Slávka 1970 Slávka 1970 komentáře u knih

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Úžasné! Nemám ráda četbu z doby válečné, ale tento příběh byl tak krásně spletitě a napínavě vymyšlen, napsán nádherným bohatým literárním stylem, že jsem nemohla přestat číst. Spleť romantiky, lásky, bolesti a smrti, propracováno do nejmenších detailů, celým příběhem se prolíná jakési tajemno, a když se blíží konec, už už si myslíte, že víte, jak to dopadne a ejhle.....překvapení, všechno je jinak. A ještě hezčí. Obdivuji paní spisovatelku. Jdu shánět další její knihu.

28.12.2021 5 z 5

Příběhy šumavských křížků Příběhy šumavských křížků Stanislav Schneedorf

Děkujeme pane Schneedorf!

16.11.2021 5 z 5

Hotel Sacher Hotel Sacher Rodica Doehnert

Film jsem neviděla, ale po přečtení této knihy, to ráda změním. Čtením jsem se zlehka a svižně přenesla do doby císaře Franze Josefa I.. Díky seznamu postav uvedených v úvodu, jsem se při četbě vždy rychle zorientovala a mohla si užít příběh plný lásky i smrti. Jemně a s citem napsáno, takže lásky jsem tam viděla mnohem více. Oddychové čtení k nedělní kávě a čokoládě :-)

16.10.2021 5 z 5

Příběhy stromů Příběhy stromů Peter Wohlleben

Krásná kniha o úžasných bytostech = nejsme tu sami a buďme za to rádi!
Originální název knihy Bäume verstehen = ROZUMĚT STROMŮM je přesnější.

01.10.2021 5 z 5

Sušicko pohledem Marie Malé Sušicko pohledem Marie Malé Marie Malá

Pěkná inspirativní kniha. Ráda se k ní vrátím a budu hledat trasy na nové výlety po Sušicku.

18.08.2021 5 z 5

Šampaňské a heřmánkový čaj Šampaňské a heřmánkový čaj Franziska Stalmann

Jako oddychové čtení na 3 večery, kterými jsem proložila dlouhé spletité romány, mi tato "pohodovka sedla".

09.03.2021 3 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Krásně napsáno, nádherný literární styl, který mne u čtení tohoto složitého a spletitého románu udržel až do konce. Tajemný příběh kolem jednoho starého sídla a mnoha osob v několika časových liniích. Často jsem se v příběhu ztrácela a musela se dost snažit vyznat se v postavách, ale v závěru se mi vše propojilo a vygradovalo v úžasný pocit z poetického tajemného a krásného románu :-). Smekám před paní Spisovatelkou! Hned po přečtení mám chuť začít znova a vychutnat si tuto KRÁSNOU LITERATURU bez přemýšlení, jen pro její styl.

03.02.2021 5 z 5

Svrček na ohnisku Svrček na ohnisku Charles Dickens

Možná jindy...v jiné době, dnes nepochopeno.

20.01.2021

Hovory s doktory - 12 pohledů na zdraví, lásku, víru… a život Hovory s doktory - 12 pohledů na zdraví, lásku, víru… a život Barbara Nesvadbová

Zajímavé, inspirativní čtení. Pro mne + pěkný osobní zážitek na autogramiádě knihy v Luxoru.

07.05.2020 5 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Za krásný sloh a styl vyprávění si Pana spisovatele Zafóna zařazuji do oblíbených autorů a těším se na poslední díl Pohřebiště zapomenutých knih. Tu poslední hvězdičku si nechávám nakonec, tak snad to vyjde :-).

03.04.2020 4 z 5

Na Leopardí skále Na Leopardí skále Wilbur Smith

Nádherná autobiografie, krásná kniha! Mohu doporučit. Mně pan spisovatel nalákal k přečtení nějakého jeho románu.

17.12.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pro mne zklamání. Jen prvních 20-30 stránek mne pobavilo a nalákalo, pak nudné, stereotipní. Konec jsem už četla "rychločetbou". Styl psaní a jednoduchost mi nevyhovuje. Humoru pramálo. Do dalších dílů a ani do kina se nepohrnu.

23.10.2019 2 z 5

Knihožrouti Knihožrouti Klára Smolíková

Krásně vymyšlená a udělaná kniha! Doporučuji všem malým čtenářům!

18.07.2019 5 z 5

Casanova v Čechách Casanova v Čechách Vítězslav Tichý

Moc hezky zpracované téma :-)

16.05.2019 5 z 5

Prima oddychové čtení po dloooouhém románu :-)
+ pěkná úprava knížky!

26.09.2018 4 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Na mně až moc jednoduché psaní, kniha plná blábolů.

20.09.2018 1 z 5

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

Nádherný román! Pečlivě propracovaný příběh až 4 generací, velmi šikovně rozdělen do dvou časových rovin (minulost a přítomnost). Paní Wood toto umí a nám čtenářům to rozhýbá šedé buňky mozkové. Krásný příběh pohladí po duši, i když ..... veselé to není, spíše ze života.

17.09.2018 5 z 5

Pro mne špatná volba. Nebo ve špatném čase.

29.08.2018 odpad!

Madagaskar náš osudový Madagaskar náš osudový Monika Vacková

Některé pasáže popisu cesty byly na mne zbytečně zdlouhavé. Kniha má však mnoho krásných "trefných" fotografií, které nám Madagaskar opravdu přiblíží. Pěkně vypracovaná je také příloha o národních parcích. Za mně, za plný počet!

08.07.2018 5 z 5

Madagaskar - laboratoř bohů Madagaskar - laboratoř bohů Romana Rybková

Nádhera! Pokochala jsem se nádhernými fotografiemi nádherného přírodního bohatství naší planety :-)

08.07.2018 5 z 5