Shinju Shinju komentáře u knih

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Knížka se mi ze začátku moc líbila, chtěla jsem ji zařadit dokonce mezi doporučené, ale posledních asi cca 80 stran už mě knížka tak nebavila, takže proto o něco slabší hodnocení.

03.03.2024 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Pěkné čtení.

POZOR SPOILER!!!

Štětí nebo smůla, že si Ron zlomil hůlku??
Škoda, že v knize chybělo několik kapitol s Ginny, jak si zapisovala do deníku Toma.

02.02.2024 5 z 5

Když spadne maska Když spadne maska Samantha Shannon

Myslela jsem si jak hodně mi bude vadit, že si předchozí děj tolik nepamatuji. Ale zjistila jsem, že vůbec. Pauza mezi sérii je nepěkná věc. Ale v knize je vše důležité připomenuto. Takže si dokonce myslím, že kdyby někdo začal číst tuhle tu plánovaně 8 dílnou sérii od tohoto dílu tak klidně může. Ale kdo, by se chtěl připravit o zrod, příběhu a předchozí dobrodružství postav této série?
Také přemýšlím jestli mi předchozí nadšení z této série trochu nepohaslo. No uvidíme co přinese další díl.

27.01.2024 4 z 5

Pohádky z broumovského dolíku Pohádky z broumovského dolíku Eva Kroupová

Dovezeno jako suvenýr z dovolené. Moc pěkné pohádky a krásné ilustrace.

04.01.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Dalo by se říct že se jedná o obyčejný příběh, jedné rodiny v určité době, o věcech známých a běžných. Ale ta atmosféra, kterou umí autorka stylem psaním navodit je dechberoucí, a to z knih autorky dělá knihy neobyčejné.

21.11.2023 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Povedené. Jedná se o velmi nápaditý a neobvyklý příběh. Určitě kniha stojí za přečtení.

02.02.2023 2 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Jsem z celé série zklamaná . Přečtení nelituji. Ale rozhodně z mé strany nelze dál doporučit.

09.03.2022 2 z 5

Japonsko v detailech Japonsko v detailech Michal Cihlář

Moc pěkná kniha, jak na čtení tak po vizuální stránce. Určitě doporučuji. V knize je od každého trochu z historie, z nové doby, postřehů, zajímavosti, typů na výlet kam se v Japonsku podívat a spoustu dalšího. (ノ◕ヮ◕)ノ*.

01.03.2022 5 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Knihu jsem poslouchala jako Audio. Kdybych jí četla tak jí nedočtu, asi je opravdu pro mladší čtenáře. U hodně pasáží jsem se pobavila, některé pasáže mi přišili divné. Ale přesto chci vědět jak to dopadne, tak si poslechnu i další díl. Jen doufám, že městské děti, které moc nemají kontakt s přírodou se jí nebudou ještě více bát, protože ze zvířat (i těch mírumilovných) zde udělali nepřátele číslo 1.

17.01.2022 2 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Krásný čtiví příběh, kde najdete od každého trochu romantiky, první lásky, sebelásky, napětí, detektivní zápletky, fantasy a spoustu dalšího.

26.11.2021 5 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Zklamaní. Zatím první kniha od této autorky, která se mi nelíbila a je průměrnější než jiné knihy, je to takové nebe a dudy oproti ostatním knihám. Vůbec jsem se nedokázala začíst a vžít se do života postav. S Hunger games to má společného jako co???? Spíše bych to přirovnal k Nerv: hra o život. Napětí a akce na bodu mrazu, nebylo nějak moc dobře vykresleno. Knihu jsem dočetla do strany 86 a stéle jsem měla pocit že se nic neděje, zbytek jsem pouze protistovala, a chvilkami pročítala. Kniha je pro mladší čtenáře až moc.

21.11.2021 odpad!

Replika Replika Lauren Oliver

Knížce nelze nic vytknout,krásný, čtivý příbeh. Líbilo se mi, že jsem si mohla vybírat jak knihu budu číst. Nemusíte knihu číst pouze po střídání kapitol, ale můžete i po stránkách, kdykoliv v ději, kdy vám to přijde vhodné, což je geniální a vystihuje to i svobodu možnosti volby, po které repliky v příběhu touží. Je velmi příjemné, dočíst knihu uprostřed, aniž by to znamenalo, že jste jí nedočetli. :)

05.10.2021 5 z 5

Probuzení Probuzení Mirka Andolfo

Tak to je mega komiks. Je to supr příběh. Těším se na další díl.

26.09.2021 5 z 5

Otevřené srdce Otevřené srdce Nicholas Vreeland

Milé, příjemné čtení. Doporučuji.

26.08.2021 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Film jsem viděla asi 1000x. Musím uznat, že se velmi povedl. Ale kniha je skvost. Tenhle příběh mě asi nikdy neomrzí. Doporučuji film i knihu.

08.08.2021 5 z 5

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Knihu jsem přečtla pouze do půlky. Chápu, co tím autorka chtěla říct, ale nebylo to ono. Kniha mě vůbec nenadchla.

02.06.2021

Ženské rituály Ženské rituály Barbora Zemanová

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného. Nějaké to téma tam chybělo. Je to taková kniha s pěkným pozlátkem od, kterého čekáte více než pěkně provedený design, ale v hloubce najdete zklamání. Vím, že napsat a zpracovat knihu není jednoduché, ale když už si s tím autorka dala tu práci, mohlo to být o fous lepší. Možná mě kniha tak nenadchla, protože jsem v ní nenašla, to co hledám.

06.05.2021 2 z 5

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

No slabé to bylo.

30.04.2021 1 z 5

Strůjce snů Strůjce snů Miloslava Erika Veselá

Za mě pěkné počtení. Určitě se někdy ke knize vrátím.

19.04.2021 4 z 5

Alenčina noční můra v Říši divů Alenčina noční můra v Říši divů Jonathan Green

Gamebook jsem nedohrála, takže tedy seš mrtvá holčičko, mrtvá, mrtvá.... Tak snad je zachráním někdy příště...

15.04.2021 3 z 5