stehlicek stehlicek komentáře u knih

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Jedna z mých nejoblíbenějších, čtu ji už podruhé, i když vím, jak dopadne. Kniha má spád, nedá se odložit :-) Jedinou výtku si zaslouží překlad, který občas tahá za oči. Škoda. Jinak super kniha, doporučuji.

17.03.2016 5 z 5

Červený dům Červený dům Mark Haddon

Pro mě zklamání. Po Podivném případu jsem se namlsala Marka Haddona a těšila jsem se na jeho další knihu, ale přiznávám, asi v třetině jsem odložila a nedočetla.

04.02.2016 1 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Na tuhle knihu jsem narazila v jednom antikvariátu v zahraničí, stála 1 euro :-) Nu což, říkala jsem si, vypadá to na jednoduchou angličtinu, zkusím to. Hmmmm. Už v polovině jsem pochopila, že čtu jednu z nejlepších knih svého života. Představte si, že žijete ve světě, kterému nerozumíte, a který nerozumí vám. Když jste ve stresu, uklidňujete se počítáním těch nejsložitějších matematických příkladů. Přitom se ve vašem životě odehrává neskutečné rodinné drama, které jde mimo vás, protože vy přece musíte vyřešit, kdo zabil sousedovic psa... Geniální kniha, ke které se určitě ještě vrátím. 10 hvězdiček :-)

04.02.2016 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Jak už zde napsali jiní, je to taková jednohubka. Vlastně se tomu nedá nic moc vytknout, ale HH je HH :-) Od takového Sněhuláka nebo Pentagramu se nedalo odejít a ještě dlouho mi to strašilo v hlavě. V tomto případě jsem knihu dočetla a znovu se k ní nevrátím.

02.02.2016 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Pokud bych měla sestavit žebříček série o HH, na prvním místě by byl Sněhulák a hned na druhém Levhart. Hlavně se mi líbí, jak Nesbo dokáže mistrně tahat za nos. Vytvoříte si nějakou domněnku, abyste ji o 50 stran později celou zbořili. Paráda!

06.11.2015 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Souhlas s většinou komentářů. Pro mě zatím nejslabší kniha série. Vyloženě průšvih to není, jen holt člověk srovnává s pozdějšími příběhy, které jsou temnější, propracovanější, více strhující... Netopýr je jakýsi příslib do budoucna :-)

30.09.2015 3 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

Skvělá kniha. Ti, kteří četli Deník AF, by si měli přečíst i toto dílo, pohled z druhé strany. Výborné!

12.09.2015 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Knížky jsem se dlouho bála. Nemám moc ráda díla o válce/z války. A ejhle, z Deníku AF na mě dýchla radost ze života, lehkost psaní, prostě překvapení veliké. Anne byla opravdu talentovaná, kniha se čte velmi dobře. Vřele doporučuji přečíst i příběh Miep, která Frankovým pomáhala. Aneb pohled z druhé strany. Viz odkaz: http://www.databazeknih.cz/knihy/zachranit-pribeh-zeny-ktera-ukryvala-rodinu-anne-frankove-36630

12.09.2015 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Boží!! Čtu Harryho Holea na přeskáčku, takže už vím, že úroveň série lehoučce kolísá (ale fakt jen lehoučce), a tento díl patří ke špičce. Na stejné úrovni jako Sněhulák. Doporučuju!

12.09.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Bohužel budu patřit k menšině. Knihu jsem odložila po 160 stránkách. Snažila jsem se, fakt jsem se snažila. Ale je tam tolik vrstev, že to prostě na mě nebylo :-( Pokorně jsem se vrátila k Nesbovi, který mi připadá mnohem přehlednější. Ale třeba se k Poutníkovi někdy vrátím a dočtu.

08.09.2015

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi, velmi zajímavá kniha! Doporučuji.

17.08.2015 4 z 5

Přeprogramuj svůj mozek na lásku Přeprogramuj svůj mozek na lásku Marsha Lucas

Výborná kniha. Jedna z těch, které mi pomohly v dobách, kdy jsem měla vážné psychické problémy. Kniha je plná vědeckých faktů, ale přitom podaných velmi lehce, čtivě. A hlavně obsahuje spoustu rad, jak naučit mozek, aby dělal to, co od něj potřebujeme :-)

Jak překonat panické ataky Jak překonat panické ataky Roger Baker

V době, kdy mi tato porucha vstoupila do života, jsem samozřejmě hledala informace, kde se dalo. A v jedné internetové diskusi kdosi doporučoval tuto knihu. Byla pro mě jako zjevení!! Konečně jsem pochopila, co se se mnou děje a proč se mi to děje. Kniha je přehledná, čtivá a plná neocenitelných rad. Měli by ji povinně předepisovat lékaři svým pacientům, kteří trpí panickou poruchou.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Výborný thriller, spousta zvratů, doporučuji.

Ofélie se učí plavat Ofélie se učí plavat Susanna Kubelka

Dost dobrá kniha! Hodně sexu :-) Četla jsem ji poprvé, když mi bylo cca 25 let a strašně jsem chtěla být jako Ofélie. Její schopnost balit chlapy... mmmm!

17.08.2015 4 z 5

Život! Zvolte si vlastní cestu Život! Zvolte si vlastní cestu Louise L. Hay

Skvělá kniha. Vzala jsem si ji s sebou i do letadla, abych se nebála, a fakt pomohlo! :-) Neskutečně pozitivní kniha.

Kouzlo Kouzlo Rhonda Byrne

Knihu jsem si nejdřív půjčila v knihovně, a pak jsem si ji hned běžela koupit, abych se k ní mohla opakovaně vracet :-) Od autorky jsem četla i jiné knihy, ale tahle můj život ovlivnila nejvíc. Doporučuji.

17.08.2015 5 z 5

Život v harmonii : 9 principů k vytvoření návyků, které souzní s vaší touhou Život v harmonii : 9 principů k vytvoření návyků, které souzní s vaší touhou Wayne W. Dyer

Kdybych si měla na pustý ostrov vzít jedinou knihu, bude to tahle. Stručně, jasně, srozumitelně shrnuto vše základní o životě... "Dostanete to, na co myslíte, ať chcete nebo nechcete."

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak nevím, asi jsem divná. Knihu jsem musela odložit, vůbec jsem se do toho nemohla dostat. Na radu zdejších recenzentů zkusím shlédnout film, třeba se pak ke knize vrátím.

17.08.2015

Nevěra po americku Nevěra po americku Martina Formanová

Jak už psali jiní, je to skvělá oddechovka. Přečteno za jeden večer. A vůbec to nebylo špatné!

17.08.2015 3 z 5