spicule spicule komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Četli jsem stejnou knížku?
To jako vážně?
Nemám slov...

Musela jsem odložit po 300 stranách. Ze začátku jsem jen kroutila hlavou, že tohle už asi ne... ale posledních asi 100 stran jsem už musela jenom smát.
Tohle je blbější než kdejaký nějaký C-éčkový horor či hloupá parodie.

Kolik slátanin můžou autoři vyplodit a miliony čtenářů jim to budou pořád žrát?
Stačí si na 2-3 knihách udělat dobré jméno a pak už je jedno, jaký nesmysl z vás vypadne.

Škoda, že tu nejde dát záporný počet hvězdiček, dala bych aspoň -5.
Králík byl postavený na hlavu, proti Lazarovi to bylo úplné nic.

Možná se ještě hecnu a jako dobrou taškařici to jednou dočtu, ale...
Strašný strašný strašný...

12.11.2018 odpad!

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Četla jsem už před pár lety a ani teď na podruhé ani trochu nenudila.
Jedna z mých nejoblíbenějších.

20.08.2019

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Mně se to nelíbilo.
Vzala jsem si knížku na dovolenou jako odychovku od jiného žánru a dost jsem se nudila. Možná jednou nebo dvakrát jsem se lehce pousmála.
Postavy jsou jen těžko uvěřitelné. Všichni nadstandartně dokonalí, úspěšní... nesympatičtí. A rádoby vtipné pasáže např. o výkalu na klacku mi přišly jenom trapné.
Mám pocit, že tohle by napsal každý druhý.
Nejspíš to byla první a poslední knížka, kterou jsem od Hartla četla.

31.08.2017 2 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Nemám ráda sci-fi, nemám ráda fantasy...
A tahle kniha mě zcela pohltila a nadchla. Přemýšlím, jestli mě někdy nějaká jiná kniha donutila o ní přemýšlet ještě tak dlouho po jejím dočtení... asi ne.

04.04.2017 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

To byla blbost...
Protrpěla jsem to až do konce. Nesympatické postavy, celkově nudné, předvídatelné, naivní a konec byl k smíchu.

28.05.2019 1 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na knihu jsem se těšila, ale nijak mě nenadchla.
Nesympatická vyšetřovatelka s vlastním dramatickým přiběhem, které hází klacky pod nohy protivný šéf, ale ona je nadprůměrná vyšetřovatelka, takže případ přes všechny překážky vyřeší. To je pořád dokola.
To už dneska nikdo neumí napsat krimi s normální vyšetřovatelem bez závislosti, rodinných problémů, vracejících se stínů minulosti?

Donekonečna se opakující "oči k nebi" mi taky vadily.

Zápletka tak úplně špatná nebyla, ale dalo se z ní vytěžit mnohem víc...

02.02.2018 2 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Podle mě nejslabší knížka ze série.
Všechny postavy jsou "divný", bohužel ne v tom dobrém smyslu, chovají se nelogicky, chvílemi mi to přišlo přitažené za vlasy.
Zápletka nebyla špatná, ale konec mě zklamal.
Kruh i Mráz byly o třídu lepší.

26.04.2017 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Strašně moc jsem se na nového Keplera těšila. O to větší bylo zklamání.
Z Joony se stal Chuck Norris, vraždící scény jako z hororu, s dějem nijak nesouvisející úplně zbytečná omáčka okolo (např. sex na veřejných toaletách - co to mělo být???)...
Keplerovi to umí líp. Nevím,jestli vůbec budu číst další knihu.

30.03.2017 2 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Podle mě tedy nic moc, nechápu tak vysoké hodnocení.
Zvláštní postavy, přiblblý motiv, pořád se jen mele, jak je všem vedro, SPOILER - vrah se objeví až na konci. Taková americká matlanina, slabší průměr.

11.01.2018 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Trochu mi přišla zbytečná linie se Silje. Ale jinak perfektní knížka napínavá od začátku do konce.

Jediná kaňka je ta zbytečná smrt v teamu. To Nesbovi nikdy neodpustím...

02.07.2017 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Téměř celá kniha se tváří, že se nic téměř neděje, pomalu ubíhá klidný život na "vylidněném" ostrově, ale v žádném případě nenudí.
Byla jsem vtažena do děje ani nevím jak a hlavní hrdiny si rychle oblíbila.

Knížka pro mě byla docela překvapení a zaujala mě víc, než jsem čekala.
Moje první od Theorina, ale určitě ne poslední.

06.11.2017 4 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Moje úplně první setkání s Foglarem. Četli jsme ho ve školní družině. Do té doby jsem nevěděla, že něco tak svělého lze vůbec napsat. Knížka mě tenkrát úplně pohltila.
Ráda si jí teď v dospělosti prečtu znovu.

11.04.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Moje nejoblíbenější knížka s Joonou Linnou. Napínavá od začátku až do konce.
Líbilo se mi I prostředí ústavu.

31.03.2017 5 z 5

Až bude padat hvězda Až bude padat hvězda Valja Stýblová

Četla jsem před mnoha lety. Tenkrát mě velmi zasáhla. Krásná knížka.

30.03.2017 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Asi jsem čekala něco víc. Špatné to nebylo...
Ale motiv taková vcelku "blbost" vyhnaná do strašných extrémů (např. odstranění psychologa).
Asi v půlce knížky jsem si říkala, že snad nebude Sebastianovým dítětem ten, kdo jím na konec opravdu byl. To bylo dost přitažené za vlasy.
Snad mě to neodradí od dalšího dílu.

24.11.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dočetla jsem, ale moc mě to nebavilo.
Postavy nepropracované, nudné... Krátké věty mi nevadily. Ale bylo to celkem o ničem, snadno převídatelné a jen těřko uvěřitelné.

Opět jsem se přesvědčila, že nálepka "světový bestseller" značí slabší průměrnou knihu.

30.10.2017 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Četla jsem nadvakrát.
Poprvé jsem knihu četla hned, jak vyšla, ale odložila jsem jí někde v polovině. Vůbec mě nebavila. Nemohla jsem se dostat do děje. Navíc nemám ráda prostředí drog.
Uplynuly 2 roky, vyšly další 2 díly a tím jsem vlastně byla donucena začít číst znovu, abych mohla pokračovat v sérii.
Znovu jsem ztuha prokousala první polovinou. Až někdy po 2 třetinách dostal děj opravdu spád a začalo mě to bavit.
Konec mě dostal…
Všechno do sebe zapadlo i včetně části psané z pohledu Gusta, která mě v první polovině vysloveně otravovala.
Ještěže jsem čtení tak dlouho odkládala, nevím, jak bych před 2 roky vydržela nejistotu kolem Harryho a čekání, jestli bude nebo nebude pokračovaní.
Zdaleka to není nejlepší kniha od Nesba, ale za přečení stojí.

20.06.2017 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Další extrémní počasí. To mě baví. :-)
Kruh je podle mě lepší než Mráz. Uprostřed jsem se sice trochu nudila (neuškodilo by ubrat pár stránek) a knížku dokonce na čas odložila, ale naštěstí jsem se k ní opět vrátila. Poslední čtvrtina byla skvělá.

31.03.2017 4 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Agatha nikdy nezklame. Akorát teď mi přišlo, že to nebylo úplně to top, co dokáže.

Každopádně ale velmi čtivá knížka, nenudila, určitě stojí za přečtení.

20.08.2019 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Minier už se trochu zamotal do dost strašných absurdit. Překombinované a vlastně o ničem. Ani napínavý thriller už není. Ale na pláži se četlo to celkem dobře. Martin mě docela baví, ale Hirtmanna by už měl autor nechat zabít.

17.08.2018 3 z 5