SněžnáSova SněžnáSova komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Bylo to fajn ,ale já na tuhle četbu asi ještě nedospěla.

22.12.2022 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Boží, Boží, Boží! Neskutečně mě to baví, knihu si užívám a jsem z ní odvařena. Děj je prodknutý neskutečnými hláškami a zvraty jsou jízda. Chvilinku trvalo než mě to zcela pohltilo ale pak jsem četla prostě jedním dechem. Tuhle série moc doporučuji.

20.11.2022 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tyhle knížky jsou díl za dílem lepší a lepší prostě se od nich nedá odtrhnout. Tento díl se stal zatím mím nejoblíbenějším. To napěťí a romantika mezi hlavními hrdiny je NEJ.Tahle série se stala momentálně mojí drogou a ještě chvíli bude mít na svědomí můj spánkoví deficit.

18.11.2022 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Boží, miluju to! Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, úplně mě pohltila. Moc se mi líbilo pozorovat vývoj hlavní hrdinky a to jak vidíte děj očima vedlejších postav. To z knížky dělá nejlepší skládanku kde si říkáte: ,,aha tak takhle to bylo". Rozhodně moc doporučuju.

24.10.2022 5 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Řekla bych že tohle bylo 380 promarněných stran čtení. Do půlky mě to vůbec nebavilo a nějaká zápletka nebo romantika přišla neuvěřitelně pozdě. Kniha měla sice nápad a potenciál ,ale s mým šálkem kávy se rozhodně nepotkala. Za mě podprůměrná knížka ,ale určitě od Marissi Meyer skusté něco jiného a uvidíte že je skvělá autorka.

12.10.2022 2 z 5

Anne of Green Gables/Anna ze Zeleného domu A1-A2 Anne of Green Gables/Anna ze Zeleného domu A1-A2 Nick Gerrard

Dobré a velmi jednoduché procvičení AJ na fajn příběhu.

29.09.2022 4 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Knížku jsem si nesmírně užila rozhodně doporučuji víc než Kouzla rodu Thornů které ač mě bavila tak mě nestáhla do děje. Tohle byla jízda kde se člověk seznámí se spousto duchů a moc zajímavým přízrakem . Hlavní hrdinka není úplně typický příklad YA ale její hodná ,ochranitelská a odvážné povaha se do tohohle církevního námětu hodí .Musím ale upozornit že milovník romantiky si zde na své nepřijde. A přes to je to poctivá fantasy kterou strojí zato si přečíst.

29.09.2022 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Moc mě to bavilo, dalo bych 4,5 ⭐ jinak plně souhlasím s komentářem pode mnou(Artep071).

19.09.2022 4 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Kniha mi byla velmi sympatická tanečním prostředím a postojem hlavní hrdinky k lásce. Moc se mi líbily rozbory o romantických hrdinech z knih a plno takových drobností. Záhadný X byl fajn, spontánní postava a Evie byla taková smutná místy až zlomená postava ale hrozně mě bavilo pozorovat její vývoj. Konec mě úplně dojal a byl podán moc pěkně.

04.09.2022 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Přiznám se že Dvory byli trochu lepší ale i tak to mělo neskutečnou šťávu a napětí. Bavila mě výbušná povaha hrdinky a její dovednosti. Ostatní postavy mi taky moc sedli .Je to prostě boží. Už se těším až si přečtu další díly! :-)

19.08.2022 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Se čtením Šesti vran jsem nějakou dobu otálela a po shlédnutí seriálu (Světlo a stíní) se mi už nějak nechtělo ale kniha mě překvapila a byla velmi zajímavá. Nejvíc se mi líbilo prostředí mezi zloději a podvodníky a taková ta krutost co s knihy dýchala. Pro mě bylo další plus že jsem si ji mohla pustit jako audio a vzít na dovolenou. Oblíbenou postavou byl Kaz a jako ženskou představitelku jsem měla víc ráda Ninu. Jediné co bylo trochu nepředstavitelné byl věk hrdinů. Kniha asi není pro každého ale já doporučuju.

19.08.2022 4 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Fajn čtení na léto ale čekala jsem trochu víc. Za mě bylo málo romantiky a celkově mi to přišlo takové mdlé .Nicméně jsem se nasmála a trapně uculovala což knížku zachránilo. Dala bych jí 3,5/5 :-)

03.08.2022 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

(SPOILER) Naprosto jsem podlehla Šprýmovi. Je to prostě můj typ a velká knižní láska. Dlouho mi trvalo se do knihy začíst ale i tak se mi moc líbila. Škoda že je to na konci tak smutný.

31.07.2022 5 z 5

Měl tatíček, měl tři dcery Měl tatíček, měl tři dcery Oldřich Sirovátka

Velmi pěkné ponuré balady.

09.07.2022 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Wow !Tohle je výborné letní čtení. Miluju hlavní i vedlejší postavy ,popkulturu ,děj... Tahle kniha mi prostě sedla. Nejroztomilejší je kočka Salem a Charlee mi připomínala moji kamarádku. Kniha mi dala typy na filmy a seriály. Fajn byl i alternativní konec. Jak by řekla Ola ,,prostě bambilion hvězdiček".
PS: Musím si už po několikáté pustit Pomádu a kdo ji ještě neviděl tak povinně!

06.07.2022 5 z 5

To není můj problém To není můj problém Ciara Smyth

Po dlouhé době jsem četla něco jiného něž fantasy a moc mě to chytlo. V knize se řeší aktuální problémy a navíc je to LGBT. Nejdřív mi vadilo to jak hrdinka na všechno kašle ale nakonec se to poddalo. Je to oddechovka u které zjistíte že ať prožíváte jakýkoli problém vždy je lepší ho vyřešit hned než začne být moc velký.

06.07.2022 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Asi tak...Na mě to bylo těžce napsané a napětí přišlo až od půlky ,ale nápad byl moc zajímavý. Autorka umí výborné zmást kdo je kdo. Tipnu si že i vy si budete myslet přesně naopak kdo je princ a kdo zabiják. Hlavní postavy mi sice byli sympatické a milostný trojúhelník byl fajn ale kniha mě nepohltila. Budu si muset rozmyslet jestli se pustím do dalšího dílu. PS: Teď je čas na letní odlehčené romantiky.

30.06.2022 3 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Velmi čtivá ale průměrná fantasy. Já jsem si čtení užila ale je z knihy cítit několik jiných fantasy což trochu kazí dojem. Konec je velmi nečekaný ale celkově je u knihy dobrý odpočinek a není těžké se do knihy zažrat.

11.06.2022 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tohle je moje nejoblíbenější kniha, dnes jsem ji poslouchala jako audio a jenom se potvrdila její výmečnost. Ta romantika je hrozně rostomiloučká a hlavní postavy miluju. V tomhle díle se America seznamuje s prostředím a v dalších nádherně vzdoruje...Tuto distopii rozhodně stojí za to přečíst nebo poslechnout! Prostě krása! ️

11.06.2022 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Od knihy jsem se nemohla odtrhnou ,měla jsem ji přečtenou takřka na jeden zátah. Oproti předchozím dvěma dílům byla nepatrně slabší ale přesto perfektní .

28.05.2022 5 z 5