SirokO SirokO komentáře u knih

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Já teda nějak nesdílím to nadšení, které kolem knihy panuje. Nějak těm zážitkům nevěřím.. leckde to vypadá "přikrášlené" a rozšířené aby to mělo aspoň nějaký obsah... a kdybych osobně potkal autora někde na cestě, je to přesně typ člověka, co mi není sympatický.
Asi pět příběhů jsem po chvilce vzdal a prostě přeskočil (a to nejsou dlouhé). Dočetl jsem to do konce a říkám si, jak to ta Verča s ním může vydržet :D.
Jednu hvězdu dávám za obálku a druhou, že to šlo dočíst.

08.02.2024 2 z 5

Nad šálkem plným vůně Nad šálkem plným vůně Zdeněk Žáček

Hodně zajímavá knížka. Ale v dnešní době je hodnotná tak z 50 procent. Tím, že je psaná v roce 1977, tak jsou zajímavé informace o objevení a původních metodách pěstování a zpracování plodin pro kávu, čaj a kakao. Ale od osmdesátých let se už opravdu hodně změnilo, takže pak už jsou to jen neaktuální informace.

29.07.2023 3 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Je to skvělý, ale myslím si, že dnešní kluky už to nemůže oslovit, mnoho těch aktivit už třeba nejde provozovat.

23.05.2023 4 z 5

Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů Glen Weldon

Batmana rád mám, komiksy jsem ale nikdy nekupoval. Knihy čtu moc rád, ale faktografické databanky informací ne. Tahle knížka je ale bomba! Neuvěřitelně mě bavila. V dnešní době je navíc super, že si k tomu můžete i jako nefanoušek pustit filmy o kterých knížka je, protože jsou k dispozici na streamovacích zařízení. Bum! Prásk!

29.05.2022 5 z 5

Pokrývač Pokrývač Miloň Čepelka

Na knížku jsem se těšil. A přečetl ji jedním dechem. Ale ten dech byl nečekaně dlouhý. Možná jsem se dlouho seznamoval s autorovou formou psaní. A ten příběh je.. veselý, i vlastně těžký a vážný. A tak dobře uvěřitelný. Panejo!

26.11.2021 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Stalo se mi to, že jsem mezi druhým a třetím (tímto) dílem četl jiné knihy a nemohl jsem se dostat zpět do děje a souvislostí nekecám dvě třetiny knížky. Jako dobrý, ale úplně mě to nenadchlo.

09.05.2021 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl jsem četl dávno. K tomuhle jsem se vrátil ve třiceti a byl to špatný nápad. Knížka je určitě pro mladší. Mě se nečetla dobře.

27.02.2021 3 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Jsem z té knížky dost zděšený. Myslel jsem si že je pro děti. Já četl jiné pohádky..

09.02.2021 3 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Skvělý závěr zapleteného příběhu plného zvratů. Nemohl jsem se od knížky utrhnout.

28.07.2019 5 z 5

Nahraný Nahraný Kevin Hearne

Dloooouho jsme čekali a stálo to za to! Můj asi druhý nejoblíbenější díl!

19.07.2019 5 z 5

Dýka a kříž Dýka a kříž David Wilkerson

Jsou tam velmi zajímavé okamžiky, které se mi ve správný okamžik v každodenní rutině připomínají. Ale jako, je to dost náročné čtení se všemi těmi (bez víry) neuvěřitelnými náhodami a dobrými konci. Pokud si autor něco nepřidal, tak jsou v Americe lidi opravdu velmi odlišné nátury..

25.05.2019 2 z 5

Poklad dobrodružných příběhů Poklad dobrodružných příběhů Ondřej Neff

Jedna hvězda za nápad a druhá za dva ze dvanácti příběhů, které se mi líbily. Ty další mě osobně přišly velmi zestručněné až se v nich nedalo vyznat nebo nebyla zřejmá pointa příběhu..

16.02.2019 2 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Já jsem z tý knihy byl fakt špatnej.. Musel jsem přeskakovat tolik popisné pasáže a ve 3/4 knihy se skoro nic nestalo. Asi jsem na tu knihu starej :-)

22.12.2018 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Příběh je to to jediné, co se mi na knize líbilo. Jinak jsem ji skoro ani nedočetl.. forma, kterou je napsaná, mi nijak nevyhovoval. Ale doplnil jsem si sci-fi vzdělání ;).

16.10.2018 1 z 5

Vědma Vědma Michael Scott

Vynikající. naprosto mě příběh pohltil. Tenhle styl spojování všemožných mýtických, mytologických i skutečných postav a míst mě neskonale baví!

19.07.2018 5 z 5

Filmáci ze zámku knížete  Schwarzenberga Filmáci ze zámku knížete Schwarzenberga Petr Pavlů

Zaujal mě název, ale knížka mě až tak nenadchla. Je to taková autobiografická výseč života jednoho člověka, který má buď vynikající paměť anebo barvitou představivost :-)

22.04.2018 2 z 5

Smrt v záři neonů Smrt v záři neonů Libor Machala

Vynikající díl! Jízda od samého začátku. Hlavní hrdinové se fakt snaží alespoň něco zjistit, ale..

Informace o svém světě si musíme zasloužit!

07.01.2018 5 z 5

O krysí krizi O krysí krizi David Lee Stone

Na začátku jsem si říkal, že to nezvládnu. Hodně divných jmen.. ale pak mě to chytlo a nakonec i bavilo.

26.01.2017 3 z 5

Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Ludvík Souček

První kniha se mi vážně líbila. Závěr třetí také! Ale to mezitím už nebylo úplně jednoduché číst.. přecejen jsem jiná generace a tak lecos beru s rezervou..

08.12.2016 3 z 5

A včely se vyrojily A včely se vyrojily Ondřej Neff

Vůbec nevím, jak se ke mě kniha dostala, ale pustil jsem se do ní. Zajímat mě ale začaly osudy postav až v půlce. Jsem rád, že už ji mám za sebou!

08.05.2016 3 z 5