stejně jako to, jak se mu Lou postupně dostávala pod kůži. Na konci jsem se bála, že se Lou nedostane za Willem včas, to bych asi jen tak nerozdýchala. Každopádně poslední scéna na posteli a závěrečný dopis od Willa se mnou hodně pohnuly. Asi nejvíc si cením knih, které ve mně vzbudí nějakou větší emoci. Co se téhle knížky týče, ještě dlouhou dobu po přečtení jsem měla příběh v hlavě. Nad vším jsem přemýšlela a myslím, že i částečně pochopila. Kniha je stejně krásná jako smutná. ♥

15.07.2018 5 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Co říct? ….. Od dočtení knihy si rovnám v hlavě celý příběh.
Každopádně, asi mě nepřestane překvapovat rozmanitost knih, které vyšly z pera této autorky. SB mě prostě baví a její knihy nezklamaly.

U záměny jsem měla problém s oslovením „ Náčelníku“ – které i k hlavnímu hrdinovi vůbec nešlo. Jinak, ale bravurně vymyšlený příběh, originální , čtivě napsaný, překvapující a romantický. Jo, jo za mě povedené dílo!

09.05.2018 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

No.... zase jsem se jednou spletla.
Po přečtení anotace se mi do knihy úplně nechtělo. Dala jsem se do ní vlastně jen proto, že mám autorku ráda. Jenže Sandra opět nezklamala!

Na mě kniha zapůsobila od prvních stránek.
Příběh byl nápaditý. A to nejen okořeněním úderu tornáda, ale i celkově postavou Susan. Jako vždy čtivý příběh, tak akorát zamotaný a dobře promyšlený. Po přečtení věty, že vrhem musel být nějaký muž z jejího okolí mě napadlo, kdo by to mohl být. Poprvé jsem se u Sandry trefila i přesto jsem si ale jistá nebyla až do téměř poslední stránky. Hlavní hrdiny, zejména Denta jsem si oblíbila. Autorka opět dokazuje jak skvěle umí popsat jednotlivé charaktery. Ani jsem to nečekala, ale další její kniha co ode mě má 5*****.

26.04.2018 5 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Autor prostě umí. Romantika, lehkost psaní a pěkný příběh.

18.04.2018 4 z 5

Obchodník Obchodník John Grisham

Kniha nebyla špatná, vlastně styl psaní pane Grishama se mi líbí. (určitě si přečtu nějaký právnický thriller). Autor dokáže barvitě vyprávět, představit čtenáři postavy, místa i situace. Kniha se četla hezky, ale něco mi v ní chybělo. Z mého pohledu to není taková TA kniha, kterou když začnu číst odmítám dát z ruky. Na stranu druhou ani to nebyla kniha, kterou se nakonec rozhodnu odložit. Z knihy mám zkrátka rozporu plné pocity. Postavy mi byly sympatické jen z části. To, že je příběh posazen na klidný ostrov se mi naopak líbilo. Tématika obchodu s kniha a celkově knižního světa byla zajímavá, ale příběh jako celek? Dobře čitelný, výpravný, oddechový, ale Bestseller bych ho nenazvala.
PS: Nesmím zapomenout na plusové body za krásnou obálku.

16.03.2018 3 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Světová klasika, co stojí za přečtení.

02.03.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Souhlasím s Radovan-R má pravdu pohádka pro děti opravdu přerostala v knihu pro dospělé. Kniha má neustále zvraty, pozitivní i smutné momenty. Rozuzlení se mi líbilo a docela i překvapilo. Příběh domácího skřítka mě dojal, alespoň jsem po něm pojmenovala kocourka :)... Povedené zakončení !

02.03.2018 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

pecka knížka, nečekala jsem se bude lepší než první díl, ale byl. Sice se mi vůbec nelíbil námět a toho jak promyšlené celé bylo ale to spíše z lidského hlediska, jinak kniha jako taková byla parádní, četla se sama.

09.06.2023 5 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Sandru mám moc ráda a přečetla jsem snad všechno co vydala. Jako vždy jsem čekala zamotaný konec a během čtení jsem vymyslela bambilión možností jak to zamotá. Klasicky jsem to netrefila, ale tentokrát jsem nějak neseděla celá vykulená. Rozuzlení se mi nějak vůbec nelíbilo. Za mě slabší knížka.

22.05.2023 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Za mě super právnický thriller, kniha mě opakovaně překvapovala a to včetně konce. Za mě super čtení. Těším se na další knihu autora, který moc mile překvapil.

08.05.2022 5 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Laurelin Paige

Přemýšlím jak knihu hodnotit, byly momenty, kdy mi vadilo jak autorka opakuje některé fráze, co mě ale překvapilo čekala jsem že se příběh dokončí v této knize, takže konec mě překvapil. Nicméně jednalo se o oddychovku přečtenou za jeden večer a čas od času mám takové knihy ráda :)

08.05.2022 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

(SPOILER) Super námět, jen mě překvapuje, když se všechno odehrává v jednom regionu, proč si nikdo nespojil hned na začátku jméno zavražděné s jiným příběhem, ve kterém figurovala. Většinou se hned od začátku začnou vrtat v životě a minulosti zavražděné, proto mě překvapilo, že její účast na incidentu před lety si nikdo nespojil dřív, ale jinak se mi knížka moc líbila, vraha jsem nečekala. Co jsem taky nečekala, že unesená osoba Julienem bude zrovna M., tím jak byl příběh psaný v přítomném čase nenapadlo mě, že by to mohla být ona.

21.04.2021 4 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Mám docela radost, že jsem si knihu koupila nehledě na recenze tady. Pravděpodobně by mě odradily. Musím souhlasit s některými názory, že šlo o klišé, ale asi jsem si knížku vzala do ruky ve správnou dobu. Mě se četla hezky, děj krásně plynul a to, že byla sladká mě v závěru vůbec nevadilo. Docela jsem si u knížky oddechla.

23.09.2020 4 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

(SPOILER) Musím říct, že na příběh Johnna jsem se těšila už od dob, co se poprvé setkali v klubu. John má podle mě jeden z nejlepších charakterů a byla jsem opravdu ráda, že jsem se dočkala jeho příběhu ????. Co se týče Xhex o té se určitě nedá říct, že je to křehká kopretinka, vlastně je všechno jen ne křehká ????, ale naštěstí protiklady se přitahují. ????

Tušila jsem, že jejich příběh bude bomba a sem ráda, že jsem se nespletla. Já budu asi vždycky dojatá z toho, když si chlap jde za svým, aniž by očekával, že vůbec může uspět. Johnova láska k Xhex a nezdolná vůle získat jí zpátky mě opravdu okouzlila. Moc se mi líbílo, jak autorka provázala příběh Daria a narození Xhex, sladkou třešničkou bylo, když se Xhex shledá se svojí maminkou, to se opravdu povedlo. Všechny knihy ze série mají podobný styl, ale tato mi přišla, že lehce vybočila a odstřelila knihu výš než ostatní.

25.06.2020 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Ještě, že existuje na FB stránka Knižních závisláků :), kde mi poradili ať si přečtu Bratrstvo černé dýky. Ještě ten den jsem se do toho ponořila a opravdu přesně trefili můj vkus ♥. Autorka popisuje naprosto originální svět plný mystiky a tajemna. Všechny postavy jsou dobře vykreslené a rychle sem se s nimi „sžila“ (dokonce i na Zsadistovi něco je :)). Našla jsem si novou závislost a těší mě, že mě čeká ještě 16náct dílů. :) První díl udělal parádní antré tomu, co přijde dál (Pozor Spoiler: třeba se mi líbilo, že Butch zapadl mezi upíří válečníky a že má blízko k Marisse, docela jim fandím :)). Jednoduše boží fantasy, kterému na to kolik má stránek nemá hluchá místa a děj prostě plyne. Nic v knize nechybí. V příběhu si přijde na své asi úplně každý: boj na život a na smrt, akce, čest, odvaha, oddanost, přátelství, láska, sex, staré báje, boj za svoje osudové ženy – to prostě chceš :D

04.03.2020 5 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Sice jsem za vánoční svátky lehce přeSandrovaná, ale ona prostě neomrzí :D. Už sem trochu bojovala s myšlenkou, že ji vyměním, že to bude na jedno brdo. No nedalo mi to a Zuřivost za dva dny padla. Zpětně vzato některé části se podobaly jiným knihám od SB, ale opět to podala svým osobitým stylem a knížka fakt nebyla zklamání. Tentokrát mi byl hodně sympatický jak John tak Kerra. Fandila jsem jim celou knížku, jako klasicky nechyběl Happy End, ale tentokrát mi přišel trochu jiný – lepší.

30.12.2019 5 z 5

Nebezpečné útočiště Nebezpečné útočiště Nora Roberts

Moje první kniha od Nory a teda….., vypadá to, že si přečtu i další. Moc se mi líbilo, že byl příběh psaný od doby, kdy se Lil a Coop potkali poprvé. Líbilo se mi, že to nebylo jen takové to klasické, jak každý jen vzpomíná, ale naopak autorka čtenáři popsala jednotlivé etapy jejich života, přátelství, lásku a jejich pohnutky.

Co se týče zasazení příběhu, tak to se u mě trefila: ranč, koně, divoké šelmy, pomoc zvířatům, život na samotě v panenské krajině, pohádková příroda…to prostě chceš ????. Bavily mě příběhy zvířat – Bejby, Šeba, Kleopatra, Boris, Delila a spol., vyprávění o nich bylo přesně něco pro mě a knihu to hezky podtrhlo. Docela se mi k téhle knize hodí i slavná věta: „Bejby nebude sedět v koutě“… no to teda nebude „plyšák“ jeden!!…kdo četl pochopí ♥♥

Na chvilku mě sice zklamalo, že odhalení padoucha bylo docela brzy. V tomhle směru jsem čekala malinko větší překvapení a napětí, ale zas bylo to psané jinak a jinak neznamená nutně špatně. To, že autorka prozradila, o koho jde a jaké má pohnutky, stejně neznamenalo, že jsou před ním Lil a Coop v bezpečí. Prostě mě kniha mě uchvátila od začátku do konce. Nemůžu tvrdit, že je dokonalá a že není místy trochu přitažená za vlasy, ale mě osobně se dotkla, snoubilo se v ní vše, co mám ráda a přesně takovou knihu jsem teď potřebovala. Četla jsem názory na knihu a opakovalo se, že je zdlouhavá, tak nějak nemůžu souhlasit. Pro mě byla „zdlouhavost“ děje naprosto v pořádku, naopak přišlo mi, že by to mohlo být delší.

Často se mi stává, že se na pokračování ve čtení těším jako malá Jarunka, ale málokdy se mi děje, že knížku odmítám odložit a jen po očku sleduju, že už je hrozně moc pozdě a říkám si: „Měla bys jít spát, vstáváš do práce.“ Docela boj s touhou číst a potřebou vypadat ráno v práci jako normální lidská bytost ????.

Jediné, co se mi nelíbí je obálka knihy. Když si představím, jak byla v knize popsána Lil a jak vypadá slečna na obálce trochu mě to naštvalo. Ty umělé „drápy“ co má slečna byly představě, jak vypadá Lil na míle vzdáleny., nebo třeba kde jsou ty její indiánské rysy – tmavé oči a havraní vlasy? V tomto případě bych dala před českou obálkou přednost té původní, ta se pro změnu nese v tom správném duchu.

29.11.2019 5 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Tahle knížka mi ležela v knihovně opravdu dlouho, a tak nějak cíleně jsem jí obcházela. Nevím, jestli mě nenadchla paní na obálce nebo mě vůbec nezaujala anotace, každopádně se mi do ní nechtělo. Nakonec mi nějak došla zásoba Sandry, a kromě Francouzského hedvábí bylo Tučné úterý jedna z posledních, do kterých jsem se nepustila. Co bych knize ubrala, docela mě mátlo jméno hlavního hrdiny Burke Basile je ok, ale to jak v hovoru nebo popisu autorka psala Burke a v dalším řádku Basile, tak mi to chvíli přišlo, než jsem si to srovnala, že nejde o dvě osoby. To, že tam zakomponovala ještě z opačného tábora jméno Bardo, tomu taky moc nepřidalo. Když ale nebudu řešit zmatek ve jménech, tak se mi děj celkově líbil, asi proto že moje topovky od Sandry jsou (Skryté zlo a Podraz), takže tohle se nemohlo nelíbit ????. Jako vždycky mě knížka nezklamala, autorka si dala práci s vykreslením charakteru postav, propracovala a totálně zamotala příběh. Sandra prostě nezklame ????.

11.11.2019 5 z 5

Alibi Alibi Sandra Brown

Alibi se mi líbilo, řekla bych že patří mezi ty lepší knížky od Sandry jako je třeba Skryté zlo, Reportér atd. Jediné, co na konci mi trochu chyběla ta pomyslná třešnička, dokázala bych si představit trochu happy end v Loretině případu – jako třeba že se vrátí k policii, podobné rozuzlení bych očekávala v příběhu Deeve a Smilowa. V tomto ohledu mi to přišlo nekompletní, proto ubírám jednu hvězdičku.

05.11.2019 4 z 5