Shinju Shinju komentáře u knih

Napořád Napořád Alyson Noël

S knihou jsem se setkala u před 10 lety, kdy vyšla, u kamarádky v její knihovně, ale nelíbil se mi vzhled obálky. Co je na této knize (sérii), nejhorší jsou její obálky, které jsou naprosto neoriginální ( no zkrátka horší obálku/y jsem zatím neviděla). Ale nyní jsem na ní narazila znovu, ale zase to má nějaký háček, knižní série u nás není dokončena. Ale říkala jsem si, že to přesto zkusím se začíst a vyplatilo se. Ano je pravda i podle všech komentářů, že kniha je kopií už již napsaných věcí, ale trochu jinak nebo hůře zpracovaná. Např. to, že charaktery postav jsou jen ploše popsány. Kniha má svoje mouchy, ale spousta literatury v dnešní době je v něčem podobná, vždy jede podle stejného mustru (jako young adult harlekýnky, horory, a jiné). Tato knižní série patří určitě k těm horším dá se říci béčkovým knihám, ale setkala jsem se i s mnohem horšími, tato na rozdíl od ostatních je čtivá. Rozhodně kniha patří k oddechovému čtení, které se dá přečíst rychle. Kvůli obálce a jiným výše zmíněným bodům dávám 3 hvězdy.

08.04.2021 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Knížku jsem přečetla do třičtvrtě, ale ne z důvodu, že by mě pohoršovala, nebo by nebyla dobře napsaná. Četla se dobře, ale nějak jsem přehlédla, že se jedná o detektivní povídky. A v tom je ten háček, detektivek je všude tolik, že už pro mě nejsou tak lákavé. A pár povídek toho typu mi stačilo. Také jsem si tu knížku vysnila jinak, myslela jsem si, že bude trochu jiná. Ale jelikož se jedná o povídky, které jak se zdá podle začátku a konce kopitol, na sebe sice trochu navazují, dají se číst jen některé, takže letmo prolistuji i druhý díl. Styl, co kapitola to další povídka s návazností mi přijde geniální, ještě jsem se s tím nesetkala.
Knížku určitě doporučuji , i když mě osobně nesedla, protože je to detektivka, je to jedna z dalších pecek od Kotlety.

06.03.2021

Deset tisíc životů Deset tisíc životů Michael Poore

Moc pěkné čtení! Doporučuji si přečíst.

22.01.2021 5 z 5

Trvalé bydliště Klondike aneb Kde medvědi dávají dobrou noc Trvalé bydliště Klondike aneb Kde medvědi dávají dobrou noc Alena Kennedy

Kniha se mi velmi líbila, jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst a dozvědět se zase něco nového. Velmi doporučuji.

11.12.2020 5 z 5

Gantz 27 Gantz 27 Hiroja Oku

Tato manga série je dobrá. Ale připadá mi, že tento díl byl nejzajímavější a nejlepší z celé série, protože jsme se za těch 26 dílů dozvěděli něco nového. I když je to manga akční konec tohoto dílu mi připadal více akční než všechny předchozí díly. Těším se na další dál vypadá to na dobrý rozjezd dalších dílů.

10.12.2020 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Bez komentáře ! Už nikdy prosím nic takového.

01.11.2020 odpad!

Další příběhy pro potěchu duše Další příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

Má duše je o něco více v rovnováze. :)

26.10.2020 5 z 5

Hlasování nohama Hlasování nohama Peter F. Hamilton

Rozhodně povídka má naznačit abychom jsme se zamysleli, co se celkově ve světě děje. Autor se snaží naznačit, že by každý měl být schopen se postarat sám o sebe a rozhodovat sám o sobě = společenská odpovědnost.
A teď honem sepsat na papír pravidla pro svoji vysněnou planetu, třeba potom učiníme kroky ke stvoření lepšího světa, ve kterém společně koexistujeme.

01.10.2020 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Rozhodně zklamání. Dávám 1 hvězdičku za první kapitolu.

29.09.2020 1 z 5

Wendy mezi Zemí a Nezemí Wendy mezi Zemí a Nezemí Melissa Jane Osborne

Jedna hvězdička za kresbu. Známý příběh, trochu jinak, kdyby autorky radši vymyslely vlastní příběh, nebylo by to takové plýtvání papíru.

22.09.2020 1 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tak jak hodnotit.:) Sérii s klasickými princeznami nehradili super hrdinové alá Marvel a DC. V celku povedený první díl série, ale Měsíční kroniky mi přišly o fous lepší. A proto dávám jen 4 hvězdičky. Trochu něco příběhu chybí, aby byl perfektní.

21.09.2020 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Prostě bomba čtení! Paráda. Další díl nebo filmové zpracování by určitě nezaškodilo. Autor od teď patří k mým oblíbeným autorům. A teď honem na další knihy autora. :)

31.08.2020 5 z 5

Předvolání ďábla Předvolání ďábla Myung-Hee Kim

Hrůza! Co to bylo? Už nikdy. A navíc nevím jestli to má každá kniha, ale dost mi vadilo, že text s bublinami často končil uprostřed hřbetu knihy.

31.08.2020 odpad!

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Přečteno jedním dechem za půl dne. Takové oddechové čtení, které neurazí, ale po předčtení celého příběhu moc nenadchne. Ale určitě kniha stojí za předčtení.

20.08.2020 3 z 5

Nápady Nápady Leonardo Da Vinci

Něco je velmi zajímavé a něco je naopak nudné.

03.08.2020 3 z 5

Královská hra 1 Královská hra 1 Nobuaki Kanazawa

No čekala jsem něco lepšího.

14.07.2020 1 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Tuto knižní sérii jsem přečetla velmi rychle. Na knize mě lákalo to tajemno. Přestože bylo neustále tvořeno tím, že nikdo hlavní hrdince nechtěl nic říct. Neustálé ptaní bez odpovědí. Také jsem se trochu těšila, že to bude více fantazii, že hlavní hrdinové budou nadpřirozené bytosti, ale byli to jen obyčejní kluci (ranění tím, že se narodili do sekty, která se řídila dávným příběhem). Ale i přesto celý příběh nezklamal.

14.05.2020 3 z 5

Sláva strojů a měst Sláva strojů a měst Jaromír Rašín

Tato kniha by měla být čtená jako Bible. Lidé by si občas mohli častěji uvědomit, co je důležité a hlavně sledovat, to co se děje kolem nich. Naše společnost čím dál více řeší zbytečnosti (protože si myslí, že je v blahobytu). Ale kdyby více sledovala, co se děje třeba v zemědělství (kdy naše soběstačnost v tomto odvětí se = rozvojové zemi). Sucho, které nás bude ničit, ale stavíme bazény dál. Už hrozí to, že budeme muset pít několikrát recyklovanou tu samou vodu, která bude obsahovat hormony z antikoncepce a jiné látky, které už nyní mění pohlaví ryb. I Praha má vody málo a za chvíli budeme pít vodu z Vltavy, aniž by se někdo zmínil, že je to nebezpečné, protože dle odborníků zatím vše z vody odfiltroval neumíme. A spoustu dalších, ale lidé se jen plácají a řeší jen to, že jsou v depresi z toho, že na Facebooku má někdo něco lepšího než já.

14.05.2020 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Taková škoda, že knižní série nemá více dílů.
Nevědomost bolí, důvěra a pravda je důležitá! Lidé by neměli žít ve lži.

14.05.2020 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Tuto knižní sérii doporučuji všem, kdo má rád seriál The 100 a líbil se mu film Passengers. :)

05.05.2020 5 z 5