Susan94 Susan94 komentáře u knih

Tak jsem se vrátila do dětských let, kdy jsem četla Harryho a žila tak trochu ve světě fantazie. Upřímně řečeno, taky mi takhle knížka přišla do ruky kvůli tomu, že její filmovou verzi režíroval můj milovaný Burton, a už se těším až budu knihu a film srovnávat. Co se týká knihy, začátek byl skvělý, příběh společně s úžasnými fotkami vás přímo vcucne do děje, měla jsem i mrazení a taky jsem se i nudila (konec příběhu je trochu šílený v špatného slova smyslu). Jako odpočinková literatura i pro dospělé ideální, pokud ve svém srdci ochraňujete kousek svého dětského já.

17.08.2016 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Současná francouzská literatura není zase tak k zahození, byla jsem celkem mile překvapena. Více než detektivka, je to román, který ocení především dívky, dost dobrý příběh, leč snadno providitelný děj, který má úžasný začátek a konec, pravda mezi tím těch 350 stran je trochu nudných, ale na letní odpočinkové čtení ideální.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kdybych mohla dám při hodnocení klidně 200% Při čtení Sněhuláka musíte zákonnitě prožívat "čtenářský orgasmus" a přitom se naprosto bojíte, protože tahle knížka je děsivější než kde jaký horror. Je to opravdu mistrovsky napsané a myslím, že to nejvíce ocení právě Ti, co příběhy Harryho četli od začátku....

Loutka Loutka Taylor Stevens

Moje první knížka od této zajímavé autorky. Rozhodně bych postavu Munroeové přirovnala k legendární Lisbeth Salanderové, moc mě tahle postava bavila a stejně jako Lisbeth jí prostě nic nezabije a nezničí. Děj byl zajímavý s ohledem na skutečnost, že tohle se opravdu děje. Bohužel konec mě zklamal, protože napětí negradovalo a bylo to takové zmatené. I tak 85%

Sněhurka musí zemřít Sněhurka musí zemřít Nele Neuhaus

Příběh, kterému se jen těžko dá uvěřit. Znám autory, kteří dokáží psát s větší lehkostí a přirozeností. Ale jinak proč ne, pokud vám nevadí zajímavá německá jména, ve kterých se těžko orientujete. Jen mi dovolte nesouhlasit s Franny_Glass, podle mě je Žena v kleci trochu jiná liga, ale jo podobnost se zavřenými lidmi tam je...

17.08.2016 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Ne,ne,ne,ne,ne. Tohle opravdu nebyla klasická detektivka od Olsena jak ji známe, nevím jaký byl druhý díl - Zabijáci( také celkově hodnoceno 85%), ale po Složce šla kvalita až úplně ke dnu, bylo to zbytečné dlouhé, zbytečně komplikované a poprvé mě nebavila ani jedna linie, ani příběh Marca ani oddělení Q a když už to vypadalo že to bude super, zase to něco zkomplikovalo....40% za to že to pořád je můj nejoblíbenější spisovatel, "bohužel" je už na stejném místě jako Nesbo.

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Nesbo si od třetího dílu drží laťku dosti vysoko. Velmi dobrá detektivka, nicméně jsem od ní čekala více. Občas jsem se ztrácela v ději a v postavách, ale příběh jako takový je sestaven mistrovsky.

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

...nikdy nebude nic jako dřív... Stieg Larsson je nepřekonatelný autor a nikdo se mu nevyrovná. Dávám druhou hvězdu za to, že v mých představách je August úžasný, roztomilý chlapeček.

17.08.2016 1 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Jediná výhoda jsou opět krátké kapitoly. Přišlo mi, ale že tato kniha není napsané stejným autorem jako třeba Mlhy Olandu. Je to takové prázdninové čtení, opravdu něco na odpočinek. Chybělo mi tam napětí, nějaký větší zvrat, nic co by bylo záhadné nebo tajemné, tohle severské krimi moc nebylo. A nakonec dodávám,... po přečtení Skrýše dokážu spát bez rozsvícené lampy...

17.08.2016 2 z 5

Kniha je jeden velký velký soudní proces, to všichni víme, i přesto jsme to všichni přečetli s velkým zaujetím. Opravdu velmi napínavé, čtivé, strhující. Přesto musím být tak trochu kritická, velké množství postav, chyběl mi tam pohled ze strany Sekce a na závěr mi přišlo, že Lisbeth by mohla být více vděčná, opravdu na závěru knihy jsem čekala, že bude aspoň šťastná, ale na úplném závěru knihy jsem si ji znovu celkem oblíbila. Rozhodně škoda takového úžasného autora jako byl Larsson!!!

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Očekávala jsem že to bude horší kniha, podle komentářů, recenzí a hodnocení, ale byl to takový zlatý střed. Rozčilovalo mě, že okolo Harryho téměř všechny ženy umírají, to mě přišlo vážně fádní. Nicméně mě více než zápletka této knihy zajímalo a bavilo dění okolo Toma Waalera. Nesbo není můj nejoblíbenější spisovatel, ale rozhodně mě tento díl neodradil číst dál.

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Podlé mého názoru zatím nejlepší díl, Olsen se opravdu stává můj velmi oblíbený autor. Tento příběh je opravdu úžasný a zároveň velmi, velmi "drsný". Rozhodně se bude lišit názor na knihu pokud jí čte muž, nebo žena a já si troufám říci, že pro ženu je to čtení opravdu drastické a měla jsem z toho chvílemi zmrazení. Doufám, že by dnešní společnost něco takového nedovolila. Pokud máte rádi autora i trochu drsnější čtení, rozhodně by jste tuto knihu měli mít ve své knihovně!

Červenka Červenka Jo Nesbø

Třetí díl s Harrym mě samozřejmě zatím nejvíce bavil z důvodu dvou linií a jako většina se přikláním k tomu, že části ze 2. sv. byli zajímavější. Nicméně jsem se celkem čtenářsky trápila až do strany 400. Nejvíce mě vadila ta nesmyslnost s Danielem, naštěstí se vše objasnilo a opravdu to bylo velmi promyšlené a zajímavé. Rozhodně doporučuji.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Vulgární. Drastické. Neuvěřitelné. Geniální. Rozhodně doporučuji, pokud si chcete přečíst něco klasického. Gradace napětí je neuvěřitelná a příběh se mi tak moc líbil, že bych byla ochotná po přečtení knížky číst znovu. Jediné co mi vadilo že Rhymův pokoj mi připadal jako Komnata nejvyšší potřeby v Harrym Potterovi a detektivové bylo až moc "geniální" co se týká zjištění informací o vrahovi pomocí důkazů.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Téma této knihy mě velmi bavilo a zajímalo. Oproti prvnímu dílu tam byla hlubší propracovanost postav, opravdu jich je tam hodně, ale na žádnou se nezapomíná a rozhodně chválím, popisování děje pohledem hlavní postavy - Chaplina a jeho manželky Miy, to mě opravdu velice bavilo. Také by nebylo špatné dozvědět se ještě více o jeho sestře Evě. Rozhodně to bylo velmi, velmi napínavé čtení, a opravdu jsem byla šťastná za úplný konec, kdy se Benjamin dostal zpět ke své mamince. :) Vřele doporučuji.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Zmatečné, opravdu jsem se velmi ztrácela a nechápala určité věci, nicméně mě to vcelku bavilo. Rozhodně mi Netopýr a Švábi přijdou podobní svoji dějovou linií, což mě opravdu zamrzelo, ale nijak mě to neodradilo číst další díly, naopak věřím, že od Červenky to bude úžasné, poutavé čtení.

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Velmi napínavé, začátek knihy mě opravdu nenechal spát, posléze mi to tak zajímavé nepřišlo, přišlo mi to neúplné a zvláštně zamotané, nicméně posledních 100 stran byly plné napětí a nemohla jsem přestat číst. Byla to moje první a zřejmě asi poslední kniha manželů Ahndorilových - nechci riskovat zklamání z jejich ostatních knih.

Smršť Smršť Johan Theorin

Moje druhá knížka od tohoto autora (první byly Mlhy Olandu). Jsem nadšená, ano nejedná se o detektivku, je to spíše hororový příběh, vážně jsem se při čtení bála a to se mi snad nikdy nestalo. Osobně mám ráda duchovno a proto mi styl, kterým je kniha napsaná absolutně vyhovoval. Velmi, velmi zajímavý děj, jediné jako budoucí matka, se mi nelíbilo, jak byly děti opomíjené, rozhodně bych je na tam velkém statku nenechávala nikdy sama, ale tohle samozřejmě na tom že kniha je skvělá nic nemění.

17.08.2016

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dokonalých 382 stran, vážně, vůbec jsem se nenudila, knížka se četla velmi dobře, vyhovovaly mě kratší kapitoly, jen jediná věc, že je tam vetší množství postav a tak je trochu nesnadné se ve všem orientovat, ale žádná z postav není popsané zbytečně, vše do sebe dokonale zapadá!

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Dost komplikované tuto knížku hodnotit po přečtení prvního dílu. Ano dalo se to číst, pro mě bylo rozhodně záživných prvních 150 stránek, pak jsem se "trápila" nezáživnými pasážemi, a nakonec mi to přišlo až trošku "přitažené za vlasy" nicméně od 350 jsem knížku zase "žrala". Asi tak jako všichni ostatní věřím že třetí díl bude top.