Kouzlo

Kouzlo https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143955/bmid_kouzlo-IJ9-143955.jpg 4 108 25

Posvátné texty mystifikovaly, mátly a zneklidňovaly čtenáře po více než dvacet století. V průběhu dějin pouze pár lidí pochopilo, že slova jsou jako hádanka. A jakmile ji vyluštíte, odhalíte jedinečné tajemství, díky němuž se vám před očima otevře nový svět. Právě tuto převratnou schopnost porozumění přináší Rhonda Byrne v knize Kouzlo. Vezme vás na cestu, která potrvá 28 dní, a při ní vás naučí, jak tuto znalost využít v běžném životě. Není důležité, kde jste, kdo jste či jaká je vaše momentální situace, Kouzlo vám změní život za všech okolností.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Magic , 2012

Ivaksa
01.04.2024 2 z 5

Já myslím, že jsou si knihy této autorky tak trochu všechny podobné. Základem je vždy naše vnitřní nastavení, které potom tvoří náš život. Osobně jsem už roky 'poznamenaná Tajemstvím', takže pro mě tohle už bylo jen dříví do lesa. Autorka určitě povzbudila obrovské množství lidí k tomu, aby vzali život do svých rukou. Na druhou stranu "vesmírný šek" nejspíš vyplňují jen těžcí fanatici, ale budiž jim přáno.. :-)

TercaHoney
20.12.2023 5 z 5

Tato kniha pomáhá během 28 dní změnit náhled na život kolem nás. Mění negativní myšlenky na pozitivní, díky vděčnosti. Od té doby, kdy jsem tato cvičení dělala poprvé uběhlo již několik let a zaujalo mě to natolik, že jsem si z toho udělala každý rok ,,Lednovou výzvu", aby se mi celý rok dařilo. Určitě doporučuji, si alespoň jednou vyzkoušet.

Elea
12.11.2022 5 z 5

Nesmírně inspirativní kniha, 28. denní cyklus cvičení mohu jen doporučit.

Lily101
21.11.2021 5 z 5

Tato kniha mi změnila život. Hodně subjektivní a odvážné tvrzení, ale já si za ním stojím.

Doporučuji napřed zhlédnout film: “Tajemství”, protože pak-dle mého skromného názoru-budete víc chápat, o co kniha usiluje a min. u jednoho cvičení se Vám znalost výše uvedeného filmu bude hodit.

Jinak; doporučuji dělat všechna cvičení, byť třeba “sečtení deseti požehnání” každý den po probuzení je dost náročné, neb je před člověkem nový den a tak se vděčnost za určité entity možná bude opakovat. Poslední cvičení knihy mi přišlo dost v duchu druhého denního cvičení, ale i přesto jsem jej udělala. Hodnotit knihu bez dělání cvičení mi přijde poměrně nevhodná, protože je to gró knihy. Na jednu stranu cvičení některé dny zaberou hodně času, na druhou stranu je třeba uznat, že cvičení mohou mít význam pro Váš život v tom nejlepším slova smyslu. A to za to stojí, ne;-)?

Knihu hodnotím nadmíru pozitivně a už od počátku vím, že si 28 denní cyklus mám v plánu projít ještě jednou:-).

eva0772
24.08.2021

Nejde sehnat

SilviiM
08.06.2021 4 z 5

Krásná inspirativní kniha, kterou jsem četla v těžké chvíli. Každý člověk by měl být vděčný i za tu nejmenší drobnost v životě. Vděčnost by nás měla provázet každý den po celý život.

Lucieenka
04.01.2021 5 z 5

Kouzlo je vděčnost. Vděčnost je kouzlo. ❣️ Kniha o vděčnosti a poděkování.
Shrnutí: Mluvit vděčně je zdvořilé a příjemné. Chovat se vděčně je štědré a ušlechtilé. Ale žít vděčně znamená dotýkat se nebes. ✨

Niu
03.05.2020 5 z 5

Knížka se mi líbila. Musím říct, že než jsem začala číst tuto knihu, hodně hodně hodně dávno předtím, vše, co je zde, praktikuju snad už od mala. Nepochopím, proč toho lidi (někteří) nejsou schopni, ba co víc - nejsou schopni toto akceptovat u druhých. Pro mne je děkování (všem a všemu) normální věc, každý den. O to víc mě mrzí, když druzí nejsou schopni druhému člověku poděkovat za něco, co pro ně udělá, a berou to jako hotovou věc. A spíš se pak na lidi, kteří ten vděk mají, pohlíží, že jsou divní (proč jako děkuješ?). Takže čím víc lidí si třeba právě přečte tuto knížku, tím bude svět příjemnější místo pro nás pro všechny :o) Děkuji :o)

pavpaz
29.09.2019 5 z 5

Velmi zajímavé......k zamyšlení.

surikata246
17.08.2019 5 z 5

Pro mne milé setkání a pohlazení v pravou chvíli v boji s těžkou nemocí.Děkuji.

nikol7014
18.03.2019 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha, která vás v mnohém obohatí, pokud jí to umožníte a dobře ji pochopíte. Jeden čas jsem se hodně řídila jejími radami a praktikovala jsem pravidelně uvedené aktivity a mohu dodat, že jsem měla rázem hezčí dny a cítila jsem se rozhodně lépe po psychické stránce.

JJJ007
29.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha pro každého, který neví, jak začít. Doporučuji!!! Tuto knihu mám pořád po ruce.

Lynxova
13.09.2017 5 z 5

S knihou jsem strávila před lety jednu letní dovolenou u moře a pomohla mi ke zklidnění duše i života. Líbí se mi forma "domácích úkolů" a že je kniha víceméně programem, průvodcem a ne jen souvislým čtením. Je vlastně takovou učebnicí s lekcemi pro každý den.

Kitenro
19.08.2017 5 z 5

Kniha,která nám připomíná, jak důležitá je našem životě vděčnost.

DYRKA98
03.07.2017 5 z 5

Nejúžasnější knížka, co jsem potkala, BESTSELLER (nic jiného)!!!!

mariva
23.09.2016 4 z 5

Na kouzelné slůvko "děkuji" opravdu často zapomínáme a není na škodu, když je budeme používat co nejčastěji.

siposek
17.04.2016 5 z 5

Krásné, jednoduché, praktické a ÚČINNÉ! Děkuju!

ayan6909
16.03.2016 5 z 5

Dle mého názoru druhá nejlepší kniha od autorky (po moci).

Temný snílek
29.08.2015 4 z 5

Přiznám se, že mi chvíli trvalo, než jsem téhle knize přišla na chuť, i když se mi to úplně nepovedlo a stále jsem „nevěřící“, něco mě na ní zaujalo a přinutilo ji dočíst.

Kouzlo je zvláštní i velmi zajímavá kniha s návodem na šťastnější život. Pokud tedy hledáte smysl svého vytí, tak pro vás bude to pravé.

stehlicek
17.08.2015 5 z 5

Knihu jsem si nejdřív půjčila v knihovně, a pak jsem si ji hned běžela koupit, abych se k ní mohla opakovaně vracet :-) Od autorky jsem četla i jiné knihy, ale tahle můj život ovlivnila nejvíc. Doporučuji.