Tajemné kotě aneb 95 fejetonů, které se autorovi okotily

Tajemné kotě aneb 95 fejetonů, které se autorovi okotily https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387708/bmid_tajemne-kote-aneb-95-fejetonu-ktere-ekl-387708.jpg 4 12 4

Jako novodobý klasik tohoto žánru uvádí v dovětku ke sbírce svých nejnovějších fejetonů z let 2016 až 2018, že by si přál, aby ani touto už dvacátou knížkou nezradil zvídavost bývalého středoškoláka. Dívat se na svět s humorem umí v mládí leckdo, ale – jak dokazuje autorova nová knížka – Rudolfu Křesťanovi to vydrželo po celý život. Je vítaným spolupracovníkem několika periodik a taky oblíbeným hostem Českého rozhlasu. Pro jeho tvorbu je příznačný pohled na svět z té lepší stránky. Podobně laděné jsou i nápadité ilustrace jeho ženy Magdy.... celý text

Maki229
25.09.2023 5 z 5

Pana Křesťana si vážím a jeho fejetony mám ráda. Doposud jsem je četla pouze nárazově nebo poslouchala v rozhlase. Toto bylo moje první ucelené setkání v knize a určitě ne poslední. Nejvíce mě pobavil Faux pas?...u úvah o vínu jsem se smála nahlas. U všech fejetonů si autor umí krásně hrát se slovy a slovíčky naší malebné řeči.

Slávka 1970
12.07.2022 5 z 5

Opět skvělý Pan fejetonista s nádhernou bohatou a pestrou českou slovní zásobou :-) To by měla být povinná četba pro děti i dospělé. Děkuji pane Křesťan, setkávám se s Vašimi fejetony už od ZŠ a pořád jsou skvělé! Nápadité, vtipné a nenuceně poučné!

Péťa1950
24.09.2019 5 z 5

Je to knížka, kterou je dobré mít doma a číst po malých dávkách. Protože jsem měla knihu z knihovny, čas mě nutil přečíst ji rychle. To mi ubralo na prožitku z jednotlivých fejetonů. V rozhlase je také dostáváme jen po jednom. To je ale můj problém. Některé knihy autora mám a ty si mohu nadávkovat. Vtipné a úsměvné tak, jako vždy.

Květi62
01.01.2019 5 z 5

Příjemně strávený čas při čtení poslední knihy Rudolfa Křesťana, kterou jsem dostala k vánocům. Krátké a vtipně napsané fejetony jsou perfektně promyšlené, poučné a pozitivní. Kdo má rád fejetony, určitě si přijde na své.