Slávka 1970 Slávka 1970 komentáře u knih

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Nejde to, nedočteno. A to mám Kate Morton a její jiné romány moc ráda. Možná jindy...

01.04.2024 1 z 5

Dej mi ty prachy Dej mi ty prachy Iva Pekárková

Knihu jsem si koupila na autogramiádě jiné knihy Ivy Pekárkové....bohužel, pro mne je kniha zklamáním.

17.11.2023 2 z 5

Cesta kolem světa Cesta kolem světa Dwight Holing

Taková rychlocesta kolem světa. Pěkná fota, NÁDHERNÉ ILUSTRACE!

11.11.2023 4 z 5

Dokonalá harmonie Dokonalá harmonie Barbara Wood

Už jsem četla od Barbary Wood lepší knihy, tato je takový průměr. Líbila se mi linie z minulosti, přítomnost byla moc přemodernizovaná, a souhlasím s goerginou, i trapná. Závěrečná věta pohladila po duši = krásná!
"Otevři dveře i okna. Vpusť štestí. A lásku."

26.07.2023

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Zalíbil se mi název....chodit o půlnoci plavat mi připadá jako bezva nápad :-) Sama jsem to zažila jen jednou a do dnes si to pamatuji! I styl psaní na prvních stránkách se mi zalíbil, takže už mám knihu doma a moc se těším na příběh!

26.07.2023 5 z 5

Město páry Město páry Carlos Ruiz Zafón

Zvláštní, originální, imaginární.....prostě zafónovské :-)
Nejvíce se mi líbila povídka Gaudí na Manhattanu :-)
Avšak, bohužel pro mne, do většiny povídek se mi nepodařilo "vplout". Proto dávám slabší hodnocení a zkusím příště s plným soustředěním.

16.05.2023 3 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Nádherně napsáno! Kouzelně vymyšlen a propleten příběh tří generací.

"Tři je číslo času. Což nehovoříme o minulosti, současnosti a budoucnosti? Tři je číslo rodiny. Což nehovoříme o matce, otci a dítěti? Tři je číslo víl a skřítků. Což je nehledáme v dubu, popelu a trní? Proto musím mít tři prameny, abych mohla uplést kouzelný cop."

Obdivuji fantazii a "um" paní Kate Morton! Můj třetí román od ní a i tento si ráda zopakuji!

03.05.2023 5 z 5

Než stromům dojde dech Než stromům dojde dech Peter Wohlleben

Tentokrát bylo na mně informací až moc. Většinu knihu jsem prolétla rychločetbou. Doporučuji spíše lesákům a odborníkům, pro pouhého obdivovatele přírody doporučuji dávkovat opravdu po troškách.

25.10.2022 4 z 5

Kachna v bazénu Kachna v bazénu Rudolf Křesťan

Rudolf Křesťan = Pan Fejetonista!
A ilustrace jeho manželky také krásné úsměvné!

18.10.2022 5 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Nádherně napsáno, Barbara Wood umí. Umí psát do hloubky myšlenky, vykreslit postavy i dobu. Těžké téma v těžké době, nedalo se ale nedočíst. Nevěřila jsem, že ten dlouhý a smutný příběh dám, ale vtahla mne do děje a nelituji! Vydržte taky! Myšlenka na konci příběhu je překvapivá, pozitivní a inspirativní. Teď si dám nějaký komiks na odlehčenou :-)

19.09.2022 5 z 5

Na Hradčanech Na Hradčanech Jiří Anderle

"Knihy jsou potravou duše."
Nevím, kde jsem tento citát slyšela, ale teď jsem si na něj vzpomněla!
Čtení Anderleho vyprávění jsem si náramně vychutnala a opravdu mě duševně obohatilo! Myslím, že na tuto knihu musí člověk dorůst, vyzrát, trošku možná i zestárnout, ale pak to stojí zato! Já ji dostala jako dárek, cca 3roky ležela v knihovně, až při dlouhé nemoci a přerovnávání knihovny, jsem se jí pořádně prolistovala, prohlédla kresby a pak zkusila i číst. Nakonec jsem si některé kapitoly dala dvakrát :-)

09.08.2022 5 z 5

Zmizelá Šumava s Emilem pěšky Zmizelá Šumava s Emilem pěšky Emil Kintzl

Mohu jen potvrdit a podtrhnout komentář pode mnou. Jsem na tom úplně stejně.

01.08.2022 5 z 5

Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích 1. Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích 1. Vítězslava Klimtová

Je mi 52let, dítko velké, vnoučátka žádná, tak si čtu tuto knihu sama pro sebe už podruhé :-) Za chvíli těm krásným bytostem a nádherným ilustracím ráda uvěřím :-) Vy ne?
Že by mohla přijít pandemie a válka až k nám domů, jsme také nevěřili...

16.07.2022

Tajemné kotě aneb 95 fejetonů, které se autorovi okotily Tajemné kotě aneb 95 fejetonů, které se autorovi okotily Rudolf Křesťan

Opět skvělý Pan fejetonista s nádhernou bohatou a pestrou českou slovní zásobou :-) To by měla být povinná četba pro děti i dospělé. Děkuji pane Křesťan, setkávám se s Vašimi fejetony už od ZŠ a pořád jsou skvělé! Nápadité, vtipné a nenuceně poučné!

12.07.2022 5 z 5

Francouzky zrají jako víno Francouzky zrají jako víno Mireille Guiliano

Příjemné, klidné, jednoduché.

28.04.2022 3 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Václav Renč

Úžasné! Nádherné! Doporučuji!

07.04.2022 5 z 5

Dobrý a ještě lepší život Dobrý a ještě lepší život František Nepil

Souhlasím s Radulilinkou (viz.níže). V knize je spousta nějakých příběhů a vyprávění. Prodrala jsem se tím, ale i témata která mne zaujala, rychle zklamala stylem. Žádný pěkný podčárník=fejeton jsem tu neobjevila. Chce-li si někdo přečíst krásné fejetony, doporučuji Rudolfa Křesťana.

06.04.2022 1 z 5

Háčkovaná zvířátka Háčkovaná zvířátka Verena Woehlk Appel

Inspirativní.

21.03.2022 5 z 5

Moře: 1001 fotografií Moře: 1001 fotografií neznámý - neuveden

Kniha plná krásných fotografií ucelených do několika témat, která poučí a přivedou nás k zasnění.

17.02.2022 5 z 5

Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Rudolf Křesťan

Rudolf Křesťan je Pan fejetonista! Už na základní škole jsem sahala po Mladém světě hlavně z důvodů jeho fejetonů. A i dnes se pěkně čtou. Vylepší náladu.

31.01.2022 5 z 5