SimulinaT SimulinaT komentáře u knih

Do pohádky se zvířátky Do pohádky se zvířátky Eva Horáková

Přečteno dcerou ve druhé třídě. Jsou zde i rčení tak jsme si na příběhu ukázali co znamenají.

06.12.2023 4 z 5

Heidi a její kamarádi Heidi a její kamarádi Marie-José Maury

Krásné příběhy. Dětem se kniha moc líbila. Heidi mají rádi. Jsou tam u krásné obrázky.

06.12.2023 5 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Teď před Vánoci krásný nenáročný příběh. Po přečtení knihy jsem zjistila že je od 11let,ale kdo má rád pohádky bude se líbit i dospělým.

06.12.2023 5 z 5

Manželství bez chybičky Manželství bez chybičky Stephanie Laurens (p)

Knize chyběl šmrnc. Ze začátku to byl příběh seznamovací, kdy jsem čekala že se děj rozjede. Až ke konci na pár stránkách bylo trošku napětí kde se čtení zrychlilo.

25.11.2023 2 z 5

Chci tě slyšet Chci tě slyšet Alexandra Soldánová

Je to takové krásné rozptýlení. Útěk z reality. Předem víš jak to skončí ale celou dobu čekáš jestli budeš mít pravdu nebo se příběh zvrhne jiným směrem.A jak dopadne musíte zjistit sami. Knihu doporučuji.

16.11.2023 5 z 5

Královna Královna Matthew Dennison

Kniha nám představí celý život královny Alžběty II.

23.10.2023 5 z 5

Odvážná čtyřka a poklad Zikmunda Lucemburského Odvážná čtyřka a poklad Zikmunda Lucemburského Sabina Huřťáková

Pěkná, napínavá kniha. V duchu televizního seriálu kriminálka 5. B.kde děti řeší záhadné případy. Jako zde na hradě.

19.10.2023 5 z 5

Špionka v knihovně Špionka v knihovně Madeline Martin

V knize jsem se ze začátku zracela mezi dějem dvou žen, ale po chvilce jsem se v knize orientovala. Nakoukli jsme do tajných cest v době války a prožili radosti a hnus války. Jak těžké bylo žít v různých zemí. Co vše absurdní bylo pro ně vzácností. Krásná kniha.

28.09.2023 4 z 5

Komisár Vrtilabka a prekliatie zuba múdrosti Komisár Vrtilabka a prekliatie zuba múdrosti Petr Morkes

Pěkná kniha pro děti se spousty obrázku. Vhodná ke společnému čtení. Mohlo tam být více pátrání ať se zapojí do děje,ale jinak pohodový příběh.

21.09.2023 4 z 5

Laskavé pohádky víly Laskonky Laskavé pohádky víly Laskonky Romana Suchá

Jednoduché příběhy dětí které ukazují jakou může mít náladu a jak to působí na okolí. Co může udělat aby se chovali líp.

21.09.2023 5 z 5

Ztracená náušnička Ztracená náušnička Daniela Krolupperová

Krásná kniha pro děti co se učí číst. Velké písmena s krásnými obrázky. Jednoduchý příběh.

21.09.2023 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Kniha dvou cest je přečtená. Je čtivá,zaujala mě od první stránky i když sem tam jsem nevěděla v kterém časovém úseku se pohybují. Ukáže zajímavý pohled na umírání. Pozve nás do Egypta a představí nám pohled na smrt z egyptské strany. Krásný napínavý příběh plný emocí. Jen ten konec mě nemilé překvapit.

26.08.2023 3 z 5

Dům vůní Dům vůní Martina Sahler

Příběh nás zavede k historii parfému. Najdeme zde vysvětlení výroby a vnímání parfému. Krásný děj. Ze začátku obyčejný příběh ke konci nabytý napětím a postupný rozuzlení historie.

30.07.2023 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Kniha za týden přečtená. Nahlédneme do kultury nedoslýchavých. Příběhy Honzy a Evi mě obohatili o pocity hluchých. O jejich těžkých i krásných časech. O beznaději a pevné vůli.Prostě krásná kniha a uvítala bych i pokračování příběhu v druhém dílu.

27.07.2023 5 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Krásná obálka. Zajímavé téma. Přečtená kniha celá,ale něco mě v ní chybělo nebyla jsem z ní unešená.

27.07.2023 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha nás bavila a porovnávali jsme ji s filmem a při čtení jsem s dětmi diskutovala o knize i filmu.

27.07.2023 4 z 5

Dědečku, vyprávěj o Praze Dědečku, vyprávěj o Praze Ladislav Špaček

Kniha je hezká. Zajímavé čtení jen mě zde chyběly aspoň malé obrázky budov, kostelů nebo soch o kterých byl příběh. I když jsme vloni prošli místa o kterých jsme četly tak ani já jsem si nedovedla vybavit, kde se v Praze zrovna.

20.07.2023 3 z 5

Kniha byla ze začátku zajímavá popisem života tamních obyvatel. A nemoci modré kůže. Napětí se objevilo asi dvakrát. Taky je zajímavé ukončení knihy a vysvětlení její vznik.knihu doporučím. Líbila se mi . Konec příběhu jsem odhadla částečně správně.

08.07.2023 4 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Příjemná oddychovka k vánočním svátkům.

19.06.2023 5 z 5

Srdcem mojí babičky Srdcem mojí babičky Barbora Linke

První díl jsem nečetla,ale tahle kniha mě bavila. Hezký se četla.

19.06.2023 5 z 5