stehlicek stehlicek komentáře u knih

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

A mně se to náhodou líbilo. Moc. Je to typ knihy, který musíte číst dál a dál, hluboko do noci. Před očima vám přitom běhá obraz, jakobyste se dívali na film. To umí málokdo. Těším se i na seriál.

09.01.2019 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Knihy této autorky mám ráda, ani Obětina nezklamala. Výhrady mám ovšem k překladu. Takové fráze snad nikdo nepoužívá. "Tu máš čerte kropáč!", "Povídali, že mu hráli", "Tady mi už pšenka nepokvete". Nebo krásná věta: "... a já jsem ochotná vyslechnout vás, s výhradou pochybnosti". Chudák Sharon.

17.07.2018 4 z 5

Vojta Dyk Vojta Dyk Dana Čermáková

Takhle nějak se píší diplomky. Zkopírujete hafo rozhovorů z minulých let a přidáte omáčku. Strašné. A těch chyb! "Film Václav (2007) s Ondřejem Trojanem v hlavní roli", atd.

16.07.2018 1 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Asi takhle: jsem zabedněná předsudky vůči českým autorům. Nevyhledávám knihy, kde neteče krev. A přímo nesnáším, když se ve vyprávění střídá více postav. Knihu jsem si vypůjčila, abych zjistila, co na ní proboha všichni vidí. Mno. Vcucla mě hned od prvních stran a nedalo se jinak, než ji přečíst na jeden zátah, do pozdních nočních hodin. Přesně jak tu někdo psal, ta kniha je tak strašně dobře napsaná!! Prostě si ji okamžitě přečtěte, bez diskuze :-) Osobně dávám šest hvězdiček z pěti. Howgh.

22.06.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

A se spolčí s B proti C. B se spolčí s D proti A. C se spolčí s A proti D, ale zakročí E, které je spolčené s B…. A to jsme teprve v polovině příběhu. Hlavní hrdina je tak nesympatický, že mu člověk prostě nemůže fandit a tak nějak je jedno, jak to s ním dopadne. Nene, tohle není to, co bych po geniální sérii s Harrym H. očekávala.

05.06.2018 3 z 5

Ještě žiju Ještě žiju Phil Collins

Naprostý souhlas s předešlými recenzemi, včetně abstinenčních příznaků. Nejlepší autobiografie, jakou jsem kdy četla. Možná proto, že jsem na Collinsově hudbě vyrůstala :-) Čtení ovšem strhující. Vůbec bych se nedivila, kdyby za pár let někdo podle této knihy natočil film. Dávám 100%.

03.02.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Obrovské překvapení! Pana Czendlika jsem znala, podobně jako většina lidí, z médií jako kněze-šoumena. Tahle knížka je ale nabitá takovými myšlenkami, že jsem z toho sedla na zadek. Kdyby podobně uvažovali všichni kněží, bylo by celé Česko katolické :-) Málokdo dokáže pracovat s pojmy jako Bůh, víra, náboženství a mluvit o nich prostě a přirozeně tak, že je pochopí i ateista (btw, dle Czendlika je ateista silně věřící - věří totiž v neexistenci Boha :-) Ke knize se budu často vracet a nejradši bych ji koupila všem svým přátelům :-)

10.08.2017 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Jeden z nejlepších thrillerů, jaký jsem kdy četla. Celá tahle série s Lacey je skvělá a doufám, že vyjdou další díly!

01.08.2017 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, velmi příjemné čtení na dovolenou :-)

10.07.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nesbo to zase dokázal!! Plný počet.

23.06.2017 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Zatím nejlepší Deaverova kniha, a to jsem ji ještě ani nedočetla. Hltám každou stránku a netroufám si odhadnout, jak to celé dopadne. Geniální! Uz teď se těším na další díly.

07.02.2017 5 z 5

Alfred Hitchcock a traja pátrači Alfred Hitchcock a traja pátrači Robert Arthur jr.

Jedna z nejzásadnějších knih mého dětství. Geniální.

13.01.2017 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

I když jsem knihu zhltla za jediný večer, musím bohužel konstatovat, že se mi ze všech Hunterovek líbila nejméně. Carter si asi řekl, že tentokrát to zkusí jinak, aby byl originální, ale já si říkám: proč měnit něco, co funguje? Chyběl mi tam WOW faktor, kdy do poslední chvíle nevíte, kdo je pachatelem. Tady ho znáte téměř od začátku a zbytek jsou hlavně psychologické analýzy... Jo a taky mi vadila neoriginalita - některé scény byly jako vystřižené z Mlčení jehňátek, jiné z filmu Sedm. Jsem zvědavá, jaká bude příští kniha.

25.09.2016 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Já Chrise Cartera prostě miluju. Další jeho kniha a opět přečtená jedním dechem. Boží!!

19.09.2016 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Chris Carter se pomalu stává mým favoritem. A zvlášť tato série s Robertem Hunterem je prostě boží. Kniha vás popadne a nepustí, musíte číst až do rána :-) Super!!

12.08.2016 5 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Sandra Brown

Sandra Brown je výborná, ani tady nezklamala. I když je pachatel odhalen docela brzy, knihu nelze odložit.

12.08.2016 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Přiznám se, že první díl mě zas až tak extra nezaujal, asi jsem nebyla ve správném rozpoložení. Ale tuhle knihu jsem zhltla na jeden zátah, dokonce jsem každou chvíli propukla v hlasitý smích, což se mi stává málokdy. Až mi slzy tekly :-) Jasně, občas je to humor trošku prvoplánový, ale na dovolenou ideální kniha. Doporučuju!

12.08.2016 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Jedním slovem: strhující. Miluju knihy, kvůli kterým obětujete spánek. Tohle je jedna z nich. Byl by z ní skvělý film :-) Jdu na další knížky této autorky.

13.05.2016 5 z 5

Mně se kniha líbila moc. Je psaná jednoduše, svižně, přečtete ji na jeden zátah. Některé myšlenky v ní považuji za převratné. Neradí vám, abyste se bezhlavě zbavovali věcí, ale abyste si nechali jen to, co vám dělá radost. Platí to o oblečení, o knihách, o všem. Stačí každou věc vzít do ruky a okamžitě máte jasno :-) Čtenáři výhradně racionální s tím možná budou mít problém, ale u mě to funguje na 100%. Knihu hodlám koupit i kamarádkám.

20.04.2016 5 z 5

Ulička Apple Tree Yard Ulička Apple Tree Yard Louise Doughty

Docela rozumím tomu, proč pánové na tuhle knihu nadávají. Toho pitvání se v pocitech je fakt dost, ovšem ženská s tím nebude mít problém, vždyť my holky takhle opravdu uvažujeme :-) A ruku na srdce, dámy, která by někdy nezatoužila po rychlém anonymním románku plném vzrušení? :-) Pravda, ty následky zde byly nečekané, možná až překombinované, ale mně se kniha líbila moc a souhlasím s Trudošem, že autorka je schopná člověka doslova připoutat ke čtení. To každý neumí.

04.04.2016 4 z 5