Skodinka89 Skodinka89 komentáře u knih

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Knížka se líbila, zaměřeno na korejsko-japonské vztahy z pohledu národů.

PS. Každý národ má nějaký problém s jiným národem :D vše je jen o předsudcích, kdyby nebyly...

08.10.2023 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Jako oddechovka celkem obstojné.

* dělat scény, když už jsem s tím smířená (a chci to řešit) a zjistím, že blízka osoba jen čekala až jí to sama řeknu... Trošku přitažené za vlasy

29.08.2023 2 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Možná mezinárodně uznávané dílo, ale za mě ztráta času. Celkem jsem se těšila jak to autor pojme, jelikož byl o tom i docela zajímavý dokument. Jenže chyba lávky, moc povyku pro nic. Nesourodé myšlenky volně ložené na papír.

26.04.2023 odpad!

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Ze začátku trošku problém se dostat do děje. Chvilami mi hlavní postava lezla na nervy. Už jsem jen čekala upíra, který se bude na sluníčku třpytit (naštěstí k tomu nedošlo) :D.
Je to takový průměr v rámci tématiky s upíry

14.04.2023 2 z 5

Byla jsem přesvědčená, že to bude beletrie a né literatura faktu. Zajímá forma pojetí tohoto druhu literatury. Pěkně zpracované, ale těchto smutných příběhů v období 2.světové je mraky.

20.01.2023 3 z 5

Oddechovka po náročném dni. Člověk může najít mezi řádky inspiraci na další četbu.
Rozhodně neurazí, ale některé třeba nezaujme. Taková zlatá střední cesta

19.10.2022 3 z 5

Deník morového roku Deník morového roku Daniel Defoe

Vyprávění mi přijde takové nezábavné, spíš bych to nazvala jako dlouhý článek o všem možném i nemožném v době moru. Autor přeskakuje z jedné myšlenky do druhé. Někdy přidává tabulky s čísly mrtvých a někdy něco přejde v jedné větě.
Knížka by klidně mohla mít i méně stránek a o nic důležitého by se nepřišlo. Moc mě to nebavilo, ale našlo se pár zajímavých poznatků jak se tehdy řešili protiepidemická nařízení :D.

30.04.2021 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Velke zklamani, nedocetla jsem - neslo to. Dalsi dily jsou lepsi

03.03.2020 2 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Četlo se to dobře, jenom druhá část byla už chvilkami jak z rychlíku. Autorka opět nezklamala, jelikož jsem už od ní četla dcery čarodějného vrchu

22.04.2024 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Oddechovka a romantika tak akorát. Jen ze začátku mě trošku děsilo počet stránek, ale pak to samo ubývalo ani nevím jak.

02.04.2024 4 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Velmi podařená knížka a ještě založena na doložených faktech z čarodějnických procesů.

17.02.2024 5 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Četla jsem to na mé poměry dlouho a mám z toho neutrální pocity.

Kniha řeší problémy všedního dne a životní události, které nejsou úplně ty radostné. Minimálně někdo najde zdroj inspirace na další četbu.

15.12.2023 2 z 5

Moje rudá knížka Moje rudá knížka Lenka Blažejová

Hledám ideální knížku jak citlivě se seznámit co malé slečny čeká. Osobně bych tohle dceři nepořídila, náhodné informace a některé zbytečné.

Abych nebyla jen zlá, tak z celé publikace bych využila jednu dvojstranu pro praktické vysvětlení pro dceru.

19.09.2023 odpad!

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Jak chtěl autor vše popsat, tak někdy to bylo chaotické v rámci kapitol, které následovaly.

Rozhodně pěkné ukončení příběhu. Určitě se k tomu někdy zase vrátím.

16.09.2023 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Opět člověk čte a neukončený konec :D

11.09.2023 5 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

Zajímavá myšlenka, uvidíme co bude ve 2.díle

25.07.2023 5 z 5

Kluk napravo Kluk napravo Kate Stewart

Pohodové čtení na letní večery

16.07.2023 4 z 5

Co jsem to proboha udělal? Co jsem to proboha udělal? Robert Fulghum

Příběhy obyčejného života

19.06.2023 5 z 5

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

Opět nezklamalo, jak už to někdo zmiňoval... Zastavení v uspěchaném světě. Člověk má pocit, že se na chvilku zastavil čas.

02.06.2023 5 z 5

Kam se poděl můj sexuální život? Kam se poděl můj sexuální život? Kristen Bailey

Vydržela jsem to číst do stránky 111 a pak už jsem uznala, že je to ztráta času. Ačkoliv mám doma 2 potomky, tak hlavní hrdinka je totální hysterka :D. Vidí problém tam, kde není.
Takže za mě žádná sláva

20.04.2023 odpad!