SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Naprosto perfektní román, kdy se člověk strachuje o hlavního hrdinu. Zalézá vám pod kůži tíživá atmosféra toho, že jste sledováni na každém kroku a nesmíte ani pomyslet na něco zakázaného.

13.09.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nejlepší knížka o koncentračních táborech a celkově této době, jakou jsem kdy četla. Nešlo se odtrhnout, husí kůže, slzy v očích. Tohle je kniha, na kterou v životě nezapomenu.

06.01.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Celý děj se úmorně vlekl a ten konec? No promiňte, ale tohle se mi teda vážně vůbec nelíbilo.

28.07.2017 2 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nenechala mě ani vyspat, mrška...

26.09.2016 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nemohu hodnotit jinak, než plným počtem hvězd a na začátek chci říct: DĚKUJI.
Děkuji za tak nádherný příběh, který mi dal spoustu krásných myšlenek a pocitů, že se od něj prostě nedalo odtrhnout.
Každé trápení malé Čijo jsem prožívala stejně jako ona a každý nezdar a pád starší Sajuri jsem cítila také tak.
Někdy je až neuvěřitelné, jak nás některé příběhy dokáží pohltit a vzít sebou, abychom byli jejich součástí a prožívali ho spolu s postavami a jaké emoce v nás umí vyvolat.
Snad v životě najdu ještě nějakou takovou knihu.

26.02.2019 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Pro mě zatím nejkrásnější sbírka básní, jakou jsem kdy četla.

22.12.2016 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Začátek knihy měl pěkně nakročen, to ano. Dva tajemní a zlomení lidé, kteří nějakým způsobem potřebují zachránit. Ale čím dále jsem v knize byla, tím více se mi chování obou hlavních postav zdálo nesmyslné, hloupé a nepochopitelné. Asi bych byla spokojenější, kdyby se tato kniha nakonec vyvinula v klišé s happyendem, než tyto všelijaké vztahové komplikace.

08.07.2018 3 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Naprosto odstrašující příběh života Židů v druhé světové válce. Člověk se při čtení snaží sám nedýchat a nedělat hluk, aby náhodou Annu a její rodinu nevyzradil.

17.09.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

V prvé řadě zatleskáme autorce Twilight ságy, Stephenie Meyer, protože bez ní by tahle kniha asi nevznikla. Bohatý a snad ten nejkrásnější muž si všimne obyčejné a stydlivé dívky a najednou není žádná jiná, kterou by chtěl více. Anastasie se do Christiana zamiluje a on ji pomalu zasvěcuje do tajů svého života. No upřímně, nepřipomíná Vám to Edwarda s Bellou?
Jinak obsahově byla kniha strašně prázdná. Začátek dobrý, ale dalších 500 stránek se řešila pořád jedna a ta samá věc. A mezi řešením té věci bylo každou chvíli vloženo nějaké to "vzrušení" a Anino povídání se svou vnitřní bohyní.
Konec knížky jsem dočítala s donucením a zklamal mě její hrozně rychlý spád. Přišlo mi to velice náhlé. Jako by autorka sama nevěděla, jak to dokončit.
Zbylé dva díly si asi přečtu, ale jenom proto, abych věděla, jestli jsou lepší než tento.

19.12.2014 2 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

V téhle knize bylo prostě všechno špatně.
V prvé řadě omílání stejných situací v každé kapitole možná funguje na platformě, jako je Wattpad, protože je to pro čtenáře poutavé, v knize už však ne.
Ještě nikdy se mi nestalo, že by mi všechny, opravdu všechny postavy byly už od začátku nesympatické. Oba dva hlavní hrdinové mě neuvěřitelně štvali, chovali se jednou tak, podruhé onak. Vždy to však skončilo větami "Ale já ho miluju a nemůžu bez něj být.", "Prosím neopouštěj mě." nebo jim podobnými, popřípadě nějakou sexuální scénou.
Knížka mě k smrti nudila a byla jsem z těch jejich věčných hádek tak unavená, že jsem u ní nikdy nevydržela dlouho a trvalo mi její přečtení skoro týden.
Jednu hvězdičku si kniha vysloužila pouze tím, že mi po 350 stranách začaly připadat úplně všechny situace tak komické a přitažené za vlasy, že jsem si i párkrát nahlas zasmála.

08.09.2018 1 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Skvělé, místy až mrazící. O některých postavách bych se ovšem chtěla dozědět více.

12.09.2017 3 z 5

Je to sice něco jiného než na co jsem byla zvyklá, ale pořád je to Harry Potter, svět plný kouzel a já ho prostě miluju.

30.10.2016 4 z 5

Harry Potter. Příběh, na který nikdy nedám dopustit. Ať jsou to knížky, ať je to film, pro mě naprosto geniální. Děkuju paní Rowlingové za něco tak úžasného.

06.06.2016

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

"Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti."
Za mě skvělá kniha.

02.06.2016 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tak dobrý nápad, u kterého hodně pokulhává zpracování. Do knihy jsem šla s velkým očekáváním a nakonec jsem docela zklamaná. Celou knihu jsem čekala na velkou zápletku, velké odhalení, čekala jsem na to, až se stane něco zásadního, ale všechny malé zápletky se vždycky nějak bez uzavření vypařily a tak hrdina bloudí v metru od ničeho k ničemu a nic zásadního se, kromě posledních strašně uspěchaných deseti stran, nestane.
Do dalších dvou knih jdu s nulovým očekáváním a snad mě aspoň něčím překvapí.

11.07.2020 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tak milou a "lidsky" napsanou lovestory jsem už dlouho nečetla. Člověk si při ní uvědomí, že každý máme z něčeho strach, měli bychom se navzájem více doopravdy poslouchat a že bychom měli bojovat za to, co doopravdy chceme. A nevzdávat se, i kdyby to nemělo dopadnout. Aspoň si budeme jistí, že jsme udělali všechno, co jsme mohli.

14.08.2018 4 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Knihu mohu hodnotit snad jen jedním slovem. Zdrcující.
Z posledních stránek mě bolelo snad každé slovo. Závěr nečekaný, odstrašující, dohánějící k slzám. Ale takové konce za války byly, s nikým neměly slitování.

12.08.2018 5 z 5

Štěnice Štěnice Ben H. Winters

Pokud chcete knížku, která vás zaručeně znechutí, donutí vás si prohlížet postel, jestli po ní něco neleze, anebo jestli snad není nějaký ten brouk na vás, doporučuju!
Gradace skvělá do třetí čtvrtiny knihy, všechno to mělo skvěle našlápnuto a já čekala nějaké mistrovské rozpletení. Místo toho mě ale čekalo zklamání. Závěr byl slabý, spousta věcí zůstalo nedořešených, nevyřčených. Čekala jsem víc.

13.07.2018 3 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Je to sice klasika, ale u mě úplně neboduje a neobsazuje první příčky.

12.09.2017 3 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Úplně jiný styl vyprávění tomu dává neuvěřitelné kouzlo. Dostaly mě všechny osudy, všechna slova, celá atmosféra.

12.09.2017 5 z 5