Slávka 1970 Slávka 1970 komentáře u knih

Afrika bez malárie Afrika bez malárie Jan Šťovíček

Můj pátý Šťovíčkův cestopis a zase nádhera! Tato četba je přesně "můj šálek kávy" - dobrodružné, poučné, s pěknou dávkou humoru navrh :-)

23.08.2014 5 z 5

Cestopisy II. Cestopisy II. Karel Čapek

Nevím....asi nebyl ten pravý čas na tuto knihu..... Čapkovo Anglické listy mne nadchly, ale tyto cestopisy vůbec ne. Nedokázala jsem se do nich začíst :-( Založím do knihovničky a zkusím někdy příště. Nejzajímavější a nejpoutavější v knize byl pro mne doslov od Miloše Podhorského.

03.08.2014 2 z 5

Ostrov kostí Ostrov kostí Imogen Robertson

No to byla nádhera :-) Od té knihy se nedalo odtrhnout!
Moc pěkně vymyšlený a propracovaný příběh ze staré dobré Anglie. Autorka umí udržet čtenářovu pozornost na každé stránce. Tajemný příběh jednoho starého anglického rodu postupně rozvíjí mnoha zápletkami, které pečlivě a trpělivě vykresluje do detailů. Příběh je napínavý s ubýhajícími stránkami více a více. Krásný literární styl, klidný až poetický, ve mně po několik čtecích večerů navozoval vnitřní klid a pohodu. Autorka mne také mile překvapila vkreslenou mapičkou oblasti, do které příběh vsadila a odkazy na historické události a literární díla, kde čtenář, má-li chuť, může pátrat po dalších souvislostech, záhadách či legendách, vztahujících se k příběhu a místu děje tohoto románu.
Pro mne je to historicko-detektivní román jak má být a určitě se k němu ještě někdy vrátím!
Máte můj obdiv paní Robertson :-) !

30.06.2014 5 z 5

Chomout trojského koně Chomout trojského koně Jan Šťovíček

Příští týden jedu na dovču do Turecka (poprvé v životě do Malé Asie), tak jsem sahla v knihovničce po dalším Šťovíčkovo cestopisu a už na prvních stránkách knihy pochytávám zajímavé informace, rady, tipy a krom cestovní horečky (na kterou trpím postupem let nějak víc a víc), mi v žilám začíná vřít dobrodružná krev. Ty Šťovíčkovo cestopisy na mne působí hodně pozitivně, takové pěkné vykopnutí do Světa :-) A ještě k tomu, jsem se v tomto díle dočkala i mých oblíbených mapiček :-) To je moc dobře! Po prvních stránkách hodnotím knihu všemi hvězdičkami a beru sebou na cestu :-)
Po návratu a dočtení doplňuji: Moc pěkné a hodilo se!

06.06.2014 5 z 5

Překročit řeku Styx Překročit řeku Styx Jan Šťovíček

Krásný oddychový cestopis! Řecko nepatří mezi mé země snů, přesto cestopis se mi moc líbil a hodně jsem se u něj i zasmála :-) Je to třetí Šťovíčkův cestopis, co jsem přečetla, a pořád dost dobrý :-) Už se těším na další!!!

17.05.2014 5 z 5

Český Honza: cesta kolem světa za 99 dní Český Honza: cesta kolem světa za 99 dní Zdeněk Michora

Brak, vyhazuji! Promiň Ráďo, ale to se fakt nedá :-(

11.05.2014 odpad!

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

V úvodníku knihy je napsáno: "Ernest Hemingway svého času vyjádřil, že je to nejlepší kniha o Africe, jakou kdy četl." Dávám mu palec nahoru :-)

07.05.2014 5 z 5

Římské obrázky Římské obrázky Zuzana Francková

Řím není "můj šálek kávy", tak asi hlavně proto jsem knihu jen prolistovala, vůbec jsem se do ní nezačetla. A také nemám ráda knihy bez kapitol, ilustrací, fot, mapek či jiné grafiky. Doporučuji jen milovníkům Říma!

23.04.2014 1 z 5

Nádherné, úžasné, skvělé! Smekám před paní Rowling - ta fantazie a umění vykreslení příběhu i postav...geniální! Z prvních tří dílů nejlepší, už se těším, co bude dál :-)

22.04.2014 5 z 5

Syn větru a prsatý muž Syn větru a prsatý muž Josef Formánek

Knížka mne zklamala. 1. třetinu bych úplně vytrhla a vyhodila. Snažila jsem se začíst a pochopit, ale působilo to na mne tak depresivně , že mi čtení kazilo náladu. Chvílemi byl Formánkův slovník až nevkusný. Po první autobiografické a cestopisné knize ze Siberutu jsem rozhodně očekávala více. V tomto díle však ani část ze Siberutu mne nijak zvláště nenadchla a nic zajímavého, nového, pěkného nepřinesla. Myslím, že pan Formánek svůj nejlepší román už napsal a to hned ten první. Nic jiného se mi od něj nelíbí. Bohužel. Moc kladně hodnotím grafiku a formát knihy (akorát do ruky) a ilustrace od Dalibora Nesnídala.

06.04.2014 2 z 5

Nemaluj trola na zeď! Nemaluj trola na zeď! Jan Šťovíček

Krásný cestopis! Použila bych i slovo dokonalý, kdyby v něm bylo navíc pár mapiček.
Pěkně napsáno - poutavě, zábavně i poučně. Čtenář musí mít samozřejmě dobrodružného ducha a náklonnost pro krásné i kruté severské země. Tento druhý Šťovíčkův cestopis se mi líbil ještě více, než jeho první a i více jsem se u něj zasmála, tak jsem ráda, že jsem minule ušetřila jednu hvězdičku.....tentokrát dávám plný počet :-) Doporučuji!

23.03.2014 5 z 5

Mlýn na řece Mlýn na řece Marcia Willett

Příjemný, klidný, dlouhý román, na čtení před spaním mohu doporučit! Pocítila jsem však změnu překladatelky a styl už se mi nezdál tak krásně noblesní jako u posledního románu paní Willettové. Proto ubírám jednu hvězdičku.

07.02.2014 4 z 5

Mít pro koho žít Mít pro koho žít Marcia Willett

Pěkný román z anglického venkova. Hlavně mne ale okouzlil nádherný noblesní styl psaní paní Willettové. Při čtení jsem se zcela zasnila. Určitě bych si od ní ještě ráda něco přečetla. Díky literárnímu stylu, řadím knihu mezi mých TOP TEN.

31.12.2013 5 z 5

Ztracená knihovna Ztracená knihovna A. M. Dean

Kniha se mi moc líbila! Nalákalo mne téma zmizelé Alexandrijské knihovny a hned jsem byla vtažena do napínavého a dobrodružného děje. Líbil se mi i styl psaní, i když se člověk musí dost soustředit, aby se zorientoval v postavách a rozeznal ty dobré od zlých. Na tu knihu musíte mít chuť a čas a to já měla, řadím ji mezi mé nejhezčí! Máte-li rádi historii, záhady, dobrodružství a filmy ve stylu Indiana Jonese.....tak to je kniha právě pro vás :-)

22.12.2013 5 z 5

Mapy končí nad Nordkappem Mapy končí nad Nordkappem Jan Šťovíček

Mně se tento cestopis líbil, hlavně asi kvůli oblasti dalekého severu, kterou já také ráda a obdivu k dobrodruhům. Od autora jsem si koupila další, tak jsem zvědavá...

07.12.2013 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Mám ráda cestopisy, Anglii i anglické neděle.....to vše po přečtení Anglických listů ještě více! I když Čapek, alespoň to třetí, zcela naopak :-) Krásný literární styl podtržen vlastními ilustracemi. Čapek psal tyto cestopisy v roce 1924 a i dnes je to čtivé, záživné, humorné a poučné zároveň. Smekám a doporučuji! Knihu jsem zařadila mezi mých TOP TEN.

07.12.2013 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Tato kniha jistě dodá mnoha ženám ve zralém věku zhrzelých životem, láskou či osudem nové síly, naděje a odvahy do dalšího "životního boje". Zato si kniha i autorka zaslouží odpustek na literárním stylu. Ten je na mne dost sekavý, trhaný a překotný. Knihu nepovažuji za humornou - toho jsem zde našla jak šafránu, ale za upřímně autobiografickou. 10 let určitě krásného, šťastného a naplněného autorčina života, by si zasloužilo více času a trpělivosti na přepisování, které by přispělo k sladění příběhu a dodání harmoničnosti při četbě. Obdivuji autorku i její život, ne až tak spisovatelský um. Kniha mi však přinesla i poučení a má nádherné ilustrace.

07.12.2013 3 z 5